ISSN 1335-8715

10-08-2007   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Na homofronte nekľud

V nedeľu sa skončil niekoľkodňový festival gejov a lesbičiek v Štokholme, na ktorom sa zúčastnilo asi päťdesiat tisíc osôb z celého sveta a ktorý taktiež poctili návštevou aj predseda švédskej vlády Frederik Reinfeldt a jeho ministerka Maud Olofsson. Je to príznačné: táto krajina má jedny z najliberálnejších zákonov pre homosexuálov a dokonca ich chráni zákonom. Takýto životný štýl je tu takmer propagovaný a spomína sa dokonca aj v školských učebniciach.

Pridať nový príspevok

odpoveď pastorova
autor: Peter Frišo
pridané: 10-08-2007 7:35


"Istý kňaz švédskej cirkvi, ktorý sa postavil proti sobášeniu takto postihnutých jedincov v kostoloch, nebol (na moje prekvapenie) schopný kvalifikovane odpovedať v interview na otázku, prečo sú kresťanské cirkvi tak úporne proti homosexuálnej láske, keď aj Ježiš kázal milovať všetkých bez rozdielu."

To najlepšie vypovedá o tom ako tento kňaz pozná Písmo Sväté, ktoré malo byť pre luteránov alfa a omega, bolo však len na akúkoľvek interpretáciu, aj v úplnom rozpore s textom Písma. Milovať svojho blížneho nikdy neznamenalo súhlasiť so zvrhlosťou sodomie, pre ktorú sú vyhradené najhoršie kruhy pekla. Celkom zrejme je odsúdená ako Starým zákonom, tak Sv. Pavlom, preto len kňaz, ktorý kresťanstvo nepozná, alebo nechce poznať, aby sa páčil liberálom rochniacim vo zvrhlosti - čo je iné pomenovanie pre slobodu, ktorú hlásajú - ktorých myšlienky vládnu v súčasnej Európe za širokej propagandy médií a ktorých neakceptácia nesie so sebou spoločenské sankcie.

RE: odpoveď pastorova
autor: jednokto
pridané: 29-09-2007 14:44


zato napchavat sa niecou krvou a telom je uplne v pohode. a nevrav mi ze nie, lebo to nie je iba akoze, tam podla veriacich skutocne dochadza k istej transcendentalnej premene hmoty ci ako nazyvaju tu estradu.. ake kruhy su vyarendovane pre kanibalov?
No teda.......
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-08-2007 8:05


Vdaka za podnetny clanok.
Donedavna som si myslel, ze male deti prinasaju bociany (len som nikdy nevedel - odkial). Neskor som spoznal, ze to je trochu inak, ale este stale som nevedel, ze k splodeniu dietata nestacia DVAJA LUBOVOLNI jedinci, ale ze musia byt "rôzni". Teda , slovami autora clanku : "Homosexuálny akt je preto z princípu neplodný ". Vdaka za dôlezitu info.

Uz menej sa mi vsak paci, ze autor na nasu pravicovo orientovanu stranku vnasa bolsevicko-liberalnu Darwinovu teoriu. Citujem :
" Pohlavné rozmnožovanie je práve kvôli rýchlej výmene genetickej informácie veľmi výhodné v evolučnom prirodzenom výbere. " .
Je smutne, ze na obhajobu krestanskych nazorov o zlocinnosti homosexualov sa v clanku pouziva prave bolsevik Darwin so svojou protikrestanskou teoriou.

Vzhladom na charakter clanku by som doporucoval vytvorit na PS rubriku OKIENKO DO BIOLOGIE , a tam tento vedecky clanok presunut.

RE: No teda.......
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 10-08-2007 8:39


Darwin nebol žiadny bolševik a jeho teória platí a je už braná ako fakt (dokonca i vo Vatikáne) - diskusia je len o presnom fungovaní vývoja živočíchov.

Sociálny darwinismus a eugenika nemá nič spoločné s Darwinom i keď i on mal mnohé chybné závery - čo je však vzhľadom na jeho dobu pochopiteľné.

A čo sa týka homosexuálov. Či je to už úchylka, alebo nie, bežných ľudí to nemusí zaujímať pokiaľ ich neobťažujú.

Z hľadiska zachovani ľudstva sú homosexuáli i katolícki kňazi a mníšky i tak bez prínosu, takže si môžu podať ruky a nie sa stále osočovať.

RE: No teda.......
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-08-2007 10:23


"Darwin nebol žiadny bolševik a jeho teória platí a je už braná ako fakt (dokonca i vo Vatikáne) "
- Americki katolici to vedia najlepsie. Tito uz aj v skolach zakazuju Darwina vyucovat. Mam o tom video - davali to na STV pred asi rokom. Jasne dokazali, ze Darwin je liberal a bolsevik. Ak stvoril cloveka Boh, tak NEMOHOL vzniknut z opice.Ved je jasne dokazana cela historia CLOVEKA, az po Adama. (opacnym smerom to funguje).
A Vatikan ..... skoda hovorit. Tam uz preniklo viacero skodlivosti, ktorym ustupili.
citaj http://www.sacrumimperium.sk/node?page=... , zmudries.

RE: No teda.......
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 10-08-2007 10:43


Ak si to myslel v narážke na katolíkov z USA tak to bola irónia ktorú som nepochopil (sorry).

Oni sú zvláštna kategória kresťanov a popieranie zdravého rozumu je ich koníčkom.

RE: No teda.......
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 18:18


Neda sa zabranit tomu aby sa nejaki americki hlupaci vyhlasili za katolikov.
RE: No teda.......
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 10-08-2007 10:58


"A čo sa týka homosexuálov. Či je to už úchylka, alebo nie, bežných ľudí to nemusí zaujímať pokiaľ ich neobťažujú."

Homosexualita už nie je kvalifikovaná ako parafília miminálne od roku 1987, revidovaného vydania Diagnostického a štatistického manuálu duševných porúch Americkej psychiatrickej asociácie.

Ak svetová psychiatrická a sexuologická obec dokáže prijať konsenzus že homosexualita nie je parafília, prečo je to pre niektorých zadubení pseudomorálni konzervatívci ako Mr. Zlatoidský (čo je to za nemožné meno...) problém pochopiť?

RE: No teda.......
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 10-08-2007 11:23


100 % súhlas, ale niektorí ľudia nie sú schopní tú vec pochopiť (alebo stráviť) a tým bolo určená tá poznámka - ja mám v tom jasno.

Ale musím si zastať Mr. Zlatoidského, lebo porovnávať ho s takým primitívom Gaburom by bola si dosť nešťastné (a čo sa týka mena - každý ma nejaké a nie každému sa páči - však Rogue Keeper : ) ).

RE: No teda.......
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-08-2007 12:18


Mr. Zlatoidsky sa svojim clankom postavil bok po boku s Mr. Gaburom. Tentokrat neironizujem.
RE: No teda.......
autor: Laborec
pridané: 24-08-2007 15:26


Ty, Libertarian, si sa postavil so svojimi provokacnymi nazormi na jednu stranu s bolsevikmi a anarchistami. Od klasickej pravice mas na mile daleko.
RE: No teda.......
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 17:26


-svetová psychiatrická a sexuologická obec dokáže prijať konsenzus že homosexualita nie je parafília

Takych konsenzov bolo prijatych viac ako dost,napr.jeden z nich sa volal norimberske zakony.Aj tie boli prijate "demokraticky zvolenou väcsinou".Dala by sa polozit otazka ci to nahodou nebolo pod natlakom alebo dlhorocnym lobovanim istych vplyvnych ludi...
V clanku islo o to ukazat ze s pouzitim jednoduchej uvahy sa da tento "konsenzus" prinajmensom spochybnit

-čo je to za nemožné meno...)

Predstav si clovece,ked som sa narodil,nenechali ma do toho kecat:)))
(Nic lepsie nemas?)

RE: No teda.......
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 18:27


A este,co sa tyka tych konsenzov,spomen si na "konsenzus" ktory si vynutil sudruh Lysenko,na poli cistej,exaktnej vedy...
RE: No teda.......
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 13-08-2007 10:23


No a čo má byť?

Pointa je taká, že diskusia či homosexualita je parafília patrí primárne do oblasti psychiatrie a sexuológie a v ktorej ste vy DILETANT, ktorý k tomu nemá čo významné a prínosné povedať, okrem šírenia svojich intolerantných komplexov, drístania o morálke a chabých pokusov o racionalizovanie svojej homofóbie. Finito, spadla klec. =)
O spiatočníckych pseudomoralistov ale obavy nemám. Societa ich vždy nakoniec prekoná.


"Nic lepsie nemas?"

Čo by ste radi, hm? Opičku na gumičke?

RE: No teda.......
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 13-08-2007 18:19


-patrí primárne do oblasti psychiatrie a sexuológie

Nepatri,pretoze sa tyka celej spolocnosti.Naviac,tieto discipliny sa ukazali ako korumpovatelne prisluhovacky lavicovych intelektualov s velkym vplyvom (a preto ku politickemu natlaku pri prijimani "konsenzov" zrejme doslo).Presne tak,ako kedysi Lysenkova "teoria prostredia" ,ukazali sa aj tito ako uplne impotentni pri hladani vedeckej pravdy pretoze boli ovplyvneni ideologiou.

RE: No teda.......
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 14-08-2007 11:39


"Nepatri,pretoze sa tyka celej spolocnosti.Naviac,tieto discipliny sa ukazali ako korumpovatelne prisluhovacky lavicovych intelektualov s velkym vplyvom (a preto ku politickemu natlaku pri prijimani "konsenzov" zrejme doslo).Presne tak,ako kedysi Lysenkova "teoria prostredia" ,ukazali sa aj tito ako uplne impotentni pri hladani vedeckej pravdy pretoze boli ovplyvneni ideologiou."

Samozrejme že patrí, pretože ľudská sexualita, ak ste to náhodou nevedeli, je BIOLOGICKOU FUNKCIOU jedinca a jeho sexuálna orientácia je tvorená kombináciou genetických, hormonálnych a environmentálnych vplyvov.

Lysenkova teória je iba jedna z mnohých štúdií ohľadne vplyvov na formovanie sexuálej orientácie. Ale akurát táto vám asi vyhovuje, že. Genetické štúdie ako napríklad Hamerov objav Xq28, štúdie Twina a Baileyho A Pillarda kupodivu nespomínate.

A vy budete asi ten najpotentnejší, že ano. Vy ste ten najpotentnejší, pretože ste oprostení od akejkoľvek ideológie! Nie ešte lepšie, vy ste zadubený ultrakonzervatívny ideológ, ktorý kladie svoju jedinú správnu a požehnanú konzervatívnu ideológiu nad poznatky exaktných vied, však? A za všetkými vedeckými konsenzami ktoré nie sú kompatibilné s vašou intolerantnou ideológiou vidíte liberálnu a ľavicovú konšpiráciu. Chcete nechať laickú spoločnosť (vrátane seba samého) aby každému nadiktovala ako má byť sexuálne orientovaný? Inak ste v poriadku ?

Takých obmedzencov ako ste vy treba naozaj dobre hľadať pod kameňmi vyschnutého koryta Pravého Skeptra, lebo s podobnými retardovanými štvavými článkami by ich z každého uznávaného vedeckého žurnálu ale aj serózneho spoločenského magazínu vykopli za hranice všedných dní.

Iba konzervatívne skorumpovaná veda je tá správna veda, však. =)

RE: No teda.......
autor: clivia
pridané: 14-08-2007 16:08


Homosexualita a genetika... alebo Gén homosexuality?

02. 06. 2004 | rubrika: inakosť

Hovoriť o genetických základoch čohokoľvek je občas populárne a občas zabudnuté. Možnosť, že homosexualita je vrodená, bola v tlači populárna napríklad začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia. Dean Hamer z Ústavu pre výskum rakoviny v Bethesde v štáte Maryland v roku 1993 zverejnil v časopise Science štúdiu s názvom "Súvislosť medzi DNA markerom na chromozóme X a sexuálnou orientáciou mužov". Práce sa s radosťou ujala bulvárna tlač a šírila ju pod oveľa jednoznačnejšie znejúcim názvom "Gén homosexuality".

Hamerova skupina preskúmala rodostromy 114 rodín, v ktorých sa vyskytovali homosexuáli. Zistili, že medzi príbuznými zo strany matky sa táto sexuálna orientácia vyskytuje častejšie ako medzi príbuznými zo strany otca. To napovedá, že ak sa už takáto vlastnosť dedí, tak sa dedí prostredníctvom chromozómu X - ten totiž deti dostávajú od matky. Človeku sa vybaví protipríklad - napr. rodina Mannovcov: otec Thomas homosexuál, matka heterosexuálna, syn Klaus homosexuálny, dcéra Erika bisexuálna. Je to síce jediný príklad, ale vedecké výskumy homosexuality tiež disponujú veľmi malým počtom skúmaných subjektov.

Hamerova skupina sa v ďalšej práci sústredila na výskum chromozómu X u 40 bratských párov, v ktorých bol aspoň jeden z bratov homosexuálny. Zistili, že tí bratia, ktorí boli obaja homosexuálni, mali jeden úsek na ramene chromozómu X zhodný. Označili ho Xq28. Bratia s rozdielnou sexuálnou orientáciou tento úsek zhodný nemali.

Média, ktoré Hamerov objav zhodného úseku Xq28 prezentovali ako objav génu homosexuality, to trocha prehnali. Prvá námietka: objavená zhoda sa týkala jednotlivých bratských párov. Ak boli obaja bratia homosexuálni, mali onen úsek zhodný, ale nemali ho zhodný s inými homosexuálmi v analyzovanej skupine. Druhá námietka: úsek Xq28 nepredstavuje jediný konkrétny gén, ale nachádza sa na ňom niekoľko stoviek rôznych génov. Striktne vzaté, Hamer našiel zaujímavú zhodu v malej skupine ľudí.

Hamerova spolupracovníčka Angela Pattatucci sa sústredila na homosexualitu žien. V štúdii uverejnenej roku 1995, v ktorej analyzovala sexuálnu orientáciu 358 hetero-, bi- a homosexuálnych žien, zistila, že neheterosexuálna orientácia sa sústreďuje v rodinách. Inak povedané - ak je v rodine jedna lesbická alebo bisexuálna žena, medzi jej ženskými príbuznými zrejme nájdeme ďalšie s rovnakou sexuálnou orientáciou. V rodinách sa však sústreďujú nielen gény, ale aj isté spôsoby výchovy a isté vplyvy (napríklad chemické) z okolitého prostredia, aj miestna kultúra, ktorá deti formuje prinajmenšom rovnako intenzívne ako výchova v rodine. Pattatucci sa pokúsila overiť aj Hamerovu prácu o regióne Xq28 na novom súbore rodín, v ktorých sa vyskytli dve/dvaja homosexuálne sestry/homosexuálni bratia. Zatiaľ čo v prípade bratov sa jej podarilo pôvodnú prácu potvrdiť, v prípade sestier podobnú zhodu nenašla. V tom istom roku George Ebers z Londýna v štáte Ontario oznámil, že jeho skupine sa Hamerove výsledky nepodarilo ani približne zopakovať.

Vedecký pracovník Salkovho ústavu v La Jole Simon LeVay zvolil pri svojich výskumoch biologických základov (homo)sexuality odlišný postup. Sexualita je - nejakým spôsobom riadená mozgom. LeVay sa pokúsil nájsť rozdiely v štruktúre mozgu mužov a žien, homosexuálov a heterosexuálov. V pozadí tohto výskumu je predpoklad, že existujú dva základné typy sexuality (mužský a ženský) a že homosexuáli sú nositeľmi istých štruktúr charakteristických pre sexualitu opačného pohlavia. U mužov by to znamenalo, že majú síce mužský pohlavný orgán, ale ich mozgové centrum sexuality bude podobné ženskému. Lesbické ženy by naopak mali mať mozgovú štruktúru podobnú mužom.

Viacero vedeckých prác opisuje podobné rozdiely v mozgu hlodavcov, teda myší a potkanov. Lenže - hoci nie je problém skúmať mozgové štruktúry hlodavcov, je oveľa ťažšie definovať u nich hetero- a homosexuálne správanie. Laboratórne definície hovoria, že ak samec pokrýva samca, "vrchný" potkan je heterosexuálny, "spodný" je homosexuálny. Ak samica pokrýva samicu, je, naopak, tá navrchu homosexuálna a tá naspodku heterosexuálna. Je jasné, že tieto definície s ľudskou spoločnosťou nekorešpondujú. Napriek tejto námietke voči definícii prijíma vedecká komunita zistenie, že mozgy homosexuálnych hlodavcov sa od heterosexuálnych odlišujú v určitých častiach hypotalamu. LeVay sa teda sústredil na ľudský hypotalamus.

LeVay podrobil skúmaniu mozgy 19 homosexuálnych a 16 heterosexuálnych mužov. Do súboru zaradil aj mozgy šiestich žien, ktorých sexuálna orientácia nebola známa. Zameral sa na hypotalamus. Samotný hypotalamus anatómovia delia ešte na niekoľko menších štruktúr. Štyri z nich, tzv. hypotalamické jadrá, sú považované za nositeľov anatomických rozdielov medzi mozgami žien a mužov. LeVay zistil, že jedno z nich je viac ako dvojnásobne väčšia u mužov ako u žien, zvyšné tri sú rovnaké. Heterosexuálni muži majú tú istú štruktúru dvoj- až trojnásobne väčšiu ako homosexuálni muži, presne v súlade s hypotézou, že homosexuálni muži majú mozgové centrum sexuality podobné ženám. Práca Allena a spoluautorov z roku 1989 dospela k podobnému záveru. Swaab a Fliers v roku 1985 však našli rozdiel vo veľkosti iného zo štyroch hypotalamických jadier. 18 z 19 mozgov homosexuálov, skúmaných LeVayom, boli mozgy mužov, ktorí zomreli na AIDS. AIDS vo svojich neskorších štádiách postihuje aj mozgové štruktúry a môže byť príčinou zmenšenia jedného z jadier hypotalamu.

Ak nemáme dosť dobré dôkazy pre genetický alebo anatomický pôvod homosexuality, znamená to, že je výlučne záležitosťou výchovy, vplyvu prostredia alebo voľby? Ani to nemôžeme jednoznačne tvrdiť. Ľudskú sexualitu riadia špecializované mozgové štruktúry, je spätá so zložitými hormonálnymi kaskádami. Celkom iste existujú zložité väzby medzi tým, čo sa deje v rovine citov, a tým, čo sa deje v rovine biologickej. Kde, v ktorom mieste, v ktorom okamihu vzniká rozdiel medzi homosexuálnym a heterosexuálnym správaním, zatiaľ nevieme.

Ako môžu prispieť k formovaniu povahy hormóny ukázal biológ z Minnesotskej univerzity Frederick vom Saal. Vom Saal si všimol, že medzi jeho experimentálnymi myšami sú niektoré samičky agresívne. Bolo to zvláštne, pretože jednak agresivita sa očakáva iba u samčekov a jednak to boli tzv. inbredné myši. Tie sa získavajú dlhodobým párením medzi sebou s cieľom mať prakticky identické gény, pretože inak by sa výsledky experimentov s nimi ťažko interpretovali. Myšky mali byť rovnaké. Ale neboli.

Agresivita je s veľkou pravdepodobnosťou riadená mužským pohlavným hormónom testosterónom. Vom Saal prišiel na geniálnu myšlienku: čo, ak sa plody v maternicovom vaku myši navzájom ovplyvňujú? Začal ich privádzať na svet tesne pred vrhnutím cisárskym rezom. Zistil, že agresívne myšky boli vždy v maternicovom vaku medzi dvoma samčekmi. Keď sa samčekom začal vyvíjať pohlavný orgán, začali vylučovať testosterón a "okúpali" v ňom samičku, uloženú medzi nimi. A čo samčekovia, ktorí v maternicovom vaku ležali medzi dvoma samičkami? Ti boli "opláchnutí" ženským pohlavným hormónom estrogénom. V dospelosti boli sexuálne aktívnejší. Agresívne samičky pochádzali aj z vrhov kotných myší, ktoré boli vystavené stresu. Podobné mechanizmy môžeme očakávať aj u ľudí. Ľudský plod síce je najčastejšie v tele matky sám, ale hladiny hormónov v tele matky môžu zakolísať pod vplyvom najrôznejších vonkajších okolností. Stres, zvýšený krvný tlak, ale aj jedlo - napr. alfalfa alebo tofu, obľúbené potraviny vegetariánov, zvyšujú prechodne hladinu estrogénu. Hormonálna regulácia vývoja plodu je veľmi citlivá (reaguje na veľmi malé výkyvy koncentrácií) a veľmi časovo závislá - čo má jeden deň veľmi výrazný účinok, to môže byť už na druhý deň, keď je vývoj plodu v inom štádiu, úplne bezvýznamné. Biológovia sa snažia vymedziť, aké je "biologické zloženie" typickej ženy a typického muža.

