ISSN 1335-8715

29-08-2006   Martin Pener   Komentáre   verzia pre tlač

Libanon - sú opäť vinní židia?

Konflikt Izraela s Hizballáhom je predovšetkým vojnou psychologicko-informačnou. Vždy je tragédiou, keď trpia a zomierajú nevinní ľudia. Tiež je však smutné, že slepota a hluchota voči zabíjaniu a utrpeniu postihuje žurnalistov aj svetovú mienku, keď ľudia zomierajú v Sierra Leone, Sudáne, Čečensku, na Srí Lanke. Prečo odmietame vidieť, kto koho sa v skutočnosti snaží zničiť?

Pridať nový príspevok

Aka vojna?
autor: Zolo
pridané: 29-08-2006 16:37


Tento clanok je takisto iba petardou psychologicko-informačnej vojny. Co bude nasledovat? Psychologicko-informačny holokaust? Radsej diskutujme o psychologicko-informačnom SNP. A pripravme sa na dalsie povstanie. Cim je lepsia pripravenost tym je vyssia pravdepodobnost uspechu.
Kto vyhral v Libanone?
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 29-08-2006 20:49


"Konflikt Izraela s Hizballáhom je predovšetkým vojnou psychologicko-informačnou."

"Prvou obeťou vojny je vždy pravda." neviam kto to prvý povedal, ale platí to i pre túto vojnu. Všetky strany odjakživa klamali, alebo aspoň nepovedali celú pravdu. Klamstvá a propagandu používajú všetky strany v rátane vyspelých krajín. Používa sa na to priama manipulácia (napr. Rusko v Čečensku), alebo nepriama cez "poslušných novinárov" (neposlušný sa na krízové miesta jednoducho nedostatnú). Využívajú to hlavne armády vyspelých štátov (hlavne USA), ale ako sa zdá tak tieto spôsoby preberajú i ich súperi (Hizbaláh). Samozrejme rozvojom grafickej techniky sa vytvárajú veľké možnosti i "iniciatívnych umelcov" (Adnan Hajj).
Sám preto čakám na serióznejšie spracovanie tohoto konfliktu v odborných časopisoch, kde odfiltrujú väčšinu nezmyslov a výmyslov.

"V reakcii na nedávne boje zastrelil Američan pakistanského pôvodu v USA židovskú ženu."

Ako reakciu na prekazenie možného teroristického útoku "iniciatívny" anglickí policajti zastrelili nevinného muslima.

Takéto veci sa jednoducho stávajú. Netreba ich ani bagatelizovať ani zveličovať.

"Koľko európskych, amerických či izraelských samovražedných atentátnikov kántri nevinných moslimov?"

Samovražebný atentátnici sú výrazom asymetrickej vojny. K týmto praktikám sa väčšinou uchylujú strany, ktoré nemajú v otvorenom boji s nepriateľom šancu. Okrem priameho účinku (obetí a škôd) majú i veľmi dôležitý apekt psychologický (samovrah je ochotný umrieť za svoju vec). Nech sú už príčiny tohoto kroku akékoľvek isté je, že v TV správach sú takéto útoky vždy na prvých stránkach. Je jasné, že štáty s modernými armádami na tento prvok boja nie sú odkázané. Je však veľmi otázne či izraelský program "likvidácie islamských teroristov" pomocou rakiet a bômb v husto obývaných oblastiach s následnými desiatkami nevinných obetí nepatria na rovnakú morálnu úroveň ako tebou uvádzané samovražebné útoky islamských radikálov.


"Nezriedka sa stretávam s laickým názorom, že na Blízkom východe nebude nikdy pokoj. Tiež som tej mienky."

Na dohodu a mierové jednanie treba vždy minimálne dvoch (v tomto región asi viac).Na arabskej (islamskej) strane nemusíme nikoho presviedčať o množstve radikálov, ktorí budú sabotovať (a úspešne sabotujú), každý pokus o znormalizovanie stavu v tomto regióne. Trochu sa však zabúda i na radikálov na druhej strane. I v židovskom štáte sú zúrivý odporcovia mierového procesu (bez ohľadu na to ako vyzerá) a majú značný vplyv. A keďže predstavujú značnú voličskú silu tak každý izraelský štátnik má veľmi úzky manévrujúci priestor, ktorý mu značne sťažuje cestu k reálnym výsledkom. Ak pridáme na druhej strane islamských radikálov tak cesta k mieru bude veľmi ťažká.

"Izrael je už od svojho vzniku v permanentnom vojnovom stave. Nie nadarmo tam na povinnú vojenčinu chodia aj ženy. Vie, že si musí pomôcť len a len sám."

S tým by som zásadne nesúhlasil. USA Izrael takmer bezvýhradne podporujú celé roky a nik nepochybuje, že v prípade potreby zasiahnu i vojensky. V prípade nečakaného prepadu by sa Izrael určite postavilo i samotné NATO. Izreel už dávno neberie OSN až tak vážne a určite sa na pomoc z tejto strany nepsolieha.
A vďaka USA mu nič z tento strany ani nehrozí.

A nakoniec: Kto vyhral v Libanone?

Ako som predpovedal už na týchto stránkach tak izraelské vojenské ťaženie skončilo debaklom. Nie ani tak z pohľadu výsledkov ako očakávaní. I keď to už nik v Izraeli otvorene neprizná tak sa čakala krátka a samozrejme víťazná vojna.

Vojna nebola určite krátka a zdá sa že zvýťazili všetci - aspoň všetci sa tak tvária. Hizbaláh prežil, a nech si už o ňom myslíme čokoľvek, tak tým psychologicky zvíťazil.

Izraelský generáli si budú musieť lepšie naštudovať pravidlá asymetrickej vojny, kde výťaztvá v bitkách nič neznamenajú (USA vyhrali všetky bitky vo Vietname a i tak vojnu prehrali) a politici sa zamyslieť nad iným spôsobom riešenie problémov s terorizmom, ktoré nepochybne Izrael má (čo neznamená, že armáda nezasiahne, ale so súčinnosti s diplomaciu a spojencami).

RE: Kto vyhral v Libanone?
autor: amir
pridané: 29-08-2006 21:30


Dušan, myslím, že sa mýliš v dvoch veciach:
1. Samovražendí atentátnici existujú preto, lebo ich inšpiruje islam - to je primárna príčina. Snáď ešte tých 72 panien.
2. RAdikáli na izraelskej strane? Myslíš tým zrejme takých izraelských politikov, ktorí nie sú ochotní dobrovoľne sa nechať odstreľovať raketami. Islam a islamom ovládané arabské režimy nie sú schopné mierového spolužitia - to je problém. Židovská kultúra a islamská nie sú rovnocenné. Islam je smrteľným nebezpečenstvom pre štát Izrael a pre Židov. A je nebezpečenstvom aj pre Európu - taktiež smrteľným, len an rozdiel od Izraela nie bezprostredným

RE: Kto vyhral v Libanone?
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 29-08-2006 22:11


1. Samovražebný atentátnici nie sú vynálezom islamu. Využívali ich už komunisti vo Vietname a tí určite Korán nečítali.
Okrem toho obyvatelia našej kresťanskej Európy povraždili v minulosti kde koho a nik netvrdí, že ich inšpirovalo kresťanstvo.

2. Dovoľujem Ti pripomenúť, že až Ján Pavol II znormalizoval vzťahy medzi židovkou a kresťanskou komunitou na oficiálnom základe. A to sú si tieto náboženstvá veľmi blízke a kresťanstvo vďačí Židom za svoju existenciu. A napriek tomu sú dejiny kresťanstva poznačené antisemitizmom.
Počet mŕtvych Židov z rúk islamských radikálov je stále smiešne malý oproti tisícom mŕtvych Židov v našej kresťanskej Európe, ktorí padli za obeť protižidovskýcm pogromom (a to nepočítam milióny mŕtvych z 2.svetovej vojny).
Popieranie radikálov na židovskej strane je popieranie nosa medzi očami. Jediný židovský premiér, ktorý bol zavraždený padol za obeť židovskému radikálovi z dôvodu mierového procesu-takže nejakých tam zrejme majú.

Vyzdvihovanie vlastnej kultúry, rasy, náboženstva nad iných je typickým znakom radikalizmu, ktorý je vždy nebezpečný. Islam, židovské náboženstvo ani kresťanstvo nie sú nebezpečné. Nebezpečný sú vždy radikáli, ktorí si radi vysvetľujú veci po svojom a zneužívajú pri tom náboženské, národné atď cítenie. Juhoslávia je toho "pekným" príkladom. "Vyznamenali" sa tam katolícky, pravoslávny i islamský radikáli.

"Židovská kultúra a islamská nie sú rovnocenné. Islam je smrteľným nebezpečenstvom pre štát Izrael a pre Židov."

Tento tvoj citát mi pripomína Slovenskú republiku:
(upravujem)
"Kresťanská kultúra a židovská nie sú rovnocenné. Židovstvo je smrteľným nebezpečenstvom pre Slovenský štát a pre kresťanov."
Sorry, ale musím Ťa zaradiť medzi Slotovcov.

RE: Kto vyhral v Libanone?
autor: Richard_BA
pridané: 30-08-2006 12:39


1. Samovražední atentátnici boli v Arabských krajinách už v 19. storočí. Nie je to vôbec nič nové.

2. To je naozaj fakt, že kresťanstvu trvalo veľmi dlho aby akceptovalo judaizmus. Pre mňa osobne je to zázrak, že stredoveká kresťanská Európa nezabila všetkých Židov. Uvedom me si, že kresťania boli schopní proti sebe bojovať kvôli rôznym náboženským otázkam (husiti), ktoré sa môže z dnešného pohľadu zdať nevýznamné. A zrazu tú existujú Židia, ktorí tvrdia, že najväčšia postava kresťanstva, Ježiš, nebol syn boží ! Že to bol teda vlastne podvodník !!

V tomto uhle pohľadu by sme mohli považovať kresťanstvo naopak za veľmi tolerantné náboženstvo. Je zázrak že takých hrozných pogromov ako bol ten v roku 1389 v Prahe nebolo viacej. Tie počty mŕtvych Židov by sa dali počítať skôr na statisíce (do toho nepočítam Španielsku a Hitlerovu genocídu).

RE: Kto vyhral v Libanone?
autor: D
pridané: 04-09-2006 20:52


"Nie je to vôbec nič nové."
Otazka je, ci boli v tych krajinach bezny. Nie neboli.
Ani v europskych ako obraz naobozenskej neznasanlivosti, vsakze.

2. "A zrazu tú existujú Židia, ktorí tvrdia, že najväčšia postava kresťanstva, Ježiš"
Nie, to nebolo zdrojom antisemitizmu, tam patrilo najma obvinovanie zidov zo zodpovednosti za smrt Jezisa. Nejde tu len o pocet mrtvych zidov, kde by sme si s tisicmi zjavne nevystacili, ide tu aj o ich postavenie a vystlacanie mimo spolocnost)
Islam bolo voci zidom ovela toleratnejsi ako krestnania.
Ostatne, "Hitlerova genociva" a este vacsimi genocida "nositelov krestnaskej tradicie na Slovensku" - HSLS prave stavala na onom strom nabozenskom antisemitizme. Neda sa to oddelit.

psychologicko informacna vojna
autor: Lucia
pridané: 29-08-2006 20:57


Drakrát som musela skontrolovat ci clanok urcite nepisal Mahmood Ahmadinejad. Podme spocnybnit vojnu a hadat sa o tom, ci vojnovych obeti bolo 3000 alebo 1500 a ci vsetky horiace domy boli ozajsne, alebo dva upravene vo photoshope. Nezabudnime sa utesit i tym, ze civilne obete urcite nenavideli Izrael.
Je mi nanic z toho, ze sucastni praviciarski pózeri nesmu, zo strachu ze si ich nahodou niekto pomyli s liberalmi, za ziadnych okolnosti kritizovat Izrael. Izrael ma aboslutne pravo branit sa proti hizbollah. Toto bol ale maximalne neadekvatny zasah, ktory bude mat za nasledok nezmyselne velke skody a vznik protiizraelskych a teroristickych nalad i tam kde doteraz neboli.

RE: psychologicko informacna vojna
autor: amir
pridané: 29-08-2006 21:17


Lucia, qui benme distinguit, bene docet.
Keď ma večer prepadne 5 banditov s úmylom zabiť ma, poraní ma a ja v sebeobrane zabijem dvoch a troch zraním, Ty mi zrejme povieš, že som vinný ja, lebo ja som iba zranený a oni, chidáci, sú dvaja mŕtvi. Fandím Izraelu - bráni sa jediným možným spôsobom, bráni svohju hol existenciu. NIe je ako Európa v roku 1938.
Prečítaj si: http://www.eurabia.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=42... a ozvi sa.

RE: psychologicko informacna vojna
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 29-08-2006 21:35


Pri tvojej analógii Ti poviem výsledok, ktorý sa stal v Libanone. Jeden bandita mŕtvy, jeden zranený, päť okoloidúcich mŕtvych a desať zranených. Ešte si presvedčený, že tvoja "sebaobrana" je v poriadku?

Izrael momentálne nebojuje o svoju holú existenciu. O tú bojoval v roku 1948 (vtedy ho pomáholo zachrániť komunistické Československo so súhlasom Stalina) a v roku 1973 (vtedy ho pomáhali zachrániť USA). Bojuje s terorizmom tak ako veľa iných štátov. To, že bojuje s terorizmom, každý rozumný človek musí podporiť (v rátane mňa). Problém sú len niektoré spôsoby, ktoré si židovský štát zvolil.

RE: psychologicko informacna vojna
autor: andrej pagáč
pridané: 30-08-2006 1:23


no, tvoja analógia nie je až taká presná - síce súhlasím,"Jeden bandita mŕtvy, jeden zranený, päť okoloidúcich mŕtvych a desať zranených.". Faktom ale je, že tí banditi ma neprepadli len teraz, ale robia to už roky, robia to s plným vedomím a dokonca s túžbou po tom, aby som zareagoval silou, a čo je najhoršie, aby som nechtiac zabil čo najviac okoloidúcich. A tí okoloidúci nie sú tiež až takí úplne bez viny, pretože sa roky pozerali na to, ako ma banditi prepadávajú, nikdy nič nepodnikli, aj keď sa to dialo v ich meste, veď neprepadávali ich, ale cudzinca, čo cudzinca, priamo privandrovalca, ktorí sa usadil oproti, zbohatol, a dokonca zabral pre seba dedovizeň, tak vlastne tak mu treba, že ho sporadicky niekto prepadne.
RE: psychologicko informacna vojna
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 30-08-2006 8:03


Máš do určitej miery pravdu, ale ak Ťa niekto takto dlho otravuje mal by si sa asi najskôr obrátil na políciu (OSN) i keď vieš, že nie je moc šikovná a ani rýchla.

Izreal mal jednoducho spojiť vojenské kroky s diplomatickými. Je jasné, že je to zložité a ťažké a neexistuje jednoduché riešenie, ale vojna ukázala, že čisto vojenské riešenie je nezmysel.

RE: psychologicko informacna vojna
autor: Milton
pridané: 30-08-2006 17:10


"...mal by si sa asi najskôr obrátil na políciu (OSN) i keď vieš, že nie je moc šikovná a ani rýchla."

to je vtip? to sa maju obratit na instituciu v ktorej maju ich nepriatelia zastupenie rovnocenne s normalnymi krajinami a ktora dlhodobo nie je schopna riesit nic? to sa samozrejme radsej obratia na USA, ktore maju odvahu a vybavenie to riesit.

RE: psychologicko informacna vojna
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 30-08-2006 21:43


OSN je taká schopná ako jej jednotlivý členovia. Je jasné, že nie je nič moc, ale taký je život. Pri dohode sa však dajú urobiť vcelku dobré veci.

