ISSN 1335-8715

03-11-2001   Martin Hanus   Rôzne   verzia pre tlač

ABSURDISTAN III.

O ďalšom slovenskom primáte, vykorisťovaní študujúcej inteligencie, liberálnom ľudomilovi a kvótach na pohlavie

Pridať nový príspevok

poznamka
autor: Juro Barta
e-mail: barta@ds.sk
pridané: 27-11-2001 9:08


Dovolim si jednu pripomienku: externe studium nie je menejcenne ani menej kvalitne ako denne. Svetovy trend je v exetrnych (alebo, castejsie a presnejsie - distancnych) formach vzdelavania. Prim hraju virtualne univerzity, ktore ani casto nemaju kamenne sidlo. preto je navrh znevyhodnovat jeho studentov zvlast zvrhly.
To iba u nas sa externe studium zvrhlo na zarobkovy podnik pre niektorych, ktori tuneluju meno renomovanych vysokoskolskych ustanovizni (aj ked sa to da vysvetlit tak, ze pretlak dopytu si taketo tunelovanie priamo vyzaduje). To iba u nas sa odohrava po sobotach v Sali alebo v mojmirovciach, to iba u nas tam prednasaju prestarnuti autobusovi profesori, ktorych jedinou kvalifikaciou je vek a schopnost udrzat kriedu a moc. V normalnej situacii by to ti studenti nestrpeli.
To chce ale sirsiu diskusiu o tom, ako absencia trhovych sil vo vzdelavani sposobuje pokles kvality a disproporciu medzi tym, co sa uci v skole a tym, co v zivote treba...

RE: poznamka
autor: Martin Hanus
pridané: 27-11-2001 16:10


Viem o tom, ze vo svete je pomer externistov k "dennym" dost vysoky. Ak som si novy navrh vlady o spoplatneni len externeho studia dovolil zironizovat, tak som narazal na jeho nekvalitu, neuveritelne slendrianstvo vyucujucich (osobna skusenost) tu a teraz. Obavam sa, ze spoplatnenie toho, za co sa uz de facto platilo, vzrastu kvality nijako vyraznejsie nepomoze. Napokon, tvoje postrehy na margo tejto okolnosti boli dost trefne.
RE: poznamka
autor: Lukas Krivosik
pridané: 19-02-2007 19:36


...

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group