Skupina Erica Vilaina z University of California v Los Angeles sa v práci publikovanej v roku 2003 pokúsila popísať výlučne geneticky podmienenú zložku sexuálneho dimorfizmu mozgu. Skúmali expresiu génov v mozgoch myšacích embryí v desaťapoltom dni po splodení. V tom čase sa ešte nezačali vyvíjať pohlavné orgány a teda embryá nie sú vystavené ich hormónom, testosterónu alebo estrogénu. Rozdiely medzi samčími a samičími embryami, nájdené v tomto štádiu vývoja, nemožno pripísať účinku sexuálnych hormónov. To, čo výskum objavil, bol rozdiel v expresii 54 génov. 18 z nich bolo exprimovaných vo väčšom množstve v mozgu samčekov, zvyšných 36 bolo viac exprimovaných v mozgoch samičiek. Súčasne našli aj rozdiely v stavbe mozgu - napríklad samičky mali obe mozgové hemisféry viac symetrické, ako samčekovia.

Nález je zaujímavý, je kvantitatívny, ale platí pre pokusné myši a nedá sa spájať s prejavmi dospelej sexuality. Nálezy na pokusných ľuďoch sú menej spektakulárne už preto, lebo metódy merania sú nepriame. Vedci z Londýna skúmali zľaknutie ľudí pri nečakanom hluku. V práci z roku 2003 skúmali 59 zdravých dobrovoľníkov. Úľaková reakcia je podvedomá. Riadi ju limbický systém - ten, ktorý riadi aj ľudskú sexualitu. Takže nikoho neprekvapí, že vedci našli rozdiel medzi úľakovou reakciou heterosexuálnych mužov a žien. Reakcia homosexuálnych žien bola blízka reakcii mužov. Reakcia homosexuálnych mužov sa ale nelíšila od reakcie heterosexuálnych mužov.

Stručne zhrnuté, výskumy biologických základov sexuality a "rodovosti" chcú poukázať na dva fakty. Po prvé, medzi rodmi, teda ženami a mužmi, sú biologicky (hormonálne, geneticky, anatomicky) podmienené rozdiely, ktoré určujú rozdiely v správaní, napríklad v spôsobe spracovávania vonkajších podnetov a myslenia. Po druhé, homosexuálni ľudia sa v niektorých charakteristikách, spomenutých v bode jedna, podobajú opačnému pohlaviu. Existujú vedecké práce, ktoré tie tvrdenia podporujú. Rozdiely sú často malé a často kuriózne. Je ťažké odlíšiť v nich zložku "natvrdo" zapísanú v génoch a zložku ovplyvnenú všetkým ostatným. Vyvodzovať z nich politické dôsledky je dosť odvážne.

Text bol napísaný pre mesačník Sedmá generace

RE: No teda.......
autor: jednokto
pridané: 29-09-2007 15:13


teda nakoniec zistime, ze vsetko je len hmota, aj ta homosexualita je teda nasledkom ineho preskupenia hmoty, aj laska, aj pocit stastia pri cokolade... ale potom to Slovo ide "down the drain".
RE: No teda.......
autor: Lukas Krivosik
pridané: 10-08-2007 12:10


"A čo sa týka homosexuálov. Či je to už úchylka, alebo nie, bežných ľudí to nemusí zaujímať pokiaľ ich neobťažujú."

Pravdivo hovoris, no problem je, ze oni nas obtazuju permanentne. Napriklad takymi pochodmi ako ten v Stockholme.

A okrem toho, za aku toleranciu homosexuality to boli vo Svedsku protestovat, ked tam uz kazdy, kto sa proti tymto maskaradam vyjadril verejne, sedi v base?!

RE: No teda.......
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-08-2007 12:24


"oni nas obtazuju permanentne. Napriklad takymi pochodmi ako ten v Stockholme. "
No vidis. Nemal si sa poflakovat po Stokholme, ale sediet v Blave. Neboli by ta obtazovali.
A ozaj ... odkedy pouzivas plural na "oslovenie" seba ? - "nás" .

RE: No teda.......
autor: Lukas Krivosik
pridané: 10-08-2007 12:26


Myslel som "nas beznych ludi", ktorych spominal Dusan. Ci len Fico sa moze ohanat beznym clovekom;-)
RE: No teda.......
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 19:16


Ano uhadol si Dildo ma slovo "bezny clovek" copyright... preto ho dzurinda nemoze pouzivat...


Okrem toho si myslim ze nemas problemi s homosexualmi ale zo statom. Len ten im dokaze dat take prava aby ta mohli obtazovat. Samotni homosi prolem nie su. Problem je stat!!

RE: No teda.......
autor: maros
pridané: 16-08-2007 0:53


..........myslel aj mna a moju rodinu
RE: No teda.......
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 10-08-2007 12:41


Niekto obťažuje normálnych ľudí svojou náklonnosťou, niekto iný svojou zvrhlíckou ideológiou. =)
RE: No teda.......
autor: karol sudor
e-mail: karol.sudor@gmail.com
webstránka: http://sudor.blog.sme.sk
pridané: 12-08-2007 9:51


lukas, neprehanaj...
.
obtazuju permanentne? snad nemozes mysliet vazne. nespominam si, ze by tie pochody trvali nepretrzite. tych pochodov je garantovane menej ako pochodov heterosexualov za cokolvek. btw - ako ta to moze obtazovat?
.
dalsi nezmysel - kazdy kto sa proti tym maskaradam vyjadril verejne sedi v base? pokial viem, problem mal iba jeden knaz, ktory ich nazval rakovinovym nadorom.
.
maj nazor, aky chces, ale obe tvoje vyjadrenia v diskusnom prispevku su nepravdy.

RE: No teda.......
autor: Peter Frišo
pridané: 13-08-2007 8:07


A nepravdy v tejto reakcii? Ten liberálny pastor vôbec nepovedal, že sodomia je rakovinový nádor - a samozrejme že je - hovoril to v súvislosti s pedofíliou, alebo zoofíliou. Okrem toho málo vieš, nebol to zďaleka len jeden pastor, už len príklad francúzskeho poslanca dokazuje že tu šíriš lži.
RE: No teda.......
autor: karol sudor
e-mail: karol.sudor@gmai.com
pridané: 26-08-2007 0:10


no peto, hlavne ze si mi vyvratil moje argumenty, ktore vyvracaju to, co tvrdil lukas. ten pastor hovoril o homo, pouzi google.
.
priklad francuzskeho poslanca absolutne nedokazuje to, co tvrdil lukas, takze lzi siris ty.

RE: No teda.......
autor: luk
pridané: 15-08-2007 14:09


"pokial viem, problem mal iba jeden knaz, ktory ich nazval rakovinovym nadorom. "

problem nie je v 'jednom knazovi'. Problem je, ze ten knaz mal svoju kazen dost dobre podlozenu citatmi z biblie. Takze problem maju vsetci (ultrakonzervativni?) krestania. Tak napriklad tu mas jeden politicky nekorektny vyrok, ktoreho autor by mal byt okamzite potrestany:
"Podobne aj muži zanechali prirodzený styk so ženou a zahoreli žiadostivosťou jeden k druhému: muži s mužmi páchali nehanebnosť. Tak si sami na sebe odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie." Rim 1,27

RE: No teda.......
autor: jednokto
pridané: 29-09-2007 14:41


billboardy evientne obtazujuce nie su...mozno si kupim jeden billboard v BA a dam tam fotku ako cecenec prave odrezava hlavu vojakovi a hned vedla tvrde porno ... a nazvem to make love not war... super napad, nie? realita ako vysita, nech si ludia uvedomia ake je fasa mat sex a ake strasne je viest vojnu.. a mozno to dojde aj ťuťkovej, ze riadne si uzit stavnateho sexu je lepsie ao rozputavat vojnu v spolocnosti :) chcel by si taky billboard zakazat? alebo si urobim plagat kde dam holeho chlapa v pozicii ukrizovaneho do lona v bikinach z americkej zastavy..budes chciet zakazat takyto billboard?

Lukas, ja si nemyslim, ze ten knaz mal skoncit v base..urcite sloboda slova je nieco co sa oplati ctit, a ta by mala byt garantovana aj bigotnym hovadam. to je zasa moja sloboda slova

off topic - pochvala a kritika
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-08-2007 8:34


Nuz, ked uz som zacal s chvalenim autorov na PS, pripojim aj velmi uprimnu pochvalu sefredaktorovi Krivosikovi za jeho text na aktuality.sk :

"Aby bolo jasné, neupieram voličom Smeru, SNS alebo HZDS vybrať si pre seba akéhokoľvek politického vodcu, po akom túžia. Upieram im právo vyberať politického vodcu pre mňa. Ale to už je o inom. To už je diskusia na tému, či je demokracia v skutočnosti ľudovládou alebo luzovládou. A táto dôležitá debata sa vedie pomaly od 18. storočia. "

Ale ako v predoslom prispevku, pripojim aj kritiku :
Lukas, ty za judassky gros pises do konkurencnych novin, a PS uz skoro ignorujes. Fuj, fuj, ...

RE: off topic - pochvala a kritika
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 16:15


Nie zdravi ale chori potrebuju lekara.
Buzíci a pravica
autor: Alexios I.
pridané: 10-08-2007 8:53


V článku je síce niekoľko faktografických chýb (napr. údajná neexistencia obojpohlavných, či hermafrodických živočíchov), no omnoho zaujímavejšia je autorova fóbia z teplých, tak príznačná pre väčšinu pravičiarskych dogmatikov.
Otázka znie, či je homosexualita úchylka, alebo nie. Necítim sa byť kompetentný na to jednoznačne odpovedať (myslím, že skôr áno), dôležitejšie sú však spoločenské dôsledky homosexuality. Podľa mňa treba deliť úchylky na spoločensky nebezpečné a na tie, ktoré nemajú významné následky pre ostatných. Pokiaľ si dvaja v sexe "sadnú" a jeden bije toho druhého a ani jednomu z nich to nevadí, domnievam sa, že neobťažujú svoje okolie (pokiaľ nerušia nočný pokoj) a môžme si len myslieť o nich svoje. Niečo iné sú pedofili, ktorých spoločenské nebezpečie netreba ani vysvetľovať.
Teplých by som dal do tej prvej skupiny, pretože nás ostatných ich existencia nijako neobmedzuje ani neohrozuje a preto nám nijako neprekáža ich rešpektovať, či tolerovať ich prítomnosť (až na tie ich prihlúple reči o oblečení a na to ich neustále voňavkovanie). Preto mi ani nevadí, keď sa občas stretnú na jednom mieste (podobne, ako mi nevadia kresťanské púte na Mariánsku horu, alebo združovanie mladých pravičiarov v ODM, kde sú, mimochodom, tiež homosexuáli). Vôbec ma to neohrozuje v mojom heterosexuálnom sebavedomí a len dúfam, že autor článku nemá podobné problémy pri pohľade na homosexuálov.

RE: Buzíci a pravica
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-08-2007 10:03


Pokial by si pozorne cital KDH vyhlasenia, tak by si poznal večnu pravdu, ako homosi ohrozuju tradicmu krestansku rodinu. OHROZUJU. Aj nas narod ohrozuju.
Sposobia, ze onedlho vymrieme. Cely narod. Ja si uz aj truhlu idem objednat, kedze je pravdepodobne, ze vymriem aj ja, ved aj ja som narod.

RE: Buzíci a pravica
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 18:38


Ale este predtym by sme mali ist do tankoch a ist a zrovnat Budapest!!
RE: Buzíci a pravica
autor: clivia
pridané: 10-08-2007 13:35


Ci je homosexualita, uchylka, to je vec nazoru. Lenze, ked sa homosexualita dostava do skol, vo forme povinnej literatury zo svedstiny so stavnatymi opismi onanie a urazlivym opisom rodicov, to uz nie je vec len homosexualnej lobby. Ucitelka hovori ziakom, ze podla statistiky minimalne jeden z ich triedy je alebo bude homosexual. Kedysi pokial viem sa hovorilo o 4%.
RE: Buzíci a pravica
autor: clivia
pridané: 10-08-2007 13:44


Myslim tym 4% celeho naroda. A este jedna vec, ked sa rozvedie matka, ktora ma 6 deti preto, ze v sebe cely cas "dusila" homosexualne sklony a teraz uz konecne chce prezivat "pravu" lasku so zenou, myslim si, ze v spolocnosti nieco hnije.
RE: Buzíci a pravica
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-08-2007 13:49


clivia :
"Ucitelka hovori ziakom, ze podla statistiky minimalne jeden z ich triedy je alebo bude homosexual. "
Super.
-Ucitelka hovori ziakom, ze podla statistiky minimalne jeden z ich triedy je alebo BUDE černochom ! Už onedlho.

RE: Buzíci a pravica
autor: clivia
pridané: 10-08-2007 14:58


Ano Libertarian, ked jablka zacnu rast na palmach.
RE: Buzíci a pravica
autor: iko
e-mail: iko@email.cz
pridané: 10-08-2007 23:58


Podla statistiky su v tej triede skoro vsetci zlti...:-)
RE: Buzíci a pravica
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 18:47


clivia, musim uznat ze mas pravdu!!

ale uvedom si ze tvojim nepriatelom nie su homosexuali ale STAT!!

Nikto nema pravo prikazat aby sa ucilo o homosoch to alebo hento, jedine stat.

Takze treba obmedzit pravomoci statu na "nulu" a vyriesia sa vsetky nase problemi.

Preco na slovensku v nemocniciach na WC nie je hajzlovy papier? Lebo STAT ho NEDOKAZE zabezpecit!!!

A to dokonca ani pri strate 10 miliard (cislom 10 000 000 000 Sk) rocne.

Co s tymi peniazmi pre boha ziveho robia??? Ja by som cele to skurvene ministerstvo zrusil... Tak ako Gordon Gekko zrusil Teldar Paper!!

In my book you either do it right or get eliminated!!

RE: Buzíci a pravica
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 18:51


... or you get eliminated!!

bohuzial preklep...

RE: Buzíci a pravica
autor: iko
e-mail: iko@email.cz
pridané: 11-08-2007 20:19


Na na to, ze je toto pravicovy server, myslim, ze prehanas ulohu statu:-) Za hajzelpapier v nemocnici jednoznacne moze vedenie nemocnice.

S homofriendly osnovami to pravda take jednoduche nie je: tu to ozaj musi zabezpecit stat -- alebo zaloz vlastnu, sukromnu skolu, ale aj tam by si musel dodrziavat urcite mantinely:-) A musia byt homofriendly, pretoze keby sa uz v skolach ucilo k nenavisti, tak by to bola v jednom kuse obcianska vojna a prenasledovanie, z dejin (aj nedavnych) je na to dost prikladov. A pokial viem, homofriendly este neznaci, ze osnovy nutia k tomu, aby sa mladi stavali homosexualnymi: iba sa vyucuje o tom, ze nieco taketo existuje, a nie je to chyba ani hriech takychto ludi.

RE: Buzíci a pravica
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 17:42


-údajná neexistencia obojpohlavných, či hermafrodických živočíchov

Pokial viem je to formulovane "komplexnejšie formy živej hmoty" resp."...formy vyšších živočíchov..."
Uved mi jeden priklad napr.stavovcov ktore sa vyskytuju v bezpohlavnej al.hermafroditickej forme.
Do komplex.foriem nezahrnujem napr.cervy alebo slimaky s velmi nizkou diverzifikaciou tkaniva.

-nás ostatných ich existencia nijako neobmedzuje

Nuz,na SK mozno este nie,ale u nas je to ine.Deti sa o tom ucia (takmer v pochvalnom tone) v skole,napr.to ze teplych je 10% (ja som vzdy pocul o 4%),maju povinnu cetbu o mladosti takto postihnutych,v mediach maju neprimerane vela priestoru,kde sa stale stazuju na "diskriminaciu" aj ked maju uplne vsetky prava akote su len myslitelne,obmedzuju napr.dopravu v mestach poriadanim takychto "parad" na ktore nikto nie je zvedavy,v jednom pripade vtrhla skupina takto postihnutych do kostola pocas bohosluzby a zacali obtazovat ludi,ked prisla policia vyhlasili ze oni len demonstruju za svoje prava.Toto mi urcite vadi.Ked som sledoval diskusiu na nete k tejto teme v Expressen nebol v nej skoro nijaky pozitivny prispevok,vsetci tuto akciu odsudzovali.

- mi nevadia kresťanské púte na Mariánsku horu

Toto nie je dobre prirovnanie.
Pute su spolocne akcie (este stale) majoritneho nabozenstva,veriaci (sa (okrem jehovistov)nikomu nevnucuju,nedrazdia zbytocne na miestach uplne nevhodnych najsilnejsi ludsky pud.

RE: Buzíci a pravica
autor: Info
pridané: 13-08-2007 3:35


Existuju asi len dva US vyskumy ohladom sexualneho spravania sa a aj tie nebudu uplne relevantne. Kinseyho sprava a este jeden.
Tie 4% su percenta muzov z Kinseyho spravy, ktori sa PRIZNALI k praktizovaniu homo vztahov.
K tomu treba pripocitat tych, co sa nepriznali, plus potencialnych a uvedomit si ze sprava je stara nejakych 40 rokov.
Takze, suma sumarum, relevantne cislo je ze cez 50% populacie je praktizujuco, ci potencialne homofilnych. Muzi ci zeny.
A to si nerobim srandu.
Pocitam, ze 10% bude aktualne cislo tych, co sa priznali, je vyssie, pretoze sa svet zliberalizoval. Aj to treba brat do uvahy. Pocitam, ze v Afganistane by bolo cislo 0%.
Takze, nepratelu se nebojte a na mnozstvi nehledte.

RE: Buzíci a pravica
autor: viab
e-mail: ystredd@orangemail.sk
pridané: 13-08-2007 22:45


ehm, vážený Info, s tým Afganistanom sa mýlite...
tam je praktizovanie homosexuality na úrovni 50 a viac percent:) (na deti je žena, na rozkoš muž:)))
http://www.militantislammonitor.org/article/id/65...
tento článok je veľmi výrečný:)

, when asked directly, few deny that a significant percentage of men in this region have sex with men and boys. Just ask Mullah Mohammed Ibrahim, a local cleric.

"Ninety percent of men have the desire to commit this sin," the mullah says. "But most are right with God and exercise control. Only 20 to 50% of those who want to do this actually do it."
Following the mullah's math, this suggests that between 18% and 45% of men here engage in homosexual sex--significantly higher than the 3% to 7% of American men who, according to studies, identify themselves as homosexual.....

RE: Buzíci a pravica
autor: Info
pridané: 14-08-2007 2:14


Dakujem ti Nacelnik rychla ruka, ale 0% v Afganistane je moj odhad poctu sebanahlasinych afgancov pri nejakom vyskume a nie skutocny, ci odhadovany pocet. Tak nech 1%.
RE: Buzíci a pravica
autor: Alexios I.
pridané: 13-08-2007 16:40


Začnem od konca...
Skoro každé dnes existujúce náboženstvo so svojou univerzalistickou koncepciou je "vlezlé" a čím je väčšie, tým je v zásade vyhranenejšie a stavia si nárok na všeobecnú platnosť. Takže keď ma niekto vo vlaku otravuje, aby som našiel cestu ku Kristovi, neviem aký je v tom rozdiel v porovnaní s otravovaním buzíkov. Ja sa samozrejme dívam na vec s humorom a s militantným katolíkom sa snažím diskutovať a ukazovať mu, v čom spočíva sláva cirkvi svätej.
Otázka skôr znie, či TY chceš podobne ako ja akceptovať, že je niekto iný a dokážeš sa s ním normálne rozprávať. Pretože o tom to je: neexistuje dokázateľná univerzálna pravda (teraz očakávam ukameňovanie za relativizmus), ale pluralita postojov, pričom vtip je v tom, že svojimi postojmi sa síce môžeme snažiť ovplyvňovať druhých ľudí, na druhej strane však takých ľudí nepošleme na horiacu hranicu len preto, že nedodržujú desatoro. Pokiaľ nás totiž neobmedzujú, neviem, v čom je problém.
Pokiaľ sú niektorí buzíci až príliš akční, asi ako americká liga za voľnosť držania zbraní, predavači Nota Bene alebo poisťovací agenti, tak sa s tým treba vyrovnať, ale to nás neopravňuje celú túto skupinu odsudzovať. Ja si myslím, že nie všetci pošuci, čo chcú vlastniť zbraň, predávajú Nota Bene a snáď aj poisťováci, sú takíto vlezlí a preto ani netvrdím, že tieto všetky skupiny sú hnilobou krajiny.
A čo sa týka biológie, tak faktom je, že sa v nej až tak doma necítim a neviem presne rozlišovať vyššie a nižšie formy živočíchov a kam teda zaradiť dážďovky, slimáky a podobné zveriny. Ale to je len detail...

RE: Buzíci a pravica
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 18:36


Alexios, je to asi prvykrat, ale s tvojim prispevkom suhlasim na 100%.

Dufam ze nie posledny.

Mna homosexualita neobtazuje, ak by ma obtazoval homosexual, tak zavolam policiu a ta to bude riesit... to ze sa niekde homosi zhromazdili a obliekli sa tak alebo onak mozem mat, ludovo povedane, na salame.


A co sa tyka tej adopcie deti. Chcel by som vediet, ze ci detsky domov lepsie nahradza heterosexualnych rodicov ako homosexualny partneri.

Bohuzial ja pochybujem o state ako takom. A v tomto pripade podla mojho nazoru plati: homosi=trh, versus, detske domovy=stat.