Veľmoci (alebo aspoň tí čo by nimi chceli byť) radi riešia veci samostatne. Má to svoje výhody (hlavne pružnosť), ale i riziká. Typickým príkladom je vojna v Iraku. Američania si s diplomaciu moc hlavu nelámali a zdá sa, že už dosť dlho zaraďujú spiatočku a nevedia čo s tým "prekliatym" Irakom. Už apelujú i na OSN, NATO, spojencov, arabské krajiny aby im pomohli. Teda na všetkých, ktorých pred inváziu totálne odignorovali.
Z tohoto pohľadu Izrael ešte dopadol veľmi dobre a je predpoklad, že s pomocou OSN tento konflikt dorieši (Len pripomínam, že s pomocou USA ho nevyriešil a to sa fakt Bush snažil).

RE: psychologicko informacna vojna
autor: D
pridané: 01-09-2006 22:31


Zaujimave je na tom to, ze prave USA vetovalo mnozstvo rezolucii proti Izrealu a aj to, ze k niektorym sa dokonca pridalo. OSN je nesikovna, ale za poslednych par rokov sa pocet krajin s demokraciou vyrazne zvysil a ak z neho robi niekto nefunkcnu organizaciu a stavia ju na druhu kolaj, tak je to z vyspelych demokracii najma USA.
Suhlasim s Dusanom, slaba demokracia je lepsia ako svojvola silnejsich a z konstatovania "nefuncnosti" resp. nedostatocnej funkcnosti OSN nevypliva, ze ju treba zrusit, ale prave naopak, vylepsit to, co je zle a treba zacat zrusenim archaickeho veta.
Samozrejme, OSN si zrejme nepomoze so statmi ako Serverna Korea, Cina a pod. tam je jednym z dvoch hlavnych dovodov absencia demokracie, a tym druhym, ktory sa tyka aj inych, demokratickych krajin, je vedomie svojho mocenskeho postavenia. Takze to su vychodiska pre OSN a moznosti pokroku, ake je realne v najblizsich rokoch mozne ocakavat, keby sa aj vyvinula sirsia snaha, ako dnes.

RE: psychologicko informacna vojna
autor: D
pridané: 01-09-2006 22:38


Len cisto pre ilustraciu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_in_the_World_200...
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Freedom_House_electoral_democracies_2006.pn...

ahoj Amir
autor: Lucia
pridané: 29-08-2006 22:23


Pisatel podomnou ma predbehol. Sama som chcela napisat nieco v zmysle: zo susedneho mesta ta ostreluju dvaja banditi a ty ich nevies chytit, tak podpalis cele mesto.
Tiez drzim izraelskym l u d o m palce. Viac menej ma rozculil demagogicky obsah clanku. Bolo by to na smiech, keby sa nejednalo o spustu mrtvych ludi.
Na zaver treba povedat, ze i ked Izrael zbombarduje zakladne hizbollah v Libanone, ich hlavna zakladna ostava neporusena. Tou zakladnou je Iran.

RE: ahoj Amir
autor: iko
pridané: 30-08-2006 5:29


Aha! Teraz vidim, co si rozumela pod adekvatnym zasahom: zbombardovat Iran?:-)
RE:
autor: Lucia
pridané: 30-08-2006 10:34


V ziadnom pripade. Len som chcela poukazat na to, ze zabijanim libanonskych deti sa veci nevyriesia.
RE:
autor: Czechtek
pridané: 09-09-2006 19:34


Lucka, to je zaujimave uvazovanie. Jedna strana moze utocit na civilistov druha strana nie. Este zaujimavejsie je ze teroristi utocia na civilistov ZAMERNE v pripade odvety Izraela su vedlajsim produktom. Teroristi mozu zabijat americanov, anglicanou a spanielov, ale Americania, Anglicania a Spanieli nemaju pravo zosadit nebezpecneho diktatora Saddama Hussaina ktory masakroval vlastny lud. Nikoho som nevidel na namesti protestovat ked Saddam vrazdil vlastny lud. No ked spojenci zosadili Saddama vsetci sa tu rozplastovali koli 1000 mrtvym civilostom ktorych mimochodom ani nechceli spojenci zabit. Pritom niekolko 100 nasobne viac Iracanov zabil prave Saddam. Trosku mi to pripada postavene na hlavu. Hizballah zautoci na Izrael, a izrael sa nemoze branit. Nezaujimaju izraelske mrtve deti ktore Hizballah zabil zamerne, ale ked Izrael v ramci odvety hoci to nebolo jeho cielom, zabije par civilistov, tak sa tu idu vsetci posrat.

Pritom sa staci pozriet co sa deje v Europe, tisicky pristahovaleckych arabov vo Francuzsku dlhe tyzdne cele noci podpalovali auta dokonca aj materske skolky. A co stalo? Nic, nikto im v tom ani nezabranil. Co by sa stalo keby pristahovalci z europi zacali podpalovat skolky v jednom z arabskych statov? No poprve toto by europania nerobili lebo su civilizovanejsi. Ale keby to robili nejaky domorodci z afriky, tak co by sa stalo? Postrielali by ich ako prasivych psov.

Ten konflikt je zlozity, ale tento zasah Izraela bol vyprodukovany Hizballahom, a Hizballah za neho nesie aj zodpovednost. Hizballah je zodpovedny za obete deti a zien v Libanone, lebo vyprovokoval vojnu, a robil si z deti a zien zive stity aby ich mohol ukazovat pred kamerov.

RE: psychologicko informacna vojna
autor: iko
pridané: 30-08-2006 5:27


A aky by bol podla Teba ADEKVATNY zasah?
Allah Akbar
autor: Ledy
e-mail: Ledy@pobox.sk
pridané: 29-08-2006 23:15


Takže, pekne po poriadku:

Fandím Hizballáhu, sú proste namakaný :)

Pokiaľ sa pozreme na vojenské hľadisko tak to skončilo nerozhodne. Na jedného zabitého židovského vojaka pripadal 1.5 až 2 zabití bojovníci Hizballáhu. To je priam vynikajúci pomer pri danej vojenskej prevahe Židov. Na to aby sme mali jednoznačný výsledok tak by museli buď, Židia vyhrať alebo Hizballáh prehrať, ani jedno sa však nestalo.Zato tento konflikt bolo celkom sranda sledovať v telke, asi prvá mediálna vojna, ktorú Židia prehrali, čo ma aj tak troška prekvapilo.

Pár vecí na ujasnenie:

Terorizmus - Oháňať sa tým, že jedni sú teroristi a druhý nie je blbosť. Hizballáh je skôr partizánska armáda, majú aj uniformy, výcvik, veliace a riadiace štruktúry atď. atď. a teraz dokázali, že naozaj VEDIA bojovať. Židia robili to isté, keď sa zakladal Izrael, tak vyzdvihovať jedných nad druhých je farizejstvo. Ani jedna ani druhá strana nie je morálnejšia, z tohto pohľadu sú rovnakí.

Živé štíty - ok, ale čo majú vyjsť z dediny kde ich každý vidí? VŠAK SÚ NA VLASTNOM ÚZEMÍ, a často VO VLASTNEJ DEDINE, nie na cudzom, tak hádam ho aj môžu používať.

Samovražedný atentátnici - Hizballáh ich v poslednej dobe nepoužíva, nepotrebuje ani. Partizáni sú efektívnejší ako samovrahovia pokiaľ ide o boj proti armáde. Hlavne keď sú dobre vyzbrojený (Irán) a vycvičený (Sýria). Samovražedný atentátnici sú skôr vecou Hamasu a podobných združení. Prosím nehádžte Arabov do jedného vreca - Hamas/Hizballáh/Fatah/Mudžahedíni ... nie je to to isté. Oni síce všetci rovnako živeľne nenávidia Izrael, ale často bojujú aj navzájom.

Oprávnenosť Izraela na existenciu - Izrael nemá právo na existenciu, také právo neexistuje, tak ako v prípade každého iného štátu Izrael proste existuje. A aj bude, kým ide podpora z USA. Pokiaľ by nemal podporu z USA tak by to vyzeralo oveľa horšie.

Môj osobný postoj: Zabitý civili ma nezaujímajú, aj jedni aj druhý ich zabíjajú. Však nech sa zabíjajú keď chcú. 80% populácie Libanonu podporuje Hizballáh, 75% populácie Izraela podporovala inváziu do Libanonu. Kde je problém? :) Však tu nie je problém, každá strana koná "demokraticky" a so súhlasom väčšiny svojho obyvateľstva.

Prečo fandím Hizballáhu? Nasralláh mi je sympatickejší ako Ehud Olmert, je to charizmatický vodca a má takú fajnovú retoriku, ktorá mi imponuje. Ehud Olmert je len suchopárny byrokrat.
Okrem toho Hizballáh dokázal, že vie regulérne bojovať, čo u Arabov je určite novinka, zatiaľ bojovali buď v štýle MF alebo sa vyhodili do vzduchu. Vidno, že vyrastá nová generácia Arabov, čo vie s kalašnikovom aj viac ako strieľať do vzduchu a má akú takú šajnu o taktike, jednoducho povedané: "Sú namakaný :)"

RE: Allah Akbar
autor: D
pridané: 30-08-2006 2:47


musis byt hrdy na tuto uvahu...
RE: Allah Akbar
autor: Ledy
e-mail: Ledy@pobox.sk
pridané: 30-08-2006 8:30


jj, aj som :)
RE: Allah Akbar
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 30-08-2006 11:49


Trošky by si sa mal zamyslieť či je vporiadku odpaľovať rakety na nevinných ľudí. To, že Izrael neprimerane zasiahol nič nemení na tom, že Hizbaláh je teroristická organizácia, ktorá sa rada hrá na spasiteľa pomocu cudzích peňazí (hlavne z Iránu).
RE: Allah Akbar
autor: Ledy
e-mail: Ledy@pobox.sk
pridané: 30-08-2006 12:07


Ja nič nenormálne na odpaľovaní rakiet na civilov nevidím. Vojna je vojna, tak to chodí - vo vojne je to normálne.
RE: Allah Akbar
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 30-08-2006 21:33


No to bol ešte mier! A to už uznáš, že v miery sa odpaľujú maximálne ohňostroje a nie rakety na susedov.

Ani tebe by sa nepáčilo keby barák rozbila raketa odpálené od "susedov".

RE: Allah Akbar
autor: Ledy
e-mail: Ledy@pobox.sk
pridané: 31-08-2006 2:28


Čo je mier a čo je vojna na Blízkom Východe? Podľa mňa tam je stále vojna, akurát niekedy sa dohodnú na prestávke ako teraz, aby mali čas nabíjať zbrane no a potom to rozbehnú znovu.

Fakt, ani jedny ani druhý nie sú lepší. Je to čisto o tom komu "fandíš" teda o osobných preferenciách. Kto ti je bližší? Židia alebo Arabi? Hmmm....? Mne sú rovnako (ne)sympatický. Akurát ma prekvapil Hizballáh tým, že sa naučil nejaké základy partizánskej vojny, no a pokrok sa cení :)

Saudska Arabia
autor: Braňo
pridané: 29-08-2006 23:41


Vramci informacnej kampane pripajam pre autora urcite znepokojivu spravu, ktoru urcite neumyselne v mediach prehliadol, ale inak by ju urcite spomenul...

Britania (opat) predava 72 stihaciek diktatorskej (not free podla freedomhouse) Sudskej Arabii. Suma kontraktu je 5,5x vyssia ako v pripade diktatorskej (partly free) Venezuely a Ruska...

Martinovi
autor: D
pridané: 30-08-2006 2:36


Tendecne postavena otazka, tendencna odpoved.
Okrem kolektivizacie viny - dom a teroristi - kde sa spominaju konflikty uplne bez kontextu, navyse Hitler, ziaden hlbsi pohlad na konflikt. Keby co i len niekto mal chut zdielat tuto logiku, tak by mohol spokojne mavnut rukou nad statom, ktory vznikal na terorizme a terore, len chvilu na to, co cosi podobne zazili jeho vlastni obcania a jeho buduci obcania na vlastnej kozi. Vysvetluje to nieco? Ospravedlnuje to nieco?
Tvoja dilema spociva v tom, ako uchranit europske...neviem ako si to nazval, zatial co problemom kazdeho slusneho cloveka je to, ako uchranit nevinne zivoty, slobodu a majetok na jednej a druhej strane.
Apropo, z Hizballahu sa stala barlicka pre postihnutych, zradikalizovalo sa obyvatelstvo, vmietla nenavist, narusila krajina, ktora mala demokraticky charakter. Vyborne, novinari su makky, nachylni uverit nejakemu hizballahu, akoby Libanom bolo Hizballah bolo to iste. Som rad, ze si prispel do diskusie na tuto zavaznu temu svojim moralnym relativizmom.

Lucii
autor: amir
pridané: 30-08-2006 9:15


Pre Luciu a Dušana:

Dušan, znova sa mýliš. Kresťanský fundametalizmus a islamský fundamentaliznmus sú odlišené entity. Fundamentalizmus ide až k základom učenia, dôkladne ho realizuje v živote. Kresťanský "fundamentalista" napríklad urobí sľub chudoby a čistoty. Utiahne sa do kláštora, stane sa mníchom, alebo žije v rodine inak ako my ostatní - netrávi denne hodiny pred TV, prijme aj postihnuté dieťa atď., nerozvedie sa ani keď jeho partner prepadne alkoholu, alebo ho podvedie, ak je to lekár, nevykonáva potraty. Žije po vzore Krista (môžeš sa zasmiať, keď chceš). Ak ho urazíš, nevráti Ti to, ak mu budeš ubližovať, on sa za Teba bude modliť. (Vlažný kresťan sa občas ukáže v kostole, nechá si pokrstiť dieťa, v minulosti vstúpil do KSČ a ostal dobrým kresťanom a dobrým komunistom.) Ani ten vlažný kresťan, ani ten „fundamentalista“ si nepripne bombu a neodpáli Ťa. Islamský fundamentalista rád a oduševnene bude šíriť islam po celom svete. Rád sa obetuje v samovražednom útoku, ak bude mať moc a nebude sa mu páčiť Tvoja brada, zabije Ťa. Ak ho urazíš, napríklad karikatúrami jeho „proroka“, vypáli Ti ambasádu. Ak ho žena podvedie, dá ju ukameňovať. Vlažný stúpenec islamu sa denne 5 x pomodlí, nepije alkohol a svojimi ženami iba pohŕda. Ale keď príde isté k istému, nemá ďaleko k tomu, aby aspoň podporoval radikálov.

Ak Ti pripadám ako Slota, je i to ľúto, ale ide iba oTvoje nepochopenie. Mne pripadajú advokáti islamu ako Európa v roku 1938 – appeasement, mníchovanstvo a pod. Ľudia, ktorí vtedy hovorili, že Hitlerov nacizmus je pre Európu smrteľné nebezpečenstvo boli označovaní za štváčov. Vtedy ešte neexistoval ekvivalent pojmu islamofób. Mimochodom, vieš že aj veľký Ghándí, propagátor myšliernky nenásila vtedy radil európskym politikom, aby Hitlerovi to Československo dali, ...“on sa nasýti, a prestane byť agresívny...“

Lucia, prečítala si si prejav izraelskího prezidenta? Zaujímal by ma Tvoj názor.
Ale znova: ak budem bývať v meste, na ktoré bude útočiť množstvo nepriateľov s úmyslom vyvraždiť ho a zatancovať si na ruinách, budem sa brániť a bude v krajnej núdzi útočníkov zabíjať. (Ta sa možno vzdáš a necháš sa zabiť. Ja nie.) . Ak ma v noci prepadnú s jednoznačným úmyslom zabiť ma, budem sa brániť – aj za cenu zabitia útočníka, alebo dvoch, desiatich.

A ešte k nerovnocenosti našej a islamskej kultúry: Pozrite si nejaké videá o Islame. Napríklad na www.pravdaoislamu.cz, alebo euarabia.cz, rečítajte si ukážky z trestného zákona Iránu o veľkosti kameňov pri kameňovaní znásilnenej ženy a pravdivo si odpovedzte, či naozaj chcete aby islam infiltroval Európu.

