ISSN 1335-8715

20-09-2007   Pavol Minárik   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka

Parlament tento týždeň prejednával v prvom čítaní návrh zákona o zásluhách Andreja Hlinku o slovenský národ a štátnosť. Hoci rozprava miestami pripomínala nedôstojný cirkus, poslanec Pavol Minárik predniesol pri tejto príležitosti prejav, ktorý pozitívne vykreslil Hlinkovu osobnosť ako integrátora slovenského politického života.

Pridať nový príspevok

naco?
autor: Firstborn
pridané: 20-09-2007 16:28


ja som pravnicky analfabet, vysvetli mi niekto naco vobec potrebujeme taky zakon? Mi to totiz nejak unika....k comu bude sluzit zakon hovoriaci ze "osoba XY sa zasluzila o stat" ???
RE: naco?
autor: mišo
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 20-09-2007 16:58


Jednoducho preto, ze poslanci nemaju co od roboty...Ak je niekdo aj "legenda" nepotrebuje na to zakon..
Návrh zákona
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 20-09-2007 22:29


Keď to pochopíš, staneš sa politikom : ).

Ale i tak by som navrhol zlepšovák:

Zákon:
"Každá osoba narodená na území Slovenska sa oceňuje za rozvoj Slovenskej republiky"

A je po probléme, na nikoho by sme nezabudli.

symbol
autor: tom
pridané: 20-09-2007 16:38


My Slováci máme strašne málo symbolov z minulosti o ktoré sa môžeme oprieť a na ktoré môžme byť na ne hrdí. Netreba asi očakávať vášnivú diskusi na tomto fóre pretože si neviem dosť dobre predstaviť kto by bol proti takému zákonu. Dá sa len pochybovať o správnom poradí prijímania lex Štefánik a lex Hlinka.
RE: symbol
autor: Firstborn
pridané: 20-09-2007 18:24


nie je o to ze by niekto bol "proti", len kazdy zakon ma mat nejaky dopad, proste zakony sa prijimaju od toho, aby zlepsili spolocnost ( cynicky smiech ). Uzitocnost zakona ktory prehlasuje nieco o Hlinkovi mi fakt unika.

Ja nepotrebujem byt "hrdy" na ziadnu slovensku minulu osobnost, aby som mal rad Slovensko. Ja som hrdy na Zapad a jeho osobnosti, to mi ku stastiu staci ;-)

RE: symbol
autor: tom
pridané: 21-09-2007 9:57


Tak ako hymna, vlajka a ďalšie sú symbolika. Možno by taký zákon nebol ani potrebný keby vychádzalo ako automaticky z nás, že učíme naše deti o dôležitých veciach našej histórie.
Sakra problém by som videl keby tam bola časť, že kto si dovolí spochybniť osobu tak bude nejako postihnutý - takže by Chmelár nemohol písať čo píše a to by bolo zlé. Veď sme boli svedkami toď nedávno ako v Rakúsku za spochybnenie histórie bol nejaký chlapík odsúdený.

RE: symbol
autor: LIBERTARIAN
pridané: 21-09-2007 15:06


tom :
Ten potrebuje byť hrdy na symboly, kto osobne uz nema nič, na čo by mal byt hrdy.

Nechapem, ako mozem byt hrdy na niekoho ineho. Hrdy mam byt NA SEBA, ak je k tomu dovod.

RE: symbol
autor: tom
pridané: 21-09-2007 15:50


Takže keď sme v 2002 vo Švédsku vyhrali MS tak celá krajina (pravdepodobne bez teba) bola pyšná na hokejostov tak sa mýlila? Nech je to ako chce ja som hrdý keď vidím na olympíjskom stupni krajana, ktorý je najlepší na svete a keď hrá k tomu moja hymna.
Tak ako som hrdý na mladých ľudí tejto, krajiny, ktorí napriek tomu, že ich otcovia sú silno poznačení komunizmom a teda vyrastali v nenormálnom prostredí dnes tvrdo pracujú a darí sa im.
Hovoríš to úplne naopak - slušný človek nikdy nie je na seba hrdý - úspechy a správne rozhodnutia berie ako normálnu vec.

RE: symbol
autor: tomas cunik
e-mail: tomocici@centrum.sk
pridané: 21-09-2007 18:15


noo pravdupovediac pri hokejistoch som sa necitil hrdo..co ma s nimi spaja okrem toho,ze sa narodili na tom istom uzemi ako ja?ok,vazim si ich vysledky,schopnosti aj talent,ale nie som na nich hrdy JA ani zamak..nemam byt na co hrdy..na druhej strane som sa citil vyborne ked uspel na olympiade Rado Zidek..zasa to individualisti nandali kolektivistom (s futbalom na cele...)
RE: symbol
autor: Czechtek
pridané: 23-09-2007 20:35


"Takže keď sme v 2002 vo Švédsku vyhrali MS tak celá krajina (pravdepodobne bez teba) bola pyšná na hokejostov tak sa mýlila?"

ale ako sme vedeli ze mame byt pysni, ked na to neexitoval zakon? To je ta pointa.

Zakonodarca sa tu tvari ze kazdy je totalny magor iba on vie co je pre nas najlepsie.

Zachvilu budu musiet prijat zakon aby ludia pili aspon 1.5 litra vody denne, lebo hlupy obcan je schopny nedodrziavat pitny rezim a tak ohorozit sam seba.

Ak nebolo treba zakon na to aby sme boli pysni na hokejistov, naco treba zakon o Hlinkovi? Ci nas poslanci maju za totalnych debilov, alebo fakt nemaju co robit?

To radsej nech sa ozieraju v parlamentnom bufete, a neprijmaju ziadne zakony, lebo ja sa na toto uz nemozem pozerat.

RE: symbol
autor: tom
pridané: 23-09-2007 21:28


Vyššie som napísal: "Možno by taký zákon nebol ani potrebný keby vychádzalo ako automaticky z nás, že učíme naše deti o dôležitých veciach našej histórie." Ale z nás to často nevychádza.
RE: symbol
autor: tomas cunik
e-mail: tomocici@centrum.sk
pridané: 23-09-2007 23:01


no a co ze si nevazim hlinku?a zacnem si ho vdaka zakonu?
RE: symbol
autor: tom
pridané: 24-09-2007 15:39


Ale veď ten zákon nie je pre presvedčených kritikov celej slovenskej histórie. Tých nepresvedči nič. Je to pre pamäť tých, ktorí by mohli zabudnúť z čoho sme vyrástli a občas aj pociťujú náklonnosť k Slovensku.
RE: symbol
autor: tomas cunik
e-mail: tomocici@centrum.sk
pridané: 24-09-2007 20:21


zakon plati pre vsetkych..mam pocit ze to je jeden z jeho definicnych znakov...
RE: symbol
autor: jednokto
pridané: 24-09-2007 21:49


je smutne ak musis svoju pamat vkladat do zakonov... ja pocitujem velku naklonnost k mojmu rodnemu slovensku, ale teatralna narodna hrdost ktora sa prebudza v uhorkovom obdobi alebo pocas MS v hokeji, je mi vysostne cudzia...
RE: symbol
autor: LIBERTARIAN
pridané: 27-09-2007 11:42


tomas cunik :
"no a co ze si nevazim hlinku?a zacnem si ho vdaka zakonu? "
-V tom zakone chybaju sankcie voči tym, ktori si nezacnu Hlinku vazit. Zakon mal vyzadovat od kazdeho občana minimalne jednu VEREJNU modlitbu denne na oslavu Hlinku. A trest tyzden vazenia za vynechanie jednej modlitby. To by ihned stuplo narodne povedomie Slovakov a laska k Nemu !!! Nasi zakonodarci su srači - nechapu, co narod potrebuje!