Takze nemam nic proti tomu aby si adoptovali deti, aj ked mi to pride pravdupovediac cudne. Ale este cudnejsie mi pride ze dieta ma zit v nejakom detskom domove!!!

stacilo
autor: tralos
pridané: 10-08-2007 9:49


"Bez ohľadu nato, či sa morálka mení či nemení, mala by mať akýsi racionálny základ, bázu zdravého rozumu. Pozrime sa len veľmi zrýchlene čo hovorí o tejo problematike nezaujatá veda."

Toto mi stacilo aby som ten clanok prestal citat. Ak si niekto mysli, ze moralne dilemy a otazky etickeho charakteru sa daju vyriesit na zaklade toho, co nam vravi "nezaujata veda" (inak to je tiez dobre idiotsky termin), tak podlieha elementarnemu nepochopeniu ucelu vedy.

Ta totiz, a na tom sa zhodnu dnes uz aj samotni vedci a tiez metodologovia vied, cloveku nepovie, ako sa ma v zivote spravat, co ma robit a co robit nema a nedokaze tiez zdovodnit spravnost zivotnych volieb.

No a ze moralka by mala mat nejaky racionalny zaklad, tak to moze povedat len taky clovek, ktory si mysli, ze Matka Tereza, Jezis alebo ina ikona moralky, jednal na zaklade racionalna, zdraveho rozumu ci nezaujatej vedy:)

Takze ku zvysku sa nevyjadrim-nedocital som- pretoze zaklad, na ktorom uvaha stoji, je zhovadilost.

Romco

RE: stacilo
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 17:44


Nikde nie je napisane ze moralne dilemy vyriesi veda.Napisane je ze ich moze vyriesit zdravy sedliacky rozum.Citaj pozornejsie.
RE: stacilo
autor: tralos
pridané: 10-08-2007 17:47


Sedliacky rozum tam nie je spomenuty ani raz, zato nezaujata veda a jej pohlad na vec, to tam je spomenute doslovne, vsak?

Romco

RE: stacilo
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 17:49


" Bez ohľadu na to či sa morálka mení či nemení,mala by mať akýsi racionálny základ,bázu zdravého rozumu."
RE: stacilo
autor: tralos
pridané: 10-08-2007 18:01


Aspon by si mohol , ak hovoris o tom co je spomenute v TVOJOM CLANKU, hovorit presne.

A ci je ZDRAVY (sedliacky tam spomenute nie je )rozum, racionalita a nezaujata veda to iste, alebo ci jedno z tohto moze a ma byt zakladom moralky, to je tiez otazne.

V kazdom pripade, to co ponuka tvoj clanok, je pohlad "nezaujatej vedy". Aspon to tvrdi clanok, respektive TY.

A tak ma zaujimalo, ako moze nezaujata veda riesit moralne dilemy a otazky suvisiace s akceptaciou homosexualov.

Romco

RE: stacilo
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 18:24


Väcsina chorob,a to i psychickych (schizofrenia,neurozy...) maju molekularnu pricinu ktore studuje veda-hlavne biochemia.Chcel som ukazat ze i h.ma molekularnu pricinu a z tohoto pohladu je to choroba.V dalsej casti som chcel ukazat ze pokial by presiahla urcite hranice,je spolocensky skodliva.
OK?

RE: stacilo
autor: tralos
pridané: 10-08-2007 23:36


Ak ma veda sluzit ako zaklad, ktory urci co je a co nie je v ludskom spravani chore, potom s dovolenim, 100 krat vacsou autoritou v otazkach vedeckeho stanovenia choroby nez Pavol Zlatoidsky su profesne organizacie doktorov a WHO.

Tvoja "nezaujata veda" na ktoru sa odvolavas, paradoxne hovori proti tebe- homosexualita najvacsimi vedeckymi autoritami nie je povazovana za chorobu.

Aj ked teda vobec nepovazujem za dolezite , co veda hovori o tom ktorom spravani ci o tom, nakolko normalne alebo nenormalne je dobrovolne spoluzitie dvoch ludi.

Romco

RE: stacilo
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 11-08-2007 16:22


Pokial viem tak to nie je WHO ale svetova organizacia psychiatrov a to je cosi ine.
Treba si polozit otazku ci nahodou sa taketo uznesenie peprijalo pod urcitym natlakom,za intenzivneho lobbovania apod.
Aj Lysenko si svojho casu "nechal odhlasovat" istu vec a dobre vieme ako to skoncilo.

RE: stacilo
autor: tralos
pridané: 13-08-2007 15:13


Aleco, tak vedci, teda ti, co robia "nezaujatu vedu", robia rozhodnutia na zaklade lobovania a natlaku.

A WHO vydava medzinarodnu klasifikaciu chorob, prideluje im cisla, a homosexualita tam ako choroba uvedena nie je.

Dalsi priklad, kedy "nezaujata veda" vobec nebola nezaujata?

Podla mna je totiz uplne jedno co hovori na otazky etickeho charakteru a sposobu zivota ludi akasi chymera s nazvom "nezaujata veda". Nic take, co by zodpovedalo tomuto idiotskemu terminu, totiz neexistuje.

Romco

RE: stacilo
autor: clivia
pridané: 13-08-2007 15:46


Romco,

ja si zas myslim, ze pojem nezaujata veda nie je ziaden idiotsky termin, pretoze bez nezaujatej vedy sa clovek nemoze dopatrat pravdy. Ze homosexualita nie je uvedena ako choroba v medzinarodnej klasifikacii chorob este neznamena, ze ma niekto presvedcil, ze dve lave alebo dve prave topanky my spravia tu istu sluzbu ako jeden par. Nezaujata veda nie je ziadna chimera. Bohuzial v sucasnosti existuje aj zaujata veda, ktora je zavisla od lobbystickych a natlakovych kruhov financne a jej vysledky su vedene smerom, ktory s vedou nema nic spolocne.

RE: stacilo
autor: tralos
pridané: 13-08-2007 16:17


Veda je vzdy spojena s financnymi kruhmi, s lobby a natlakovymi skupinami. Je proste prilis dolezita a vyznamna, aby si mohla dovolit byt "nezavisla".

Vedecky pokrok, a dnes je to viditelne viac ako kedykolvek predtym, nie je nijako nezaujaty a nemoze rozhodnut problemy etickeho charakteru.

Naopak, spolocnost si zacina uvedomovat, ze veda by sa mohla z jej ruk vymknut a zacina sa od vizie akejsi nezavislej vedy co ponukne uspokojive odpovede na palcive otazky etickeho a "ludskeho" charakteru , odvraciat.

Medzinarodne konvencie o zakaze klonovania ludi, odpor ku GMO potravinam, alebo problem globalneho oteplovania jasne ukazuju, ze ludia v nejaky ideal nezaujatej ci cisto prospesnej vedy prestavaju verit.

Koniec koncov, to, ze aj v mienkotvornych periodikach je mozne najst horoskop alebo ze sa znovu zaplnaju kostoly jasne ukazuje, ze ludia sa v coraz vacsej miere rozhoduju na zaklade inych veci, ako tych, o ktorych hovori "nezaujata veda"

A prave tu sa dostavame k zaciatku nasej diskusie- nic take ako nezaujata ci uplne nezavisla veda v realite neexistuje. A hlavne, kompetencny ramec vedy nijako nezasahuje- alebo by rozhodne zasahovat nemal-, do toho, co urobi ludi statnym a aky zivot maju viest.

romco

RE: stacilo
autor: clivia
pridané: 13-08-2007 16:52


Vidis, Romco a dostali sme sa k moralke. Ja by som to skor formovala, ze veda je prilis dolezita a vyznamna, aby si mohla dovolit byt "zaujata" niektorym bocnym chodnickom.

O smerovani vedeckeho pokroku rozhoduju ludia, nie pokrok sam a veda sa nikdy nevymkne ludom z ruk ak bude stat na pevnych moralnych zasadach.

RE: stacilo
autor: tralos
pridané: 14-08-2007 9:39


Su eticke normy, ktore maju vedu akosi drzat na uzde, snad nezaujate? Asi nie vsak? Veda nie je nezaujata prave preto- spolocnost ju zvazuje, aspon sa o to snazi. O nic mensou zahadou pre mna zostava, ako moze byt veda nezaujata, ked ju robia obycajni a "zaujati" ludia.

A ci je pokrok nezavisly alebo zavisly od ludi: mozno by si sa divila, ako casto sa clovek stretava s presvedcenim, ze veci idu akosi same od seba, bez zasahu cloveka.

Dejiny raz predurcili, ze Zapad ma vladnut, inokedy vyvoj JASNE ukazuje, ze Zapad padne. Pre jednych je jedinou moznou buducnostou revolucia, druhy sa spoliehaju na prichod spasitela.

Ludske zivoty su plne presvedceni o predurceniach, ktore nie su v moci cloveka. A je to tak aj s pokrokom, ci uz ekonomickym alebo technickym. Odtial pochadza "prislovie": Pokrok nezastavis.

Nemyslim si vsak, ze treba sklzavat do nezaujimavych reci o apriornej skodlivosti pokroku. Skor si treba uvedomovat, ze ziadna neodvratna buducnost ludstva s menom pokrok ci veda, neexistuje.

A napojenie na povodnu temu? Otazka, ktoru riesi tento clanok, sa neda vyriesit ziadnym "nezaujatym" postojom. Na vyber su len dve fundamentalne stanoviska: akceptovat roznost aj za cenu rezignacie na iste eticke normy alebo nie. Ani jedno rozhodnutie vsak nebude "nezaujate"

Romco

RE: stacilo
autor: clivia
pridané: 14-08-2007 16:17


Romco, ktore eticke normy maju drzat vedu na uzde?
RE: stacilo
autor: tralos
pridané: 14-08-2007 17:04


Pozmenil som co si napisala ty:" veda sa nikdy nevymkne ludom z ruk ak bude stat na pevnych moralnych zasadach"

A ktore? Mozno jedna Kantovska: Jednaj tak, aby bol clovek vzdy ucelom a nie prostriedkom tvojho konania- vid Mengele, alebo aj pochybne a neuspesne pokusy o liecbu teplych, pri ktorych ide casto krat viac o to, aby sa dokazala liecitelnost, nez o dobro daneho cloveka- sudiac podla vypovede cloveka na sme.sk.

A nejake dalsie? Uvedomenie si, ze veda nie je zazracny prostriedok, ktory nas privedie k raju na zemi. Vid trans-humanizmus a post-humanizmus.

Ze veda pozna odpovede, ktore maju svojou povahou nevedecky charakter- tu si dovolim citovat Rortyho:

"Omylom bola myšlienka, že vedci majú metódu, pri ktorej, ak by ju použili humanisti pri skúmaní hodnôt, by sme mohli mať rovnaké istoty o morálnych cieľoch, aké máme o technologických prostriedkoch.“

Ze veda, a mam na mysli hlavne vedu prirodnu ci tzv. tvrdu, nie je jedinym prostriedkom poznania a ze existuju aj ine cesty, ktore by nemali stracat svoju legitimitu len na zaklade toho, ze nesplnaju kriteria vedeckej racionality. ATD...

Romco

RE: stacilo
autor: clivia
pridané: 14-08-2007 19:36


Zasada jednaj tak ako ty sam chces aby jednali ini s tebou bola znama uz pred Kantom, je to stara moralna zasada ktora v podstate nestraca na aktualnosti. Lutujem, Romco, ale si ma nepresvedcil, ze dve lave alebo dve prave topanky my spravia tu istu sluzbu ako jeden par. Nie homosexualita nie je choroba, je to len uchylka od heterosexuality, a v ziadnom pripade medzi ne nemozem dat rovnitko. Pretoze to ti vyjde ak zrovnopravnis manzelstvo s homosexualnym zvazkom, co je len taka mala filozoficka uvaha. Jedna z tych moralnych zasad je aj neklam sam seba.
RE: stacilo
autor: tralos
pridané: 15-08-2007 0:05


Nechcel som ta presviedcat, ze tvoj nazor na homosexualitu je nespravny. Snazil som sa skor ukazat, ze toto tvoje presvedcenie nie je nijako nezaujate, respektive povodny problem, ktory bol nastoleny, bola otazka nezaujatosti vedy.

A kedze etika ci moralne zasady nie su nikdy nezaujate, riesenie tohto problemu nie je v kompetencii akejsi nezaujatej vedy- ak vobec nieco take existuje.


Romco

RE: stacilo
autor: clivia
pridané: 15-08-2007 6:26


A kedze etika ci moralne zasady nie su nikdy nezaujate...

prepac Romco, ale ked poviem nerob druhemu to, co nechces aby on urobil tebe, co je na tejto moralnej zasade zaujate, v com tato moralna zasada zvyhodnuje jednu alebo druhu stranu?

RE: stacilo
autor: tralos
pridané: 15-08-2007 10:12


Ak je moralna zasada nezaujata, tak potom nerozumieme pojmu moralka rovnako.

Myslel som si, ze eticke a moralne pravidla su vzdy zaujate, myslel som si, ze rozhodovanie o dobre a zle je vzdy fundamentalnou volbou cloveka. Kto kona dobro nie je nezaujaty, je zaujaty dobrom, tak isto ten, kto kona zlo je zaujaty. Co je dobro a co zlo to riesit nechcem, to je skor tema pre istu zrusenu televiznu diskusiu:)

Ked sa druhemu rozhodnes vedome neskodit, ale naopak mu pomoct, je to zaujatie. Moralka nie je nikdy nezaujata uz z definicie- ak teda primes za svoje iste moralne ucenie a spravas sa podla neho- napriklad ked pomozes druhemu a pod.

To len "veda a pokrok" sposobili, ze vsetko, o com sme presvedceny ze je spravne, musi byt nezaujate a nezavisle(lebo zaujatost sposobuje stratu legitimity). Akokeby Hodnota bola o tolko menej ako Fakt.

Romco

RE: stacilo
autor: clivia
pridané: 15-08-2007 11:01


No, dobre, Romco. Ale z moralnej zasady rob druhemu tak, ako ty chces aby on robil tebe nevyplyva moja zaujatost dobrom alebo zlom, alebo myslis si, ze ano?
RE: stacilo
autor: Georg
pridané: 14-08-2007 20:32


" alebo aj pochybne a neuspesne pokusy o liecbu teplych, pri ktorych ide casto krat viac o to, aby sa dokazala liecitelnost, nez o dobro daneho cloveka "

No, takto mozes odsudit kazdy neuspesny liecebny ukon . Nie raz sa pokusali vyliecit napriklad epilepsiu s fatalnymi nasledkami . Zakazeme liecenie rakoviny, AIDS, farbosleposti ...,len aby sme neupadli do tvojho podozrenia ?

reakcia na Dusana
autor: pieksamaki
e-mail: lorencova3@gmail.com
pridané: 10-08-2007 9:51


mna ako obycajneho cloveka to zaujima, obtazuje. nakolko uz len to, ze sa pohybuju v nasej spolocnosti, ovplyvnuje (obtazuje) mna a bude moje deti. nemam zaujem, aby moje deti videli homosexualov tak bezne na ulici ako heterosexualov. druha vec je to, ze mozem odist z tejto spolocnosti, ak sa mi to nepaci. to moze byt tiez argument, ale nie je, je to volba.

knazov a mnisky by si nemal davat do jednej kopy s homosexualmi z hladiska zachovania ludstva. knazi a mnisky si dobrovolne vyberaju vstup do celibatu narozdiel od homosexualov, kde clovek moze byt homosexual az v polovicke svojho zivota a myslim, ze si homosexualitu nevybera ako povolanie. ze ano.

RE: reakcia na Dusana
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-08-2007 10:08


pises, ze >
"clovek moze byt homosexual az v polovicke svojho zivota a myslim, ze si homosexualitu nevybera ako povolanie."
To si akosi odporujes. Ak je homo az v polovici zivota, tak si to zrejme umyslene zvolil. Vybral si tuto nekrestansku cestu zivotom.
Ak tvoje deti uvidia homosexualov, urcite sa tym nakazia. Davaj bacha ! Ale Dr. MuDr. Carnogursky uz vraj to vie liecit. Akesi pirule, ci co ......

RE: reakcia na Dusana
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 17:47


Homosexualita sa da liecit medikamentozne i psychoterapeuticky,este v 70.rokoch sa to robilo,so striedavym uspechom.
RE: reakcia na Dusana
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-08-2007 8:20


"so striedavym uspechom. "
- z AKYM uspechom ?!?!?!
Ak do niekoho napcham drogy, tak sa bude citit ako orol, a pokusi sa lietat. Asi aj obcas zleti zo strechy a zlame si hnaty. Toto vsak nie je VYLIECENIE. Ani liecenie. Iba pochybny "dokaz", ze droga urobi z cloveka VTÁKA.
Je zname, ze niektori ludia su "na obe pohlavia", a teda sa dokazu navonok javit ako hetero, alebo ako homo. Ich momentalny "prechod" z muzov na zeny sa teda tiez neda chapat ako "vyliecenie".

ABSURDNOST celej tejto debaty je hlavne v tom, ako sa dogmaticki kondici snazia INYM vnucovat styl zivota. HOVNO ich je do toho. TOTO je spravna odpoved!

RE: reakcia na Dusana
autor: clivia
pridané: 15-08-2007 10:14


Je zname, ze niektori ludia su "na obe pohlavia", a teda sa dokazu navonok javit ako hetero, alebo ako homo. Ich momentalny "prechod" z muzov na zeny sa teda tiez neda chapat ako "vyliecenie".

Absurdnost spociva v tom, ze tato 4% mensina naroda si narokuje, aby sa o nej ucili vsetky deti v skolach, na hodinach literatury citali zvratenu literaturu so slovnikom asfaltera, ktoremu sa podarilo kvapnut asfalt na ruku, s degradujucim pohladom na vlastnych rodicov a rodinu v klasickom slova zmysle, aby ich zvazok bol rovnopravny s manzelstvom a vrchol vsetkeho je narokovanie si na pozehnanie ich homosexualneho zvazku v kostole. Najnovsi vynalez pohlavne neutralna vychova v skolkach, pohlavne neutralne hracky a co ja viem co este... Kto sa tu komu snazi vnutit aky styl zivota? Problem je v tom, ze ked podas niekomu prst, schmatne ti celu ruku. Kde je hranica, Libertarian?

RE: reakcia na Dusana
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 10-08-2007 11:02


Homosexuáli sú súčasťou našej spoločnosti a okrem pár exhibicionistov ich nik v populácii na ulic nespozná - tak isto ako nymfomanky, pedofilov atď. Takže Tvoja snaha o "ochranu" Tvojich detí je odsúdená na neúspech. Nie je to však žiadna tragédia nakoľko "obyčajní" homosexuáli sú neškodní.

Homosexuál je vrodená predispozícia (ak neberiem do úvahy sexuálnych experimentátorov, módu niektrých kúltúr, nedostatok osôb iného pohlavia atď.) a musia sa s tým "postihnutý" vysporiadať ako vedia.

K tvojej poslednej poznámke. Je skutočne pravda, že mnohí ľudia potláčajú svoju homosexualitu a snažia sa žiť "normálnym" životom. Zväčša pod tlakom netolerantného prostredia - u nás zväčša katolíckeho. To však vedie takmer vždy k frustrácii, ľudským tragédiám celých rodín a "objaveniu" homosexuála "v polovičke jeho života".

RE: reakcia na Dusana
autor: LIBERTARIAN
pridané: 10-08-2007 13:52


"Homosexuáli sú súčasťou našej spoločnosti a okrem pár exhibicionistov ich nik v populácii na ulic nespozná "
- konzervativci spoznavaju homosexualov podla ruzovych svetrikov a kabeliek. Vid napr. nedavny polsky skandal s homo-postavickou v kreslenom seriali.

RE: reakcia na Dusana
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 10-08-2007 14:16


Mňa skôr pobavilo pobúrenie američanov nad nahou (polozakrytou) kreslenou postavičkou v Simsonovcoch. Predpokladám, že prsník v 3D filme musí skoliť niekoľkých pravých amerických kresťanov na infarkt a porno v TV by spôsobilo masové vymieranie : ).
O com je tento clanok?
autor: ja
pridané: 10-08-2007 11:20


Sklada sa iba z tradicneho konzervativneho pohladu na homosexualov a neprinasa skutocne nic nove.
Dovolujem si nesuhlasit s tvrdenim, ze:
"... že u homosexuálov sa nejedná o žiadnu lásku, ale o obyčajné uspokojenie sexuálneho pudu, ešte naviac vychýleného. Homosexualita má s láskou asi toľko čo ”uličky lásky” v Amsterdame alebo ”pracovníčky lásky ” v severných Čechách na E 55."
Toto tvrdenie vychadza z nejakeho vnutorneho pocitu autora, alebo tuto skutocnost moze nejako dokazat?
V clanku sa nachadza velke mnozstvo neobhajitelnych domnienok autora, ktory si chcel pravdepodobne iba vyliat svoju zlost na "homoagendu".
V ziadnom konzervativnom clanku o homosexualoch som nevidel nastoleny problem, ako je mozne, ze ak "normalni" ludia vstupuju do manzelstva stale menej a menej, homosexuali bojuju o dusu za registrovane partnerstva.
"Propagacia homosexualov" a ohananie sa vymretim ludstva je velmi chaba protiagenda, pan Zlatoidsky skutocne predpoklada, ze homosexuali sa stanu vacsinou? Nie je skor problem, ze heterosexualne pary a jednotlivci maju stale menej deti? Ze mat plazmovu telku je dolezitjsie ako vychovavat deti?