RE: Lucii
autor: msarkozy
pridané: 30-08-2006 9:55


Voči teoriám o zle zakorenennom v Koráne by som bol skeptický - kto by chcel našiel by rovnako v biblii korene komunistickej aj rasovej nenávisti a mohol by považovať nacistický aj komunistický revolučný terorizmus za následok biblie - ako to robí napr. Nietzche a všelikto po ňom až dodnes keď už je z toho politologický folklór. Dôležitou príčinou dnešnej agresie z východu je zmena mocenských pomerov - strata moci pôvodných elít, vďaka ktorej už dlho v arabských krajinách leží moc na ulici a zločinci sa ju snažia zdvihnúť - terorizmus z nášho pohľadu zameraný proti Židom a západu - proti nám - je v prvom rade prostriedkom na ovládnutie arabských spoločností, kde tradičná moc už nefunguje. Podobne bojovali nacisti a komunisti proti rôznym "nepriateľom". Kým sa nevykryštalizuje nejaká civilizovanejšia a efektívnejšia moc budeme zrejme musieť trpezlivo vyčkávať podobne ako na pád komunizmu - a kde bude treba tam sa brániť - osobne som skôr optimista - myslím, že sa dožijeme viac menej demokratického Iránu. Som presvedčený, že väčšina má aj tam režimu aj Islamu už plné zuby.
RE: Lucii
autor: Lucia
pridané: 30-08-2006 11:49


Ad clanok: bez akehokolvek sarkazmu, nespomina sa tam kolko izralekych civilnych obeti ma hizbollah na svedomi a mna by to uprimne zaujmalo.

Amir, ako iste vies, hizbollahu nejde o vymazanie Izraela z mapy. Hizbollah je kvazipartizanske hnutie, ktore vzniklo pocas okupacie Libanona Izraelom a ktoreho cielom je vybojovanie si Sheeba. A bojovat vraj budu, pokial i posledny meter toho nevyznamneho fliaciku nedostanu spät. Ci uz ma Izrael na toto uzemie pravo, alebo nie, je otazka nazoru. Moje sympatie rozhodne nie su na strane hizbollah, kedze s nimi mam neblahe osobne skusenosti. Toto, ale povazujem za maximalne neadekvatne riesenie konfliktu o kusok pody.
http://www.sme.sk/c/2862117/OSN-Patnastrocny-rozvoj-Libanonu-je-v-troskach.htm...

Apropos, bulvarny platok www.pravdaoislamu skutocne nie je hoden citania. Pre mna uz z toho dovodu nie, ze som v islamskej krajine zila a zhodou okolnosti prave iranske tresne pravo velmi dobre poznam. Takze famy a polopravdy neberiem. Napriklad spominane znasilnene zeny sa kamenovat nesmu, naopak, trest smrti caka toho, kto znasilnil. Na ukamenovanie cudzoloznice sharia vyzaduje niekolkych ocitych svedkov samotneho sexovania. To, ze sa toto pravidlo par rokov po prevolucii nedodrziavalo a na zastrasenie ludi bolo ukamenovanych niekolko zien, je ina kapitola a navyse od temy. Chcela som tym len povedat, ze by sme sa nemali nechat unasat pocitmi, ale drzat sa pravdy. A pravda väcsinou nie je ciernobiela. V tomto konflikte su vinnici na oboch stranach.

RE: Lucii
autor: re
pridané: 30-08-2006 19:18


Lucia, www.pravdaoislamu.cz je možno ako hovoríš bulvár. Ale tie videá (kemaňovanie, napichovanie živých ľudí na kôl za jasotu detí, urezávanie hláv) - to je podľa Teba naaranžované? A keď je Hizballáh iba partitzánske hnutie, to akože rakety, ktoré vystrelí na Izrael sú OK? Taktiež nez akohokoľvek sarkazmu: Jedena strana strieľa rakety s úmyslom terorizovať civilov, necháva prosterednáíctvom samovrahov vybuchovať bomby tak aby zabili čo najviac ľudí. Ak sa jej to podarí, radosťou je celá bez seba. Druhá strana posiela SMS, upozorňuje letákmi a v rozhlase, kde bude bobmardvať nepriateľa. Svwet nie je čiernobiely, ale naozaj sa Ti obe strany zdajú rovnocenné?
RE: Lucii
autor: Lucia
pridané: 30-08-2006 21:12


Kde konkretne sa deje napichovanie zivych ludi na kol za jasotu deti?
Nesnazme sa porovnavat spravanie zaostalych kmenov s Europou a potom spokojne konstatovat, ze (sudanski) moslimi su horsi ako (slovenski) krestania. V zaostalych koncinach si krestania ani moslimi nie su nic dlzni, a vycinaju v zavislosti od toho kto je kde v majorite. Vid napr. Lord resisens army alebo toto: http://benova.blog.sme.sk/c/4760/Ako.htm...

Zamiesajme do toho odrezavanie hlav v irackej VOJNE, ktore vykonavaju byvali Saddamovi bathisti (do nedavna nabozensky vlazni socialisti), kamenovanie v Afganistane plus televizne prejavy arabskych Slotov a horor je na svete. Zvlast ked, tak ako pravdaoislamu, povystrihujeme vylucne spravy z ciernych kronik od Maroka, cez Afganistan po Indoneziu.
V ziadnom pripade nepodporujem Hizballah, prave naopak. Podla vysledkov vojny mam ale dojem, ze adresati SMSiek mali preplnene schranky a letaky odfuklo volakde do Sýrie.

RE: Lucii
autor: jg
pridané: 30-08-2006 22:47


To mas marne, ked sa nejakym brainwashovanym pokryteckym ozembuchom snazis vysvetli, ze si proti zabijaniu nevinnych na oboch stranach, tak si automaticky zastanca tych "druhych" teroristov. Ci uz je to preto, lebo na tej druhej strane nemozu byt nevinne ani dojcata alebo ze to "bohuzial" inak nejde.
RE: Lucii
autor: amir
pridané: 31-08-2006 11:11


Lucia, asi si naozaj nerozumieme.

Nepochybujem o tom, že na blízkom východe sa dejú zverstvá na oboch stranách. Ale Ty prehliadaš rozdiel: Na jednej strane je páchanie zverstiev úchylka od normy, na druhej strane je práve toto norma.

Prekvapuje ma, že odmietaš autentické videá ako čiernu kroniku a bulvár, a ponúkaš mi blog.sme so sprostredkovanými zážitkami z tretej ruky (aj keď nepochybne tragické a zrejme pravdivé.)

A kde konkretne sa deje napichovanie zivych ludi na kol za jasotu deti? Nemám chuť hľadať Ti adresu toho videa, skús linky uvedené na euarabia cz. Ale pochybujem, že sa budeš namáhať, máš to predsa jasné.

A ďakujem všetkým, že mi konečne spadli šupky z očí. Už viem ako to je: Izraelskí hrdlorezi nivočia mierumilovných palestíncov. Je mi už jasné, že za všetko zlo na svete môžu tri subjekty: USA, Izrael a ešte jeden - kto uhádne aký? Iste to aninTebe nebude robiť žiaden problém.

Maj krásny deň.

RE: Lucii
autor: Lucia
pridané: 31-08-2006 15:36


Ahoj Amir,

Napichovanie zivych ludi na kol nejakymi africkymi kanibalmi nechcem vidiet kvoli vlastnemu dusevnemu zdraviu. Rovnako ani odsekovanie hlav, ktore ma sice v Indonezii tisice rokov stare korene, ale pravdeoislamu pasuje do kramu ako islamske zverstvo. Link na blog.sme.sk bol urceny tym, ktori si mylia zapadoeuropsku kulturu s krestanstvom.

Tvoj posledny odsek vobec nevystihuje moje myslenie. Jedine co som povodne chcela povedat je, ze v tomto konflikte nie je nikto bez viny. Keci o tom, ze najmenej jeden mrak dymu bol prirobeny v pocitaci a ze na miesto cinu boli privezene deti, ktore zomreli den pred tym prirodzenou smrtou, povazujem za velmi ubohy pokus o nadlahcenie situacie. Keby sa tak radsej adolescentni praviciari, ktori v zivote nevytiahli päty z domu, venovali ekonomii. To im ide podstatne lepsie.

Pées (aby nedoslo k nedorozumeniu). Aj ja som praviciarka, aj moj otec a aj moj dedo bol. Ten posledne menovany mimochodom neznasal Zidov. Bolo to v tej dobe take jednoznacne, ze Zidia su pliagou Europy. Aj preto beriem agresivne taraniny ludi co sem prispievaju (a samozrejme aj laviciarske taraniny o zlych Zidoch), vazne.

Rada som sa s tebou porozpravala

RE: Lucii
autor: D
pridané: 30-08-2006 16:52


"Mne pripadajú advokáti islamu ako Európa v roku 1938 – appeasement, mníchovanstvo a pod. Ľudia, ktorí vtedy hovorili, že Hitlerov nacizmus je pre Európu smrteľné nebezpečenstvo boli označovaní za štváčov."

Len neviem, ci ta paralela nie je skor v tych myslienkovych stereotypoch namierenych proti arabom a moslimom(ak aspon toto vobec rozlisujes). Tak ako sa podobne rasovo/nabozensky snazili vysvetlit/ zvododnit u romov a zidov ich predurcenost na nejake "odporne" spravanie, tak to robis Ty vo vztahu ku moslimom a arabom.
Zobud sa! To za zverstva, ktore napachala Ira budeme odsudzovat vsetkych katolikov? Alebo si nevsimat aplikaciu neprimeranych prostriedkov a zbytocny teror.

RE: Lucii
autor: amir
pridané: 30-08-2006 19:24


Nie, D, nepochopili sme sa.
Nejde o myšlienkový stereotyp namierený proti moslinmom a arabom. Hovorím iba to, že ISLAM je pre našu civilizáciu smrteľné nebezpečenstvo.
A k aplikácii neprimeraných prostriedkov proti teroru: Čo by si navrhol Izraelu - ako sa má brániť?

RE: Lucii
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 30-08-2006 21:29


"ISLAM je pre našu civilizáciu smrteľné nebezpečenstvo."

Definuj ako nás ohrozuje?
Islamský teroristi nie sú zaujímavý. Ak si človek odmyslí psychologické pôsobenie týchto útokov tak na reálny život je ich dosah minimálny. Takže skús niečo globálne.

"Čo by si navrhol Izraelu - ako sa má brániť?"

Dnes už izrealský premier vie ako sa to robiť nemá a teraz už nieco vymyslí (ak to politicky prežije). Určite to však nebude jednoduché ani rýchle. To mu však úprimne budem držať palce. Ale s arabmi sa bude musieť dohodnúť (aspoň s tými čo sa chcú dohodnúť).

RE: Lucii
autor: D
pridané: 30-08-2006 22:19


"Nejde o myšlienkový stereotyp namierený proti moslinmom a arabom. Hovorím iba to, že ISLAM je pre našu civilizáciu smrteľné nebezpečenstvo."

Tomu uz naozaj nerozumiem, v prvej vete odmietas to, co druhou vetou v cistej nahote potvrdzujes. Naozaj neviem, ako to inak pochopit. Snazim sa, ale jednoducho to nejde.

teror a antiteror
autor: msarkozy
pridané: 30-08-2006 11:10


Spôsob akým dnes radikáli vedú vojnu sa asi skôr či neskôr odrazí v našich spôsoboch - na úkor v tomto boji neefektívnych armád budú posilnené tajné služby a tie budú robiť niečo obdobné len sofistikovanejšie ako teroristi spojené s psychologickou vojnou - za predpokladu, že sa nepodarí terorizmus vymýtiť normálne. Bohužial.
Antisemitizmus
autor: Richard_BA
pridané: 30-08-2006 12:10


V Afrike zomrelo vo vojnových konfliktov za poslednych desať rokov 4 milióny obyvateľov !!!

Vzhľadom na počty mŕtvych v Afrike a vzhľadom na počty mŕtvych, ktorých zabili Arabskí fundamentalisti, sú počty mŕtvych zapríčinených Izraelskou armádou zanedbateľné.

Poukazovanie na Izrael ako vojnového zločinca v takom rozsahu ako sa to deje sa nedá vysvetliť iným spôsobom ako antisemitizmom.

RE: Antisemitizmus
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 30-08-2006 15:02


Pozor, Pozor! - kritika krokov Izraela nie je antisemitizmom. To je z tvojej strany dosť hrubá demagógia, ktorá je hlavne v USA dosť polulárna.

Mali sme tu jendého "Veľkého Slováka" ktorý neustále tvrdil, že jeho kritici sú zapredanci a janičiari.

V Afrike je veľa konfliktov a nemožno ich jednoducho zaškatuľkovať ako si sa pokúsil ty.

RE: Antisemitizmus
autor: D
pridané: 30-08-2006 15:29


"vzhľadom na počty mŕtvych, ktorých zabili Arabskí fundamentalisti, sú počty mŕtvych"

Mne sa skor zda, ze podobna uvaha sa neda oznacit inak, ako dalsia ukazka moralneho relativizmu.

A spojenie - "Arabski fundamentalisti" - urob si jasno v dojmoch prosim. Potom ti neunikne, ze prave v Libanone zije skoro 40% arabov, ktori su krestanmi a ze existuju aj skupiny arabov, ktori su zidia. Ak chces hovorit o antisemitizme, tak skus v tychto diskusiach najst rozmer nejakej nabozenskej, rasovej, skupinovej "menejcennosti", ktoru by niekto hlasal.

Pripadne v uzsom zmysle znamena antisemitizmus toto(filit):

- sekularizovaný a ideologicky podfarbený anrijudaizmus, ktorý historicky pramení v Novom zákone. Ideologickou príčinou protižidovských predsudkov je tradičné, teologicky legitimované krestanské nepriateľstvo voči Židom. Už Ambrosius Milánsky svojou vetou "To ja som zapálil synagógu", ktorú vyslovil roku 388, stručne vyjadril uvažovanie väčšiny kresťanov tej doby, ktoré zčasti prežíva dodnes: krestanstvo je jedinou pravou vierou a tak "omyl", t. j. iná viera, nemá právo uplatniť sa proti pravde. Kresťanský štát preto nemôže zaručovať slobodu vyznania. Subjektom v zmysle práva tu nie je totiž človek ako osobnosť, ale pojem náboženskej pravdy. K podobnému záveru dospel aj M. Luther, ktorý svojimi "siedmymi bodmi", namierenými proti Židom, predložil koncept "konečného riešenia" židovskej otázky už 400 rokov pred nacizmom

Naozaj vojna?
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 30-08-2006 21:04


V Libanone (podobne ako v Afganistane) nebola ziadna vojna,iba rozsiahla policajna akcia na likvidaciu teroristickych hniezd.Taktika "zivych stitov" kedy z kazdej mesity a z kazdeho domu trci kalasnikov,nie je nic nove,presne toto robili aj Vietnamci napr.umiestovanim skolok a jasli priamo do vojenskych objektov alebo Kadafi umiestovanim nemocnic hned vedla kasarni.Potom sa protiamericka propaganda pretekala v nadavani na zlych americanov ktori bombarduju detske skolky,nemocnice a-predstavte si-aj cintoriny.
Mam dojem ze sa jedna o chronicky europsky antizemitizmus ktory sa zacina nejak divne stupnovat v mediach...

Veru naozaj!
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 30-08-2006 21:22


No to si poriadne sekol vedľa. Ak si si nevšimol tak polícia je na udrživanie zákonu a poriadku vo vlastnej krajine. Nemá bojové lietadlá a tanky.
A pokiaľ viem tak Bush i izraelský premiér hovorili o vojne a zrejme tomu asi viac rozumejú ako ty.