RE: symbol
autor: peterson
pridané: 22-09-2007 10:42


S tými symbolmi je to tak: keď môj 5-ročný syn videl slovensky znak, v časoch, keď sa ním národovci najviac oháňali, zahlásil: "Pozri, tá loď sa potápa". Ten dvojkríž naozaj pripomína sťažeň trčiaci z vĺn. Ani len vtedy netušil, ako blízko bol pravde. Vďaka okolnostiam, za akých nám boli tieto symboly, či už znak, zástava alebo hymna, pri rozbíjaní federácie nanútené ako štátne, mnohí ľudia na ne kašlú. Staré zábery TV na procesiu po prijatí ústavy, ako Prokeš a spol. nesú štátne symboly a zúfalo sa snažia vyzerať dôstojne, sú ešte aj dnes na urehotanie. Ťažko byť hrdý na symboly štátu, keď pri jeho vzniku stáli ľudia, pre ktorých mávanie zástavami a hopsanie okolo vatier boli iba prostriedkami na ceste k moci a majetku. Urobili si štát "enem pro nás a naše dzítky". Aj v terajšej debate okolo Hlinku sú táraniny Slotu a Malíkovej najodpudzujúcejšie, keď hovoria o symboloch, národnej hrdosti a otcoch národa.
RE: symbol
autor: tom
pridané: 22-09-2007 16:20


Ale ja vôbec nehovorím o úcte k Prokešovi či Slotovi. Myslím, že by im dal Hlinka riadne vyžrať ako berú pôdu Slovákom, dávajú ju Kórejčanom a pritom im oplzlo nadávajú - o ich kvalitách tu nemusíš nikoho presviedčať. Medzi symboly, ale patria aj dávidova hviezda, kríž či polmesiac tak ak nabudúce tvoj syn povie nejakú hlášku o nich kľudne sa znova zamysli a daj vedieť.
RE: symbol
autor: peterson
pridané: 25-09-2007 10:25


Nehovoril som, prirodzene, o symboloch všeobecne, ale o tých, čo sú sprofanované aktivitami ľudí, ktorí ich presadili alebo sa nimi oduševnene oháňajú. Týka sa to, napríklad, aj slávneho Hlinkovho "Na stráž".
RE: symbol
autor: peterson
pridané: 21-09-2007 11:38


"Netreba asi očakávať vášnivú diskusi na tomto fóre pretože si neviem dosť dobre predstaviť kto by bol proti takému zákonu."
Mňa teda skôr prekvapuje, že sa nájdu premýšľajúci ľudia, ktorí tento zákon tak bezvýhradne podporujú. Hlinka je určite prinajmenšom kontroverznou postavou slovenských dejín a keby nebol býval predčasne umrel, určite by bol dnes medzi vojnovými zločincami spolu s Tisom či Tukom. Že mu nacionalisti a katolícki nadšenci stavajú pomníky, je normálne. Ale zákon? A ešte titul "otec národa", to je už naozaj perfídne.

krivosikovi
autor: Partizan
pridané: 20-09-2007 18:52


http://chmelar.blog.sme.sk/c/112645/Kult-osobnosti-Andreja-Hlinku.htm...
Krivosik, Tvoja hlupa servilita, neschopnost odmietnut sakralizaciu politikov, nehovoriac o vseobecne znamej hluposti Minarika, Vas diskredituje. O pat rokov sa Vam spoji SNS a KDH, a naplni sa to, co sme vzdy vedeli- ze obe su iba mincami slovenskeho neoludactva.A potom pojdu do pice aj Tvoje copy and past z misesa a hayeka,etc. Hlinka obdivoval Salazara,Vam uz tak sibe, ze takychto ludi povazujete za nositelov civilizacnych hodnot? sa preberte, chlapci.

RE: krivosikovi
autor: msarkozy
e-mail: marian.sarkozy@zoznam.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 20-09-2007 19:53


Je to neuveriteľné, ale úplne súhlasím s Chmelárom.
RE: krivosikovi
autor: oblastny komisar
pridané: 21-09-2007 16:27


dufam ze suhlasis aj s jeho ideovym vodcom co este r. 2004 snival o 300-rocnej revolucnej diktature ktora ten prehnity kapitalizmus balancujuci nad priepastou konecne zvrhne
http://blisty.cz/2007/9/21/art36358.htm...

vyborny Chmelarov clanok
autor: miro ilias
webstránka: http://ilias.blog.sme.sk
pridané: 20-09-2007 20:48


Hoci s Chmelarom malokedy suhlasim, teraz mu v jeho obsiahlom clanku davam za pravdu.
RE: vyborny Chmelarov clanok
autor: AS
pridané: 20-09-2007 21:55


Nemyslis si, ze ta jeho kritika ide mimo . Kritizovat politikov , ze tu nie je dostatocne rozobraty zivot Hlinku mi pride srandovne . Za takmer 20 rokov mohli pani intelektuali rozobrat vsetkych pred aj povojnovych politikov z kazdej strany ci s pravej alebo z lavej .
Dalej tvrdit o anachronizme a vzburit sa az ked sa jedna o Hlinku mi skor pride ako zast voci jeho katolicizmu ako osoby ako takej .

Nic na veci to nemeni , ze je to od KDH priam nemohucnost prist s niecim zaujimavym . Este dva (mozno staci jeden) taketo impotentne navrhy zakona a k dalsim volbam nemusi KDH vyplnovat prihlasku .

SNS vs. KDH
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 20-09-2007 22:24


KDH i SMK v poslednom čase srší nápadmi. Doba je na to ako stvorená. Fico ide zoštátňovať, zavádzať cenzúru, korupcia kvitne a tieto dve strany najviac zaujímají témy, ktoré sú slušne povedané o ničom.

Zákon o Hlinkovi je principiálny nezmysel. 15-ročnému študákovi bude ukradnutý tak isto ako bez zákona. Problém bude asi niedke inde.

Ak si chce niekto pripomenúť jeho osobu mal by začať zháňať seriózne podklady a vydať jeho životopis. To by však pre pánov Palka a Slotu bolo asi veľa strateného času a cesta zákona je jednoduchšou a "viditeľnejšou". A počúvať principiálnych kresťanov a najväčších Slovákov v diskusii o "otcovi národa" je len pre silné žalúdky.

U SNS to neprekvapuje, ale že KDH rýchlymi krokmi doháňa populizmus SNS je dosť zaujímavý úkaz, ktorý by si vyžiadal dlhšiu analýzu.

RE: vyborny Chmelarov clanok
autor: Ozzyondon
e-mail: mi007@centrum.sk
pridané: 21-09-2007 13:44


Zrejme ho nerozoberali preto, lebo im zato nestál.
RE: vyborny Chmelarov clanok
autor: miro ilias
webstránka: http://ilias.blog.sme.sk
pridané: 21-09-2007 15:15


...pointa Chmelarovej oponujucej reakcie je, ze prisla v 'pravy' cas, ked Hlinku vytiahli na parlamentnu podu

...dovtedy by o neho skoro nikto nezakopol (s vynimkou historikov), a nebol by ani tak v povedomi verejnosti, ako je teraz vdaka prejednavaniu v parlamente

...Hlinku teoreticky mohli rozoberat uz od neznej, no nikto sa k tomu cinu nemal az doteraz, ked prisiel parlamentny podnet na "Lex Hlinka"

...podla mna zakonom betonovat zasluhy politika o vznik statu nie je spravne
...