RE: O com je tento clanok?
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 17:56


Intimne pocity sa dokazat nedaju,nicmenej da sa dokazat napr.to ze homosexualne partnerstva trpia extremne vysokou promiskuitou,h.su hlavnymi siritelmi pohl.chorob,trpia vyssim poctom sebevrazd a castejsie zneuzivaju drogy

S druhou castou suhlasim,zivotny styl a hodnoty sa menia a bezuzdna propagacia homosex.ziv.stylu moze zanik zapadnej civilizacie urychlit.Ono to mozno bude tak ako so Sodomou a Gomorou:ak sa najde co len 5 spravodlivych...:)))

POPULISTICKE DILETANSTVO I
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 10-08-2007 13:23


Pochody gayov a lesbiciek ma obtazuju iba na konzervativnych strankach, nikde inde ich tak casto nespominaju. Neskutocne trapne spominat nejaky pochod exibicionistickych jedincov a sudit podla toho celu skupinu.
-
Ako ma byt hypoteticky koncept nemennej moralky v rozpore s akceptaciou homosexuality? V rozpore s nou je iba "metafyzicke" prijatie axiomy jej nemoralnosti. Nemennost s tym nesuvisi.
-
Nemozem neokomentovat autorove zakopnutie o evoluciu, ktore je na urovni stredoskolskeho slohu.
-
" druh,ktroý by začal trpieť takouto úchylkou presahujúcou určitú hranicu, by sa dostal do fatálnej evolučnej nevýhody. Ľudovo povedané, vyhynul by. Presne to sa dá povedať aj o ľudskom druhu, o jeho jednotlivých kultúrach alebo komunitách. "
-
Neskutocna kravina. To akoze hrozi ze vyhynieme pretoze sa rozhodneme ze vsetci budeme na opacne pohlavie? Preco? Pretoze nas presvedcia super-pritazlive pochody propagovane na PS?

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO I
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 18:01


-vyhynieme pretoze sa rozhodneme ze vsetci budeme na opacne pohlavie...

Vsetci urcite nie.Pri dnesnej katastrofalnej demografickej situacii by stacilo 10% ktore mozu este viac pris´piet ku uplnemu kolapsu zapadnej civilizacie.

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO I
autor: iko
e-mail: iko@email.cz
pridané: 10-08-2007 23:53


Bieli nevyhynaju preto, ze je privela homosexualov (skuste si to odhadnut, kolko by ich muselo byt, aby bol porodnost 1,3 a pritom by heterosexuali mali 3 a viac deti), ale preto, ze heterosexualna vacsina NECHCE deti pripadne NEMOZE. Nechce deti,m lebo je to zataz a musi obetovat vela zo svojho pohodlia, a nemoze mat vela deti preto, lebo je to pomerne drahy spas, vychovat a dat vzdelanie viacerym detom.
A naviac chyba spatna vazba, lebo vedia, ze v starobe ich bude zivit stat a nie vlastne deti.

S homosexualitou to nema nic spolocneho.

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO I
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 12-08-2007 11:12


"Pri dnesnej katastrofalnej demografickej situacii by stacilo 10% ktore mozu este viac pris´piet ku uplnemu kolapsu zapadnej civilizacie. "
-
Tvoj nazor? Profesionalny usudok? Das link na nejaky model co to predpoveda? Lebo je to hlupost.
-
Kultura a geneticka informacia ludi co nechcu/nemozu mat deti bude miznut a naopak tych co budu chciet mat sa bude dalej rozsirovat. Je to ako ked das bakterie na agar, pricom nie vsetky tam su ochotne sa mnozit. Najprv zahynie cast tych co sa nemnozia a zvysok onedlho pokryje celu zivnu podu.
-
Vyhynutie z dovodu nerozmnozovania je utopia. Populacia moze na zaklade vole casti ludi nemat deti nacas klesnut co ma sice aj negativne dosledky na vsetkych (pretoze napriklad z takeho vedecko-technickeho pokroku, ktory zavisi aj od poctu ludi by tazili vsetci), ale ma aj pozitivne dosledky (setria sa zdroje planety, netreba rozsirovat uz vybudovanu infrastrukturu).

POPULISTICKE DILETANSTVO II
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 10-08-2007 13:34


Pri pricinach vzniku homosexuality sa autor asi este nedostal k rozlisovaniu homosexualneho spravania a identity.
-
Clanok je velmi slaby. Co sa tyka adopcii, sam si nie som isty ci je to dobry napad, ale napokon skusenost krajin kde to zaviedli ukaze pravdu. Reg. partnerstvo nie je ziadnou diskriminaciou ako tu stale opakuje Krivosik, nechapem preco by nemohlo byt umoznene aj hetero.
-
Vratim sa este k nemennosti moralky. Je krestanska moralka nemenna? Asi tazko ak to ma byt aj ta moralka co je v Biblii. Vas hlavny myslitel mnohe pravidla starej knihy zmenil - tak ako je to s tou nemennostou?

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO II
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 18:11


-Pri pricinach vzniku homosexuality sa autor asi este nedostal k rozlisovaniu homosexualneho spravania a identity

O tom sa vobec netreba bavit a ani som si takyto ciel nekladol.

-Clanok je velmi slaby
Napis lepsi

-Co sa tyka adopcii...
Za komunizmu sa hovoril vtip o Radii Jerevan kde dosla otazka ci socializmus vynasli vedci alebo robotnici.Odpoved znela samozrejme ze robotnici,vedci by to najprv vyskusali na potkanoch.
Presne sem mierim:kto dava socialnym inzinierom pravo robit pokusy na ludoch a hned na detoch?

O nemennosti moralky tento clanok vobec nebol,to si netrufam.(to by bolo na extra studiu z teologie ci filozofie)bez ohladu na vsetko co sa o to popisalo je iste ze existuju niektore moralne aspekty ktore su tu zrejme odjakziva,vo vsetkych kulturach o ktorych mame pisomne pamiatky (ca 8000 r.) sa napr.poklada za zlocin vrazda alebo kradez, znasilnenie,incest apod.

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO II
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 12-08-2007 11:20


"O tom sa vobec netreba bavit a ani som si takyto ciel nekladol."
-
Ucelu tvojho clanku by to iba uskodilo, kedze je dost rozdiel ked sa v dosledku dlhodobo neuspokojeneho sexualneho pudu vazen zacne spravat homosexualne a ked sa niekto narodi s homosexualnou identitou.
-
"Napis lepsi"
-
Netreba, su aj zaujimavejsie temy pre mna a tuto vacsina ludi uz chape spravne.
-
"kto dava socialnym inzinierom pravo robit pokusy na ludoch a hned na detoch?"
-
Zasa neprehanaj. Kopa lezbickych parov ma vlastne deti a nie je v tom problem. Vzdy si treba vyberat to lepsie z toho co je na vyber. Ja si myslim, ze je lepsie ked si decko adoptuju ako ked by malo vyrastat v decaku.

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO II
autor: clivia
pridané: 12-08-2007 13:05


...dosledku dlhodobo neuspokojeneho sexualneho pudu vazen zacne spravat homosexualne a ked sa niekto narodi s homosexualnou identitou...

Existuju geneticky poskodeni jedinci ktori su "odjakziva" hoosexualni.Tym je tazko pomoct.Podobne existuju aj genet.predispozicie napr.ku schizofrenii.Problemom je homosexualita ziskana (väzenie je extremny priklad),otazka je nakolko si clovek "dobrovolne" moze vybrat takuto orientaciu.Je iste ze je to mozne a otvorena propagacia tohoto zivotneho stylu je z tohoto dovodu skodliva-Moze zapricinit sklznútie casti populacie na tuto cestu.

...vacsina ludi uz chape spravne...

definuj co je spravne chapanie.

...Kopa lezbickych parov ma vlastne deti a nie je v tom problem

Toto je uplny nezmysel,lesbicky par nemoze mat VLASTNE deti nanajvys deti z predosleho hetero vztahu.To,ze niekto opusti rodinu kvoli uspokojeniu zvrateneho sexualneho pudu je vrchol egoizmu.

...ked by malo vyrastat v decaku.

Ani jedno dieta nemusi vyrastat v decaku.Existuje mnozstvo manzelskych parov ktore si chcu adoptovat deti a to,ze je to tak tazke zapricinuje stat.Par (pochopitelne hetero) ktory si chce adpotovat deti musi neviemako vopred dokazovat ze je schopny zabezpecit dietatu normalne rodinne prostredie,ti co si ho spravia sami,nemusia vopred dokazovat nic.
Dalsi aspekt veci je ten,ze adoptovane dieta tiez raz dospieva a hlada svoju identitu-kto som ,odkial idem a kam.VSade okolo seba ma rovesnikov ktori maju MAMU aj OCA,on ma ocov dvoch...Vobec si neviem predstavit ako by jeden z "otcov" vysvetloval situaciu dietatu.(Ako to ktosi raz ironicky povedal:"Tetno ujo je tvoja mama").Psychologovia tvrdia ze dieta potrebuje ku zdavemu vyvoju muzsky i zensky vzor,nicmenej vzor matky je dolezitejsi.Dieta vyrastajuce bez matky nesie väcsie nasledky ako bez otca.Aky vzor si moze vybrat dieta dvoch "chlapov"?Nebude vopred odsudene na zivot kedy nebude schopne normalneho (hetero) vztahu?Vedia to socialni inzinieri predpovedat?
dalsi aspekt je ten,ze trieda (v skole) ci ulica mozu byt velmi neprijemne ku akymkolvek aberaciam.Nebude taketo dieta ovela castejsie cielom posmechu a sikanovania?
Tu som len v naznakoch uviedol ku aky obrovskym problemom moze viest ideologicky zamerane zrovnopravnenie hetero a homo vztahov.

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO II
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 12-08-2007 22:25


"Moze zapricinit sklznútie casti populacie na tuto cestu."
-
Na rozdiel od homoalarmistov si nemyslim zeby bola homosexualita nejako popularna toboz pritazliva pre heterosexualov. Neviem o akej propagacii hovoris, tie hlupe pochody su skor antireklamou. Problemov podla mna skor viac sposobi netolerantne navazanie sa do homosexualov, v dosledku ktoreho mnohy potlacuju svoju prirodzenu orientaciu a skusaju nadviazat heterovztahy cim sposobuju zivotne tragedie.
-
Spravne chapanie podla mna znamena ze to akceptuju - neposielaju ich liecit sa.
-
"lesbicky par nemoze mat VLASTNE deti nanajvys deti z predosleho hetero vztahu"
-
Moze - umele oplodnenie predsa. Teoreticky v buducnosti bude mozne aby mali dieta iba zo svojej DNA.
-
"Ani jedno dieta nemusi vyrastat v decaku.Existuje mnozstvo manzelskych parov ktore si chcu adoptovat deti a to,ze je to tak tazke zapricinuje stat."
-
Nemas pravdu, nie je to take romanticke ako si to predstavujes. Uplne zdrave, pekne, este male a neromske dieta si s lahko najde adoptivnu rodinu. Kolko deti v decaku splna tieto podmienky? Zaujimave ze ma byt na vine stat, nezaregistroval som ziadne navrhy zakona z dielne konzervativcov na ulahcenie adopcii.
-
Samozrejme ze je lepsie ak ma dieta aj muzsky a zensky vzor. Z tohto pohladu su homopari v nevyhode. Je ale otazne nakolko je klucova, kedze deti bezne vyrastaju aj v neuplnych rodinach a viac urobi charakter ako uplnost. Ja sa nato pozeram tak ze vzdy lepsie ako decak. Keby bolo dostatok slusnych heterorodin pre vsetky deti, tak by nebola potreba. Lenze pre VSETKY nie je...

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO II
autor: clivia
pridané: 13-08-2007 0:51


Na rozdiel od homoalarmistov si nemyslim zeby bola homosexualita nejako popularna toboz pritazliva pre heterosexualov.

Preco nie? O sexe su pravidelne rubriky v denniku Aftonbladet, ktory nedavno okrem ineho uverejnil pribehy rodin, ktore sa niekolkokrat do roka stretnu pre spestrenie sexualneho zivota. To uz nie je daleko od toho, ked bude moct kazdy s kazdym...

lesbicky par nemoze mat VLASTNE deti nanajvys deti z predosleho hetero vztahu"
-
Moze - umele oplodnenie predsa. Teoreticky v buducnosti bude mozne aby mali dieta iba zo svojej DNA.
-
Ja teda neviem, ale zatial som nepocula, ze by nebolo treba muzske spermie k umelemu oplodneniu. Ci si to pripustis alebo nie figuruje tu i otec. Tazko spermie poskytne zena, ktora vo vztahu predstavuje otca... alebo mamu? ako vlastne nazvat druheho partnera, ktory s matkou dietata zdiela spolocne loze? Vo vztahu k druhemu partnerovi je dieta nevlastne. Spolu nemozu mat vlastne deti, pretoze zo sexualneho vztahu dvoch osob rovnakeho pohlavia nemoze vsplanut novy zivot.

V detskych domovoch je vela "problemovych" deti, ktore su postihnute uz tym, ze ich vlastni rodicia odmietli, alebo su tam ine priciny preco nemaju rodinu. Neviem, ci my dospeli, mame moralne pravo rozhodnut za ne, ze budu vyrastat v "laskavom" prostredi osob rovnakeho pohlavia, ktore k pedofilii mnohokrat nemaju daleko, len preto, ze momentalne nie je k dispozicii vhodny heteropar. Neuplne rodiny su uplne iny problem.

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO II
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 13-08-2007 2:12


Podobne "aktivity" boli a budu. Pokial ich to bavi, nech si to robia. Bavili sme sa o tom vsak v kontexte vyhynutia ludstva. Co je jasna blbost.
-
Otec sa pri darcovstve spermii vzdava narokov na dieta, takze nikto taky tam nefiguruje. Cize si to mozes predstavit ako slobodnu matku zijucu s partnerkou. Aby sa ich obe informacie pouzili na DNA decka, to sa zatial neda, ale bude dat.
-
"Neviem, ci my dospeli, mame moralne pravo rozhodnut za ne, ze budu vyrastat v "laskavom" prostredi osob rovnakeho pohlavia, ktore k pedofilii mnohokrat nemaju daleko"
-
Aha :). No vidim, ze nema cenu sa s tebou o tom bavit. Cim viac takych ludi ako si ty, tym menej laskave prostredie pre taketo riesenia. Tak ked tak velmi chcu konzervy tomu zabranit nech bojuju za ulahcenie adopcii. Potom ked v decakoch neostanu volne ani romske deti, mozu mat argument akoze nie je potrebne rozsirovat moznost na homorpary. V opacnom pripade si budu musit vymysliet nieco lepsie ako tu tvoju pedofiliu.

RE: POPULISTICKE DILETANSTVO II
autor: clivia
pridané: 13-08-2007 9:13


Ked sa niekto vzda narokov na otcovstvo, este neznamena ze nie je otcom. Dieta po dosiahnuti osemnasteho roku ma pravo vediet, kto jeho otcom naozaj je... "Partenokarpicke" deti su este naozaj velke sci-fi a u rastlin su väcsinou neplodne v dosledku chybajucich semien...

Neviem, ci my dospeli, mame moralne pravo rozhodnut za ne, ze budu vyrastat v "laskavom" prostredi osob rovnakeho pohlavia, ktore k pedofilii mnohokrat nemaju daleko"
-
Aha :). No vidim, ze nema cenu sa s tebou o tom bavit. Cim viac takych ludi ako si ty, tym menej laskave prostredie pre taketo riesenia. Tak ked tak velmi chcu konzervy tomu zabranit nech bojuju za ulahcenie adopcii. Potom ked v decakoch neostanu volne ani romske deti, mozu mat argument akoze nie je potrebne rozsirovat moznost na homorpary. V opacnom pripade si budu musit vymysliet nieco lepsie ako tu tvoju pedofiliu.

V marci roku 1999 pise Paal Hollender v Göteborgs-Posten a cituje Kjela Rindara, predstavitela RFSL:
"Myslim si, ze by bolo dobre aby sme mali pracovnu skupinu pre pedofiliu, ktora by celkom otvorene nastolovala argumenty tejto skupiny celkom otvorene...ale myslim si, ze dnes to este nejde. Musime pockat kym dozreje cas".
RFSL sa sice oficialne distancuje od pedofilie a od roku 1996 nemozu osoby, ktore su odsudene za sexualne trestne ciny reprezentovat zdruzenie, ale v roku 2002 sa tam taka osoba objavila a v oktobri 2003 bolo zverejnene, ze predseda mladeznickej vetvy RFSL zneuzil dvoch chlapcov.

o ničom
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 10-08-2007 14:51


Homosexuáli ma neobťažujú a sú mi ukradnutí. Legislatívne úlety sa zďaleka netýkajú len ich. Táto tendencia k rozširovaniu štátu a neslobode je všeobecnejšia a je zrejme dôsledkom omylov v ponímaní zákonov a vlády - na čo vlastne sú, koľko nás stoja a čo sa skrz zákony riešiť dá a čo nie.

Homosexuáli môžu byť darcami spermií, takže otázka ich "neplodnosti" je mimo. Zaujmavé je, že v antickom Ríme podobný problém predstavovali kresťania - ktorí vo veľkom počte vstupovali do reholí a odmietali sa ženiť a mať deti, čo bolo považované za zvrhlé a aj protištátne nakoľko prebujnelý štát potreboval stále viac nevoľníkov, pešiakov a vyberačov daní.

Homosexualita nič zvláštne neznamená, nie je to téma hodná atramentu pokiaľ si človek nemyslí, že sa na vec dokáže pozrieť z nového originálneho pohľadu. Nestalo sa.

RE: o ničom
autor: clivia
pridané: 10-08-2007 15:05


Ten anticky Rim je trefna poznamka, co sa tyka temy. Bolo by dobre rozviest ako sa to s nim skoncilo...
RE: o ničom
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 10-08-2007 15:35


Skončilo to zhruba tak, že kresťania sa nakoniec stotožnili s pôvodne nepriateľským nekrofílnym štátom natoľko, že už nedokážu vymyslieť lepší dôvod na plodenie detí než - "aby nám mal kto platiť dôchodky" a s touto slaboduchou otrockou agendou dnes "pochodujú" proti nejakým viacmenej vybájeným homosexuálom.
RE: o ničom to MS
autor: tralos
pridané: 10-08-2007 15:58


Temy okolo teplych su, suhlasim s tebou, velmi nezaujimave a sklzaju do osuchanych stereotypov: a to na obidvoch stranach sporu.

Najzaujimavejsia vec pri tomto clanku je tvoj diskusny prispevok a prirovnanie. Len by som chcel vediet, preco "nekrofilny Rim".

Okrem toho si sa pomocou antickych krestanov dotkol podla velmi zaujimavej temy: Ako sa Ine integruje a nakoniec stava dominantnym- tato dominancia vsak nikdy nie je "zadarmo", vzdy so sebou nesie povinnost vytlacit to, co bolo dominantne predtym.

Zaujimalo by ma teda, ako sa pozeras na temu krestanstvo- stabilita rise.

Respektive, ci krestanstvo nevytlacilo to, co bolo predtym "Rimske" a co legitimizovalo existencie rise vyvolenej "bohmi ci osudom".

Romco

RE: o ničom to MS
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 10-08-2007 16:31


Grant vo svojich Dejinách Ríma píše, že kresťanské odmietanie podielať sa na správe štátu bolo jedným z faktorov úpadku.

Pojem nekrofílie mám z Ericha Fromma - ten je širší ako konkrétna sexuálna úchylka - kladie tento pojem do protikladu k biofílii ako určitému osobnostnému profilu. Nekrofíliu charakterizuje ako posadnutosť dokonalým systémom ako nejakým strojom - niečim neľudským a mechanickým čo tu existuje samo pre seba. To sa podľa Fromma prejavuje sklonom moderného človeka k hromadeniu "dokonalých" sterilných strojov a výrobkov a vyznávaniu hrubej fyzickej sily, ktorá nemá žiadny duchovný zmysel. Ako extrémny príklad takej osobnosti uvádza Hitlera. (V celkom zaujimavej knižke Anatomia ľudskej deštruktivity)

Takýmto systémom sa stal Rím v dôsledku Diokleciánových reforiem - ktoré fakticky zaviedli podľa Granta niečo čo sa podobalo na totalitný štát - tvrdý výber daní, nútené odvody do armády, kontrola nad pohybom ľudí, pripútanie k pôde.

Cisárstvo sa "orientalizovalo" - cisársky kult sa časom stal prázdnou nezmyselnou neľudskou modlou - cisári sa ukazovali ovešaní zlatom ako strnulé božstvá a snažili sa systém stabilizovať stále tvrdšími opatreniami.

Je otázkou nakoľko bola faktorom úpadku samotná veľkosť Ríše - do akej miery sa dá udržať násilím pohromde, tak veľký na staroveké pomery "globálny" svet. Takže mne sa vidí rozšírenie kresťanstva skôr ako dôsledok než príčina úpadku. To čo kresťansvo vytlačilo, už bolo vlastne v duši ľudí dávno mŕtve - skôr len nahradilo prázdnotu, ktorá tam zívala.

Zaujimavým faktom z Granta ešte je, že kresťanské finančné ustanovizne - akési svojpomocné kresťanské banky - sa v čase inflácie tešili veľkej dôvere na rozdiel od štátnych a iných finančných ústavov.