Kritika Izreala nemá nič spoločné s antisemitizmom i keď niektorí ľudia to nedokážu rozlišovať.
Ale máš pravdu v tom, že v Európe je pomerne dosť silný antisemitizmus - ale nemá to nič spoločné s inváziou izraelskej armády (nie polície) do Libanonu.

Tvoj chaotický výpočet dejinných udalostí sa nedá veľmi komentovať, ale keď to rozpíšeš bližšie tak sa rád pripojím do diskusie.

RE: Veru naozaj!
autor: Lukas Krivosik
pridané: 30-08-2006 21:39


Priatelia, v jednom musim silne suhlasit s Janom Carnogurskym. Ten videl to, co si vy asi celkom dobre neuvedomujete: Izrael je nas naraznikovy stat na blizkom vychode. Je nasou svatou povinnostou tuto krajinu podporovat, lebo ak ju Arabi znicia, co si myslite, ze sa stane?!

Zacnu Palestinci pekne hospodarit na dobitom uzemi? Stane sa z nich mierumilovni hlubici narod?

Nie, to co by pripadne zobrali Izraelu by Islamocvarga rozkradla a zdevastovala. Videli sme to uz v Zimbabwe. Tam, kde sa pusti podarilo ukradnut podu a dnes su urodne polia by uz po par rokoch bola opat pust.

Peter Friso raz dobre upozornil, ze moslimovia rozvratili celu severnu Afriku, potom ako ju ukradli krestanskemu svetu, kedze za rimskych cias to boli najbohatsie provincie Rise.

Ti ludia vedia akurat tak bojovat a plodit deti, ktore potom mozu poslat vyhodit sa do vzduchu medzi civilizovanych ludi. Historia sa opakuje a ak dopustime znicenie Izraela, medzi moslimami a nami uz nebude nikto. A ich hnev sa obrati proti nam.

Ak zbabela Europa dopusti znicenie Izraela, pre moslimov nebude tazke naspat ziskat oblasti, ktore tu uz kedysi ovladali a mozno aj dalsie.

RE: Veru naozaj!
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 30-08-2006 22:04


"Izrael je nas naraznikovy stat na blizkom vychode. Je nasou svatou povinnostou tuto krajinu podporovat, lebo ak ju Arabi znicia, co si myslite, ze sa stane?!"

No potom by si mal vysvetliť americkým konzervatívcom nech už urobia poriadok so Saudskou Arábiou, Kuvajtom, SAE atď. Tieto štáty americké firmy s podporou prezidenta Busha vyzbrojujú najnovšími zbraňovými systémami, ktoré sa veľmi dobre budú hodiť pri "svätej vojne" voči Izraelu.

"Ti ludia vedia akurat tak bojovat a plodit deti, ktore potom mozu poslat vyhodit sa do vzduchu medzi civilizovanych ludi."

Vitaj v "klube Slotovcov"

"Ak zbabela Europa dopusti znicenie Izraela"

Zatiaľ to nehrozí, takže neviem prečo by mala byť Európa zbabelá. Američania sú "odvážny" a čo s Irákom už riešia pár rokov a výsledok je v nedohľadne.

"Peter Friso raz dobre upozornil, ze moslimovia rozvratili celu severnu Afriku, potom ako ju ukradli krestanskemu svetu"

Asi boli šikovnejší - ukradnúť Afriku - to je výkon!
Rozvrátiť kresťanskú Európu si dokázali niekoľkokrát i kresťania samy a bez islamskej pomoci - sme zrejme ešte šikovnejší.

"Izrael je nas naraznikovy stat na blizkom vychode."

100 % súhlas. Ale myslým, že skôr ako o kúltúru ide o ropu. Stabilita Izraela zaručuje do značnej časti i stabilitu celého regiónu a tým i dodávok ropy z tejto oblasti. Keby tej tam nebolo tak by konflikty na Blízkom východe až tak politikov nezaujímali - koho zaujímajú konfliky v Afrike?

I keď je mi jasné, že pre konzervatívcov je Izrael svätá zem na ktorú sú veľmi precitlivený.

RE: Veru naozaj!
autor: Richard_BA
pridané: 31-08-2006 16:11


Na Teba ťažko reagovať, pretože píšeš nezmysly. Neviem si predstaviť prečo by Americké firmy nemali predávať zbrane Kuvajtu a Saudskej Arábii. Jednak sú to štáty, ktoré podporujú USA a Západnú Európu a žiadny štát, včítane Ruska a Európy by im tiež neodmietol predať zbrane. To že Európska ekonomika nie je schopná vyrábať konkurencie schopné zbrane, nie je dôvodom sa biť do pŕs a vykrikovať, že sme pacifisti.

Európa je zbabelá. Od ukončenia 1. svetovej vojny nie je ochotná ísť dobrovolne do vojenských konfliktov. Iba v krajnom prípade. To viedlo k likvidácii Poľska, k Mníchovu 1938, k niekoľkoročnému konfliktu na Balkáne a vedie to k tolerancii totalitných režimov všade na svete.

Čo máš s Ropou ?? Aká stabilita Izraela ?? Veď keby Arabi zlikvidovali Izrael, tak by ten región bol ďaleko stabilnejší.

RE: Veru naozaj!
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 31-08-2006 22:18


"Neviem si predstaviť prečo by Americké firmy nemali predávať zbrane Kuvajtu a Saudskej Arábii. Jednak sú to štáty, ktoré podporujú USA a Západnú Európu"

Toto si napísal naozaj veľkú pravdu. Nie je dôležité aký je režim v tej-ktorej krajine, dôležité je aby bol s nami. Tí druhí (s podobným nedomokratickým režimom), ktorí nechcú poslúchať sú nepriatelia našej civilizácie (darebácke štáty). To je pokrytectvo ktoré ja osobne neuznávam.

"Čo máš s Ropou ??"

Z hľadiska ropy je Blízky východ jednoznačne najdôležitejšou lokalitou a každý problém v tejto oblasti sa okamžite premieta do cien energetických surovín, kurzu dolára. Každá ropná kríza vznikla na Blízkom východe. A i keď američania nie sú priamo závislý na tomto regióne tak každá nestabilita ich vynde na pumpách dosť draho. Si asi posledný človek na Slovensku, ktorý si nevšimol vzťah: konflikt v Libanone-ropa.

"To že Európska ekonomika nie je schopná vyrábať konkurencie schopné zbrane, nie je dôvodom sa biť do pŕs a vykrikovať, že sme pacifisti."

1. Jeden z najväčších kontraktov americkej armády v súčasnosti na dodávku ľahkých vrtulníkov vyhral Eurocopter.

2. Štandartným obrneným kolesovým obrneným trasportérom USA je LAV-25, čo je licencia švajčiarskej firmy MOVAG.

Tých príkladov je možno uviesť viac. V každom prípade to možno nie je s európskym zbrojárskym priemyslom všetko v poriadu, ale keď niekto presvedčí armádu USA tak je určite schopný vyrábať konkurencieschopné zbrane.

"Európa je zbabelá."
V USA ignorovali Hitlera najdlhšie, vyvražďovanie Židov počas 2. svetovej vojny tiež nepohlo s americkými politikmi a Stalin si urobil pre slabý postoj USA v povojnovej Európe takmer čo chcel.
Tým nechcem zhadzovať ich boj za demokraciu, ale určite nebol tento boj bez šrámov (tak isto ako ostatných).

RE: Veru naozaj!
autor: Richard
pridané: 01-09-2006 12:15


Ten antimerikanizmus Ti poškodzuje mozgové bunky.

Američania stratili vo vojne viac ako 400 000 vojakov. Celá vojna vznikla, pretože zbabelí Francúzi a Angličania si nesplnili svoje zavzaky voci Polsku, podpisali Mnichovsku dohodu, my sme sa tomu tiez nebranili, nechali Hitlera v 30. rokoch zbrojit, atd..

Ty, ako obyvatel Slovenska, dokazes obvinovat USA z vyvrazdovania Zidov ? Zabudol si ze to bolo Slovensko, ktore kolaborovalo s Hitlerom, ktore posielalo vlastnych obcanov do koncentracnych taborov ? A ze sme vyhlasili vojnu USA (a Ty by si chcel aby USA este kvoli nam bojovalo so Stalinom) ??

RE: Veru naozaj!
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 01-09-2006 21:04


1. Ten vznik vojny je dosť zjednodušený i keď je na ňom dosť pravdy

2. Neobviňujem USA z vyvražďovania Židov, len tvrdím, že nezasiahlia a len sa na to pozerali tak isto ako zvyšok sveta (ten zbabelý). Na Slovensko som nezabudol a trvám na tom, že sme zodpovedný za vyvraždenie našich Židov a neuznávam argument, že za to vlastne môžu iba Nemci.

3. Necítim sa ako "antiamerikasta". Reagoval som len na Tvoje nekrické obdivovanie USA.

RE: Veru naozaj!
autor: palo
pridané: 30-08-2006 22:28


tato historia uz je trocha od temy - ale akekolvek porovnanie krestanskeho sveta s islamskym tak medzi 800-1200 vyznie tak, ze ten krestansky bol barbarskou dierou. aj v italii (aj v samotnom rime), alebo v zaspatej byzancii. to nic nehovori o dnesnej urovni vacsiny ani mensiny arabov alebo moslimov, ale "krestanska" europa im vdaci za znacny kus svojej vedy/kultury/neviemcohovsetkeho (do tej miery ze by bez nich nebola)

ad severna afrika - ked francuzsko napadlo alzir (1830!) tak francuzsky vojaci vojnovym zajatcom vypichavali oci, odrezavali usi, a pod. ich barbarski protivnici nic take nerobili - bolo to pre nich nezlucitelne so ctou.

to vsetko dost malo suvisi s hizbalahom/izraelom/neviemcim, ale dost silne s vykrikmi o citujem islamocvarge.

ps. nie som mosim, a ani sa nechystam, po vzore chestertona, prijat islam na smrtelnej posteli

RE: Veru naozaj!
autor: edo
e-mail: nmeringa@stonline.sk
pridané: 31-08-2006 9:24


Skús mi vymenovať niekoľko arabských učencov čo boli vskutku araby a čo nám niečo priniesli
RE: Veru naozaj!
autor: palo
pridané: 31-08-2006 13:38


uvod s mnozstvom linkov je
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Golden_Ag...
(na arabov a perzanov si ich roztried sam)

Chesterton a moslim?
autor: tamten
e-mail: lukaspitel@gmail.com
pridané: 31-08-2006 22:58


Chesterton ze na smrtelnej posteli prijal islam? To pocujem 1.x
Uved prosim zdroj, zaujimalo by ma, co je na tom pravdy.

RE: Chesterton a moslim?
autor: palo
pridané: 31-08-2006 23:25


ak by sa mi podarilo rozsirit tuto famu tak to by som bol na seba naozaj hrdy :)

(to bola len narazka na LK, ktory sa rozhodol byt rytierom katolicizmu, len katolikom sa zatial stat nehodla + jeho obdivovanie Chestertona s podobnym osudom (aj ked s menej pivnymi recami))

RE: Veru naozaj!
autor: D
pridané: 30-08-2006 23:05


"Je nasou svatou povinnostou tuto krajinu podporovat, lebo ak ju Arabi znicia, co si myslite, ze sa stane?!"

Ak je Tvojou svatou povinnostou podporovat akekolvek prostriedky bez toho, ci sa zamyslis nad tym, ci sa obrana nemeni na agresiu, ktorej bremeno pociti zbytocne obycajny clovek, pretoze ten v tvojej abstraktnej uvahe zostal niekde bokom, tak neviem na akeho boha sa odvolavas, na toho krestnaskeho zrejme nie. To by Ti Carnogursky tiez zbastil?
Arabi...kolektivizacia viny, vyrabanie rasovych predsudkov, to je prvy podstatny krocik do pekla, ktore tak rad spominas.
A ak spominas po dlhsom case uplne mimo kontext Zimbabwe, kde najdes polovicu krestanov a s moslimom a vacsmi s arabom budes mat problem. Chces zase otvorit diskusie o Zimbabwe, ale potom zacnime pekne od zaciatku a vyrozpravajme pribeh od kolonizacie, cez Smitha, Tatcherovej obdobie, az po Mugabeho a o tom, co sa hoci dialo s podou.

"ako ju ukradli krestanskemu svetu"
"krestansky svet" najdem kde a ako vnikol jeho pravny narok na afriku? Pravdou je, ze vacsina arabov bola dlhe storocia pod niecou nadvladou. Takze este aj rim tazil z toho, co vybudovali davne civilizacie, kde je jasny vztah ku arabom...navyse ked samotne "krestanstvo" je zjavne ciastocnym derivatom starsich nabozenstiev tychto civilizacii.

"Ti ludia vedia akurat tak bojovat a plodit deti, , ktore potom mozu poslat vyhodit sa do vzduchu medzi civilizovanych ludi"
A Ty si kto, ze si dovolujes takto hadzat taku siroku skupinu ludi do jedneho vreca? Primitiv? Rasista? Jedno aj druhe? Sorry, ale co je vela, to je vela.

"Ak zbabela Europa dopusti znicenie Izraela, pre moslimov nebude tazke naspat ziskat oblasti, ktore tu uz kedysi ovladali a mozno aj dalsie."

Prosim Ta, nevytvaraj pocit takejto formy ohrozenia, snad tu nie je nikto, kto by akceptoval agresiu voci Izrealu. Ja viem, potrebujes to zase dostat do ciernobielej roviny, aby si mohol na tych, co sa ti snazia ukazat aj druhu stranku veci ukazovat prstom a seba stavat do polohy neochvejneho obrancu "naroda", "krestnaskeho sveta", "zapadnej civilizacie". Ty si len vernym protipolom toho, co nam vadi vo vseobecnosti na niektorych moslimoch a z coho ide strach. Ides v ideovych slapajach tych, co mali na svedomi utrpenie a zabijanie zidov, v ramci toho nasho dokonaleho krestanskeho sveta, ale ved hoci len slovenska.

krcmove dristy
autor: Lucia
pridané: 30-08-2006 23:09


Po nedavnom neuspesnom pokuse vykantrit vsetkych Zidov (a pohlusit seba navzajom), sme zvysok elegantne vysupli do Zaslubenej zeme, pre istotu - aby boli pred nami v bezpeci. A teraz z pohodlia foteliek obvinujeme arabasov z antisemitizmu. Ake vtipne!
Az bude nasa krasavica na Dunaji rovnako atraktivna ako Dubai, ci historicky zaujmava ako Perzia ci Syria tak sa mozme zacat vysmievat Arabom za to, ze u nich v pusti ma kazda rodina 9 deti a u nas na Orave len 8. Milovnikom krestanskej civilizacie dovtedy odporucam Kolumbiu, po pripade Venezuelu.

BLBOST
autor: TRALOS
pridané: 31-08-2006 0:04


nechcem reagovat na tvoje citove vylevy a hladanie kolektivnej viny u nejkacyh celych inych kulturnych skupin,
princip kolektivnej viny je blizky istym druhom ludi, to ze sa k nim takto dobrovolne hlasis skodi akurat tebe

ale k veci:
-Peter Friso raz dobre upozornil, ze moslimovia rozvratili celu severnu Afriku, potom ako ju ukradli krestanskemu svetu, kedze za rimskych cias to boli najbohatsie provincie Rise.-

takymto divnym sposobom dokazes ale uuplne vsetko:

-rimania prevzali kartago ako najvyspelejsie mesto popri rime v zapadnom stredomori a urobili z toho obycajnu provinciu
-egypt bol za niektorych faraonov rozpravkovo bohata a silna krajina, rimania z nej urobili obilnicu a polnohospodarsku krajinu
- predrimske grecko bolo stredom kultury a v helenskych casoch aj moci, rimania z toho urobili obycajnu provinciu

uz chapes ze takyto argument je proste blbost?? dokazes s nim hocico len chces,

a ked sme pri tom, severnu afriku ako prve splundorvali KRESTANSKE KMENE vandalov v 5tom sotorci, tam zacina upadok severnej afriky, odkaz firsovi nech si nastuduje neskoru antiku ked chce vypustat podobne reci,

a tebe- aj napriek tomu ze si o sebe myslis ze si expert - odporucam to iste

a stotoznovat krestanky a rimsky svet je dalsi nezmysel.

vies kedy dosiahli vrchol provincie v severnej afrike ? ked tuto oblast preberali arabi, zdaleka nedosahovala uroven z pohanskych antickych cias.