RE: vyborny Chmelarov clanok
autor: AS
pridané: 21-09-2007 17:45


Hned na zaciatok musim opravit svoju prvu vetu , do ktorej sa mi infiltrovala spojka "ze":
Nemyslis si - ta jeho kritika ide mimo. Tak to malo zniet .

Z tohoto co pises mi skor pride, ze je vlastne dobre, ze to "niekto" vytiahol na svetlo bozie. Ked uz sa o to nepostarali "odbornici" - intelektuali, politologovia, historici...tak sa toho ujali politici .

Neviem ci to je alebo nie je spravne, ale podla mna je to absolutne zbytocne.

RE: krivosikovi
autor: enikibeniki
pridané: 21-09-2007 1:45


No, Chmelar ma sice pravdu, len ked on hovori o egomaniakovi...heh:). Ozaj, kolko minci ma slovenske neoludactvo?
RE: krivosikovi
autor: jednokto
pridané: 24-09-2007 21:55


30... a myslim ze su zo striebra... a je jedno kto ich da... hoci aj nejaki sikmooki, ktori sice neprisli na ponikoch, ale doniesli vela minci a to ich vylucuje/vykupuje z inak pravdivej rasovej teorie (podobnost s korupciou ludakov pocas deportacii cez vojnu je cisto nahodna)... ved mince nesmrdia, do vedeli uz v starom rime
RE: krivosikovi
autor: Peter Frišo
pridané: 21-09-2007 7:27


Salazar bol najväčším požehnaním v politike Portugalska v 20. storočí, čo uznáva aj ničím k jeho režimu nepútaný historik Jan Klíma, presvedčený demokrat. Avšak je mi jasné, že pre osobu čítajúcu Edka Chmelára, ktorý len podčiarkne čo je zač svojim nickom bude niekto, kto bránil skazonosnej socialistickej a boľševickej nakáze v Portugalsku problém.
RE: krivosikovi
autor: Partizan
pridané: 21-09-2007 22:41


Friso, Ty uz prestan fetovat kadidlo, salazar urobil z Portugalska dieru, kde bolo 80 percent obyvatelov analfabetov, to je ta civilizacia? sa zobud.
RE: krivosikovi
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 22-09-2007 19:18


Na to, aby bol človek šťastný, potrebuje vedieť čítať písať? Salazar spravil len to, že nechal ľudí pracovať na svojich farmách, kde boli dostatočne užitoční.
RE: krivosikovi
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 22-09-2007 19:19


Necítil potrebu ich vyháňať ani do fabrík ani do sveta. Tým jediným sa "previnil".
RE: krivosikovi
autor: Peter Frišo
pridané: 22-09-2007 22:19


Salazar urobil z Portugalska krajinu, kde neboli ľudia zatiahnutí do vojny a kde vládla celkom slušná spokojnosť. Ty možno viac obdivuješ osloboditeľov z východu.
RE: krivosikovi
autor: antiklerikal
pridané: 23-09-2007 10:17


radšej z východu, ako z Vatikánu, radšej komunizmus ako katolicizmus, keď si už máme vybrať medzi dvoma totalitami..
RE: krivosikovi
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://kristofory.blog.sme.sk
pridané: 24-09-2007 12:46


Katolicizmus je z definície limitovaním štátu. Ako potom možeš tvrdiť, že katolicizmus je totalita?
RE: krivosikovi
autor: antiklerikal
pridané: 24-09-2007 16:38


Rád by som sa dozvedel definíciu katolicizmu. A Vatikán nie je štát? Či skôr absolutistická monarchia?
RE: krivosikovi
autor: Partizan
pridané: 24-09-2007 10:49


Boli tak spokojni, ze salazar isiel do pice, Ty sa uz fakt zobud Friso, mas 11 a pol roka, ale rozpravas ako 80 rocny sodomita z Opus dei.
RE: krivosikovi
autor: jednokto
pridané: 24-09-2007 21:52


tak riekol spoza bucka..ale skutocnost je taka, ze vox populi vow dei...touche, herr partisan
velmi zaujimavy clanok
autor: Firstborn
pridané: 21-09-2007 10:33


http://www.hiraxrecords.sk/miroslavdolejs...

o upadku Zapadu ( medzi inym )

RE: velmi zaujimavy clanok
autor: LIBERTARIAN
pridané: 21-09-2007 13:29


"nedaju sa niekde zohnat zaznamy vysielani pod lampou? teda este tie co bezali na STV2. "
- Aj z tvojich penazi funguje STV . Tak nech ti za rozumny poplatok tie nahravky skopiruju !!!

Ja sice neverim, ze to urobia (pretoze ja si nemyslim, ze ja platim za program STV - pre mna su moje platby iba obycajna lupez zo strany politikov), ale skusit to mozes.

RE: velmi zaujimavy clanok
autor: LIBERTARIAN
pridané: 21-09-2007 13:34


hmm, inak - kazda SLUŠNA TV (a hlavne VEREJNOPRAVNA) dava svoje VLASTNE programy na svoj web. Takze ..... aha ! SLUŠNA , nie STV.
RE: velmi zaujimavy clanok
autor: Zolo
pridané: 24-09-2007 14:31


Zaznamy PL sa na STV nikdy nerobili.
RE: velmi zaujimavy clanok
autor: jednokto
pridané: 24-09-2007 21:57


jeden by povedal, ze pre istotu...
RE: velmi zaujimavy clanok
autor: aristokrat
pridané: 24-09-2007 21:45


Libertarián, vskutku nápomocná odpoveď na Firstbornovu otázku, kiežby všetci odpovedali k veci tak ako ty.
Hlinka a F.K. Vesely
autor: Martin Pener
e-mail: martin.pener@prave-spektrum.sk
pridané: 21-09-2007 12:09


Najprv vtipek a potom vazne.

Pocul som nedavno jednu raritu. Piesen spievana Frantiskom K. Veselym: "Sme hlinkova garda, sme slovenska traz, Hlinka je nas otec, Sidor vodca nas... kamarati na straz!".

Podla textu je nahrane mozno uz po Hlinkovej smrti (1938) ale rozhodne tesne pred vznikom vojnovej republiky (marec 1939). Lebo potom uz bol prvy muz statu Tiso a Sidok vyznamom klesol.
To by ma zaujimalo, preco tuto skladbu nedali do Hitu storocia, namiesto "Dediny v udoli"? :o))

A TERAZ VAZNE

Hmlisto si vybavujem ojedinele zmienky o Hlinkovi vo vyuke dejepisu pred r.1990. Zaujimal som sa vtedy ako maly chlapec o historiu - najma tu modernu a vojnovu, a podla "indicii" v ucebniciach som logicky dospel k nazoru, ze Hlinka musel byt fasista jak hrom. Co je samozrejme blbost.

Myslim ze Hlinka ma stastie, ze zomrel rok pred vznikom vojnovej republiky a pred vypuknutim vojny. Keby zomrel co i len 1940, 1941, uz by mal chudak problem (s akceptaciou jeho osoby).

A este jedna reakcia (vid. citat z clanku nizsie):
Napada ma paralela s Stefanikom - tiez nikomu nevadi ze bol slobodomurar (ani mne).

CITAT:
"Hlinka bol aktívny v maďarskej strane. Hlinka podporil Československo. A predsa, nájde sa dnes niekto, kto by mu to vytýkal?"