RE: o ničom to MS
autor: tralos
pridané: 10-08-2007 16:56


Ak by sme sa pokusili posunut o trosku viac do minulosti- do dob vrcholneho cisarstva- teda do cias, kedy "Rimske" bolo este zive, narazili by sme na jednu velmi zaujimavu vec.

Rimania dokazali pomerne uspokojivo zaclenit rozne kultury a narody do svojej rise. Samotne mesto Rim bol zmeskou azijskych a egyptskych kultov, starych rimskych bozstiev a germanskych bozikov.

Je zaujimave, ako Rimska risa dokazala vstrebat a akosi ukotvit vo svojej sieti vyznamov cudzie kultury (Herkules u Germanov, vznik Zidov spajali s bojom Saturna a Jupitera, svoj vznik napojili na Grecko-Aeneas atd.)

Predsa tu vsak bola jedna vynimka- zidovska sekta krestanov. V casoch, kedy bola risa na vrchole a kedy sedeli na trone tzv. blazeni cisari, nevedel akosi Rim ukotvit krestanov do "Rimskeho sveta"

Krestanstvo a to, co bolo "Rimske" boli navzajom nekompatibilne. Clovek nemohol byt aj oddany Rimu so svetkym co k tomu patrilo, aj byt spravny krestan. Dokonca cisari, o ktorych mame dnes velmi dobre mienenie-ako napr. Marcus Aurelius- prenasledovali krestanov.

Akoby bolo citit, ze povodny Rim sa neznesie s krestanstvom. Prave tuto nekompatibilitu povazujem za jeden z rozhodujucich okamzikov vyvoja antiky.

Odvolavas sa na Granta a nim spominane odmietanie nastupovania do uradov. Ten problem je podla mna este o nieco hlbsi.

Nie len ze krestania nenastupovali do funkcii, svojim pohladom na svet a vierou spochybnovali to, ze Rim ma vladnut (kedze ziaden Aeneas ani Jepiter neexistuju).

Na druhu stranu mas pravdu v tom, ze vyssie napisane nevysvetluje, preco sa krestanstvo nakoniec presadilo a preco to, co bolo "Rimske" stratilo pritazlivost.

Romco

RE: o ničom to MS
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 10-08-2007 18:02


V dobe zjavného úpadku už nechceli nastupovať do úradov ako výbercovia daní ani nekresťania - Rím sa dostal do bludného kruhu, ktorého predzvesťou už bolo samotné cisárstvo. Celá antika bola založená na vojenských ctnostiach. Charakter Ríma sa zrodil za stavu permanentnej vojny. Lenže hlavnou výhodou, ktorú aj oni videli bol relatívne na antické pomery aký taký trvalý "rímsky" mier, ktorý umožnil rozvoj. Avšak podmienkou tohoto mieru bola povahou vojenská spoločnosť, ktorá pohŕdala obchodom a ctnosťami stredného stavu. Všetky antické spoločnosti boli v zajatí násilia, ako dôležitej súčasti starobylej ekonomiky. Ani si neviem teoreticky predstaviť ako by takéto spoločnosti nepodliehali neustálemu kolobehu úpadku pri vtedajšej vojenskej technike, keď každý slobodný občan musel byť zapojený do vojny.

Rimania boli ohľadom náboženstva z nášho pohľadu veľkí pragmatici. Ale uvedomovali si ,že s rozširovaním ríše ohrozujú ich morálku cudzie vplyvy. Prvým akýmsi konzervatívcom, ktorý bojoval proti gréckej cudzokrajnej "skazenosti", prepychu, vyhálaniu, "nadvláde žien" bol už Cato za republiky. Rimania boli hlboko konzervatívnymi, ale nepomohlo im to.

RE: o ničom to MS
autor: tralos
pridané: 10-08-2007 18:17


Postava Cata je naozaj velmi zaujimava. Nie nadarmo ho Seneca dava neustale za priklad. V tomto kontexte ma vsak zaujal skor tvoj nazor, ze antika bola zalozena na vojenskych cnostiach- a ine nespominas.

Toto konstatovanie ignoruje fakt, ze v antickej spolocnosti zohravali dolezitu ulohu aj cnosti OBCANA a neskor, napriklad v stoicizme, cnosti CLOVEKA.

Na rimanoch je fascinujuce aj to, ako dokazali Ine premenit na Svoje, a ak si sa uz dostal k pramenom, iste si si tam tento vyrazny prvok vsimol. Prave to vsak zvyraznuje tu odlisnu povahu vztahu krestanstva a "Rimskeho sveta"

A este jedna vec, idea Rimskeho mieru bola "vynajdena" az neskor, prvotnym legitimizujucim prvkom vybojov bola skor osudom predurcena uloha Rimanov vladnut svetu.

Vplyvom okolnosti sa toto "vyvolenie bohmi na vladnutie" zmenilo na imperium ci risu mieru a pokoja- tak isto bohmi vyvolenu predsa vsak teritorialne obmedzenu.

Rimske ambicie akoby abdikovali na dejinny ciel, ktory bol Rimanom urceny osudom a vyssou mocou- tu niekde by sme pri sa hlbsej analyze znovu stretli s krestanstvom- co by vsak bol uz pomerne dlhy prispevok a tak v tomto bode zatial skoncim:)

Romco

RE: o ničom to MS
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 10-08-2007 18:37


Takto - presnejšie - vznik, prežitie, stabilita a úpadok antických spoločností bola založená na úspešnosti ich vojenskej organizácie. Často nám uniká práve to, čo sa považovalo za natoľko samozrejmé, že si to vtedy ľudia ani neuvedomili, alebo to nepovažovali za potrebné zdôrazňovať.

Nie som si istý výsadným postavením kresťanstva v tomto smere - už za spomínaného Cata boli na jeho podnet niektoré kulty (napr. dionýzske) zakázané a kruto potierané.

RE: o ničom to MS
autor: tralos
pridané: 11-08-2007 10:43


To ano, da sa ale povedat, ze rimania boli "majstri" v preberani ci skor "integracii" cudzich prvkov. Rimsky bohovia boli svojim sposobom obdobou bohov greckych, len s inym nazvom.

V Rime sa tiez etablovali rozne vychodne kulty, hlavne z Egypta a Blizkeho vychodu. Samotny Rim bol nieco, co by sme dnes oznacili- a uvodzovky zdoraznujem- ako "multi-kulti" mesto.

Je pravdou, ze iste grecke zvyky ci skor mysteria a styly zivota boli Rimskou nobilitou odsudzovane. Islo vsak o specificke priklady.

Naproti tomu, krestanstvo bolo potlacane ako take. V tom bolo vynimocne, ze ho Rimania nevedeli vtesnat do "rimskeho" bez toho, aby toto "rimske" od zakladu nezmenili.

Cenou za prijatie krestanstva predsa bolo zrieknutie sa starocnych bozstiev, tradicii a presvedcenia o vyvoleni bohmi. Tu kdesi je ten rozhodujuci moment, preco risa mohla byt bud Rimska alebo krestanstka.

A k prvemu odstavcu, to je bez diskusie. V antike sa diplomacii a zmluvam prilis verit nedalo a i ked obchod prekvital, vtedy ludia neverili reciam- a opravnene- ze staci obchod a obeh penazi a clovek ci cele spolocenstva budu v bezpeci.

Takze ano, prezitie starovekych statnych utvarov bolo bytostne zalozene na ich schopnosti vojenskou cestou obhajit svoju existenciu.

Romco

RE: o ničom to MS
autor: Info
pridané: 13-08-2007 4:03


Rimske, Konstantinovo usilie o zaclenenie krestanov (koncil v Nicae na ktorom presadil slnecno-zidovskeho boha po jeden a pol roku diskusii hlasovanim. Dohodli sa az vtedy ked z cca 20 konceptov - bohov Konstantin vylucil tych, ktori nemali nadej na uspech. Zostalo roznych 5 konceptov. Nakoniec zvitazil Kostantinov koncept vychodneho slnecneho boha, ktori bol aj v biblii a zapadneho mesiasa z Irska. Koncept to bol dostatocne siroky.) sa nakoniec obratilo proti Rimu. Krestania ziskali status, ale boli tak neznasanlivi, ze v podstate rokom, kedy ovladli senat sa dejiny rise koncia. Nieco take, ako keby nas parlament obsadili komunisti a presadili by si tam svoju agendu.
Problem neznasanlivosti je spojeny s problemom kralovstva na nebi. Velmi dlho im trvalo pochopit, ze sudny den nepride buduci mesiac petnasteho. Nakoniec vymysleli odlesk kralovstva bozieho na zemi - bezny stat a pozemsky zivot (pravdepodobne potom, co rimsky biskup zistil, ako chuti moc.). Ale to uz bol vtedajsi svet v rozvalinach.

RE: o ničom to MS
autor: clivia
pridané: 13-08-2007 8:43


Problem je Info, ze pri svojom hodnoteni situacie zabudas na ekonomicku stranku problemu. Krestania boli prenasledovani a zbavovani majetku a vyuzivani pre "zabavu" ludstva v Colosseu, kde zvycajne ich zivot koncil. Ekonomika rise bola v ruinach. Uz za cisara Nera sa zacal napriklad znizovat obsah zlata a striebra v minciach, aby bolo mozne financovat nakladny zivot a armadu Rima. Uz vtedy nestacili iba dane a vyboje. Psenica, ktora stala pol denara okolo roku 100 stala 100 denarov 100 rokov neskorsie...Plundrovanie nepoznalo hranice. Peniaze ku koncu Rimskej rise nemali prakticky ziadnu cenu pretoze obsah zlata a striebra sa z nich vytracal...Rimska risa nemala ziaden rozpocet, ked bolo sa hyrilo, ked nebolo sa plundrovalo. Klika vladarov a byrokratov bola zamilovana do luxusnych tovarov Azie co dalo vznik prvemu velkemu schodku "obchodnej bilancie" v globalnom meradle. Pretoze Rimania produkovali malo a nemali co ponuknut na vymenu okrem zlata a striebra sposobilo to odliv drahych kovov do Azie. Archeologovia objavili znacne mnozstva rimskych minci az v juznej Indii. Prenasledovanie krestanov za Diocletiana, ktory sa sam vyhlasil za boha dosiahol svoj vrchol v konfiskovani majetku krestanov a dodavani obeti predstaveniam v Colosseu. Konstantin zistil ze prenasledovanie krestanov uz nema taky ekonomicky efekt pre statnu kasu, ktoru bolo zase treba doplnit zastavil prenasledovanie krestanov a zameral sa na plundrovanie mnozstva pohanskych svätostankov. Na smrtelnej posteli sa nechal pokrstit a zanechal po sebe risu s prakticky etablovanym statnym nabozenstvom. Rimska risa bola totalne rozvratena ekonomicky i moralne. Pocas obdobia temna pouzivanie penazi bolo len slabym odleskom ich pouzivania v kedysi rozkvitajucej Rimskej risi.
RE: o ničom
autor: tom
pridané: 10-08-2007 15:31


Ono nie vzdy je nutne priniest nieco nove. Ulohou moze byt aj donekonecna opakovat stare pravdy, lebo my moderni ludia velmi radi zabudame a vytvarame nove pseudopravdy.
"Homosexuáli môžu byť darcami spermií, takže otázka ich "neplodnosti" je mimo." Takze im pri mnozeni zelam vela stastia, ale este som nemal cest pocut o splodenom potomkovi 2 homosexualov.

RE: o ničom
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 10-08-2007 15:38


"este som nemal cest pocut o splodenom potomkovi 2 homosexualov" - no a? Ako to súvisí s mojim tvrdením?
RE: o ničom
autor: tom
pridané: 11-08-2007 16:45


Však ty hovoríš, že otázka ich nepolodnosti je mimo. To je otázka základná - je nenormálne ak skupina (nazvyme ich vývojová vetva) nie je schopná reprodukcie v rámci skupiny. To či by mohol byť jednotlivec darcom spermii je jedno keď ich nevie využiť na zabezpečenie existencii tejto vetvy.
RE: o ničom
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 11-08-2007 18:41


Keby boli odkázaní len na skupinu asi by vymreli. Alebo by sa mohli klonovať. Keď už spomíname evolučné hľadisko - ako to že homosexuáli nevymreli? Mne stále vlastne nie je jasné čo sa má pod presne homosexuálmi na mysli.
RE: o ničom
autor: tom
pridané: 12-08-2007 17:12


Nevymreli mnohé druhy aj napriek tomu, že u Darwina boli/sú dole. A čuduj sa svete - dnes sú stále tu. Keď tak nad tým rozmýšľam tak to sú vlastne paraziti - musia využívať inú vetvu na prežitie svojej.
RE: o ničom
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 13-08-2007 11:01


Homosexuáli nie sú živočíšny druh.
RE: o ničom
autor: tom
pridané: 14-08-2007 9:41


To som ani nepovedal. Len som povedal, že sú vlastne novodobí paraziti.
Kto zaplati ucet?
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 16:12


Cital som diskusiu k tomuto Lukasovmu clanku. Zaujimave, ale neprekvapujuce, je ze lavicovi pisalkovia vsetci dojeneho nadavali na Krivosika, ale nikto nevedel dat ani jeden argument. Musel som sa precitat skoro do polovice, siahodlhej diskusie aby som sa dozvedel co dobre Fico pre slovensko urobil a zistil som vazene damy, a pani toto:

"1.- Slovensko ma chvala Bohu slovensku vladu,"
no z toho sa tesim najviac, lebo ked bola vo vlade SMK, stale som mal pocit hladu, ale teraz som us nejedeny.


"2. - vladna koalícia je pevna,"

Ze tato banda zlodejska drzi pevne pokope je naozaj pozitvne. Ale len z pohladu tej zlodejskej bandy.

" 3. - nie je to pravicova vlada na zdieranie jednoducheho cloveka a vy robu bohacov"

Pravicova vlada zvysuje dane jednoduchym clovekom alebo lavicova?

" 4.- statny majetok vlada neprivatizuje,"

To je velmi dobre, lebo keby sme sprivatizovali napriklad take nemocnice este by tam nahodov nejaky skaredy kapitalista opravil tie hrozne spianve zapachajuce zachody a dal tam toaletny papier. NO FUJ!!" 5. - stiahnutie nasich vojakov z Iraku,"
Tak to bol strategicky velmi vyznamny krok, urcite je najlepsie mat taku armadu, v ktorej ani jeden vojak nema skusenosti zo skutocneho boja. Mal ju rovno zrusit.

" 6. - v mediach : rovnaka hlasitost reklamy a ostatneho vysielania,"

To je jedine s cim sa da suhlasit. Ale na tuto volovinu potrebujeme platit 150 clennemu parlamtu statisicove platy? Limuziny tkore chodia naprazdno do portugalska a vyvazaju sa v nich ministrovy pribuzni?
Ten clevek sa zamysla?

"7. - spravodlivejsi Zakonnik prace v zamestnavani na zivnost - zivnosti specifikovat , moznost nadcasov v niektorych profesiach,"

Spravodlivy zakonnik prace=ziadny zakonnik prace.
"8. 70% dorovnanie platieb polnohospodarom,"

Urcite to zaplatia martania a nie obycajny clovek zo svojich dani. Platit 70% sukromnymikom v polnohospodarstve je podla neho pozitivne. Ale ked nahodou niekto v poistovnictve dosiahne zisk, tak ho treba osklbat a poslat prec.


"9.- novela banskeho zakona,"

Ja sa bojim uz 2 mesiace zapnut televizor, takze neviem o co ide. Ale pocitam ze to bude zase nieco 'prevratne'.

" 10. odklad deregulacie najomneho -/ aby ludia neboli vyhodeni na ulicu /"

Na ulicu budu vyhodeny prave koli regulacii najomneho, nikto nebude trpiet najomnika ktory mu nezaplati trznu hodnotu za najomne.
Ale sudruh si mysli ze ked prijme zakon tak aj voda zacne tiect hore kopcom.

" 11.- podstatna uprava novely vysokoskolskeho zakona - prepojit vedu, vyskum, podnikatelsku sferu., podpora studentom so zdravotnym postihnutim,"

Som zvedavy ktory martan zase bude financovat tych zdravotne postihnutych. Naco je nam charita? Ved mame Fica, ten to sice nezaplati ale prijal zakon.

"12 .- menej by rokratov na uradoch,"

Asi mi nieco uslo.
"13. - zakaz vstupu cyklistom do lesa , kde je to pre ich zivot nebezpecne"

No ano, genialita sudruha Fica je naozaj nekonecna... Chodit po lese na bicykli musi byt urcite nebezpecnejsie ako po cestach medzi autami. Clovek moze napriklad omylom prejst jezka, vypichnut si gumu, a potom v lese zamrznut.

" 14. - Slovensko splnilo kľúčovú a najťažšiu podmienku na vstup do schengenského priestoru. Zabezpečenie hranice s Ukrajinou"

Jedine vdaka cervenemu pudlikovi dildovi. To on po nociach natahoval plot. To preto ma take oci znicene. Cez den musel totiz blabotat na tlacovach a v noci vlastnorucne stavat plot.

Zaver:
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 16:19


Debilom by stat nemal dotovat internet, debilom by ho mal zakazat!!
RE: Zaver:
autor: Zolo
pridané: 10-08-2007 17:51


Zaujimave je, ked rydzim zastancom slobody nieco vadi, vyplavu na hladinu ich normativne nepodmienene reflexy. Zrazu maju orgazmicke potesenie zo zakazu toho ci hentoho.
RE: Zaver:
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 18:23


nemyslel som to vazne s tym zakazom, samozrejme... ale ked uz stat nieco zakazuje, tak preco nezakazuje debilov? a ked uz stat niekoho podporuje preco nepodporuje pracujucich?

Inak som proti akymkolvek zasahom statu do slobody obcana... Ziadne zdanovanie, ziadne statne monopoly v zdravotnictve, ziadne lieky na predpis, ziadne zakazovanie starych liekov na ukor novych a DRAHYCH!!! (nech si vyberie ci chce niekto novy a "lepsi" liek alebo stary a "horsi") myslim si ze mame prilis velku sekeru v zdravotnictve aby sme si mohli zakazovat stare ucinne lieky len preto aby sa nejaka farmaceuticka firma nabalila na superdrahom novom lieku (mozno s mensimi vedlajsimi ucinkami)...

RE: Zaver:
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 18:58


-tak preco nezakazuje debilov?
Definuj co je debil.

-Ziadne zdanovanie, ziadne statne monopoly v zdravotnictve,

Suhlas.

-ziadne lieky na predpis
Mas aspon hmlistu predstavu ako by ro dopadlo?

-ziadne zakazovanie starych liekov na ukor novych
Mas dojem ze sa take nieco deje?
Acylpyrin,kinedryl,helmirazin su lieky z 19.storocia a predavaju sa stale.Nove lieky sa vyvijaju na tie choroby ktore nie su pokryte alebo v pripade antibiotik na rezistentne mikroorganizmy.Tu vobec nejde o "nabalenie sa".

-

RE: Zaver:
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 19:42


inak clanok sa mi celkom pacil.

"-ziadne lieky na predpis
Mas aspon hmlistu predstavu ako by ro dopadlo?
"

Mam a velmi jasnu, mohol by som Ti rozpisat na niekolko stran, alebo by sme mohli zajst na pivo a podiskutovat o tom.

Takze v skratke: Lavicovi "liberali" a pravicovi etatisti si myslisa sa z neviem akeho dovodu domnievaju ze keby neboli lieky na predpis kazdy by od rana do vecera nic ine nerobil len sa napchaval liekmi.

1. Odkial by na to vzal penieze?
2. Preco by to robil?
3. Ak si si vsimol problem spolocnosti nie to ze par ludi lieky (zne)uziva ale v tom ze ich ludia NEuzivaju aj ked su im predpisane!!! (5 ton vratenych liekov podla Dzurindu) a to lieky vracia do lekarne podla mna tak max 10% ludi. Ako sme dosli k tomu ze ludia uzivaju lieky ked by nemali ked hlavnym problem je ze ich NEuzivaju aj ked by mali???
4. Ti co chcu lieky (zne)uzivat tak ich budu (zne)uzivat, a to sa mozes roztrhat na kusy aj tak to budu robit. Najlacnejsia a zaroven najucinnejsia cesta ako tymto ludom pomoct je podla mojho nazoru sa za nich pomodlit. MYSLYM TO VAZNE!!
5. Pripajam sa k nazoru Miltona Friedmana, ktory tvrdi ze ten kto sa DOBROVOLNE rozhodne uzivat ilegalnu drogu, alebo liek na predpis nie je nevinnou obetou, lebo to bolo jeho rozhodnutie, a on nesie za seba ZODPOVEDNOST!!
6. Keby neexistovalo ministerstvo zdravotnictva, pochybujem ze by zdravotne poistovne preplacali lieky ktore neboli predpisane lekarom!! A teda by bol clovek motivovany ist za odbornikom a nechat si lieky predpisat ako namiesto toho aby ich len tak uzival.

hovorim, mozme o tom diskutovat hodiny pri pive... nemam cas ani priesto vsetko to sem vypisovat...
"Acylpyrin,kinedryl,helmirazin su lieky z 19.storocia a predavaju sa stale.Nove lieky sa vyvijaju na tie choroby ktore nie su pokryte alebo v pripade antibiotik na rezistentne mikroorganizmy.Tu vobec nejde o "nabalenie sa".
"

ano, ale napriklad nitrazepam (podla mna nie zly liek) bol "zakazany" a musia sa kupovat OVELA drahsie pripravky typu Hypnogen!!!