Chrobak do hlavy
autor: PeterS
pridané: 30-08-2006 23:06


Prosim, pozorne si precitajte prednasku E. Michaela Jonesa.
http://www.katolikrevue.cz/civitas/revolucni_zid_e_michael_jones.ht...
Btw. ma nalepku aj ultrakonzervativca a aj antisemitu.

Tymto by sa vysvetlovali tieto i ine vyroky:
"Our race is the Master Race. We are divine gods on this planet. We are as different from the inferior races as they are from insects. In fact, compared to our race, other races are beasts and animals, cattle at best. Other races are considered as human excrement. Our destiny is to rule over the inferior races. Our earthly kingdom will be ruled by our leader with a rod of iron. The masses will lick our feet and serve us as our slaves."

If I asked you what group of people embrace a set of doctrines like this, what would your answer be? Most of you would probably answer, "The Nazis." Today, in fact, it is Jews who make all these poisonous claims to racial superiority. No, not all the Jews. But, as I will document, a huge number of leaders among the Jews ascribe to these wicked and dangerous theories of racial and blood superiority.

No Basis for Peace

In his memoirs of his years in the White House, former President Jimmy Carter wrote that there could have been peace between the Arabs and the Israelis had it not been for the bigoted, Nazi-like racial views of Israeli's Prime Minister Menachem Begin. Begin, Carter recalled, believed the Jews were a Master Race, a holy people superior to Egyptians and Arabs. Begin also believed that God wanted the Jews to own the land, so there was absolutely no basis for peace. The Jews lusted after the land and intended to have it. Period.

Jews a Totally Different Species?

Rabbi Mendel Schneerson, the late Jewish Lubavitcher and friend of the senior George Bush, also believed the Jews are a superior Master Race. Many Jews today agree with the late Rabbi. Some even believe that Schneerson will himself someday be resurrected and return as the Jewish World Messiah. Schneerson once explained his theory of Jewish racial superiority this way. He said, "We have a case of the Jew...a totally different species."

"The body of a Jewish person," Schneerson bragged, "is of a totally different quality from the body of members of all other nations of the world. Bodies of the Gentiles are in vain. An even greater difference is in regard to the soul...A non-Jewish soul comes from three satanic spheres, while the Jewish soul stems from holiness."

Holocaust activist Elie Wiesel, whose lies about his holocaust experiences seem to be legion, also claims that Jews are a superior race. "Everything about us is different," Wiesel boasts. "Jews are ontologically exceptional."

No Mixed Marriages for the Superior Race

This poisonous theory of the Jews impacts their relations with all other nations and peoples. Because they are convinced they are the Master Race, superior, god souls living amongst inferior beasts, Israel does not sanction or allow mixed marriages (The Jerusalem Report, October 20, 1994, p.26). In the U.S.A., liberal Jews scream out for more mixed marriages, but only among Gentiles! Jewish leaders fund civil rights organizations and are in favor of increased immigration of foreign races. But back home in Israel, the Sharon government is now building a Berlin-style wall creating an apartheid nation, to keep "inferior" Arabs in their segregated ghettos.

Ze'ev Chafeto, the courageous Jewish editor of The Jerusalem Report magazine, notes that Israeli laws harshly prohibit people of non-Jewish races from immigrating to Israel. The Jews are determined to keep their race "pure" and unblemished, just as the Nazis sought for the Aryans. Christians are especially not welcome, and Israelis frequently use words similar to the condescending slang word "nigger" to describe Christians and Gentiles—vulgar, Yiddish slur words like "shiksa," "schwartze," and "shegetsz."

Since the Jews are claimed to be the Master Race, whose souls are said by the Talmud to be on a far higher plane than the animalistic, "satanic souls" of Gentiles, it is common for Jewish authorities to brand all Gentiles by the derogatory Yiddish term "goy," a term akin to a curse word. Meanwhile, Arabs are deemed so inferior they are even lower than the goy.

Jewish Blood vs. Inferior Blood

When several of his students were accused of murdering a teenage Arab girl, Rabbi Yitzhak Ginsburg insisted: "Jewish blood is not the same as the blood of a (Gentile) goy." In other words, if a god-like Jew kills an inferior goy, how can that be murder?

Israeli Yeshiva (school) students often demonstrate and chant, "Death to the Arabs." Defending their extreme behavior, Rabbi Ido Elba explains, "According to the Talmud (Jewish book of traditions), one may kill any Gentile." Rabbi Schlomo Aviner adds that normal human codes and laws of justice and righteousness do not apply to the Jews.

The widely studied Gush Emunim holds that, "Jews are not and cannot be a normal people...The Covenant made between God and the Jewish people effectively nullifies moral laws that bind normal nations."

"Jesus a Bastard," says Jewish Talmud

Even the leaders of Israel My Glory, a fanatically pro-Zionist, supposedly Christian ministry, have made note of the bizarre views of the Jews as found in their own book of laws and traditions, the Jewish Talmud. The organization's magazine (Dec./Jan. 1995/1996) published a revealing article detailing many of the hate-filled Talmudic beliefs of the Rabbis and their Zionist followers.

These beliefs include the teaching that Jesus was born a bastard and his mother, Mary, was a harlot (Mishna Yebamoth 4,13); that Jesus practiced black arts of magic (Sanhedrin 1076), and that Jesus is now suffering eternal punishment in a boiling vat of filthy excrement (Mishna Sanhedrin X, 2). These references come from the English translation of the Talmud known as The Soncino Talmud.

Indeed, the hate-filled, anti-Christian movie, The Last Temptation of Christ, produced by Universal Studios and its Chairman, the Jew, Lewis Wasserman, was an accurate, if disgusting, reflection of what the Jews' most holy book, the Talmud, teaches. And yet the Rabbis and leaders of the Jewish-led Simon Wiesenthal Center, The ADL, and the Southern Poverty Law Center have the audacity to blast and criticize Mel Gibson's upcoming movie merely because it recounts the gospel truth about the trial and death of Jesus. What hypocrites!

Memory of Jesus to be Blotted Out

The Talmud is full of language that portrays the Jews as God's Master Race and depicts all other races as trash and garbage. It warns Jews to stay away from Christians because Christians are said to be "unclean" and "murderers."

On the other hand, a Jew is pictured as one of God's Chosen People. The Jew is said to possess so great a dignity that no one, not even an angel, can share equality with him. In fact, the Jew is said to be the equal of God. Rabbi Chanina says that, "He who strikes an Israelite acts as if he slaps the face of God's Divine Majesty."

Because the Christian is considered unclean, a murderer, and an idolater, he must be exterminated, slaughtered without pity, squashed like a bug. "The memory of that man (Jesus) should be forever blotted out."

"Kill All Christians"—Talmud

The famous Jewish rabbi, Maimonides, acclaimed by Christian apologists and defenders of Zionism as "a great man of God," encouraged Jews to kill all Christians. In the Talmud (Hilkoth Akrum, X, 1), Maimonides says, "Do not have pity for them. Show no mercy unto them. Therefore, if you see one in difficulty of drowning, do not go to his help... it is right to kill him by your own hand by shoving him into a well or in some other way."

The monstrous and barbaric treatment Israel gives to Palestinians and other Arabs taken prisoner is easily understood when we realize that the Jews' own holy book, the Talmud, commands that heretics and traitors be killed without delay (Abhodah Zarah, 266) and that a Gentile taken prisoner may be killed, "even before he confesses...the sooner the better" (Choschen Hammischpat, 388, 10).

Murder of Gentiles Praised as a "Holy Sacrifice"

Moreover, the murder of Gentiles by Jews is said by the Talmud to be a "holy sacrifice" to God (Zohar, III, 2276 and I, 38b and 39a). Death of Gentiles by beheading is especially recommended (Pesachim, 49b).

The award-winning Jewish propaganda movie, Schindler's List, depicts Schindler lamenting how few Jews he has been able to save from a Nazi labor camp. But a little, old Jewish man says to him, "In our holy book, the Talmud, it says that if you save just one life, it is as if you have saved the entire world."

Actually, the exact wording in the Talmud says that if you save just one Jewish life, it is as if you have saved the entire world. According to the Talmud, Gentile lives, of course, have no value at all.

It is important to remember that, to the Jews, the Talmud is not an obsolete and crusty document. The rabbis teach that it is a living and breathing instructional document, a modern-day, indispensable holy book. U.S. Supreme Court Justice Ruth Bader Ginsburg, an ardent Jewish believer, was quoted in The New York Times as giving credit to the Talmud for her success on the bench. "The Talmud," said Ginsburg, "is my sacred guide for daily living."

Children Raped and Murdered

In Rome, Italy, in 2000, Italian police broke up a ring of eleven top Jewish gangsters. It was discovered that they had been kidnapping Gentile (non-Jewish) children between the ages of two and five from orphanages, raping them, and then murdering the children. These despicable crimes were recorded live on film and sold throughout the infamous global "snuff film" industry. Over 1,700 customers had paid as much as $20,000 per film to view little children being raped and murdered.

Both the Associated Press and Reuters agencies reported this heinous crime on September 27, 2000 (Also see The Rome Observer, October 1, 2000). But few U.S. newspapers and none of America's TV news networks carried this shocking news story. Why?

When Italian TV broadcast scenes of the arrests of the snuff film perverts at prime time to more than eleven million viewers, Jewish officials went berserk. Claiming "blood libel," they demanded that the Jewish elite who sat on the board of directors of the Italian TV network punish those responsible for allowing this news to surface. It was done. The TV executives were fired.

One cannot help but wonder: Was it Judaism's most holy book, the Talmud, that put it in the hearts of those monsters to commit such brutish and evil crimes against children? After all, their Talmud says that if a grown man rapes a young girl under three years of age, "it is nothing." And Gentiles, according to the Talmud, may be killed practically without restriction.

The Master Race—Beyond Good and Evil

In any event, the Jewish Master Race cannot be held to normal standards of righteousness and morality. They are said to be "beyond good and evil." That is what Adolf Hitler believed about the Aryans. It is what Ariel Sharon and hundreds of Jewish rabbis and Illuminists believe about the Jews.

When questioned about his earlier role in the genocidal massacre by Israeli defense forces of thousands of unarmed Egyptian POWs during the 1973 Arab-Israeli war, Prime Minister Yitzak Rabin snapped, "I'm not going to discuss that. That's ancient history." An odd and telling comment, indeed, since the Jews insist there is no statute of limitations that prevents the capture, trial, and execution of Germans accused of war crimes that occurred in the 1930s and 1940s, over six decades ago.

"Ye Shall Die Like Men"

God is not a racist. He has no use for haters. In the Holy Bible, our Saviour totally refutes and condemns the heinous and unconscionable Master Race theory, confirming to us that there is nothing holy in men's flesh and blood: "Now this I say, brethren, that flesh and blood cannot inherit the kingdom of God" (I Corinthians 15:50).

In the Bible, King David flatly told the unrighteous Jews that even though by tradition they claimed they were gods, "ye shall die like men" (Psalm 82:1-8).

The Jews fervently believe their blood is divine, and that only the Jews comprise a Holy Nation. They view themselves as "God's Chosen," a special Master Race. Their Zionist leaders smugly view other peoples as vermin, as inferior and of little value. The Jews and their leaders are sadly mistaken. They are in dire need of instruction and repentance.

Moreover, our God is preparing for them a great surprise. Unless they repent of their racism and sins and turn to Jesus Christ, these elitist Jews are going to a place where there is a lot of room. Indeed, Proverbs 27:20 and Isaiah 5:14 assure us that Hell is never full, and is always being enlarged. Thus, there is plenty of room amidst the flames for the ungodly Jews whose arrogance and pride cause them to esteem themselves the Master Race.

PS.
Inak:
Katolík Revue a Institut svatého Josefa Vás srdečně zvou na přednášky...

Dr. John C. Rao, D. Phil. (Oxon.) - ředitel Roman Forum/Dietrich von Hildebrand Institute a bývalý prezident Una Voce America - Novus Ordo Seclorum a „válka proti terorismu“

E. Michael Jones, Ph.D. - vydavatel časopisu Culture Wars - Vliv judaismu na husitské hnutí

Sobota 9. září 2006 od 10:00 MUZEUM POLICIE ČR, na Karlově Praha 2, ul. Boženy Němcové
Info e-mail: katolikrevue@seznam.cz

RE: Chrobak do hlavy
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 31-08-2006 0:25


Ahoj PeterS,

ocividne uz toho chrobaka v hlave nepotrebujes, lebo tam uz nejake mas, a tie ti tam poriadne nasrali. Clanok sa odvolava na neexistujuce zdroje (RO, AP ani Reuters nic o gangu v Taliansku nepisali), nespravne preklady (Pesachim 49b nehovori o poprave nezidov ale treste zidom neplniacich si nabozenske povinnosti) a vyfabrikovane lzi (Izrael ziadne zmiesane sobase nezakazuje). Incidenty, ktore sa skutocne udiali, su prekrutene a nafuknute: spominany rabin Elba je asi tazko reprezentantom zidovstva alebo Izraela, kedze kvoli svojim spominanym textom obhajujucim nasilie voci nezidom sa dostal do vazenia (v Izraeli). Toto vsetko si moze zistit kazdy s pristupom ku googlu a par minutami casu. Suma sumarum: je to primitivne a ubohe. Cas venovany citaniu a kopirovaniu podobnych debilit odporucam travit produktivnejsie, napriklad buchanim si hlavy o stenu.

S pozdravom,
Peter

RE: Chrobak do hlavy
autor: PeterS
pridané: 31-08-2006 2:08


Chrobak do hlavy je ten odkaz, nie vyroky. Vyroky su uvedene, ze ... a to by mohlo vysvetlovat tieto vyroky... A napisal som, ... precitajte si pozorne...
Celkom by ma zaujimal nazor niekoho, kto tym zije.
Takze s tym nasratim v hlave by som najprv skontroloval svoju.
Ked sme pri tych vyrokoch, na ten najdolezitejsi, prvy si nereagoval. Preco? Celym tym nadavanim a akoze vyvracanim nepodstatneho sa znazis len zakryt to, ze skutocne existuju. Mozem ti nakopirovat kopec aktualnych politickych vyrokov z izraelskych novin a veru nie su prilis koser.

Anarchokapitalizmus
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 30-08-2006 23:12


Ako zvycajne, aj tentokrat mozeme aplikovat principy anarchokapitalizmu (resp. obchodneho pohladu na problem) a dospejeme k zmysluplnemu rieseniu. Je mi jasne, ze z roznych dovodov sa to neuskutocni, napriek tomu vsak mam pravdu ;-).

Pricina problemu je v tom, ze za uzemia ovladane Hizbalahom nenesie nikto zodpovednost (analogia otazky verejnych statkov nepatriacich nikomu versus sukromneho vlastnictva). Riesenim je vytvorit take vztahy, aby zodpovednost niekto niesol.