Svätec ???
autor: LIBERTARIAN
pridané: 21-09-2007 13:06


V starych zlatych casoch komunizmu mali sudruhovia dobru metodu, ako mladych odradit od nejakeho spisovatela : Dali jeho knizku do POVINNEHO citania.

Nasi mili politici toto tiez pochopili : Urobili z Hlinku svatca, zakonom vynutia jeho povinne zboznovanie, a ludom ho znechutia. Chudak Hlinka.
------------------------------
Ak su pravdive tvrdenia Chmelara o Hlinkovi (neviem niektore posudit), tak je Hlinkoe "svetorecenie" ozaj smutne.
------------------------------------------
Kto sa najviac zasluzil a este zasluzi o zachranu slovenciny ? Česi ! >> Po roku 1920 posielali českych ucitelov vyucovat jazyk slovensky na Slovensko. V sucasnosti sa najmasovejsi kulturny (?) prostriedok - TELEVIZIA - prihovara slovakom v ceskom jazyku cez cca 20 satelitnych programov vysielajucich v češtine. Oproti 4-5 slovenskym. A cez stovky dobrych internetovych ČESKYCH stranok . Slovenskych mozno desatina. Bez Čechov a ich TV a internetu by slovaci o nejakych 30 rokov uplne presli na anglictinu (mozno by to bolo lepsie?!?!).

fraska a cirkus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 21-09-2007 13:22


Predstava, ze by MŇA vyhlasili za "svätca" ti vagabundi v slovenskom parlamente, .... hroza. Predstava, ze taky predseda SNS so vsetkymi jeho gynekologickymi navrhmi, s jeho štaním z terasy, z jeho mravmi - on ocenuje hodnotu niekoho ..... A prave ON je druhy najoblubenejsi politik pre tento narod.
---------------------------------------
Aku skutocnu hodnotu ma clovek, ak si jeho hodnotu všimnu a ocenia ludia az po tom, ako ho POLITICI vysvätia ???
Je to vsetko fraska a cirkus pre hlupy narod.

K Hlinkovi no comment,
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 21-09-2007 14:14


K Hlinkovi no comment, som z toho cirkusu otrávený (SME, plus sedem dní, Chmelár).

Ale to to stojí za zmienku. Konečne správna reč:

http://www.webnoviny.sk/article.php?PHPSESSID=cb00e915c3963374b3de2fec6f8e69b4&aid=84442&PHPSESSID=cb00e915c3963374b3de2fec6f8e69b...
webnoviny.sk - správy a informácie - ekonomika, politika, spoločnosť, šport, zaujímavosti, šoubiznis

odporucam precitat
autor: Anton
e-mail: somproti@gmail.com
pridané: 21-09-2007 19:25


odporucam precitat dielo Vavra Srobara, Oslobodene Slovensko ... zistite veci ake ste o Hlinkovi ani len netusili ... , Hlinka? Pravzor totalitaristu, na tisickorunovu bankovku nepatri Hlinka, ale Masaryk, na patdäsiatkorunacku nepatria Cyril a Metod, ale svätý kráľ Štefan, ale to je o inom ...
RE: odporucam precitat
autor: Lukas Krivosik
pridané: 21-09-2007 22:48


No Vavro Srobar je uz len prototypom demokrata a objektivneho zdroja k posudzovania kohokolvek.
RE: odporucam precitat
autor: Juraj Podoba
pridané: 22-09-2007 0:16


Mam samozrejme nedoveru k profilu A.Hlinku od roznych svetoobcanov ako aj ku glorifikacii jeho osobnosti z radov ludi(SNS) ktorym sa neda verit ani slovo. Paci sa mi ze v dobe internetu su dostupne rozne texty svetovych vyznamnych osobnosti na strankach institutov, think-tankov ich ideovych nasledovatelov. Privital by som neaky text,clanok alebo prejav priamo od A.Hlinku na strankach v slovenskych koncinach. Verim ze by to pomohlo utvorit autentickejsi obraz o jeho osobnosti.
RE: odporucam precitat
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 23-09-2007 10:29


Treba si pozrieť www.snemovna.cz, sú tam prepisy schôdzí Národného zhromaždenia Česko-Slovenska.
RE: odporucam precitat
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 23-09-2007 10:40


Napríklad tu je jeden prejav konkrétne od Hlinku: http://www.snemovna.cz/cgi-bin/win/eknih/1920ns/ps/stenprot/150schuz/s150004.ht...
NS RČS 1920-1925, PS, 150. schůze, část 4/7

RE: odporucam precitat
autor: Juraj Podoba
pridané: 25-09-2007 12:31


Vdaka za link. Netusil som ze nieco take existuje.
Zahada...
autor: Palo Z.
pridané: 22-09-2007 9:01


Pre mna je ciel tohoto zakona tiez zahada.Skutocne neviem naco ma byt akakolvek osoba osetrena zakonom o zasluhach.Hlinka bol dost kontraverznou osobou napriek nespornym zasluham,moj otec si este pamäta ako masy v Kosiciach skandovali "Hitler Hlinka-Jedna linka" a dnes je len velice tazke odhadnut aky by zaujal postoj H.pocas vojny.Je iste ze mal s Hitlerom a jeho rezimom dost nadstandardne vztahy.
Myslim ze tu politici dost lezu do kapusty historikom.Osobu A.H.nech zhodnotia historici.

ciel zakona je jednoduchy
autor: oblastny komisar
pridané: 23-09-2007 10:51


Najprv Lex Hlinka, potom casom Lex Meciar.
A ako by basnik povedal, mozno aj poeticky Lex Lexa.

RE: ciel zakona je jednoduchy
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 23-09-2007 19:31


Prosím váš, ten Lex Hlinka, resp, Lex XY je nejaký terminus technicus, či to iba v Týždni a Pravom Spektre tak nazvali?
RE: ciel zakona je jednoduchy
autor: Lukas Krivosik
pridané: 24-09-2007 11:32


Ano, to je terminus technicus
off topics:Svedsky raj zlodejov II:
autor: Palo Z.
pridané: 22-09-2007 9:31


Prekladam z dnesnych "Sydsvenskan"

http://sydsvenskan.se/skane/article267948.ec...

Tazki kriminalnici na konoch na slobode.

7 tazkych kriminalnikov z väzenia v Kirsebergu boli vzati na vylet na konoch na slobode.
ISlo to velmi dobre-riekol jeden z nich pocas jazdeckeho vyletu.

Malmö.Lupici a ini kriminalnici zasadli na islandskych konoch a prechadzali sa medzi zahradami na okraji dedinky Blentarp.Väzenska straz im povolila 5 hodinovy vylet na jazdeckych chodnikoch juhozapadne od mesta Sjöbo.Väzni prisli do dediny odstavili kone a poobedovali v restauracii.Servirka bola prekvapena z hosti.Nikto nevedel pre aku spolocnost bolo objednanych 20 miest pri stoloch.Sedem basmanov bolo strazenych 14 straznymi.
Catharina Lilja,inspektor kriminalnej straze odmietla poskytnut akekolvek informacie o tejto akcii.
Podla ineho zdroja (nemenovaneho) boli 2 väzni lupici,4 paseraci narkotik a 1 podpalac.Vylet nebol povazovany za opoustak,ani jeden z väznov si neodsluzil dostatocne dlhy trest.Bola to vraj cast "liecebnej procedury" kriminalnikov.Väzni prisli minibusom do dediny so straznymi,na ranc.Majitelka ranca vravi ze je zvyknuta na vselijaku spolocnost a nemala problemy.Potom isli na turu na konoch v prirode ktoru ukoncili v restauracii pri dobrom jedle a naspät isli opät na konoch.Inspektor krimin.straze C.Lilja odmietla akokolvek komentovat ako bolo zabezpecene ze väzni neujdu.Vraj dvaja zo straznych boli velmi skuseni jazdci.
V Kirsebergu sedia iba odsudeni za tazke zlociny a je to jedno z 8 vysoko strazenych väzeni so 152 miestami.
(skratene)

Takze,mili zlodeji,ak chcete uzit luxusu,treba ist kradnut (vrazdit,lupit...) so Svedska!