RE: Zaver:
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 19:45


No sorry, som uz po 4. pive (papez ma o 6 dni narodeniny) :D a zabol som si to este aj skotrolovat takze vela preklepov... no...
RE: Zaver:
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 10-08-2007 20:04


Nitrazepam bol karcingen!!!!
(robim vo farm.vyskume)
Pocul si napr.o afere Contergan?
Problem nie je len v tom ze by sa "ludia napchaali liekmi".Oni by ich kupovali este vo väcsich mnozstvach ako doteraz (tych 5 ton by sa zmnohonasobilo).Lieky su biologicky vysoko ucinne latky a NIK doteraz nevie co sa s nimi deje v ziv.prostredi.(Vylucuju sa do vody mocom,co sa s nimi deje v cistickach OV sa nevie,kolko ich je v spod.i povrch.vodach sa nevie tiez,nemame potuchy ako rychlo sa odburavaju v ziv.prostrdi,co sa napr.deje so zvyskami hormonalnej antikoncepcievo vodach...ako chemikovi je mi z toho trocha uzko...)
Skratka,existuju veci ktore musia byt nejako regulovane,ide o to aby ich bolo co najmenej.Lieky by mali byt pouzivane ozaj len v krajnom pripade.

RE: Zaver:
autor: Czechtek
pridané: 10-08-2007 20:40


"Problem nie je len v tom ze by sa "ludia napchaali liekmi".Oni by ich kupovali este vo väcsich mnozstvach ako doteraz (tych 5 ton by sa zmnohonasobilo)"

Ano lenze po tom co si pacient zaplatil plnu sumu za ten liek, nech si s nim robi co chce!!! Ale podla mna nie je spravne, ze ja prispievam z mojho platu na lieky ktore nikdy nebudu uzite!! To ze si ich niekto kupi, co ja viem aj za vrece, a potom ich neuzije uz nie je moj problem!!!


"Nitrazepam bol karcingen!!!!"

to je aj krystalovy cukor!!! a vyfukove plyny nie su karcinogenne? (a to sa nemzozem ani rozhodnut ci ich budem brat alebo nie) narozdiel od nitrazepamu, ktory mozem nahradit zopiclonom ked uznam za vhodne.

".(Vylucuju sa do vody mocom,co sa s nimi deje v cistickach OV sa nevie,kolko ich je v spod.i povrch.vodach sa nevie tiez,nemame potuchy ako rychlo sa odburavaju v ziv.prostrdi,co sa napr.deje so zvyskami hormonalnej antikoncepcievo vodach...ako chemikovi je mi z toho trocha uzko...)
"

povedz mi jeden dovod preco by tento stav mal lepsie riesit stat ako trh!!

RE: Zaver:
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 11-08-2007 16:29


-to je aj krystalovy cukor!!!

Daj cutaciu odkial to mas.
-
-povedz mi jeden dovod preco by tento stav mal lepsie riesit stat ako trh!!

Trh by tuto situaciu mohol riesit zaiste lepsie ale len za dost krkolomneho predpokladu,napr.ze by vsetky vodne toky boli sprivatizovane.V sucasnej situacii je to utopia toho sa este velmi dlho nedockame.Preto v ochrane ZP musi bohuzial,zasiahnut stat.

RE: Zaver:
autor: Czechtek
pridané: 12-08-2007 12:43


"-to je aj krystalovy cukor!!!

Daj cutaciu odkial to mas.
"

Dr. Atkins to tvrdi. Na spracovanie glukozi je treba inzulin. Problem je ze cim viac cukru jes ten inzulin prestava ucinkovat, a treba ho stale viac a viac. Az dostanes curkovku.

"V sucasnej situacii je to utopia toho sa este velmi dlho nedockame.Preto v ochrane ZP musi bohuzial,zasiahnut stat. "

to mi je jasne... ja len tvrdim ze ked bude "vsetko" v rukach trhu, tak to bude fungovat lepsie. Ani s homosmi nebudeme mat problem, lebo stat im nebude moct dat vyhody ktore ty kritizujes. A ked ta budu fyziky obtazovat alebo inak, tak na to moze pouzit normalne zakony ktore aj dnes platia ak ta niekto obtazuje.

RE: Zaver:
autor: LIBERTARIAN
pridané: 14-08-2007 7:31


Palo Zlatoidsky :
K tvojmu nazoru >
"Trh by tuto situaciu mohol riesit zaiste lepsie ale len za dost krkolomneho predpokladu,napr.ze by vsetky vodne toky boli sprivatizovane.V sucasnej situacii je to utopia toho sa este velmi dlho nedockame.Preto v ochrane ZP musi bohuzial,zasiahnut stat."
- Tvoja myslienka je na urovni tvrdenia ze "Ak je v pohari voda, mozme z neho vyliat JEDINE VODU". Samozrejme. Ale takato "pravda" vobec nic nedokazuje. Je absolutne irelevantna.

RE: Zaver:
autor: clivia
pridané: 14-08-2007 22:32


Ano, Libertarian, problem je len ten, ze v tom pohari nemusi byt len voda.
RE: Zaver:
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-08-2007 8:32


clivia, robi ti problem pochopit logiku mojho prikladu ?
To bol PRÍKLAD , nie argument. "Ak ...., tak ....."

RE: Zaver:
autor: clivia
pridané: 15-08-2007 9:22


Ja teda vobec nevidim logiku v tvojom priklade. Ty si fakt kuzelnik, ak je v pohari malinovka (sirup +voda), vylejes JEDINE vodu.
RE: Zaver:
autor: godz
pridané: 12-08-2007 17:23


Súhlas. Pred niekoľkými rokmi sa v Drážďanoch (SRN) začala hromadne vyskytovať neplodnosť mužov. Následne sa zistilo, že ju spôsobuje hojne užívaná antikoncepcia. Prebytky hormónov sú z tela vylučované a cez odpad sa dostávali do spodných vôd, ktoré slúžili ako zdroj pitnej vody.
RE: Zaver:
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 13-08-2007 18:21


Nemas nejaky zdroj?Zaujima ma to.
RE: Zaver:
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-08-2007 8:29


Czechtek :
"Debilom by stat nemal dotovat internet, debilom by ho mal zakazat!! "

He hehehe. Vidis, to ma za to, ze chodis na SLOVENSKE "diskusne" stranky. Ja si svoju slovensku identitu "ukojim" maximalne tak tu na PS, a tym ostatnym sa vyhybam, lebo by som vygrcal ranajky.
Na ceskych je to celkom ine, hlavne poucne a prijemne.

Homosexualne vztahy su neprirodzene
autor: Jaro
e-mail: jkukuca@lycos.com
pridané: 10-08-2007 18:56


Podla mna su homosexualne vztahy jednoznacne neprirodzene. V prirode predsa vladne komplementarita. Uz stari Cinania si to vsimli a nazvali to jin a jang, alebo grecky Aristoteles to nazval latkou a formou. Stopy toho su vsade, dokonca aj na tej najnizsej urovni vo vypoctovej technike mas 0 a 1. Tak aj v ludskej spolocnosti ma byt zakladna jednotka komplementarna - muz a zena. Jednota tychto protikladov - cinania ju nazvali tao, Aristoteles - cistou skutocnostou, Bohom - ukazuje na nadprirodzeno, povod zivota. No a tak aj jednota muza a zeny je zdrojom noveho zivota. Vsetko tu ma zmysel. Lenze, toto zastancovia homosexualov nechapu, pravdepodobne preto, lebo prilis uprednostnuju individualizmus. Akoby tym prvym mal byt clovek a nie Boh (nadprirodzena jednota protikladov). Lenze clovek a ani nic v prirode nemoze byt prvym, lebo je to podriadene tej komplementarite. Pred tym sa neda nijako ujst a ked sa to ignoruje, tak si to cloveka beztak samo najde a potresta, napr. vyhynutim ludskeho rodu. Myslim si, ze to chcu povedat aj tie biblicke podobenstva o babylonskej vezi ci Sodome a Gomore.
Koniec sveta v kufríku
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 10-08-2007 19:31


"Pred tym sa neda nijako ujst a ked sa to ignoruje, tak si to cloveka beztak samo najde a potresta, napr. vyhynutim ludskeho rodu."

Vyhynutie ľudského rodu je stále aktuálne. Ale problémom nie sú homosexuáli, ale atómové kufríky v rukách našich potentátov. Taký Putin sa raz ožerie a urobí ohňostroj, kedy homosexuáli budú i pre "zúrivých" katolíkov smiešny problém. Keď sa však človek nad tým zamyslí tak je to komický "problém" už dnes a ľudstvo sa má asi veľmi dobre, keď sa vážne bavíme o takýchto hlúpostiach.

RE: Koniec sveta v kufríku
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 12-08-2007 17:29


Partizan alebo terorista moze byt ovela nebezpecnejsi ako po zuby ozbrojena armada pretoze pracuje pomaly a v tajnosti.
O Putinovi a Rusoch celkove vieme co su zac,vieme aku armadu mame pred sebou.Socialny stat-ktoreho produktom su o.i.aj neumerne vysoke prava uchylov,rozleptavaju zapadnu spolocnost nenapadne,pomaly,v tajnosti.Su o to nebezpecnejsie ze ich vysledok sa prejavi za velmi dlhy cas ale bude nenapravitelny.
(inak,pochybujem o tom ze by Putin cosi zacal,to si nedovolili ani taki dementi ako Chruscov ci Breznev.)(Apropo,ziadne kufrikove atomove bomby neexistuju,z fyzikalneho hladiska je to nezmysel.Aj najlahsie jadrove zbrane v delostr.granatoch vazia niekolo sto kg.)

RE: Koniec sveta v kufríku
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 13-08-2007 9:15


Nemyslím mýtické atómové kufríky s A-bombou, ale kufríkmi s kódmi na rozkaz pre odpálenie balistických rakiet s balistickými raketami. Okrem toho vždy je riziko technickej chyby či šikovného psychopata v jadrovom sile.

Neviem koľko je minimálna hmotnosť atómových zbraní, ale delostrelecké granáty nemajú viac ako pár desiatok kilogramov.

"Su o to nebezpecnejsie ze ich vysledok sa prejavi za velmi dlhy cas ale bude nenapravitelny."

Koniec sveta už bol avizovaný viackrát a vždy nič, takže ani na tento koniec "západnej civilizácie" neočakávam.

Je ale napríklad zaujímavé, že takmer všetky veľké železnice sveta (v USA, Kanade, Rusku, Južná Amerike a dokonca i Aftika), ktoré výrazne pomohli našej západnej civilizácii, sme postavili s veľkou pomocou maličkých pracovitých Číňanov a neviem o tom, že by to niekto niekedy ocenil.

A čo sa týka priamo sociálneho štátu. Kapitalizmus nie je dokonalý a jeho istou "protiváhou" je sociálny štát. Keď kapitalizmus dokázal prevahu tak hlavne tým, že dokázal učiť a to i od tzv. "sociálneho štátu" t.j. od svojho nepriateľa.

RE: Koniec sveta v kufríku
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 13-08-2007 18:13


1.Suhlas
2.Aj najmensie podkriticke naloze musia obsahovat reflektor neutronov,niekolko desiatok kg klasickej trhaviny a mohutny kovovy plast.Takze par sto kg aj u tych najmensich.
3.-ani na tento koniec "západnej civilizácie" neočakávam.

On ten koniec moze byt tak pomaly ze si to ani neuvedomime,podobne ako koniec rimskej rise-ten trval pomaly sto rokov.(ked zapocitam vychodorimsku risu tak tisic).Ako to bude s nami,si netrufam odhadnut,ale vidim to mierne pesimisticky.

RE: Koniec sveta v kufríku
autor: Info
pridané: 13-08-2007 4:14


A co abstinujuci Bush? Co ked nanho pride recidiva? A bude mat po ruke jadrovy kufrik?
Minimalne ma desia obaja.

RE: Homosexualne vztahy su neprirodzene
autor: tralos
pridané: 10-08-2007 23:33


Niektore prispevky su zaujimave az sekundarne, to znamena nie priamo svojim obsahom, proti ktoremu sa ma argumentovat ale skor tym, ze su nazornym prikladom istych zvlastnych myslienkovych pochodov.

Analogie 1 0 v binarnej sustave, u strojov, s Aristotelovskym latka a forma(inak ked chces spominat Aristotela, chyba ti tam este ucel a pricina, co znaci 4 a nie 2 prvky ) k tomu dat muza a zenu a kadejake ine dualizmy- este ti chyba hmota a duch napriklad.

Lenze takato hra s cislami sa da robit akokolvek: trojka- tri hrany trojuholnika, tri bozske osoby, tri castice(elektron neutron proton), traja mudrci a nakoniec traja musketieri.

A kludne aj so stvorkou : 4 hlavne cnosti, 4 svetove strany, 4 dejinne epochy(pravek, starovek stredovek novovek), 4 kolesa na aute.

Hovori sa tomu nekriticka reflexia reality, nieco ako myty. Iste myslienkove smery by sa mali stat skor problemom hodnym studia nez postojom, voci ktoremu sa ma nejak argumentovat.

Toto je taky priklad par excellence.

romco

RE: Homosexualne vztahy su neprirodzene
autor: Jaro
e-mail: jkukuca@lycos.com
pridané: 11-08-2007 9:52


Ty hovoris o specifickych vlastnostiach konkretnych veci, zatial co ja som mal na mysli vseobecne vlastnosti vsetkych veci. Je jasne, ze pocet svetovych stran, t. j. vlastnosti magnetu a pocet hlavnych cnosti nemaju okrem toho ze nahodou je ten ich pocet zhodny, nic spolocne a hladat v tom nieco viac, je len poverou.

Ked hovorim o vseobecnych vlastnostiach vsetkych veci, tak tak mam na mysli to, co maju vsetky spolocne a tym je ich existencia, resp. charakter ich zivotneho cyklu. Vsetko je z niecoho zlozene a bolo podla niecoho skladane. Atomy su zlozene z elementarnych castic podla nejakeho fyzikalneho zakona, bunky zasa z atomov a molekul podla nejakej chemie, zivocichy z buniek podla nejakych biologickych zakonov, clovek z duse a bunkoveho tela podla niecoho, co presahuje biologiu a prirodu. Z tohto je jasne vidiet, ze zivot (v tom najsirsom, nielen biologickom zmysle slova) charakterizuju 2 principy - pasivna, tvarovatelna latka a tvrda, aktivna forma. Podobne to tak ma byt aj v rodine- empaticka, rodinny krb zjednocujuca matka a narocny, samostatnost, odvahu a aktivitu u dietata vyzadujuci otec. Takto sa vyvija najlepsie - biologicky aj psychicky, novy ludsky zivot. Vyzaduje si to spolupracu, vyuzitie rozdielnych vlastnosti, ktorymi priroda a Boh obdarili muza a zenu a zasa opakujem , ze to len tuhy individualista moze nevidiet.

Dalsia vec je, ze je jednoduchsie zit chlapovi s chlapom ako so zenou. Ved ktoru zenu bavi futbal, pivo, auta, kutilstvo, atd. A ked este s niekym takymto, kto ma take iste zaluby ako ty, mozes aj spavat, tak ti je iste "svete zit". Ziadne prisposobovanie, ziadne premahanie, ziadne sebazdokonalovanie, akoby si zil sam so sebou, taky je zivot chlapa s chlapom. No a to je ta najlepsia cesta k degeneracii.

NEsuhlas s duchom clanku
autor: iko
e-mail: iko@email.cz
pridané: 10-08-2007 21:23


Tento clanok je z rodu tych clankov, ktore bili na poplach, ked sa v europskych krajinach mali uzakonit registrovane partnerstva. NEargumentovali, len bili na poplach.

Teraz, ked uz existuju RP, bolo by ozaj vhodne, keby niektori autori -- pripadne autor tohto clanku, ktori bezpochyby nazorovo patri medzi nich -- uviedli, CO TAKE STRASNE SA STALO V SPOLOCNOSTI, vdaka zavedeniu RP.

Myslim, ze sa nestalo absolutne nic.

A to preto, lebo homosexuali su nepodstatne mensina, a cokolvek robia, nema to dopad na ziaden z europskych problemov: ani na pokles populacie (tu ma na starosti heterosexualna mensina, to nevytrhne tych par percent teplych), ani to rozpad moralky (nik sa nestane homosexualom dobrovolne; a ked aj robi prostituciu, robi to len dovtedy, kym musi, a i tepli partneri mozu zit v sporiadanom zvazku ) a naviac, v nasej spolocnosti bujneju RADOVO vacsie moralne problemy, napr. v politike.

Povedal by som, ze po druhej svetovej vojne je v Europe nedostatok zidov, tak sa hladaju nahradne objekty, na ktore je mozne zamerat iracionalnu nenavist.

P.S. Homoparady sa mi tiez nepacia, ale viac menej z estetickych dovodov...

RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: clivia
pridané: 10-08-2007 22:52


Registrovane partnerstvo je uz pase. Momentalne leti boj za svadbu v kostole a zrovnopravnenie vztahu homosexualov so vztahom heterosexualov, riesi sa otazka ako prinutit "neposlusnych" knazov posväcovat tento zväzok v kostole. Obvinenie IKEY z nezaujmu, pretoze tento rok nesponzorovala ten "humbuk" a ICY (potravinoveho retazca) z cenzury kvoli padnutej stranke pocas ich "parady", to uz su len take male perlicky.
RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: iko
e-mail: iko@email.cz
pridané: 10-08-2007 23:45


Toto by som ale nepovazoval za homosexualnu problematiku, ale je to obycajne multikulti besnenie, podobne tomu, ked nutili zamestnavat majitelov kozmetickeho obchodu Ciganku --bez ohladu na to, ze by odstrasila zakaznikov --, alebo majitela diskoteky aby pustil dnu inych Ciganov, co tam robili randal.

Taketo úlety -- a pripad svatby v kostole, alebo nutenie IKEY -- podla mna nie su preslapy homosexualov (ti maju ine starosti), ale profesionalnych multikulturalistov.

Uletena multikulturalnost je hlavne nebezpecie, lebo nas nuti zit v klame, oslepuje jasny rozum a schopnost pomenovat veci. KEby bol clanok -- co aj na priklade homosexualov-- o tomto probleme, bol by byval mimoriadne zasluzny. Takto sa z neho stal len homofobny vylev...

Moj osobny nazor na svatbu v kostole je, ze je to vecou tej ktorej cirkvi a nikoho ineho; RP by ale mali byt rovnocenne s manzelstvom -- vyhody vysoko prevazuju nad nevyhodami -- az na adpciu deti; a to nie preto, ze by ich homosexuali zle vychovavali, alebo zneuzivali, ale kvoli heterosexualnej vacsine, ktora (a hlavne je deti) by tym deckam urobili zo zivota peklo.

RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: clivia
pridané: 11-08-2007 1:09


Nie, Iko. Nemozem suhlasit. Manzelstvo nikdy nebude rovnocenne s registrovanym homopartnerstvom, ulohu muza a zeny nikdy nenahradia osoby rovnakeho pohlavia.

"Nespravny" osobny nazor a homofobny vylev sa casto povazuju za synonyma v hone za politicky spravnymi nahladmi na danu problematiku. Bohuzial, o Svedsku to plati dvojnasobne. O mnohych veciach sa nahlas nehovori a diskusne prispevky k "chulostivym" temam su tvrdo cenzurovane, ak sa vobec nejaka diskusia k nim objavi.

RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: iko
e-mail: iko@email.cz
pridané: 11-08-2007 1:28


Tak samozrejme, RP a M nie su uplne rovnocenne, suhlasim: to je dane Prirodou.

Ale vo vsetkom, co k tomu pridali LUDIA, rovnocenne su: pravne zavazky, moznost starat sa o toho druheho, stale partnerstvo, laska, atd. v tom vsetkom rovnocenne su. Nie samozrejme pre Teba -- ako heterosex, pre Teba je prirodzene normalne manzelstvo -- ale pre tych dvoch gayov ANO, lebo im im moze poskytnut vsetko, okrem vlastnych deti.

Alebo preco sa podla Teba dvaja heterosex. neuspokoja so spolocnym plodenim deti, ale chcu a potrebuju ku tomu celu tu nadstavbu, ktoru poskytuje institucia manzelstva? Pod dosiahnuti urciteho veku, preco chce byt kazda zena VYDATA a skoro kazdy mus ZENATY? Deti by predsa mohli vychovavat i bez manzelstva -- ako sa to zial, v dnesnej dobe deje, ale nasledkom rozvodu?

RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: clivia
pridané: 11-08-2007 17:54


Ano pre mna je prirodzene normalne manzelstvo. Hovorit o laske v pravom slova zmysle u gayov a lesbiciek je trochu pritiahnute za vlasy. Mohli by sme snad hovorit o priatelstve na zivot a na smrt, pretoze zväzok dvoch ludi rovnakeho pohlavia sa nikdy nemoze dostat k samotnemu spojeniu dvoch bytosti v jedno telo, jednoducho do seba nezapadaju a potrebuju bud pomoc robertka alebo umelej vaginy, ak samozrejme nepouziju zadnu cast tela.
Zena a muz su dva protiklady, ktore sa pritahuju tak po duchovnej ako fyzickej stranke a zvycajne sa doplnaju. Nemusia uzatvorit manzelstvo, nikto ich k tomu nenuti. Mozu zit ako partneri a svojich partnerov menit, mozu mat deti s jednym, druhym, tretim a spolocne sa stretavat alebo navzajom nenavidiet. Alebo zit cely zivot s jednym partnerom bez potreby viazat sa k niecomu. Ja to povazujem za urcitu formu egoizmu, ale to je iba moj nazor. Niektorym taky zivot vyhovuje a ja im ho neberiem, je to ich volba. Institucia manzelstva je na cely zivot,vyzaduje vzajomnu oddanost a toleranciu, je to urcity zaväzok muza voci zene a naopak,ano ak chces, splynutie v jedno telo a jednu dusu. Osoby rovnakeho pohlavia z prirodzenych dovodov takuto schopnost nikdy nedosiahnu, tu som naozaj skeptik, ale samozrejme nikto im neupiera moznost, aby zili ako partneri... Deti potrebuju mamu i otca, klasicku rodinu a nie dve mamy, z ktorych jedna je otec alebo dvoch otcov, z ktorych jeden je mama. Problemom vsak je, ze potreby mamy alebo otca su mnohokrat prednejsie...

RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: iko
e-mail: iko@email.cz
pridané: 11-08-2007 20:28


Na to TI mozem odpovedat, ze obcas si vsimam ludi, okolo seba, a pomerne casto som si polozil otazku "co Ti dvaja (muz a zena)na sebe vidia" .
A dosiel som k odpovedi, ze niet sposobu, ako niekto TRETI moze zodpovedat tuto otazku. Takisto, ako ked je vypijem slanu vodu, alebo sladky caj, tak tu chut citim JA, A NIE TY. Medziludske vztahy su prave takto individualne, keby som to chcel trochu prehnat, mohol by som povedat, ze kazdy z nas je samostatny Vesmir.
Samozrejme, mozem projikovat svoje domnienky do niekoho druheho, ale je to len ta projekcia, nic viac. Mozem si namyslat, aku asi chut citis Ty, ked vidis cervenu farbu, ale nikdy sa to NEDOZVIEM, len si budem mysliet, ze je to nieco podobne, ako citim/vidim ja. Ale mozem byt napr. farboslepy.

Preto si myslim, ze Tvoje uvahy o tom, ci to je priatelstvo, laska, alebo cokolvek ine je jednoducho len projektovanie Tvojich citov -- a pravdaze Ti potom vychadza, ze ten ich vztah je menejcenny. Ale pravdivu odpoved vedial len oni, nikdy nie Ty.

Ale aby som nasiel aj nejaky suhlas s Tebou: fakt je ze deti potrebuju oboje, otca i matku. To je taky druhotny dovod (okrom toho hlavneho, co som spominal),pre ktoru by som velmi nepodporoval adopciu. Ale nevidim dovod, preco by napr. rozvedeny ale homosexualny muz nemohol svoje dieta vychovavat (pokial to teda manzelka vie prekusnut).

RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: clivia
pridané: 11-08-2007 22:00


Ano, Iko nikto treti nemoze zodpovedat otazku, co ti dvaja na sebe vlastne vidia. Medziludske vztahy su otazkou koncenzu, keby kazdy z nas presadzoval svoj individualizmus bez akehokolvek kritickeho pohladu na sameho seba tak by sme asi neboli moc dobrymi vzormi pre nase deti. Moj nazor na vec nie je o nic viac ani menej subjektivnejsi ako tvoj. Pravda je vec objektivna, takze to, ze osoby rovnakeho pohlavia prezivaju hlboku a plnohodnotnu lasku je zase len ich subjektivny pocit a ich vlastne presvedcenie a celkom kludne to moze byt seredny klam a nie pravda. Ich vztah napodobnujuci vztah muza a zeny jednoducho nemoze fungovat na takej baze ako ozajstny vztah muza a zeny. Ci chces alebo nechces zatial muzi nezacali kojit a zeny zatial nie su schopne splodit potomka. Institucia manzelstva je tu hlavne kvoli detom a nie kvoli hlbokej naklonnosti dvoch osob rovnakeho pohlavia.
RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: iko
e-mail: iko@email.cz
pridané: 16-08-2007 0:50


"to, ze osoby rovnakeho pohlavia prezivaju hlboku a plnohodnotnu lasku je zase len ich subjektivny pocit a ich vlastne presvedcenie a celkom kludne to moze byt seredny klam a nie pravda."

Samozrejme, to same plati o heterosexualnom vztahu

Ich vztah napodobnujuci vztah muza a zeny jednoducho nemoze fungovat na takej baze ako ozajstny vztah muza a zeny.

Kto tu tvrdi, ze homosexualny vztah napodobuje heterosexualny?

"Ci chces alebo nechces zatial muzi nezacali kojit a zeny zatial nie su schopne splodit potomka."
Preco by mali muzi kojit a zeny plodit potomkov? A co zeny, co nemozu kojit, a muzi co nemozu splodit potomkov -- zato ich vztah je menejcenny?

"Institucia manzelstva je tu hlavne kvoli detom a nie kvoli hlbokej naklonnosti dvoch osob rovnakeho pohlavia."
S tym mozno len suhlasit, aj ked podla Tvojej logiky by potom mali byt zeny pridelovane muzom a naopak (najlepsie nejakym statnym organom), za ucelom splodenia potomkov, bez potreby nejakej hlbsej naklonnosti. Cisto technicky sa to da zvladnut, to je pravda...

RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: clivia
pridané: 16-08-2007 8:25


Muz a zena maju fyzicke i psychicke predpoklady aby mohli prezivat hlboku a plnohodnotnu lasku. Ci budu tie predpoklady splnene v skutocnosti je vo hviezdach. Zalezi na obidvoch, samozrejme moze to aj nevyjst. Nikde taku moznost nepopieram. Osoby rovnakeho pohlavia mozu asi tazko vykonat "akt lasky" ako vyvrcholenie svojho "plnohodnotneho vztahu", co znamena, ze ich vztahu chyba podstatna nalezitost, ktora vztah muza a zeny robi plnohodnotnym.

Ak homosexualny vztah nenapodobnuje heterosexualny, preco osoby rovnakeho pohlavia chcu byt manzelmi a adoptovat deti?

Institucia manzelstva tu je naozaj kvoli detom a nie hlbokej naklonnosti osob r o v n a k e h o pohlavia. Ten stat na presadzovanie svojich zaujmov vyuzivaju hlavne osoby rovnakeho pohlavia...Nesnaz sa prekrucovat to co bolo napisane, to co si dal do prispevku su len tvoje domnienky, ktore som ja nikdy nevyslovila.

Preco by mali muzi kojit a zeny plodit potomkov? a co zeny, co nemozu kojit , a muzi co nemozu mat deti?
Neplodnost a neschopnost kojit su chorobne stavy, ktore sa liecia. Su stavy ktore sa vyliecit daju a take ktorym niet pomoci. Je to smutne, ale takymto ludom drzim palce vsetkymi desiatimi aby svoju lasku mohli specatit niecim naozaj krasnym. Osoby rovnakeho pohlavia o sebe vyhlasuju, ze su celkom zdravi. Problem je v tom, ze nemozu mat deti prirodzenym sposobom ako vyvrcholenie ich "plnohodnotneho vztahu", pretoze nemaju na to fyzicke a biologicke predpoklady ktore robia vo vztahu zenu zenou a muza muzom.

RE: NEsuhlas s duchom clanku
autor: iko
e-mail: iko@email.cz
pridané: 11-08-2007 20:35


OSPRAVEDLNUJEM SA, CHYBNE SOM ZARADIL SVOJU ODPOVED, TAKZE ESTE RAZ NA SPRAVNE MIESTO!

Clivia, na to TI mozem odpovedat, ze obcas si vsimam ludi, okolo seba, a pomerne casto som si polozil otazku "co Ti dvaja (muz a zena)na sebe vidia" .
A dosiel som k odpovedi, ze niet sposobu, ako niekto TRETI moze zodpovedat tuto otazku. Takisto, ako ked je vypijem slanu vodu, alebo sladky caj, tak tu chut citim JA, A NIE TY. Medziludske vztahy su prave takto individualne, keby som to chcel trochu prehnat, mohol by som povedat, ze kazdy z nas je samostatny Vesmir.
Samozrejme, mozem projikovat svoje domnienky do niekoho druheho, ale je to len ta projekcia, nic viac.

Mozem si namyslat, aku asi farbu citis Ty, ked vidis cervenu farbu, ale nikdy sa to NEDOZVIEM, len si budem mysliet, ze je to nieco podobne, ako citim/vidim ja. Ale mozem byt napr. farboslepy. Alebo je mozne, ze ja vidim v skutocnosti modru, kde ty vidis cervenu, ale v reci sme tie nazvy poprehadzovali tak, ze sa rozumieme; t.j. aj ked pouzijeme rovnake nazvy nemusíme mat rovnake vnemy.

Preto si myslim, ze Tvoje uvahy o tom, ci to je priatelstvo, laska, alebo cokolvek ine je jednoducho len projektovanie Tvojich citov -- a pravdaze Ti potom vychadza, ze ten ich vztah je menejcenny.

Ale pravdivu odpoved vedial len oni, nikdy nie Ty.

Ale aby som nasiel aj nejaky suhlas s Tebou: fakt je ze deti potrebuju oboje, otca i matku. To je taky druhotny dovod (okrom toho hlavneho, co som spominal),pre ktoru by som velmi nepodporoval adopciu. Ale nevidim dovod, preco by napr. rozvedeny ale homosexualny muz nemohol svoje dieta vychovavat (pokial teda manzelka spolupracuje).

NARTH
autor: peter
pridané: 10-08-2007 21:32


zaujímavá stránka

http://www.narth.co... National Association for Research & Research of Homosexuality

RE: NARTH
autor: Jaro
e-mail: jkukuca@lycos.com
pridané: 11-08-2007 22:52


Ina zaujimava web stranka: http://www.catholic.com/library/gay_marriage.as...

"What does the scientific evidence show about homosexuality?

In 1973, the American Psychiatric Association removed homosexuality from its list of diagnostic disorders. In retrospect, this decision appears to have been inspired by political pressure rather than medical evidence.

Homosexuals of both sexes remain fourteen times more likely to attempt suicide than heterosexuals47 and 3½ times more likely to commit suicide successfully.48 Thirty years ago, this propensity toward suicide was attributed to social rejection, but the numbers have remained largely stable since then despite far greater public acceptance than existed in 1973. Study after study shows that male and female homosexuals have much higher rates of interpersonal maladjustment, depression, conduct disorder, childhood abuse (both sexual and violent), domestic violence, alcohol or drug abuse, anxiety, and dependency on psychiatric care than heterosexuals.49 Life expectancy of homosexual men was only forty-eight years before the AIDS virus came on the scene, and it is now down to thirty-eight.50 Only 2 percent of homosexual men live past age sixty-five.51

Male homosexuals are prone to cancer (especially anal cancer, which is almost unheard-of in male heterosexuals) and various sexually transmitted diseases, including urethritis, laryngitis, prostatitis, hepatitis A and B, syphilis, gonorrhea, chlamydia, herpes, and genital warts (which are caused by the human papilloma virus, which also causes genital cancers).52 Lesbians are at lower risk for STDs but at high risk for breast cancer.53 Homosexuals of both sexes have high rates of drug abuse, including cocaine, marijuana, LSD and other psychedelics, barbiturates, and amyl nitrate.54

Male homosexuals are particularly prone to develop sexually transmitted diseases, in part because of the high degree of promiscuity displayed by male homosexuals. One study in San Francisco showed that 43 percent of male homosexuals had had more than 500 sexual partners.55 Seventy-nine percent of their sexual partners were strangers. Only 3 percent had had fewer than ten sexual partners.56 The nature of sodomy contributes to the problem among male homosexuals. The rectum is not designed for sex. It is very fragile. Indeed, its fragility and tendency to tear and bleed is one factor making anal sex such an efficient means of transmitting the AIDS and hepatitis viruses.

Lesbians, in contrast, are less promiscuous than male homosexuals but more promiscuous than heterosexual women: One large study found that 42 percent of lesbians had more than ten sexual partners.57 A substantial percentage of them were strangers. Lesbians share male homosexuals' propensity for drug abuse, psychiatric disorder, and suicide.58

The statistics speak for themselves: If homosexuals of either gender are finding satisfaction, why the search for sex with a disproportionately high number of strangers? In view of the evidence, homosexuals will not succeed at establishing exclusive relationships. Promiscuity is a hard habit for anyone to break, straight or homosexual. Promiscuous heterosexuals often fail to learn fidelity; male homosexuals are far more promiscuous than heterosexual males, and therefore far more likely to fail. Lesbians are more promiscuous than heterosexual women. There is little good data on the stability of lesbian relationships, but it is reasonable to speculate that their higher rates of promiscuity and various deep-seated psychological problems would predispose them to long-term relational instability. Existing evidence supports this speculation.59

The more radical homosexual activists flaunt their promiscuity, using it as a weapon against what they call "bourgeois respectability."60 But even more conservative advocates of gay marriage such as New Republic editor Andrew Sullivan admit that for them, "fidelity" does not mean complete monogamy, but just somewhat restrained promiscuity.61 In other words, they admit that exclusiveness will not happen. And without exclusiveness, their "marriages" will have little meaning.

Sullivan argues that marriage civilizes men, but anthropology would counter that marriage to women civilizes men. Male humans, homosexual or heterosexual, are more interested in random sex with strangers than women are.62 Men need to be civilized, to be taught the joys of committed sex, and that lesson is taught by marriage to women, not by other men who need to learn it themselves. The apparent instability of lesbian relationships suggests that lesbians understand that lesson less well than heterosexual women do. Exclusivity will not happen, and without exclusivity, marriage does not exist.

Without exclusivity, permanent and unconditional relationships will not happen, either. By definition, a relationship that allows for "cruising" will be shallow and mutually exploitative, just as sex with strangers is shallow and mutually exploitative. So far, same-sex marriage is 0 for 3: likely to be neither exclusive nor unconditional nor permanent."

"If same-sex couples won't reap the health and emotional benefits of marriage, why do they keep asking for legalization?

The reason probably is not economic, though many same-sex marriage advocates appeal to the economic benefits of marriage. A clever lawyer can create partnerships to confer most of the economic advantages of marriage. Durable powers of attorney, surrogate decisions, wills, and inheritance-any of these can be tailored to cover homosexual relationships without the need for marriage. There must be other reasons.

Stanley Kurtz of the Hudson Institute offers a possible explanation. In the September 2000 edition of Commentary, he quotes radical homosexuals who state that their goal is not personally to be married, nor to achieve domestic equality with heterosexuals, nor even to attain social respectability, but rather to empty the institution of marriage of its meaning.71 Kurtz quotes their writings, which make clear they want to "destroy bourgeois marriage." After all, if two men or two women can marry, then why not more than two? If marriage is just an expression of temporary, private emotional states, and not a social institution with real meaning connected to biological realities, why stop with same-sex couples? There are already more than two hundred sites on the Internet advocating "polyamorism"-sexual relations between whole groups of men, or groups of men and women, or groups of women.72 And if groups can marry, then why not humans and animals? Why not a nerd and his computer? Brother and sister? Mother and son? A boy and his dog?

Once you go beyond the demonstrable needs of human relationship, and beyond the limits that protect the welfare of spouses, children, and society, then there is literally no limit to the possible combinations. Nor the possible damage to the common good."

Este nieco zo svedskej tlace
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 12-08-2007 17:19


Tento clanok mal byt uverejneny v novinach Aftonbladet (tvrdo cenzurovany lavicovy platok),avsak bol zamietnuty.O nejaky cas sa zistilo ze jeden zo sefredaktorov mal na sluzobnom pocitaci detsku pornografiu.Prinasam skratene:

Naväznost RFSL (Zväz sv.gejov a lesieb) a pedofilie je dobre zdokumentovana v historii zväzu a jeho publikaciach.V r.1983 RFSL obhajuje sex s detmi:"pedofili rozdavaju nehu a lasku,pedofilia nie je choroba" (dostupne na min.spravodlivosti)
Na kongrese tohoto zväzu v r.1991 v Luleaa pod vedenim Hansa Ytterberga,bola vazne diskutovana moznozt vytvorit oddelenie pedofilov.
V tom istom roku bolo ohdalene ze pedofili mali postovu adresu na RFSL
Nils Hallbeck,zakladatel RFSL napisal v casopise zväzu ze 2/3 homosexualov mali alebo aspon tuzia mat sex s dietatom.v r.1993 odhalila studia OSN ze RFSL ma velmi blizko (personalne) ku cestovnej kancelarii Spartacus ktora organizuje zajazdy za "Thajskymi detmi".
v marci 1999 napisal Paal Hollender v Göteborgs posten ze znamy pedofil bol vo vedeni RFSL.Hollender vyhlasil ze by bolo vhodne opät vytvorit skupinu (v RFSL) pre pedofiliu
V sucasnej dobe sa RFSL distancuje oficialne od pedofilie a v sucasnosti neakceptuje vo vedeni osoby odsudene za pedof.Nicmenej v maji 2002 bolo dennikom Världen idag (Svet dneska-noviny krestanskeho zväzu Livets Ord-Slovo zivota)) ze tento zväz sprostredkuje kontakty na "komercne vyuzitie deti" z rozvojovych krajinTieto clanky ziskali prestizne novinarske ocenenie.V oktobri 2003 bol sef RFSL-mladeze (aj taki tu existuju!!!) pristihnuty pri rozdavani "rad" dvom maloletym chlapcom.
Tak co este si myslite ze tato uchylka je neskodna a ze sa nikoho z nas netyka?

RE: Este nieco zo svedskej tlace
autor: Info
pridané: 13-08-2007 4:20


Inak, keby si sa prehrabal US lokalnou tlacou, tiez by si uvidel nejake to chulostive info o tom, co sa deje okolo Bieleho domu, akurat, ze v mainstreame je to tvrdo cenzurovane.
Cierno - biela technika videnia nie je hodna cloveka, ktory sa iste povazuje za rozumneho.

RE: Este nieco zo svedskej tlace
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 13-08-2007 11:55


Tu je problém, že neviem o akej úchylke vlastne hovoríš, pretože odmietaš homosexualitu definovať - je to zložitá záležitosť asi aj kôli tomu, že psychické poruchy sa prejavujú sexuálnymi disfunkciami. Ako Ti vytkol tralos Treba sa rozhodnúť, či chceš ten fenomén hodnotiť z hľadiska Darwinizmu, morálneho, právneho. Či hovoríš o špeciálne o politický angažovaných homosexuáloch, alebo o homosexualite ako prírodnom úkaze. Je tam rozdiel asi ako medzi feministkami a ženami.
RE: Este nieco zo svedskej tlace
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 13-08-2007 18:28


Moja definicia je asi takato:Psychosomaticka porucha sexualneho pudu zapricinujuca nastavenie na rovnake pohlavie namiesto opacneho.OK?
Ostatne o com pises su spojene nadoby-velmi tazko sa da delit na len prirodovedecke/socialne/pravne aspekty pretoze clovek ako jedinec je prienik vsetkych troch spmenutych oblasti a preto biologicka pricina moze zasahovat aj socialnu a pravnu.H.je toho dost ujasnym dokazom.Ja som sa zameral na tu najjednoduchsiu (nemyslim z hladiska pochopenia ale z hladiska evolucie)-biologicku a z nej som chcel ostatne odvodit.

RE: Este nieco zo svedskej tlace
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 14-08-2007 8:34


Právny problém (o ktorý si myslím, že nám v prvom rade ide) je ale širší, pretože zďaleka nie len homosexuáli, alebo pedofili sa snažia získať výhody prostredníctvom zmeny právneho systému - dá sa povedať, že sa o to snažia všetky možné záujmové skupiny od nízko zarábajúcich, "žien", poľnohospodárov, podnikateľov, štátnych úradníkov, umelcov etc... - čo vážne narušuje pôvodnú myšlienku právneho štátu, ktorou sú rovnaké práva a povinnosti všetkých občanov - teda ak hovoríme o deštrukcii práva nemajú tu Tvoje biologické úvahy miesto, pretože tento problém deštrukcie poňatia právneho systému sa zďaleka netýka len homosexuálov a podľa mňa vôbec takto priamo nesúvisí s biologickým množením.
RE: Este nieco zo svedskej tlace
autor: clivia
pridané: 14-08-2007 22:03


Porovnavat zaujmove skupiny polnohospodarov, podnikatelov, statnych uradnikov, umelcov etc...so skupinou homosexualov..., no neviem. V tomto pripade ide o hetero a homo, popripade ine sex. skupiny. To myslis vazne, ze problem homosexualov nesuvisi s biologickym mnozenim? Vies mi teda vysvetlit, preco im nestaci registrovanie partnerstvo a ziadaju zrovnopravnenie manzelskeho zväzku s registrovanym partnerstvom, svadbu v kostole a pozehnanie knaza, potom bud umele oplodnenie alebo adopciu?
RE: Este nieco zo svedskej tlace
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 14-08-2007 22:46


Aktivisti za čokoľvek budú samozrejme neustále vznášať nové požiadavky a nikdy neuznajú, že už je všetko splnené a nie je dôvod aby ešte ďalej niečo riešili.
Z prvej ruky
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 13-08-2007 11:19


http://www.sme.sk/c/3434594/Ivan-Kobner-Liecba-homosexuality-je-somarina.htm...
Posledna vecera ocami homosexuala
autor: clivia
pridané: 13-08-2007 16:39


http://jonkoping.expressen.se/Nyheter/1.795133/det-som-hant-ar-inte-bibliskt-utan-barbarisk...
Zaujimavy link:
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 13-08-2007 19:23


http://www.federaciarodin.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=154&Itemid=187&mosmsg=%CFakujeme+za+V%E1%9A+hlas%2...
Dobré ráno stará mama
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 13-08-2007 19:44


"Rovněž mají v sobě heterosexuální instinkt, který je blokován vývojem a vlivem prostředí."