Izrael by sa mal stiahnut na svoje uzemia, a za kazdy utok Hizbalahu jednoducho Libanonu vystavit fakturu (priame skody z raketovych utokov ako aj nepriame skody sposobene tym, ze ludia sa nemozu venovat praci ako zvycajne). Libanon by pochopitelne nezaplatil, lebo nema z coho. Ani by nezakrocil proti Hizbalahu, lebo sa im bud nechce alebo na to nemaju. Izrael by teda mohol legitimne uzemie anektovat, pretoze nezaplatene faktury a rastuce sumy dokazuju, ze Libanon sa neciti za dotycne uzemie zodpovedny. Tym by sa problem stal vnutornym problemom Izraela, a Izrael by bol motivovany sa Hizbalahu zbavit podla moznosti bez collateral damage (nie je predsa taky sprosty, aby si nicil infrastrukturu na vlastnom uzemi). Izrael ma lepsie organizacne a financne moznosti, moze teda pomoct slusnym lokalnym ludom vytvorit si vlastnu policiu, poskytnut im vyzbroj a skolenia, pripadne aby upokojil nacionalisticke vasne, istu mieru autonomie. Ak by to aj tak nevyslo, tak lokalnych ludi vyzenie, pripadne necha nech bojuju medzi sebou (t.j. podobne ako teraz Irak).

Toto riesenie ma niekolko vyhod:
- nikto nemoze pindat, ze Izrael sa stara do cuzich veci, lebo je preukazana absencia zodpovednosti
- Izrael poskytne ludom z anektovaneho uzemia namiesto nicenia pomoc
- Libanoncania budu mat moznost dokazat, ze to s mierom myslia vazne
- Izrael usetri peniaze
- konflikty sa zmenia z medzistatnych na lokalne

S pozdravom,
Peter

RE: Anarchokapitalizmus
autor: jg
pridané: 31-08-2006 1:56


Nie som si isty, ci by hodnota tych faktur z libanonskej strany nebola o dost vyssia ako faktury Izraelu. Aspon podla mnozstav zabitych libanonskych civilistov a znicenej infrastruktury mi to tak pripada a nemyslim si, ze ti ludia nesu kolektivnu zodpovednost za skutky Hizbalahu. Podla tvojej uvahy by uz ich rodiny uz mali narok mozno na cely Izrael.
RE: Anarchokapitalizmus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-09-2006 15:55


Hizbalah je statnou mocou Libanonu formalne tolerovany, asi aj podporovany, celni predstavitelia Hizbalahu su clenmi Libanonskej statnej sfery, takze Libanon PLNE ZODPOVEDA za skutky realizovane zo svojho uzemia. A kedze Hizbalah dlhodobo ma tylove zabezpecenie aj v Libanone, za jeho dlhodobe konanie nesie Libanon zodpovednost. Ostrelovanie Libanonu Izraelskymi vojakmi je EVIDENTNA obrana (protiutok).

Kedze prakticky VSETKY arabske rezimi maju dlhodobo, oficialne za ciel ZNICIT IZRAEL absolutne, bezvyhradne, je izraelske konanie PLNE OSPRAVEDLNITELNE.

RE: Anarchokapitalizmus
autor: jg
pridané: 05-09-2006 15:55


O akej statnej moci a "Libanone" to blabolis? Odkedy podla libertarianov kazdy obcan (aj nevolic) zodpoveda za stat? Odkedy zakaznik poistovne zodpoveda za poistovnu a odkedy zodpoveda za zlociny nepoistenych? Odkedy poistovna zodpoveda za nepoistenych? Zabijanie civilneho obyvatelstva je evidentne porusenie principu neinicializacie nasilia. Ak "nechapes" iracionalitu takehoto zjavneho ospravedlnovania kolektivnej viny, tak si podvodnik a nie libertarian alebo jednoducho hlupak. Este je tu moznost, ze si uzil nejaku drogu, ktoru uziva aj D-ecko a zjavne logicke rozpory nie si schopny vidiet.
RE: Anarchokapitalizmus
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 06-09-2006 4:25


Ok, skusim tuto liniu argumentacie zacat znovu.

Momentalne anarchokapitalizmus nemame. Mozeme vsak napriek tomu vnimat vztah statu a jeho obcanov ako pri poistovniach v anarchokapitalizme. T.j. stat sa ma postarat o zmysluplnu ochranu obcanov, a ked si tuto ulohu neplni, nesie zodpovednost. Ked stat necha svojich obcanov napadat susedny stat a na vytky reaguje pokrcenim pliec, znamena to medzeru v zodpovednosti.

Druhy stat naopak vidi, ze je napadany, a vidi aj tu medzeru v zodpovednosti. Logickym krokom je teda si tu zodpovednost vynutit, ked inac uz nejde tak silou. Nejde o ziadnu kolektivnu vinu, ale o jednoduchy poznatok, ze tu medzeru treba niecim zaplnit. Collateral damage je brany benevolentne, pretoze ide o obcanov cudzieho statu, a tento pri minimalizacii skod nechce spolupracovat.

Vymodelujme podobnu situaciu v anarchokapitalizme. Mas poistovnu L, ktorej zakaznici napadaju klientov poistovne I. Poistovna I sa stazuje, poistovna L krci plecami. Poistovna I teda proti klientom poistovne L pouzije nasilie, pricom sa snazi minimalizovat skody svojim klientom, a skoda klientom poistovne L ju nezaujima. Nepravom poskodeni klienti poistovne L sa nemaju stazovat len poistovni I, ktora im skody sposobila priamo, ale aj poistovni L, ktora sa zmluvne zaviazala tomu zabranit a napriek tomu pracu odflakla. Pouzitie nasilia poistovnou I proti klientom poistovne L pochopitelne nie je dlhodobym riesenim. Dlhodobym riesenim je docielit, aby sa poistovna L spravala zodpovedne. Toto by malo byt cielom OSN (viem, utopicka predstava, nicmenej mam pravdu :-)).

S pozdravom,
Peter

RE: Anarchokapitalizmus
autor: jg
pridané: 06-09-2006 15:40


Ano znamena to medzeru v zodpovednosti statu poistovne, cize Libanonskeho statu. Nepredstavuje to ziadnu medzeru v zodpovednosti vsetkych zabijanych civilistov.

Ide jasne o kolektivnu vinu, prave preto ze "collateral damage" je brany "benevolentne" v pripade daneho kolektivu. Kazda collateral damage na nevinnych je porusenie principu neinicializacie nasilia. Z toho sa chlapci nevykrutite. Samozrejme, ze sa to v realite bude vzdy stavat, ale zodpovednost za to je vzdy v prvom rade na tom, kto ju porusi a ten by mal v konecnom dosledku nahradit aj skodu. Ak tvoja postovna sposobi mne collateral damage, ak som sa nicoho nedopustil, tak sa dopustila zlocinu, ktory by mala kompenzovat. To ze si moja poistovna neplni povinnosti moze byt fakt, ale nedava druhej poistovni ziadne pravo mi skodit.

Ja predsa poistovnu L vobec neobhajujem. Ta jasne svoje povinnosti odflakla. Poistovna I sa vsak jednoznacne dopusta zlocinu a porusenia zakladneho principu anarchokapitalizmu/libertarianstva. Z toho sa neda vykrutit.

RE: Anarchokapitalizmus
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 07-09-2006 0:23


V principe mas pravdu, ze collateral damange je porusenim principu neiniciacie nasilia. Ja len hovorim, ze stazovanim poistovni I sa nic nevyriesi, lebo ta si zo "zmluvneho" hladiska len plni svoju povinnost.

S pozdravom,
Peter

RE: Anarchokapitalizmus
autor: jg
pridané: 07-09-2006 17:01


Zabijanie nevinnych moze mat nejaka poistovna zmluvne zakotvene? Ak ma, tak sa jednoducho dopusta zlocinu - porusenia neinicializacie nasilia.
RE: Anarchokapitalizmus
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 07-09-2006 17:49


Ehm. "Poistovna" ma v "zmluve" ochranu svojich "zakaznikov". Nie ochranu "zakaznikov" cudzej "poistovne".

S pozdravom,
Peter

RE: Anarchokapitalizmus
autor: jg
pridané: 07-09-2006 18:50


Ale to nemeni nic na fakte, ze je zlocincom, ak porusuje neinicializaciu nasilia. To bola pointa. Nikdy som jej neochranovanie nikoho nevycital. Ochranovat naozaj nemusi, ale nema pravo skodit. Je to take tazke pochopit?
RE: Anarchokapitalizmus
autor: jg
pridané: 06-09-2006 16:17


BTW, argument o zodpovednosti poistovne L je taktiez velmi pofiderny, pretoze aj v dnesnom systeme poistvone sa opravnene zmluvne vyhybaju zodpovednosti za klientov, ktori nedodrzia podmienky zmluvy. Pochybyjem, ze by nejaka poistovna podpisala zmluvu, ze je zodpovedna za umyselne zlociny svojho klienta zlocinca H.
RE: Anarchokapitalizmus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-09-2006 16:43


Zakladny problem je, ze v Libanone nie je anarchokapitalizmus, a tak nemozno pravidlami ANCAP posudzovat tamojsie dianie.
Samostatnou, a VELMI zaujimavou temou je-
NESU OBCANIA , VOLICI - zodpovednost za zlocinne konanie "svojho" statu ? Pozor - STATU, nie v ANCAPe !

Ja tvrdim, ze ANO, lebo volici svojou UCASTOU vo volbach akceptuju pravidlo demokracie - VYTAZ MOZE VSETKO.

RE: Anarchokapitalizmus
autor: jg
pridané: 06-09-2006 16:56


Totalny bullshit, ktory zanovito opakujes. Inicializacia nasilia je vzdy zlocin. Ak ta stat okrada, tak sa dopusta zlocinu aj teraz. Vtedy fnukas. Ak nejdes volit, tak nesies za taky stat nejaku zodpovednost? Tie zabite deti nejaky stat volili?
RE: Anarchokapitalizmus
autor: D
pridané: 31-08-2006 9:40


"Izrael by sa mal stiahnut na svoje uzemia, a za kazdy utok Hizbalahu jednoducho Libanonu vystavit fakturu"

Aka je hodnota ludskeho zivota? 1000$? 10000$?

Co riesi to Tvoje anektovanie prosim Ta a naco je tam ta siahlo dlha, skor symbolicka ako vecna uvaha o fakture. Izrael moze anektovat a zdovodnit to hoci nejako ako Ty, tak, ako to iste moze urobit ktorykolvek stat Izraelu, ak by na to mal. Palestinci odpredaju pohladavku Iranu, za to, ze ich kedysi teroristicky vyhnali s ich domov a vycislia penale a ludske zivoty. Izrael na to pochopitelne mat nebude a tak iran anektuje Izrael a potom to uz je len vnutornou zalezitostou Iranu. Fajn, nie?
Ak taketo "riesenia" = anarchokapitalizmus, tak anarchokapitalizmus neriesi nic, okrem toho ze dava niekomu zdovodnenenie, ktore tak uspokoji niekoho jednoduchsieho, ale asi nikoho viac."Libanon by pochopitelne nezaplatil, lebo nema z coho"
Na to si prisiel prosim akou uvahou? (samozrejme dnes po "najazde" je to uz asi fakt.

Štandard
autor: BeBe
e-mail: bebe@ragtime.sk
webstránka: http://www.adarena.blogspot.com
pridané: 31-08-2006 2:53


Tento článok je povrchný, miestami lživý, ale predovšetkým úplne zbytočný, čím sa nijako nevymyká štandardom tohoto e zinu.

"Konflikt Izraela s Hizballáhom je predovšetkým vojnou psychologicko-informačnou."

Kaťuše, nálety, pozemná ofenzíva to sú typické nástroje psychologicko informačnej vojny. Autor asi chcel povedať že veľkú psycholgickú úlohu v tejto vojne zohrali médiá. Možno. Nasrallah však túto vojnu nevyhral vďaka mediám prezentujúcim humanitárnu katastrofu. To Izrael prehral, lebo podcenil vojenskú silu hnutia Hizballah. Viac tu: http://www.msnbc.msn.com/id/14534153/site/newsweek... alebo tu: http://www.msnbc.msn.com/id/14124485...

"Tiež je však smutné, že slepota a hluchota voči zabíjaniu a utrpeniu postihuje žurnalistov aj svetovú mienku, keď ľudia zomierajú v Sierra Leone, Sudáne, Čečensku, na Srí Lanke."

Bludy.

Sierra Leone:
http://www.sibik.cz/sierra_text.ht... to je reportáž z českého časopisu Reflex,
http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=74998... a http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=218253...

Čečensko:
http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=261380...
http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=261297...

Sudán:
http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=186303...

A ďalej sa mi nechcelo hľadať. Predpokladal by som, že hľadať bude autor, skôr ako niečo napíše. Teda žiadna hluchota a slepota, len sa píše menej. Možno aj preto, že po uzavretí prímeria v Sierra Leone neklesla cena ropy o dva doláre za barel.

"Zámerne som si za posledné týždne zapisoval titulky z našich novín: v Libanone zomierajú ľudia, Izrael odrezal Libanon od sveta, Diktát bezprávia, Libanon volá po prímerí, Libanonu hrozí humanitárna katastrofa, Zo zničeného Bejrútu uteká každý, kto môže, Pol milióna Libanončanov stratilo svoje domovy…. "

Tak ja som v iba v Sme našiel aj takéto titulky.

V bojoch s Hizballáhom zahynulo 15 izraelských vojakov

Od začiatku ofenzívy Hizballáh odpálil 3333 rakiet

Európa si musí uvedomiť hrozbu militantného islamu

Izrael začal evakuovať obyvateľov severných častí

Jeden mŕtvy a najmenej 30 ranených po raketovom útoku na Haifu.

Poslaním novinárov je predovšetkým informovať. Informovať o tejto vojne znamenalo informovať aj o tom, že izraelská armáda zabíja a vyháňa libanonských cicvilistov. To, že sa to autorovi nehodí do jeho ideologického obrazu sveta je jeho problém.

"Došlo to tak ďaleko, že novinár Adnan Hajj prirábal na svojich fotografiách dym nad Bejrútom. A to je iba jeden dokázaný prípad. Nikdy nezistíme (cez televíznu obrazovku sa to nedá), koľko nasnímaných mŕtvol bolo z dáta pred začiatkom bojov, ktoré trosky boli staré týždeň a ktoré rok. Vzniká podobná situácia, ako keď celá Európa v rokoch 1939 – 40 kupovala Hitlerove filmové týždenníky. Boli technicky aj obsahovo veľmi dobre spracované, pôsobivé... a na „mediálnom“ trhu aj tak nič iné nebolo."

Ach áno, sú aj novinári čo falšujú realitu: (Napr: http://news.scotsman.com/topics.cfm?tid=855&id=62698200... ) z čoho jasne vyplýva, že netreba veriť štábom profesionálnych žurnalistov, ktorý reportujú priamo z frontovej línie. Treba veriť Martinovi Penerovi, ktorý si vypíše pár titulkov a hneď má jasno.

A to by hádam aj stačilo. Autorovi doporučujem, aby nabudúce skúsil niečo do rubriky Láska, sex a nežnosti, ktorú tu úspešne odštartoval svojim článkom Jurij Romanov.

strucne, jasne
autor: jednokto
pridané: 31-08-2006 14:49


http://www.reflex.cz/Clanek24694.htm...

pani z PS prepacia ze tu robim reklamu istemu (mozno)konkurencnemu mediu :)

RE: strucne, jasne
autor: Richard_BA
pridané: 31-08-2006 16:54


V tom článku sa píše: "Židé po strašných zážitcích z holocaustu chtěli mít vlastní zemi, z níž byli vyhnáni, dostali ji a Palestinci, kteří na ní staletí žili, si na ni dělali a dělají stejný nárok. To byl hlavní důvod, proč o půlnoci téhož dne napadly regulérní armády okolních pěti arabských států Izrael."


To je ale hlboké nepochopenie problematiky vzťahov medzi Izraelom a Arabskými štátmi. A navyše je to často prezentovaná lož. Palestínci predsa neboli vyhnaní, nemali tam vlastný štát a čo sa týka demokracie, slobody vyznania, ekonomiky sú na tom lepšie ako Arabi v okolitých štátoch. Okolité štáty by ani nenapadlo pomáhať hŕstke Palestínčanov.