RE: off topics:Svedsky raj zlodejov II:
autor: tomas cunik
e-mail: tomocici@centrum.sk
pridané: 22-09-2007 20:04


hmmm nadpolovicna vacsina vaznov (paseraci narkotik) sa ani nicim neprevinila...
RE: off topics:Svedsky raj zlodejov II:
autor: jednokto
pridané: 24-09-2007 22:02


stavim sa ze ti svedski trotli su aj radi ze na taketo vyletiky pre grazlov sa minaju ich dane..aby ich strazila dvojnasobna presila bacharov, aby si tvrdi chlapi mohli uzit brokebackmountainovu romantiku jazdy na koni, no hotove barbiny a potom este obedik v restike..

to je mi prevychova....

jasnovidci
autor: tom
pridané: 23-09-2007 18:55


Najlepšie sú tie vaše príspevky typu: ten mal, ale štastie, že zomrel pred vojnou, určite by z neho bol ďalší Tiso. A pritom nemáte ani šajnu ako by sa zachoval. Ale neviete ani ako by ste sa zachovali vy v tej dobe. By ma strašne zaujímalo ako by ste sa rozhodli keby vám dal niekto na výber z 2 možností(tak ako to dostali politici tej doby): buď sa stať vazalom zločineckého Nemecka, alebo sa nechať zošrotovať Poľskom a Maďarskom. Je dosť jednoduché pozerať sa na to dnešnými očami, ale pochybujem, že ktokoľvek zo zanietených kritikov celej tej doby by chcel niesť zodpovednosť, ktorú museli oni. Za seba môžem povedať, že ba som nechcel ani náhodou.
Trapny cirkus
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 24-09-2007 9:03


Neuveritelne pateticke ako sa KDH a SNS bili o Hlinku. Som sklamany, ze nemame lepsiu osobnost dat na tisickorunacku ako toho netolerantneho nacionalistu a egomaniaka.
RE: Trapny cirkus
autor: tom
pridané: 24-09-2007 10:16


Tak nám niekoho navrhni. To sú kecy, že kto tam nemá byť. Povedz kto tam má byť.
RE: Trapny cirkus
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 24-09-2007 10:54


Murgas, Bernolak, Stur... Pokial staci byt lepsi ako Hlinka tak to najdeme dost.
RE: Trapny cirkus
autor: tom
pridané: 24-09-2007 15:56


1. Ktorý Murgaš? Snáď nie ten s tým telegrafom..(to sa určite mýlim)
2. Štúr - jazyk bezpochyby najdôležitejšia vec, ale na konci života veľmi, veľmi bol naklonený blízkej spolupráci s Rusmi (dnes by sme to nazvali zhruba asimilácia)
3. S Bernolákom by som súhlasil.
Ale nech si to porovnávam zhora dole tak ani jeden nebol skutočným politickým vodcom za ktorým by stála obrovská masa ľudí tak ako za Hlinkom. Oni si skôr žili v tých svojich akademických kruhoch. Takže ako politik je Hlinka suverénne najvyššie.

RE: Trapny cirkus
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 24-09-2007 16:16


Tak to uz kludne moze ist na bankovku aj Fico a Meciar. Za nimi stali/stoja kopa ludi.
-
Jasne ze Murgas vynalezca, to je ovela vyznamnejsia osobnost ako Hlinka. O ktorom mimochodom napriek jeho sebauctievaniu vieme dost malo. Mimo Slovenska o nom ani pes nestekne. Jeho jedine stastie je, ze ani samotni poslanci o nom nic nevedia. Palko si ho vytiahol v ramci stranickeho boja a pre SNS je to uplne typicka osobnost umerna charakteru ich strany. Dristat o tom, ze kto bol na jeho pobrehe je tak na urovni Krivosika. Keby zomrel zajtra Fico tak na pohreb by prisla aj cela opozicia a pochopytelne by tam jeho populizmus nespominali.

RE: Trapny cirkus
autor: AS
pridané: 24-09-2007 18:18


Zaujimave , ze Hlinka ti vadi a Stur nie, hoc ten bol dost velky egocentrik . Samozrejme najvhodnejsie by bolo uctievanie co najstarsej osobnosti o ktorej vieme co najmenej . Napr. Janosik - zlodej, Matus Cak - intrigan .... Svatopluk - zradca-kolaborant ...
RE: Trapny cirkus
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 26-09-2007 8:58


Stur nebol ani zdaleka taky egomaniak, ak si myslis opak, tak napis preco.
RE: Trapny cirkus
autor: AS
pridané: 26-09-2007 19:05


Nie som znalec Stura, tak aspon ako priklad: jeho hnev na Hurbana za to, ze sa ozenil , alebo likvidacia uz zalozenej "bernolakovciny" hovoria za seba .
RE: Trapny cirkus
autor: tom
pridané: 24-09-2007 19:42


Väčší prínos pre Slovensko mal aj môj pradedo, ktorý kopal uhlie 3 roky v Pensilvánií a potom prišiel naspäť aby kúpil lesy a polia tu. Ja nevyčítam nikomu, že ostal kde chce, ale Murgašov prínos pre Slovensko mi akosi uniká (samozrejme nespochybňujem jeho prínos pre vedu). Lenže toto nie je ocenenie kadémie vied.
RE: Trapny cirkus
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 26-09-2007 9:01


A co to je? Sutaz o najvelkohubejsieho narodovca? Na bankovky by kludne mohli ist najvacsie slovenske osobnosti vedy a nie politici a ideologovia, ktorych popularita sa meni ako pocasie.
RE: Trapny cirkus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 27-09-2007 8:32


Maros :
"Tak to uz kludne moze ist na bankovku aj Fico a Meciar. Za nimi stali/stoja kopa ludi."
- A zabudol si na Slotu a (uja) Gasparovica.
Ale uprimne - myslim si, ze NAOZAJ by vsetci uvedeni (Fico,Meciar,Slota) mali byt oceneni aspon tolko, ako A.Hlinka. Ved narod slovenski ich miluje, a ten, kto ma ine zmyslanie ako drviva vacsina Slovakov, je proste ZLY Slovak.
Ak niekto obhajuje fenomen "Slovensko, Slovaci, slovenský" , tak by mal akceptovat vacsinovu vôlu tohto (hlupeho) naroda.
Tak, a teraz si kopnite!

Rydlo - Lacovi Kovacikovi
autor: Lukas Krivosik
pridané: 24-09-2007 11:40


Laco zaujimal by ma tvoj nazor na okolnosti zverejnene o tebou tolko ospevovanom poslancovi SNS, Rydlovi:

http://www.bleskovky.sk/cl/10/173411/Pride-Jozef-Rydlo-o-svajciarsky-dochodok...

http://www.plus1den.sk/2007/09/19/politika/otec-ma-chcel-zabit.htm...

http://spravy.pravda.sk/exmanzelka-rydlo-bol-nasilny-i-perverzny-f1s-/sk_domace.asp?c=A070916_195817_sk_domace_p2...