Dobré ráno stará mama. Takýto názor je dnes už absolútne smiešny. Dnes sa už berie ako samozrejmosť, že človek sa formuje pod vplyvom svojej genetickej výbavy + vliv prostredia a tá genetika sa nedá vyhoviť ani náhodou. Boli časy keď sa i ľaváci učili používať pravú ruku a výsledky boli veľmi chabé - alebo skôr katastrofálne. Dokonca už i konzervatíve armády zavádzajú do výzbroje zbrane ktoré sa dajú používať ľavákmi a pravákmi, lebo považujú učenie vojakov strieľať opačnou rukou za nezmysel.

RE: Zaujimavy link:
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-08-2007 8:43


Palo Zlatoidsky :
Ak si da ktosi ako motto , ze >
"FEDERÁCIA RODÍN ZA SVETOVÝ MIER JE MEDZINÁRODNÉ ZDRUŽENIE RODÍN USILUJÚCE SA O ZREALIZOVANIE IDEÁLU PRAVEJ LÁSKY A VYTVORENIE SVETA MIERU A JEDNOTY PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ."
- tak je absolutne smiesne z takehoto zdroja zbierat AKEKOLVEK argumenty. Oproti nim su aj Jehovisti super.

o konzervativizme.
autor: LIBERTARIAN
pridané: 14-08-2007 10:37


off topic
o konzervativizme.
Po mojom dlhodobom tlaku na Lukasa Krivosika, aby sa konecne jasne vyjadril ku zakladnym kriteriam svojho konzervativizmu , som nasiel odpoved -napodiv- z celkom inej strany. Od P.Frisa na http://www.sacrumimperium.sk/node/3...

Vo svojom clanku odpoveda na moje otazky o konzervativizme (a v mnohom dava za pravdu mojim tvrdeniam). Urivok >

-----------------------------------------------------
"Pre konzervativizmus je však liberalizmus, ako si ukážeme nižšie na našom príklade neprijateľný.

Príklad
Lukáš Krivošík a Martin Chren

Lukáš Krivošík /šéfredaktor www.prave-spektrum.sk / je jedným z dnešných "konzervatívcov". Jeho "prechod" ku konzervativizmu samotný je veľmi zaujímavý, už preto, že názory sa nijak nezmenili.
Ešte zaujímavejší je potom jeho odpor k tradičnej spoločnosti, celkom zrejmý a takmer bezvýhradný príklon k Hayekovi - čo nie je u "konzervatívcov" nijak neobvyklé - velebenie konzumného spôsobu života a vytváranie príkladu dobrých multimiliardárov /kalvínska šablóna stotožňovania úspechu s dobrom je tu viditeľná/, či pochvalný článok na libertariána Šímu podľa ktorého človek vlastní svoje telo.
Podľa Lukáša Krivošíka sú v rozhovore pre Domino fórum z Martinom Chrenom šéfujúcim liberálnej Hayekovej nadácii nazvaným Liberalizmus predsa nie je bez hodnôt, "celkom dobré".
Pozrime sa teda na ne a povedzme si, prečo sú z hľadiska konzervativizmu naopak veľmi pomýlené. "
-----------------------------


PRAVY ("skutocny") konzervativizmus teda nikdy spojencom PRAVICOVYCH liberalov nebude. A LAVICOVI kondici patria skor k Ficovi.
Koho zaujima tato tema, doporucujem clanok P.Frisa.

RE: o konzervativizme.
autor: Lukas Krivosik
pridané: 14-08-2007 12:09


Libertarian, ty si si proste vytvoril sablonu o zlych konzervativcoch, ale kedze viaceri ti nezapadame do tejto sablony, tak stale operujes Frisovymi tvrdeniami, ktore na Slovensku zastavaju mozno 3 (slovom traja) ludia, hlasiaci sa ku konzervativizmu, pricom nemaju potrebu nikde ich propagovat.

Ja v mnohom nachadzam pravdu vo Frisovych nazoroch, ale jeho tvrdenia su samozrejme scestne. Nikdy som nevelebil konzum, naopak v clanku "Kristus, Keynes a casove preferencie" som naznacil, ze konzum podryva kapitalizmus kvoli odklonu od setrenia a sam je sposobeny ani nie tak trhom ako statnou zmenou casovych preferencii a vladnym znehodnocovanim kupyschopnosti penazi.

O kalvinskych sablonach sa mi ani nechce diskutovat. Tu Weberovsku schemu o kalvinskom povode kapitalizmu som vzdy vyvracal.

Na strane druhej je absurdne hovorit v suvislosti s Frisom o "lavicovych kondikoch". Tak ako maju libertariani s marxizmom spojeny vypaty racionalizmus, ignorujuci zakon nezamyslanych dosledkov (co Misesovi vzdy prizvukoval Hayek), tak je v starokonzervativitivizme pritomne silne vedomie o spolocnom dobre.

Je to ako trojuholnik a tak sa liberalom moze zdat, ze konzervativci maju nieco spolocne so socialistami, tak sa aj konzervativcom moze zdar, ze liberalizmus ma nieco spolocne so socializmom. A nie je to len zdanie, naozaj vsetky tieto tri velke ideologie maju jedna s druhou nieco spolocne.

RE: o konzervativizme.
autor: LIBERTARIAN
pridané: 14-08-2007 14:26


Lukas Krivosik :
"Libertarian, ty si si proste vytvoril sablonu o zlych konzervativcoch"
- Keby to tak bolo, pisal by som o SMERE a Ficovi. Lenze mna hajzli nezaujimaju. Mna zaujimaju ludia, ktori myslia uprimne, ale maju pre mna podivne a vnutorne rozporne nazory a tvrdenia.
Mna "irituje" ta vasa vzajomna jednota (navonok) a vzajomna rozpornost vo vnutri.

"Na strane druhej je absurdne hovorit v suvislosti s Frisom o "lavicovych kondikoch"."
- Frisa nespajam s "lavicovimi kondikmi". Lavicovimi kondikmi su pre mna KDH-aci.
P.Fr. je socialne mysliaci, pretoze evidentne nepozna konkretne ciselne fakty o pozadi lavicovej politiky slovenskej vlady (aj inych) .

"A nie je to len zdanie, naozaj vsetky tieto tri velke ideologie maju jedna s druhou nieco spolocne. "
- okrem LIBERTARIANOV. My sme nepriatelom pre socialistov, a (zial) aj pre kondikov ("pravych" aj "lavych" kondikov ). Len Ty si taka zvlastna, nestandartna odroda libertariansko-konzervativna.

RE: o konzervativizme.
autor: LIBERTARIAN
pridané: 14-08-2007 15:54


A uz to tu je. V clanku o Ron Paulovi :
"Presvedčením je konzervatívny libertarián"
- Iba pred hodinou som Lukasa Krivosika oznacil za konzervativneho libertariana. Nevídana kombinacia. A teraz toto tu.
P.Frišo sa v "Kruhu Leva XIII" otača......

RE: o konzervativizme.
autor: Georg
pridané: 14-08-2007 20:25


" - okrem LIBERTARIANOV. My sme nepriatelom pre socialistov "

No mnohi, si to nemyslia . Naopak nie raz ta tu upozornovali z presadzovania komunistickych (krajne socialistickych ), pre nich vlastnych, myslienok .

RE: o konzervativizme.
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-08-2007 8:07


Hej.
Ale nazory hlupakov nepovazujem za dolezite. Hlavne, ak ma z komunizmu obvinuju práve majitelia komunistickych nazorov.
Je az neuveritelne, ake extremne hodnoty dosiahla ludska hlupost prave v oblasti politologie a filozofie.

RE: o konzervativizme.
autor: Georg
pridané: 15-08-2007 19:22


Libertarian, ale toto je tvoj klasicky problem . Ty niekoho onalepkujes etatista, kondik, teraz hlupak, ale ani sa len nepokusis vyvratit argumenty .
RE: o konzervativizme.
autor: LIBERTARAIAN
pridané: 20-08-2007 21:19


"ale ani sa len nepokusis vyvratit argumenty "
- Azda su tu nablizku nejake argumenty ?

RE: o konzervativizme.
autor: tom
pridané: 15-08-2007 9:32


Tvoje príspevky väčšinou otvárajú diskusiu a nútia na ďalšie reakcie – čo je dobre.
Ale s tvojimi výtvormi mám jeden problém – zopár som ich čítal a v podstate sú všetky v jednom smere. Ale skús nám nehovoriť čo je nesprávne, ale povedz čo je správne. Je oveľa jednoduchšie búrať ako stavať. Hovoríš “ bezvýhradný príklon k Hayekovi - čo nie je u "konzervatívcov" nijak neobvyklé - velebenie konzumného spôsobu života a vytváranie príkladu dobrých multimiliardárov“ – fajn, ale povedz niečo o sebe. Dokážeš sa tak pekne rozanalyzovať aj sám. K čomu máš príklon ty? Čo je pre “vás“ obvyklé – velebenie akého spôsobu života? A vytváranie akého obrazu multimiliardárov? Takže sa predveď.

RE: o konzervativizme.
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-08-2007 14:17


tom :
"skús nám nehovoriť čo je nesprávne, ale povedz čo je správne"
PRINCIP mojej fylozofie je, ze >
- nikoho nemam nutit nieco robit, diktovať čo ma robit
- nikto nema robit cokolvek take, cim by niekoho priamo poškodil
- mam sa pravo branit, ked niekto poskodzuje moj majetok alebo boju slobodu, zivot, zdravie.

Riadit ludi, nutit ich do niecoho, preberat za inych zodpovednost, toto su socialisticke ale aj konzervativne metody. Nie libertarianske (liberalne).

RE: o konzervativizme.
autor: tom
pridané: 15-08-2007 15:34


Svojou odpoveďou si nesklamal. Kto z nás tu háji nejakú neslobodu?! Kto tu niečo niekomu diktuje?! Mnohí z nás tu prezentujú svoje videnie sveta tak ako si myslia, že veci budú najlepšie fungovať. Ale z tvojho príspevku zasa nie je nič o tvojom videní sveta - je tam stale len (nikoho, nemám,..) čo by svet nemal robiť - veď konečne povedz čo by mal svet podľa teba robiť. Čo by sa tebe páčilo a nie čo sa ti nepáči. Kritika je ľahká.
kam az demokracia moze dojst
autor: clivia
pridané: 14-08-2007 23:08


Jednu dansku farmu s konmi pri meste Arhus ohrozuju dvaja onanujuci muzi. Jeden to robi so sedlami, druhy to riesi originalnejsie - do nosnej dierky kona. Majitelka ziadala policiu aby zasiahla, ta ale nemoze zasiahnut dokedy zviera nebude fyzicky poskodene.

http://www.kvp.se/nyheter/1.797525/connies-hastvardhem-hotas-av-onanerande-ma...

RE: kam az demokracia moze dojst
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-08-2007 8:48


Tebe sa tusim aj sniva o takychto zvrhlostiach.
Prajem prijemne sny.

A k tomu konovi : Mnohi veriaci su ku konom neporovnatelne krutejsi.

RE: kam az demokracia moze dojst
autor: clivia
pridané: 15-08-2007 9:42


V sucasnosti je vsetko mozne, Libertarian. Skutocny krestan a veriaci clovek sa tazko bude ku konovi spravat kruto. M N O H I veriaci su ku konom neporovnatelne krutejsi, hm, matematicky vzate asi myslis velky podiel z nich, Libertarian. Chcelo by to M N O H O konkretnych prikladov.
ach ti svedski luterani
autor: miro ilias
webstránka: http://ilias.blog.sme.sk
pridané: 15-08-2007 15:23


musim dodat (na vlastnu hanbu), ze pochodu LGTB (lesby/gejovia/transvetiti/bisexuali) sa zucastnilo apar desiatok osob zo statnej Svedskej luter.cirkvi, medzi ktorymi boli aj duchovni...

http://www.evanjelik.sk/node/257...

morálka sa mení ?
autor: Laborec
pridané: 24-08-2007 15:20


Morálka sa mení? Asi nie. To, že niekde absentuje morálka alebo sa v povedomí ľudí zmenšuje , neznamená, že sa mení morálka. Mení sa len intenzita morálky. (Je to ako so svetlom. Intenzita svetla sa mení, no jeho substancia sa nemení. Svetlo je vždy svetlom. Tak aj morálka je nemenná.)
Pavol, trefný článok
autor: Laborec
pridané: 24-08-2007 16:07


Dobre, že si na danú tému zareagoval, Pavol. Ako vidíš, tvoj článok ako aj každá reakcia cirkvi na túto tému sú tŕňom v oku mnohým, čo chodia sem na toto fórum a vravia si pravičiari. Ale na to sme si už zvykli.. Je to proste boj kultúr. Kultúry života a kultúry smrti.
prdvica
autor: Šimon Mág
pridané: 31-08-2007 14:10


pravica je plná buzíkov, o KDH ani nehovoriac
je verejným tajomstvom, že Ažaltovič a Palko ml. sú/boli milenci...

RE: prdvica
autor: Laborec
pridané: 04-09-2007 15:43


odpal, provokater.. Ked lzes, chod radsej na stranky nejakeho lavicoveho fora - k svojim.
RE: prdvica
autor: prom.psychiater
pridané: 06-09-2007 18:42


Tak,mily Simon Mag,koniec vychadzky,chod spät na oddelenie,zober si lieky,sup do postele a pocuvaj tych ujov a tety v bielom...
demagogia, nelogickost a idiotizmus
autor: vgt
pridané: 07-09-2007 2:16


cize pouzitim vasej logiky, ak by vo svete bolo 51% homosexualov (napr v dosledku nejakej zakernej heterosexualnej choroby) a len 49% heterosexualov, bola by heterosexualita uchylka, porucha?

a neviem odkial mate ten statisticky blud o otm ze homosexuali pochadzaju z rodin bez muzskeho vzoru. to je cista demagogia.
cize z rodin kde syn musi zastupit ulohu zomreleho otca, su pravdepodobnejsi homosexuali?
to je taky blabol aky som uz dlho nevidel.

naopak vyskum ukazuje ze sa jedna o dosledok hormonalneho stavu u matky pocas tehotenstva.

demagogicke miesanie na konci clanku je ohromujuce.
homosexualita je z vole oboch jedincov.
zoofilia a nekrofilia su len z vole jedneho jedinca, ktory ukaja svoju vnutornu potrebu. so zvieratom ani s mrtvolou nemozte nadviazat citovy vztah ktory by bol realizovany na niecom rozumnom.

zoberte si hocake vase hobby, alebo nejaku osobnu zalezitost a mozete ju oznacit za uchylku, poruchu.

taketo myslenie je na dost nizkej urovni na dospeleho cloveka.

a scestne tvrdenie o tom ze homosexualna laska je len o sexualnom pude je este viac nelogicka ako zbytok toho o com pisete.
kedze homosexuali nemozu medzi sebou praktikovat realizaciu sexualneho pudu.
naopak mnozstvo heterosexualnych vztahov je LEN manifestacia heterosexualneho pudu

btw, som heterosexual...

RE: demagogia, nelogickost a idiotizmus
autor: PALO ZLATOIDSKY
pridané: 07-09-2007 18:09


-ak by vo svete bolo 51% homosexualov ...
Priklad uplne mimo reality.Takato spolocnost by vymrela a bola nahradena inou (tak ako to hrozi v EU-nielen kvoli h.) ovela skor ako by pocet h.dosiahol 51%.

-cize z rodin kde syn musi zastupit ulohu zomreleho otca

Vobec som to nemyslel takto.Je to z rodin kde maju synovia vyslovene ZLY vztah k otcovi.Ku zosnulemu otcovi vobec nemusia mat zly vztah.(Sorry ak som sa zle vyjadril)

-homosexualita je z vole oboch jedincov.

To nic nemeni na tom ze sa jedna o deviaciu.

-a scestne tvrdenie o tom ze homosexualna laska je len o sexualnom pude ...

Aj sami h.si priznavaju ze homosex.pary trpia ovela väcsou promiskuitou, u h.sa ovela castejsie vyskytuju pohl.choroby.psychicke poruchy,sebevrazdy apod...


-zoberte si hocake vase hobby, alebo nejaku osobnu zalezitost a mozete ju oznacit za uchylku, poruchu...

Toto je zle prirovnanie.Kazdy clovek je individualitou odlisnou od ostatnych,identickych jedincov prakticky nieto,kazdy ma ine danosti a schopnosti pomocou ktorych spolupracuje s ostatnymi.Pohlavny pud je dany kazdemu (zdravemu) jedincovi rovnako,vedie ho ku zabezpeceniu prezitia cloveka ako druhu.Zvrateny pohl.pud neplni svoju funkciu,je to ako oko ktore nevidi alebo ucho co nepocuje-je to porucha.

heh
autor: jednokto
pridané: 29-09-2007 14:25


ja len k tym vedeckym zaveromautora - mal by si logicky polozit otazku - kolki azni,ktoripraktizovali homosexualne styky, ostali pri tom aj po prepusteni?

hadam siuvedomuje, ze pre drvivu vaccsinu z nich ten homosexualny styk nahradou zazenu, resp. je to akt ponizenia.

homosexualne styky v prirode - vravi, ze mozno toje pravda? hehe tak to je pekne.ieme sami sebaklamat... mozno je pravda, ze teraz som momentlan en strnake PS... :)

pre mna hlupaka
autor: jednokto
pridané: 29-09-2007 14:49


pavol v clanku hovori, ze z uveenych dovodov je skodlive zrovnopravnti RP s manzelstvami..

prosim mnehlupemu pekne do radu vymenovat tie dovody 1)....2)....3)....

potom by som pekne prosil takto vymenovat aj tie skodlive nasledky, 1)..2)..3)...

a nasledne ich modelovo odprezentovat na priklade - Jano a Zuza maju dve deti - Julinku a Albertika, byvaju na hornomkonci ulice, Ivan a Jozko byvaju na dolnomkonci ulice... ake skody budu napachane na Julinke a Albertikovi, alebo Janovi a Zuze?

uprimne - nemyslim to ironicky, ale len takymto serioznym systematickym pristupom sa pohneme v diskusii dalej. ja naozaj neviem coho konkretne by som sa mal bat a teda pred cim sa ma konzervativci snazia tak vehementne ochranit. ked vsak sa ukaze prstom a povie - toto je nebezpecenstvo, takto je uz nieco ine. dovtedy je to strasenie deti bubakmi

ÚČEL PODPORY A PROPAGACE HOMOSEXUÁLŮ
autor: ingvlk
e-mail: poradce@ingvlk.cz
webstránka: http://www.ingvlk.cz
pridané: 25-12-2007 9:59


ÚČEL PODPORY A PROPAGACE HOMOSEXUÁLŮ je v tom aby se lidi méně množili. Konec konců 6,5 miliardy je moc. A tak tady máme podporu homosexuálům, AIDS, ptačí chřipku (ta jde prý na číňany, vietnamce a jiné asiaty) a farmaceutické firmy léčící rakovinu chemoterapií (tam je třeba i Yperit a jen tak mimochodem 80% doktorů by jí nepodstoupilo), oblíbený vysoký tlak a cukrovku. A mohl bych dlouho pokračovat o potravinách a tak dále a tak dále. Prostě lidí je zbytečně moc. To není můj názor. To je názor vládců.
Homosexual Pavol Zlatoidsky
autor: Rainbow Warrior
pridané: 05-02-2010 3:15


Autor clanku je pravdepodobne sam homosexual nasilnym sposobom potvrdzujuci si svojim textom svoju "jedinu spravnu orientaciu" heterosexuala.
V skole sme tiez museli 100 x pisat na tabulu
za trest:Uz nebudem vyrusovat...:-)

O nás bez nás...
autor: dv
pridané: 20-04-2014 12:39


Ak teda môžem k tomu niečo povedať, v prvom rade ďakujem autorovi, za urážky:

"Homosexualita má s láskou asi toľko čo ”uličky lásky” v Amsterdame alebo ”pracovníčky lásky ” v severných Čechách na E 55."

Autor teda zrejme vidí do vnútra homosexuálov lepšie ako oni sami. Ďakujem, že mi konečne ozrejmil, že:

"Homosexualita sa môže dediť ale do istej miery je i vecou vlastnej voľby."

Čo by to bol za život, keby som nemal možnosti znášať posmešky a urážky a dočítať sa mimo iné v tomto článku, aký som postihnutý jedinec. Je to fakt super, skúste to!

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group