Ten pravý dôvod je náboženský. Ale nedivím sa, že to sekulárna Európa nevie pochopiť. Musí to byť hrozný pocit, keď národ o ktorom sa píše v Koráne ako o zatratenom, národ ktorý bol za trest vyhnaný z Jeruzalema, sa tam zrazu vráti !! To je popretie Koránu, a pre veľa moslimov je to osobný problém.

RE: strucne, jasne
autor: D
pridané: 31-08-2006 18:22


Aka loz? Mozes pouzit aj nejaky argument? Isteze "nemali" stat a ani nemohli mat, uzemie bolo pod kolonialnou spravou velkej britanie po tom, ako porazili Turkov. Zila tam drviva majorita arabov.
Britania, ak sa nemylim prislubila toto uzemie pre arabsky stat vymenou za podporu vo vojne. Neskor priznala oficialne liga narodov spravu uzemia dnesneho izraela Britanii. Nasilie medzi oboma stranami zacalo uz pri prvej vlne izraleskych pristahovalcov, ktorych mnozstvo sa snazili briti obmedzovat pretoze im bolo jasne, kam to smeruje. Neskor vsak gradovalo zo strany izraelcov, ktori si uz pred vojnou robili uzemne naroky na cele uzemie. "Izreal" aplikoval terorizmus, polovojenske skupiny, tak na anglicanov ako i na povodne obyvatelstvo. Anglicania sa na zaklade toho(velkych strat) vzdali mandatu a arabi boli vystaveni teroru a tomu, co citujes, boli vyhanani z vlastnych domov, zo zeme kde zili generacie ich predkov - teda vlastnej zeme.

"v Koráne ako o zatratenom, národ ktorý bol za trest vyhnaný z Jeruzalema, sa tam zrazu vráti"
Co sa narozpravalo o zidoch v krestanskych koncinach?
Z coho ze to boli obvinovani? Co bolo podhobim pre moderny antisemitizmus? Ako si "nazivali" zidia v tej krestanskej casti sveta cele storocia?

RE: strucne, jasne
autor: Richard
pridané: 01-09-2006 12:04


Bolo by celkom dobré naštudovať si dejiny štátu Izrael. Angličania tam urobili totálny zmätok. Neboli schopní zabrániť nárastu Izraelských prisťahovalcov. Ale je treba povedať, že Tí prichádzali už na konci 19. storočia v niektorých mestách mali väčšinu obyvateľov už pred rokom 1900.

Keď vznikal štát Izrael, tak Angličania urobili veľkú snahu a ponúkli Palestínčanom niekoľko možností ako rozdeliť krajinu medzi Židov a Arabov. Palestínčania neboli nikdy ochotní pristúpiť na žiadny kompromis. Chceli vždy vyhnať Izraelčanov z území, a to samozrejme v tom čase znamenalo, vyhnať ich z pozemkov legálne kúpených. Keby Palestínčania vtedy pristúpili na dohodu, bol by Izrael podstatne menší ako je v súčasnosti.

Co sa narozpravalo o zidoch v krestanskych koncinach?
Z coho ze to boli obvinovani?

Je tu určitý rozdiel. To čo sa píše v Koráne je veľmi jasne napísané. Nejedná sa o nejaké legendy o Židoch ale priamo o text v svätej knihe.

RE: strucne, jasne
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 01-09-2006 21:14


"Je tu určitý rozdiel. To čo sa píše v Koráne je veľmi jasne napísané. Nejedná sa o nejaké legendy o Židoch ale priamo o text v svätej knihe."

Slovo legendy je v tomto kontexte dosť smiešne.
Týmito "legendami" sa totiš riadila cirkev 1500 rokov - vrátane pápežov.

Len pripomínam, že na balkáne počas tureckých výbojov dosť často utekalo kresťanské obyvateľstvo pod ochranné krídla Osmanskej ríše z dôvodu náboženského prensledovanie svojimi "spolukresťanmi".

RE: strucne, jasne
autor: D
pridané: 01-09-2006 22:12


Nenapisal je jeden argument v prospech svojho povodneho tvrdenia o vymyslenom tvrdeni o vyhadani z vlastneho uzemia. Teraz v podstate nepriamo konstatujes, ze si za to mozu sami. A preco ma odkazujes na studium, ked si to zrejme prave urobil.
Hovoril som o vlne, nie o mensich skupinach pristahovalcov. Dovod odchodu z europy bol permametny, ale zostrenie tlakov na zidov v mnohych oblastiach europy prislo po druhej svetovej vojne.
V nicom zasadnom mi ostatne neprotirecich, akurat v tom jednostrannom hodnoteni udalosti, ktore si vobec nezaradil do ziadneho obdobia - "neboli nikdy ochotní pristúpiť na žiadny kompromis." Ved si to preberme kludne postupne.

"Neboli schopní zabrániť nárastu Izraelských prisťahovalcov."
Neboli isteze a ich pokusy naberali az podobu koncentrakov. Co z toho vypliva netusim, v kazdom pripade, odisli koli izraelskemu terorizmu.

"Chceli vždy vyhnať Izraelčanov z území, a to samozrejme v tom čase znamenalo, vyhnať ich z pozemkov legálne kúpených."
Asi nechces vidiet mnozstvo arabskych rolnikov a najma pocas prvej arabsko izraelskej vojny nasilne prislo o podu, ktora bola rozdelena zidovskym osadnikom, nehovoriach a masovom burani domov ktore ficalo permanentne.

"Z coho ze to boli obvinovani?"
Zacnime najpr. kolektivizaciou zodpovednosti za smrt Jezisa. Od cias, co sa stalo jedinym nabozenstvom boli zidia aj zakonom stavani do podradnej pozicie a prichadzali aj o prava, ktore boli priznane inym. Mnohe pasaze v mnohom zakone boli interpretovane cirkevnymi autoritami antisemitisticky.

wikipedia cituje tieto zavery o vztahu islamu ku zidom(a v podstate aj krestanov,nie som odbornikom na Koran, takze si dovolim citovat) Ku omedzovaniu prav dochadzalo samozrejme aj tam, nasilnostiam tiez, ale zaujimave je, ze sa prave spochybnuje nabozenske pozadie islamskeho antisemitizmu, ktore je pri krestanstve a europskom antisemitizme uplne evidetne.

"There is nothing in mediaeval Islam which could specifically be called anti-semitism", Claude Cahen, a distinguished Islamic historian states by comparing medieval Christendom and medieval Islam. [1] Bernard Lewis states that "In Islamic society hostility to the Jew is non-theological. It is not related to any specific Islamic doctorine, nor to any specific circumstance in Islamic sacred history." [2] Mark Cohen states that "Islam has, despite of many upsets, shown more toleration than Europe towards the Jews who remained in Muslim lands". [1] . Negative attitudes are clearly there which were partly due to the "normal" feelings of a dominant group towards subject groups (which exists in virtually any society), partly due to the contempt of the Muslim have for those who willfully chose to remain in their disbelief while the opportunity to accept the truth has provided for unbelievers; and partly due to certain specific prejudices and humuliations that were directed against one or other group and not against the rest under the Muslim rule. Lewis states that the negative attitudes very rarely has ethnic or racial components, though it does sometimes occur. But the language of abuse is often quite strong; for example the conventional epithets for Jews and Christians are apes and pigs respectively (See the section on the 'Muslim belief that certain Jews had been transformed into apes and pigs' below). [3] Carl Ernst states that before the establishment of the state of Israel, Muslims and Jews had typically a much more positive relations with each other than either group had with Christians. [4]

"Je tu určitý rozdiel. To čo sa píše v Koráne je veľmi jasne napísané. Nejedná sa o nejaké legendy o Židoch ale priamo o text v svätej knihe."
Takze protirecis ZASADNE uvedenym citaciam, ktore su v priamom a nezlucitelnom rozpore, a je na Tebe aby si to podoprel aspon nejakymi citami, zdrojmi.

ruský export zbraní
autor: peter
pridané: 31-08-2006 17:17


K tomu exportu Ruských zbraní do Číny. A Ty si tak naozaj naivný, že Rusi dávajú Číne jednotku triedu? A navyše, myslíš si, že sa nepoistili a nevedie tie zbrane zničiť na diaľku? Však to už robí aj Slovensko....
RE: ruský export zbraní
autor: PeterS
pridané: 31-08-2006 22:23


Prebehla sprava, ze rusi dosiahli minuly mesiac postavenie najvecsieho exportera zbrani na svete.
S tou Cinou je to v prvom rade tak, ze je tu snaha vytvorit strategicke partnerstvo Rusko-Cina-India plus niekto z juznej Ameriky, najme Brazilia a bilateralne k tomu pristupuje Iran.
Na co je to dobre? Rusky technologicky vyskum potrebujue cinske peniaze a vyroba potrebuje rusko-cinsko-indicky trh, aby sa to oplatilo. Brazilia (plus Venezuela) je dobra na to, ze uzemie JA sa dostava z pod vplyvu anerickej doktriny a je sanca ho trhnut pre seba a Iran je velmi zaujimavy pre cinsku potrebu energie a mierne aj pre rusov, ktori pracne cistia strednu aziu od americanov.
Dokial bol svet bipolarny, mocensko-ideologicke nastroje boli jasne. Zo strany zapadu sa voci svetu presadzoval agresivny konzervativizmus postupne pritvrdzujuci do formy tzv. neo, totalne zboztenie penazi. Zo strany vychodu to bola kriza za krizou, kedy peniaze vyhrali nad perestrojkou.
Po rozpade bipolarneho sveta sa samozrejme vychodne politicke nastroje stali bezpredmetnymi, lenze aj na zapade vznikla kriza. Konzervativizmus vznikol ako reakcia na komancov, po ich premeneni sa na liberalov konz nemal co robit.
Konzervativizmus chvilu tapal, az z neho vznikol plnohodnotna agresivna forma - neo. A zacala si hladat noveho nepriatela. Namiesto komunizmu tu mame terorizmus. (Komunizmus, terorizmus, neokonz. su derivaty trockizmu, permanentnej ozbrojenej revolucie az do vitazstva konecneho ciela.)
No a proti globalnej revolucii sa zgrupuju krajiny, ktore na obranu pouzivaju diktatorske politicko-ideologicke nastroje. Zatial na ekonomickej baze a tie najvyznamnejsie. Nespaja ich ideologia, spaja ich ekonomia, sila a strach pred permanentnou revoluciou.
V poslednej dobe je to pokus a omyl. Snaha sformovat blok, vojensko - ekonomicko - diktatorsky.

RE: ruský export zbraní
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 31-08-2006 22:38


Rusi dodávajú do celého sveta výkonejšie zbrane ako majú sami vo výzbroji.

Počas studenej vojny predávali do zahraničia (hlavne mimo Varšavskej zmluvy) zbrane s umelo zníženými schopnosťami - hlavne elektroniky. Vtedy si oni určovali čo komu predajú.

Dnes si ruské firmi vyberať nemôžu a predajú všetko čo majú. V polovici 90-ich rokov vyviezli dokonca do USA systém S-300V - čo bol v tom čase ich najmoderneší systém protivzdušnej obrany (náš S-300PMU je podstatne menej výkonný). Ruská armáda škrípala zubami, ale zbrojársky priemysel sa musel nejako zachrániť (vtom čase domáca armáda neobjednávala žiadne ťažké zbrane a dokonca nepreberala ani už vyrobené).

I keď v elektronike je možné robiť urobiť isté obmedzenia, dôležitý odberatelia ako India a Čína si vyberajú vlastných dodávateľov elektroniky a určite si potrážia aby nemali v elektronike nejaké časované bomby. A prípadné odhalenie takejto "ochrany" by určite ťažko dopadlo na Rusov, takže určite o tom ani neuvažujú.

Takže odpoveď na tvoju otázku:
Rusi dodávajú do Číny jednotku triedu a tie zbrane si nepoistili.

RE: ruský export zbraní
autor: Richard
pridané: 01-09-2006 12:09


... že sa nepoistili a nevedie tie zbrane zničiť na diaľku? Však to už robí aj Slovensko ...

Tak, tak. Slovensko dáva do každej zbrane geneticky vychovaného Janka Hraška s mobilom od Orange.

ideológ Pener
autor: stan
pridané: 01-09-2006 21:42


Pán Pener nám predviedol plátok pozliepaný z ideologických klišé a hlúpostí, ktorým hádam ani sám neverí.
Je ťažko na to i reagovať.

Knihy
autor: Ivan Pomian
e-mail: ipom@post.sk
pridané: 02-09-2006 21:11


Odporucam si precitat knihu Israela Shahaka Historie a nozenstvi Zidu vydanu vo vydavatelstve Votobia, pripadne niektoru z kniziek venovanu problematike zidovstva z vydavatelstva www.ostoja.pl
Smiesna diskusia !
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-09-2006 8:16


Tato diskusia je SMIESNA. Prakticky vsetci oficialni predstavitelia arabskych rezimov sa verejne, hrdo, nahlas a neustale hlasia k svojmu cielu : ZNICIT IZRAEL. Absolutne, bezvyhradne. A tu sa kadejaki rychlovystudovani odbornici snazia kritizovat Izrael, ze sa nechce s Arabmi dohodnut na mieri. Na neutoceni, na spoluziti.
Aku dohodu mate na mysli ? Dohodu o izraelskom samovyvrazdeni ? O napochodovani do mora ?

Ta snaha o "vyvazenu kritiku" , o "objektivne hodnotenie" je smiesna. Izraelu ide o zivoty obcanov, o prezitie ich statu.

RE: Smiesna diskusia !
autor: xenofób
pridané: 04-09-2006 12:00


A koho chce zničiť Izrael? Oni sa len bránia? Si presne ako židovský boľševik Sartre, ktorý v roku 1967 tvrdil to isté, že Izraelu išlo o prežitie štátu. Aspoň už viem čo znamená libertariánstvo, slobodu pre Izrael páchať akékoľvek zločiny ale napríklad slobodné popieranie holokaustu to už by bolo veľmi nebezpoečné.
Vitaj v komunizme.
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 04-09-2006 13:09


Máš pravdu, treba jeden "správny" názor a každá diskusia je smiešna.

Keď už nevieš ničím rozumným prispieť do diskusie o zložitej problematike problémov Blízkeho východu tak si tie svoje "objavy" nehaj pre seba.

RE: Vitaj v komunizme.
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-09-2006 13:46


Pokial apriori predpokladas, ze SPRAVNE mozu byt aj dva opacne nazory, tak potom je diskusia zbytocna. Kazdy si rovno ponecha tu svoju pravdu.
RE: Vitaj v komunizme.
autor: D
pridané: 04-09-2006 21:34


Ak nechapes diskusiu ako cestu obohatenia a hladania pravdy, teda hladania toho, v co je najlepsie verit.
Konfrontacia nazorov myslenim otvorenych ludi je zakladom.
Len mi uchadza potom, co hladas Ty? Ludi, ktori Ta potlapkaju za vsetko co vypustis z ust a v tom nachadzas vrchol uspokojenia?

RE: Smiesna diskusia !
autor: jg
pridané: 04-09-2006 14:42


Nezda sa ti, ze tento tvoj prispevok tiez zavana pausalizovanim a kolektivizmom?
A v poslednej vete si si naozaj mohol odpustit aspon to "prezitie ich statu".:-)

RE: Smiesna diskusia !
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-09-2006 16:28


Zidia dnes nie su v situacii, aby mohli spekulovat o ne-kolektivizme, o zivote v ne-state. Zidom v Izraeli ide realne o zivoty, podlahnutie arabom by ich fyzicky zabilo resp. rozmetalo po okolitom svete - a vsade tam by ich brali ako nepriatelov, votrelcov. Toto je REALITA.
Moj postoj zavana pausalizovanim, lebo z hladiska Zidov a so zohladnenim REALNYCH postojov arabskych statov je situacia Zidov jednoznacna. Zabi, alebo sa nechaj zabit !
Zidov zahanali do kuta krestania, fasisti, .... a teraz (uz desatrocia) Arabi.