RE: Rydlo - Lacovi Kovacikovi
autor: Zolo
pridané: 24-09-2007 14:35


Vymysly jednej feministky.
RE: Rydlo - Lacovi Kovacikovi
autor: tom
pridané: 24-09-2007 15:59


A ty máš nejaké nové informačné kanály? Kanály sú to bezpochyby. P.S. Rydlo mi je ukradnutý, ale viem čo s určitosťou nečítam.
RE: Rydlo - Lacovi Kovacikovi
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 24-09-2007 17:55


Teba v poslednom čase nejako veľmi zaujímajú moje názory. :)

Nuž, takto. Až do zverejnenia týchto informácií som proti pánovi poslancovi nemal žiadnu výhradu. Po zverejnení - neviem, počkám, kým sa to všetko vyšetrí. Zverejnené informácie sú vážne, skutočne však otázne, nakoľko pravdivé. Treba počkať.

Zaujali ma tiež dva hlasy v diskusii SME, ktoré vraveli, že Rydla osobne poznali a zaujímavé je, že oba to boli pozitívne hlasy. Viem, že to nemusí nič znamenať, ale predsa som to chcel spomenúť.

RE: Rydlo - Lacovi Kovacikovi
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 25-09-2007 1:08


K Rydlovi by som chcel ešte uviesť, že nech už je na tých veciach, čo vyšli na povrch pravda čokoľvek, nikto mu neodpáre jeho zásluhy v bibliografii zahraničných Slovákov.
klaus
autor: tom
pridané: 24-09-2007 16:01


Ale na túto debatu sa všetci tešíme:
http://zpravy.idnes.cz/globalni-rust-teplot-je-velmi-maly-vyhlasi-klaus-v-osn-p10-/zahranicni.asp?c=A070924_115841_zahranicni_a...

Klaus v ohrození
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 24-09-2007 20:06


"Globální růst teplot je velmi malý, vyhlásil Klaus v OSN"

Hlavne by to Klaus mal vysvetliť ľadovým medveďom a nie politikom v teple OSN.

Severný ľadový oceán sa roztápa, medveďom hrozí vyhynutie, lodný dopravcovia sa tešia na nové severné námorné cesty, všetci na severe sa bijú o nerastné bohatstvo na dne rozmŕzajúceho oceánu a Klaus sa postaví a tvrdí všetci majú len vidiny.

Zdá sa, že Klaus stráca už na starobu zdravý rozum.

RE: Klaus v ohrození
autor: Georg
pridané: 24-09-2007 21:15


V tejto suvislosti mi jeden znami povedal, ze caka kedy bude postaveny pred exemplarny sud praclovek , ktory je tiez asi zodpovedny za oteplenie doby ladovej a nasledne vyhynutie mamutov . Mimochodom ak by aj mali vsetci enviromentalisti pravdu suvis cloveka s GO nepatri aj toto do evolucie ?
RE: Klaus v ohrození
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 25-09-2007 6:57


Že sa momentálne mení klíma je prirodzená realita, ale spor je o tom ako sa to deje rýchlo a za koľko % z toho je zodpovedný človek. Netrúfam si hodnotiť jeho podiel, ale podľa mňa nebude zanedbateľný.

Pred pár rokmi naša výprava horko - ťažko prešla na lyžiach cez severný pól. Dnes to už nik nezopakuje, lebo je tam už plno vody. Dá sa diskutovať nakoľko to súvisí s globálnym oteplovaním a ja v tom vidím jasný súvis.

RE: Klaus v ohrození
autor: Peter Spáč
webstránka: http://www.spac.blog.sme.sk
pridané: 25-09-2007 15:39


"Že sa momentálne mení klíma je prirodzená realita, ale spor je o tom ako sa to deje rýchlo a za koľko % z toho je zodpovedný človek. Netrúfam si hodnotiť jeho podiel, ale podľa mňa nebude zanedbateľný."

podľa teba...podľa niekoho iného to tak nie je a vychádza z toho hlas proti hlasu. Toto nie je o tom "podľa mňa je to tak", ale treba predložiť fakty a ty si žiadne nedal.

"Pred pár rokmi naša výprava horko - ťažko prešla na lyžiach cez severný pól. Dnes to už nik nezopakuje, lebo je tam už plno vody. Dá sa diskutovať nakoľko to súvisí s globálnym oteplovaním a ja v tom vidím jasný súvis."

Prepáč, ale to je argument? Rovnako ja môžem povedať, že vidím veľmi úzku súvislosť medzi plameňom ohňa a horiacim papierom, ktorý som do neho vložil.

RE: Klaus v ohrození
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 25-09-2007 17:07


"ale treba predložiť fakty a ty si žiadne nedal."

Keby som dal dôkazy tak mám Nobelovu cenu.

Všeobecne predpovede počasia a klimatické zmeny sú tak zložité procesy, ktoré nie sú (a nikdy nebudú) zvládnuté na 100 %. "Obyčajná" predpoveď počasia sa dnes spracováva na stovkách superpočítačoch s pomocou najvýkonnejších satelitov a i tak je jej presnosť časovo i priestorovo značne obmedzená.

Ale ako dôkazy môžu slúžiť zmeny mikroklímy ľuďmi, ktoré sú už jasne zdokumentované. Sú to hlavne procesy v mestských agromeráciách a tepelných elektrární s chladiacimi vežami, kde sa odparuje voda. Ak je niečo možné v malom tak analogicky by to malo fungovať i vo veľkom.

A okrem toho sú tu historické dáta v horninách a ľadovcoch o vplyve zmeny CO2 na teploty pri geologických procesoch - hlavne sopečných.

Druhú tvoju námietku som nepochopil, lebo tvoj príklad je analógiou môjho dôkazu a teda ho potvrdzuje.

Okrem toho je tá celá filozofia trochu pomýlená. Očakávaš dôkazy a jasné fakty o zložitých veciach, ktorým plne nechápe nik na tomto svete. To by nemohol žiadny ekonomický poradca vysloviť svoj názor, lebo žiadny by nebol potvrdený na 100 %. A predsa je kopa ekonomických poradcov, ktorí nepredkladajú žiadne fakty - iba odhady a predpoklady a i tak sú veľmi dobre platený. Prečo asi ?

RE: Klaus v ohrození
autor: Peter Spáč
webstránka: http://www.spac.blog.sme.sk
pridané: 26-09-2007 8:37


Ten "druhý argument" iba analogicky poukazoval na to, že tvoj "druhý" žiadnym argumentom nebol. Minimálne k veci nie.

A k tomu prvému, že nie je možné len tak predložiť dôkazy, s tým plne súhlasím. Tak nech mi už konečne niekto vysvetlí, prečo platíme ekologickú daň, lebo tam sú si súdruhovia sakramentsky istí, že vedia prečo ju zaviedli

RE: Klaus v ohrození
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 27-09-2007 9:42


Ekologické dane boli vymyslené preto aby politici mohli ťahať peniaze od daňových poplatníkov a zdôvodňovať to vznešenými cieľmi. Pravdou je však i to, že niektoré priemyselné procesy majú ťažko vyčísliteľné vplyvy na životné prostredie i keď je všeobecná zhoda, že škodia.

Na druhej strane práve vysoké "ekologické" dane na PHM chránia spotrebiteľov v EU od cenových šokov motoristov (nominálne vzrastá cena rovnako ako v USA, ale % je to podstatne menej). A preto zdražovanie benzínu neprežívame tak tragicky ako v USA s ich nehosodárnymi kravami na cestách.

RE: Klaus v ohrození
autor: LIBERTARIAN
pridané: 27-09-2007 11:36


Dusan :
Co si sa zblaznil ??? >>
"vysoké "ekologické" dane na PHM chránia spotrebiteľov v EU od cenových šokov motoristov (nominálne vzrastá cena rovnako ako v USA, ale % je to podstatne menej). A preto zdražovanie benzínu neprežívame tak tragicky ako v USA s ich nehosodárnymi kravami na cestách. "
Toto snad nemyslis vazne ?

navrhujem zakon o ponozkach
autor: jednokto
pridané: 24-09-2007 21:47


predpokladam, ze nikto nebude mat nic proti zakonu, ktorym by sme vyzdvihli zasluhu teplych ponoziek na zdravi obyvatelstva v zimnom obdobi..viete si predstavit, kolko ludi by pomrelo na rozne choroby, pokial by sme nemali teple ponozky?

a co takto zakon o povinnosti prisahat vernost ustave raz do dna, potom pri kazdom vydaji jedla v kantine pocas obednajsej prestavky? podobnost s hlavou XXII cisto nahodna.... nasi hejrupnarodovci (je jedno za aku stranu kopu) co asi aj spia pod nasou vlajkou by isto nic nenamietali

je hanba ze este aj tu sa snazi politik predat tuto vec ako seriozny politicky a legislativny pocin..je to hanba. a hlinkaje v tom uplne nevinne... mne to pripomina take excesy ako ked v rime dal jeden tiez politik vyhlasit kona za senatora... tak teraz miesto fakt velkych problemov budeme venovat tomu, kto je vacsinarodniar a kto koho precika akym navrhom nicneriesiaceho zakona... hanba im a je mi zle, ze tito pani su plateni z mojich dani, na ktore si musim pekne zamakat a nie vymyslat hluposti ako oni v zivote tento pan ani dalsi huralegisslovaci nedostanu moj hlas vo volbach - ja nezabudam

RE: navrhujem zakon o ponozkach
autor: LIBERTARIAN
pridané: 27-09-2007 8:41


jednokto :
"predpokladam, ze nikto nebude mat nic proti zakonu, ktorym by sme vyzdvihli zasluhu teplych ponoziek na zdravi obyvatelstva v zimnom obdobi"
- Vyborne . "Lex Teple ponozky" !

" je hanba ze este aj tu sa snazi politik predat tuto vec ako seriozny politicky a legislativny pocin."
- Politici "predávaju" to, o co je zaujem u obcanov. To, ze politici povazuju za vyhodne vymyslat take hluposti, je dôkazom blbosti obcanov, voličov.
Politici sú obrazom naroda.

môj pohľad
autor: tom
pridané: 24-09-2007 22:42


Už nejakú dobu chodím na tento web a čítam si články a diskusie. Pre časom som začal aj ja prispievať svojimi pohľadmi. Väčšinou s negatívnymi reakciami, ale to je dobre aspoň si človek uvedomuje ako sa berú jeho argumenty. Človek by ale čakal od konzervatívneho fóra viac triezvosti. Áno som katolík a budem hovoriť ako vidím svet svojimi očami. Ale primitívny antikatolicizmus aký je u drvivej väčšiny prispievajúcich je pre mňa nepochopiteľný. Ale najzaujímavejšie je, že to nie je všeobecný hnus k náboženstvám ostatným, ale len k tomu jedinému. Nikto tu nepľuje na protestantov, židov či pravoslávnych. Ja nekopem ani do jedných či druhých, len ma už rozčuľuje to ako si každý kope do toho čo verím ja. Keď sa človek pozrie s nadhľadom aj na tohoto Hlinku väčšina nemá ani paru o tom čo robil, im stačí že mal biely golier okolo krku a to je neklamný znak toho, že bol fašista a veľmi pravdepodobne aj pedofil. Dám si od vás na nejakú dobu pauzičku. Veľa šťastia prajem. Dobrú noc.
RE: môj pohľad
autor: AS
pridané: 25-09-2007 18:53


Netvrdim, ze nemas trochu pravdy, ale este stale su tu prispievatelia so slusnym sposobom vyjadrovania i argumentacie . A s mnohymi z nich mam velmi odlisny nazor hoc na temy o ktorych pises .
:-) Paradoxne sa ti vadi , ze toto forum nie je "konzervativno triezve" a kolegom predcasom vadilo, ze je ortodoxne konzervativne a nie je vsehoprave.

Off-topic
autor: PeterS
pridané: 25-09-2007 21:53


Par dolezitych udajov pre nejaky clanok do .tyzden, ci PS. Dufam, ze si to vsimol uz aj p. Sebej.
73,846 U.S. TROOPS DEAD;
1,620,906 PERMANENTLY DISABLED

o stratach medzi iracanmi asi skoda hovorit, pochybujem, ze niekoho zaujimaju (cez milion mrtvych).

U.S. DEPARTMENT OF VETERANS AFFAIRS ISSUES OFFICIAL REPORT CONFIRMING 73,000 U.S. TROOPS KILLED IN IRAQ
SAME GOVERNMENT AGENCY REPORT CONFIRMS 1.6 MILLION "DISABLED" BY THE WAR!

Link to official document: http://www1.va.gov/rac-gwvi/docs/GWVIS_May2007.pd...

http://www.halturnershow.com/Iraq73000USTroopsKilled.htm...

Krivosik
autor: citatel
pridané: 25-09-2007 22:28


zaujimave ako teraz pravicova mladez mlci, okrem sarkozyho sa tu v setci tvaria ze o Hlinkovi ani nepoculi, inokedy nevymachany Krivosik ani muk, akoby nechceli vidiet ze SNS a KDH je jedna haved. Aj zajac je ticho, aj Dostal, vsetci, cha cha.
RE: Krivosik
autor: jednokto
pridané: 26-09-2007 12:23


trefa.. nikto tu zrazu nekrici a radsej zatvara oci... lebo ked ide o politicke ciele, tak aj konzervativci vedia, ze moralka, svedomie alebo hocico ine ide bokom, lebo by im to mohli ti hore vycitat! teraz musime bit ticho, lebo kdh a sns sa musia poruvat o to, kto je vacsi slovak a kto predlozi krajsi zakon. a musime byt ticho, aby nebodaj niekto nas neobvinil z toho, ze sme malo slovenski..

palko mal problem povedat slovo "posralo" v relacii pod lampou a roculvoal sa nad tykmi plagatmi v meste, ale z billboardu zmatenej Tutkovej vobec nie je nervozny..proste ucel svati prostriedky :) ked jeucelom zakaz interrupcii, tak ide bokom aj inak permanentny boj o slusnost, oblubene to slovo nasich moralistov s plamennym mecom v rukach

RE: Krivosik
autor: AS
pridané: 26-09-2007 19:10


Zaujimave ze Ty teraz nekricis, ked cenzurna komisia na reklamu nakazala ich postrhat dole . A to si hovoris pravicovy liberal ! Sloboda slova ano, ale len ked to tebe vyhovuje , ze ?
RE: Krivosik
autor: PeterS
pridané: 27-09-2007 3:43


Zaujimave, ake ploche myslenie mas a nemas hanby sa s nim prezentovat.
Eticka komisia je dobrovolne zdruzenie. Nikoho nezavezuje, iba vyjadruje nazor svojich clenov. Cize navysost liberalne. A este aj ekonomizujuce, pretoze pravdepodobne cela eticka komisia okolo reklamy je skor PR, aby sa akoze komunikovalo s verejnostou, ak je uz oblbovanie reklamou neunosne.
...
Inde by si mal realizovat svoje liberalne nadsenie:

Policejní útok elektrickým šokem proti studentu žurnalistiky Andrewu Meyerovi je součástí policejní kultury, jejímž cílem je dát studentům najevo, že budou potrestáni bolestivým šokem, pokud poruší nepsané předpisy dobrého křesťanského chování, zatímco, pokud budou poslušní či budou úřady podporovat, jako oni studenti, kteří jásali, když policie Meyera odvlekla, se budou moci těšit ze zbytku své svobody.

Někteří čtenáři se mě ptali, na co se Meyer zeptal, že to vyvolalo násilnou policejní reakci. Jeho otázky byly tyto: 1. Proč jste ustoupil při volbách v roce 2004 tváří v tvář dokazatelnému podvodu, pane senátore? 2. Proč se nepožaduje odvolání prezidenta z trestních důvodů, vzhledem k tomu, že Bush a Cheney jasně spáchali zrůdné trestné činy? 3. Je vaše členství v absolventské studentské fraternitě důvodem, proč jste nezpochybnil volby a nepožadujete veřejně, aby byli Bush a Cheney odvoláni ze svých státních funkcí?

Pak byl student odtažen pryč, křičel: „Pomoc! Pomoc! Co jsem udělal? Co jsem udělal?“ Pak prosí policisty: „Ne, elektrické šoky ne, bratře!“ Nabízí, že „vypadne“, když ho pustí. Pak slyšíme, jak řve bolestí: „Au, au, au.“

alebo

Došlo k tomu v roce 1991 a byl jsem potrestán za to, že jsem se zeptal, během takzvaného „radničního setkání“ studentů, proč všichni, kteří tam hovoří, dřív, než začnou mluvit o válce v Perském zálivu, začínají slovy, které jsem já osobně považoval za cynická: „Podporujeme naše vojska, ale…“

Moje otázka, která zaútočila na tvrdé jádro americké politické korektnosti, způsobila, že dav studentů začal proti mně nepřátelsky hlučet, a během pouhých několika vteřin zkroutili čtyři policisté mou paži, hodili mě na podlahu, ochromili mě elektrickým obuškem s napětím 50 000 voltů, takže jsem omdlel. Posléze mě hodili do místnosti, kde byl místo záchodu kyblík a dalších asi 10 lidí různého původu, všichni měli být trestně stíháni.
...
Sloboda na pogrcanie.

RE: Krivosik
autor: jednokto
pridané: 27-09-2007 8:02


no vidis, a to som ani nevedel, ze ta komisia je dobrovolne zdruzenie a jej rozhodnutie nie su vyrokom statneho organu...

asi sa lepsie pozriem do tych mutnych vod reklamy, marketingu a celevritiek...

RE: Krivosik
autor: jednokto
pridané: 27-09-2007 8:01


ano? prikazala ich dat dole? tak to som nevedel. ja som zastancom slobody slova...nemyslim si,ze by vobec mala byt nejaka komisia pre hodnotenie reklamy a uz vobec nie nejake strhanie plagatov. TEDA KRICIM NIE, ZIADNE STRHANIE, ALE NEJAKA OBCIANSKOPRAVNA ZALOBA NA TYCH DVOCH CO TO SPISKALI A FIRMU CO TO VYLEPILA!....kazdopadne si nemyslim, ze by niekto normalny mal davat na verejnost taketo fotky..to by bolo to iste, ako keby na vsetkych videoboardoch, ktore som videl v BA, epicentrum by si zaplatilo cas a vysielalo by popravy ruskych vojakov cecencami a potom hned zabery z nejakeho tvrdeho porna a nakoniec by bol slogan -MAKE LOVE NOT WAR...

takze AS, nabuduce si utri slinu. ja som nevedel, ze ta komisia pre etiku v reklame prikazala tie plagaty postrhat, ved aj dnes rano som ich videl po meste.

RE: Krivosik
autor: AS
pridané: 27-09-2007 20:08


A co vlastne si mi chcel povedat ?
Dobre rozumiem, ze uz aj ty vidis, ze interupcia sa rovna genocida ?

Ja som zase nevedel, ze Palko niekde schvaloval spominane bilbordy .

RE: Krivosik
autor: LIBERTARIAN
pridané: 28-09-2007 8:09


AS:
"Dobre rozumiem, ze uz aj ty vidis, ze interupcia sa rovna genocida ?"
- Mas problem s pochopenim pisaneho textu ?

RE: Krivosik
autor: jednokto
pridané: 28-09-2007 9:43


chcel som ti povedat presne to co si odo mna chcel pocut a presne to aj pisem - ze KRICIM "nie cenzure!"
RE: Krivosik
autor: Katarína
pridané: 27-09-2007 23:41


Asi ta budem prenasledovat:-)
ale spytam sa este raz.
Preco ti to prekaza, myslim tie plagaty?
Pokial by niekto vycapil fotky vyoperovaneho slepeho creva tak, by si tiez navrhoval nejake zaloby ???
Ak nie, tak nechapem, preco by ti mal prekazat kusok "tkaniva" ( mimochodom to oznacenie si pouzil
aj ty, ked sa mi bude chciet, tak to urcite na PS najdem)

NEKONZISTENTNY POSTOJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatne nic nove u liberalov, aj ked ja mam velky problem to pochopit.

RE: Krivosik
autor: LIBERTARIAN
pridané: 28-09-2007 8:12


Aj ty mas problem pochopit pisany text ?
Ved on sa vyjadril celkom jasne !

RE: Krivosik
autor: jednokto
pridané: 28-09-2007 9:39


poviem ti nieco katarina. ja som proti tomu, aby nejaka statna institucia rozkazovala, ake plagaty kde budu visiet. to je jedna vec. druha vec je taka, ze sudny clovek nevycapi na verejny billboard hocico. ale evidentne panna zazracnica Tutkova a jeje blaznivy mnich nie su sudni ludia. evidentne nemaju ine veci na robote,len bojovat dovtedy, pokial nedosiahnu svoje. su to nastrcene naivne postavicky, tot moj nazor.

mne prekaza viacero veci. ano ide o tkanivo, urcite v steve, ked ide o delenie prvotnych buniek,tkanivo to je pdla dovtedy, pokial sa mu nevyvinie nervova sustava A zacnu fungovat zakladne organy. precitaj si clanok v reflexe, vyhladaj si tam slovo embryologie a najdes tam rozhovor so svetoznamym embryologom,ktory sa vyjadruje aj k teme.

mne vadi to, ked sa billboardami pchaju ludom do oci rozne veci. Podla mojho nazoru tam nepatria take veci, ako explicitne veci - interrupcia, ako aj povedzme tvrde porno na billboardoch, alebo na videoboarde zaber ako cecenec reze vojakovi hlavu. myslim si ze ty tiez tieto veci neukazujes detom (ak mas), alebo ich nebudes ukazovat len preto, aby si ukazala nedospelemu dietatu, o com je realita..alebo ano?

nositel nobelovej ceny za ekonomiu v roku 1976 Milton Friedman povedal vetu, ktora bysa mala vytesat do mramoru a viacerym ludom na celo - demokracia nie je pre deti a blaznov. a ja dodavam, ze to znamena, ze preto dieta by nemalo vidiet na ulici na 3x5 metrovom billboarde interrupciu, porno ani odrezane hlavy. podla mna dost konzistentny postoj.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group