Europanov prejde humor, ak sa arabi dostanu k atomovej bombe - co bude uz onedlho. Potom bude particka s inymi kartami. Vsetkym vyznavacom relativnej pravdy zmrzne usmev. Izrael uz jeden krat dokoncenie arabskej bomby oddialil. Teraz .......

RE: Smiesna diskusia !
autor: jg
pridané: 04-09-2006 18:53


Nebud smiesny. Co tym chces naznacit, ze to tvoje libertarianstvo je v REALITE irelevantne?
Tu demagogiu "zabi alebo sa nechaj zabit" mozes vies komu hovorit. Ty si vsak bol jeden z poslednych, od koho by som to cakal. Zabit nevinneho nemas pravo ani ked ti ide o zivot. Dufam, ze mi nechces nabulikat, ze Izrael by pouzival take iste vyhladzovacie metody, ak by sa teroristi ukryvali v mestach Izraelu. Alebo, ze ak na tvojej ulici byva terorista, tak je v poriadku zbombardovat aj tvoj dom a zabit tvoju rodinu.
Arabi sa k atomovej bombe urcite dostanu, a pravdepodobnost jej pouzitia sa moze iba zvysit, ak ich budeme posudzovat podla principu kolektivnej viny.

RE: Smiesna diskusia !
autor: LIBERTARIAN
pridané: 05-09-2006 8:42


jg :

Ver mi, ze mam dobre premyslene, co tvrdim. Lenze argumentovat na tvoje vyhrady by bolo "na dlhu debatu" , a aj tak nemam technicke moznosti dokazat pravdivost svojich tvrdeni. Podporujucich argumentov aj komplexnych hodnoteni tamojsej (40 rokov trvajucej !) situacie je dostatok, pokial mas uprimnu snahu ich spoznat. Ja tamojsi vyvoj situacie sledujem uz cca 30 rokov, a vo svetle tohto vyvoja to vidim tak, ako som uviedol.

A ta "nevinnost" tamojsich "nevinnych obeti" by bola samostatnou filozofickou temou na dlhu diskusiu. Len taka nepriamo suvisiaca otazocka na teba : SU VINNI VOLICI V DEMOKRATICKOMO STATE ZA NASILIE, KTORE VYKONAVA VÍTAZ VOLIEB NA VSETKYCH OBCANOCH ?

RE: Smiesna diskusia !
autor: jg
pridané: 05-09-2006 14:13


Ked niekto zacne tarat dookola o "komplexnych hodnoteni situacii", tak zvycajne sa za tym skryva bullshit. Znie mi to, akoby to pisal D-cko a nie ty. Ako libertarian nemas narok schvalovat inicializaciu nasilia bezohladu na "komplexnost situacie". To ze hrba z tych zabitych deti, zien a starcov je nevinna musi byt jasne aj slepemu.

Neser ma aj ty s tou slizkou demagogiou kolektivnej viny a "dlhymi diskusiami" na podobnu idioticku temu. Vinu musis DOKAZAT. Ano vsetci, co volia inicializaciu nasiliea su vinni, ale o tych zabitych civilistoch v Libanone to nemozes dokazat. Pokial viem Hizbolah nebol voleny vsetkymi Libanoncami a uz vobec nie detmi.

RE: Smiesna diskusia !
autor: LIBERTARIAN
pridané: 05-09-2006 15:52


jg :
"Ako libertarian nemas narok schvalovat inicializaciu nasilia "
- lenze to nasilie zacalo pred 30 - 40 rokmi, a dnesne dianie je iba epizodkou celej retaze zabijania. A Izrael URCITE nebol jeho iniciatorom. Izrael NEMA ABSOLUTNE DOVODY agresivne bojovat proti okolitym arabskym statom. Poznam tu historiu dost podrobne.
Libanon umoznil Hizbalahu urobit si zakladne medzi civilnym obyvatelstvom, robia si z nich stit, po utokoch sa skrivaju medzi civilmi, .......
Libertarian uznava pravo na obranu. Ak zo susedovho domu obcas vybehne zabijak na moj pozemok, striela po mne a nici mi majetok, po par marnych vyzvach na suseda tam proste vtrhnem , a ak bude sused branit toho grazla, zmlatim aj jeho.

RE: Smiesna diskusia !
autor: jg
pridané: 05-09-2006 16:05


Ze ta huba neboli od tych nezmyslov? Co maju tie zabijane deti spolocne s nasilim spred 30 - 40 rokov? Ak pred 40 rokmi A zabil B, tak dnes ma C pravo zabit E (vsimni si, ze som nenapisal D:-))?
Strc si svoju "historiu" vies kam. Nie si o nic lepsi ako ti kolektivisti, ktori chcu orabovat teba. Ved aj ich mozno niekto v "historii" oraboval alebo ich rodinu.
"Libanon" nie su vsetci obcania Libanonu. Ak ty okrem suseda, ktory striela na teba zastrelis ineho suseda, ktory nic zle neurobil, tak ma hocikto pravo strielat aj na teba. Si tlk, ktory nechape zakladne principy libertarianizmu. Teraz si ma o tom dokonale presvedcil. A hadas sa o zjavnom nezmysle ako D-ecko.

RE: Smiesna diskusia !
autor: najmudrejsi
pridané: 05-09-2006 22:17


zo vsetkych diskuterov si ty najmudrejs

a tiez najviac detinsky a arogantny,


a mozno aj hlupy,

RE: Smiesna diskusia !
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 04-09-2006 22:28


"Toto je REALITA"
Ó, osvieť nás Vaša neomylnosť!

Tebe ako "znalcovi" problematiky pripomínam:
1. Arabi sú v Izraeli i normálny občania a voliči. Takže asi sa dá s niektorými arabmi (moslimovia a i kresťania) dá žiť.
2. Jordánsko je (aspoň do Libanonskej vojny bolo)vyhľadávanou destináciu na dovolenku pre Židov z Izraela. Keď tam trávia (trávili) dovolenku asi majú na veci iný názor ako "experti" zo Slovenska.
3. Ak sa dostane nejaká islamská krajina (Irán) dostane k A-bombe nestane sa vôbec nič. Bude ju len využívať (zneužívať) len na posilnenie svojej vyjednávacej pozície vo vysokej politike tak ako dnes všetci vlastníci jadrových zbraní (a ich nosičov).
Pákistán je určite nejmenej stabilným vlastníkom jadrových zbraní, ale ten Ťa evidentne nijako netrápi. To, že Musharáf je momentálne zadobre so zápaným svetom nič neznamená pre prípadných "svätých bojovníkov", ktorí by ho radi nahradili.


"Izrael uz jeden krat dokoncenie arabskej bomby oddialil."

"Expert" myslel zrejme iracký jadrový program. Izrael nezabránil výrobe bomby, ale vybudovaniu jadrového reaktoru v Osiraku. Boli ti dokonca dve akcie (nie jedna). Prvýkrát izeraelská tajná služba zničila kľúčové časti vybavenia priamo vo Francúzku. Druhýkrát izraelské letectvo totálne zničilo rozostavený reaktor v Osiraku. Reaktor je len jedným z potrebných elementov na výrobu jadrovej zbrane. Od reaktora k funkčným jadrovým zbraniam je ešte poriadne ďaleko (našťastie).

Divna podpora
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-09-2006 8:21


Pre Lukas Krivosik >

"Priatelia, v jednom musim silne suhlasit s Janom Carnogurskym. Ten videl to, co si vy asi celkom dobre neuvedomujete: Izrael je nas naraznikovy stat na blizkom vychode. Je nasou svatou povinnostou tuto krajinu podporovat, lebo ak ju Arabi znicia, co si myslite, ze sa stane?!
.................................
dopustime znicenie Izraela, medzi moslimami a nami uz nebude nikto. A ich hnev sa obrati proti nam.

Ak zbabela Europa dopusti znicenie Izraela, pre moslimov nebude tazke naspat ziskat oblasti, ktore tu uz kedysi ovladali a mozno aj dalsie. "

- Ciste "technicky" mas pravdu. Ale za "podporu" Izraela z takychto sebeckych dovodov sa mozme iba hanbit. To si potom uz nic ine nezasluzime, iba aby nas ti arabi ovladli !!!!!!!

RE: Divna podpora
autor: stan
pridané: 05-09-2006 11:18


libertarian - predpokladám, že svojim tvrdeniam sám neveríš, inak by som s tebou musel polemizovať, čo urobím veľmi rád, keďže toľko nezmyslov pokope je problém vidieť.
RE: Divna podpora
autor: LIBERTARIAN
pridané: 05-09-2006 12:43


V tom prispevku na ktory reagujes som neuviedol ani jedine TVRDENIE, ale iba jediny svoj nazor. Takze nezmysel pises ty. Ak nerozoznas TVRDENIE od NAZORU, tak si diskutuj s kym chces.
RE: Divna podpora
autor: jg
pridané: 05-09-2006 14:17


Je naozaj smutne, ked sa libertarian musi uchylovat k takemuto doubletalk-u.
RE: Divna podpora
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-09-2006 15:10


jg :

Velmi jednoznacny postoj k uvedenemu Izr.- Lib. konfliktu zaujal v clanku pan Kinkor , ktory je v politickej filozofii nazorovo este kusok dalej ako libertariani. Filozofiu OBJEKTIVIZMU mozno poznas, a ak nie, tak len uvadzam, ze pre objektivistov su aj anarchokapitalisti prilis "nalavo".
Pomerne strucny, ale z hladiska lib. zaujimavy clanok :
http://aynrand.cz/view.php?cisloclanku=200607280...

RE: Divna podpora
autor: jg
pridané: 06-09-2006 15:45


Pan Kinkor ma vobec neohuril. Objektivistov poznam, ale su veci, s ktorymi zasdne nesuhlasim. Objektivisti su prave vacsi etatisti (podla mna na lavo) ako anarchokapitalisti. Tvrdia napriklad, ze stat musi existovat na potlacanie zlocinu.
RE: ...
autor: stan
pridané: 05-09-2006 16:44


Libertarian - Môj dotaz sa netýkal len tvojho posledného príspevku. Pravdu povediac, nemám ani chuť reagovať a rozpisovať sa , pretože tých nezmyslov je tu viac - počnúc článkom samotným a jeho autorom. Ostáva mi len žasnúť v nemom úžase kam až môže viesť zahmlievanie, ako sa dajú ospravedlniť vojnové zločiny, ako očistiť teroristi, ako obísť elementárne ľudské a božie zákony (včítane medzinárodných zmlúv), ako vysvetliť pravdu lžou, ako obhájiť neobhájiteľné... proste žasnem.
RE: ...
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-09-2006 9:47


Naozaj nemam cas vysvetlovat argumenty suvisiace so 40 rocnou historiou vojenskych a teroristickych vypadov roznych arabskych statov, teroristickych organizacii (Hamaz, Fatah, Hizballlah, AlKaida,... .... ). Tato diskusia sa neda "vyhrat" , ak jedna strana sa nenamaha ziskat si obrovske quantum faktov o celej historii.
Vcera vecer na STV2 bol dokument (cely natoceny formou diskusii s beznymi ludmi aj celnymi predstavitelmi arabskych teror. organizacii ) , a tam samotni arabi sa doslovne chvalili svojim terorizmom, svojimi zamermi , cielmi. FAKTY su verejne zname. Kto chce , vie.

RE: ...
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 06-09-2006 10:31


Pár informácií pre "experta":

1. Pri vzniku Izraela fungovali ozbrojené zložky Irgun a Stern, ktoré by dnes plne zodpovedali popisu teroristických organizácií. Majú na svedomí desiatky nevinných obetí z radov Arabov, Angličanov,ale i Židov. Ich vodcovia zastávali vysoké funkcie v Izraeli takmer do dnešných dní.
2. Pri vzájomných zrážkach začiatkom 50-tich rokov vznikali rôzne polovojenské organizácie, ktoré terorizovali arabské obyvateľstvo s tichým požehnaním najvyšších špičiek armády. Tam padli stovky nevinných arabov za obeť odvetným akciám (za zákerné prepady arabských ozbrojencov) týchto teroristických jednotiek.
3. V roku 1956 rozpútal Izrael vojnu s Egyptom o Sinajský poloostrov (po dohode s Veľkou Britániu a Francúzkom).
4. V Libanone sa izraelská armáda mlčky prizerala na vyvražďovanie dvoch arabských dedín (Sabra a Šatíla) kresťanskými milíciami počas jej okupácie na prelome 70-tich a 80-tich rokov.

Samozrejme, že som nenapísal všetky veci a je jasné, že i arabi majú na konte toho viac ako dosť, ale jednostranné hodnotenia svedčia buď o nedostatku inteligencie, alebo o ignorovaní faktov.

RE: ...
autor: stan
pridané: 06-09-2006 17:17


Libert. - tak ako včerajší dokument, tak aj ostatné tvoje vnímanie izr.-pal. konfliktu je výberové a tam skutočnr nemá vyýznam akákoľvek debata. K tomu, čo napísal Dušan by sa dal pridať celý zoznam akcií, masakrov a terorizmu Izraela, ktorý bol prakticky na terorizme založený a len v´daka terorizmu prežíva na´dalej.
Martin
autor: Jan P.
pridané: 13-09-2006 13:32


Martinko, dobre si to napisal. Mne osobne sa to velmi paci. Ma to smrnc, je to vtipne a navyse analyza tohto clanku ma velmi potesila. Ze preco?
RE: Martin
autor: Martin Pé
pridané: 13-09-2006 13:45


No moment, že prečo ťa potešila analýza. Lebo mne analýza chýba, akákoľvek v tejto téme.
Sprostosti
autor: Martin Pé
pridané: 13-09-2006 13:37


Ten chudák, ktorý napísal tak zavádzajúci a nič nehovoriaci článok by sa mal zamyslieť,čo chce povedať. Stále platí, že menej je viac. A Martin, nepracuj s faktografiou, ako sa ti páči, lebo fundovaným sa to nepáči a ničíš našú prácu a snahu.
RE: Sprostosti
autor: emka
e-mail: cristalB@seznam.cz
pridané: 19-09-2006 17:51


Napíš niečo podobné sám, fundovaný, použi faktografiu, predveď svoju prácu a snahu. Ale neurážaj, ak máš náhodou iný názor. Alebo že by autor pichol do citlivého miesta? Ono počuť pravdu je niekedy dosť bolestivé a nie každý to znesie.
to je ...
autor: politolog
pridané: 02-10-2006 15:29


chlapci a dievcatka.... mat tak vase problemy a peniaze...a som rad na tomto Slovenaku.... hihihihi
Odpovedz mi PLS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
autor: Marek
pridané: 15-01-2007 10:40


prečo nazývate ľudí teroristami ktorý bojujú proti agresorom, proti tím ktorí iních utláčajú a utláčajú aj nás, nakecali nám demokraciu a podobné sprostosti. Myslíte si, že nám chcú dobre tí západní bastardi? Myslíte ,že im ide o viac ako len o peniaze a moc? Zobudte sa. Našťastie existujú ľudia ktorí si nenechajú kakať na hlavu, takí ako bojovníci z hizballáhu.
Útočia snáď arabi ako američania na juhosláviu, ale bo na Irak kvoly rope?
USA si odpáli svoje WTC (smrtelne vážne si sami zničili dvojičky) napádajú štáty vlastniace strategickú surovinu - čierne zlato, zbroja taiwan a iné oblasti v okolí Ruska A Číny a vi tvrdíte že arabi sú zlí?
Američania bombardujú deti v Iraku, EU dala sankcie na Irak čoho následkom umrelo 500 000 Iračanov. A to divadielko s Husajnom. Skoro som umrel od smiechu. Jak sa zdá Husajn je ich človek, a bud sa nanho uuuplne vykašlali alebo žije na nejakej peknej vile v Amerike.
Západ spôsobuje vojny, západ a veľmoci svojim zbrojením, politickým a iným zasahovaním do lokalnych miest. Kvôly veľmociam je zabíjanie hľadovanie, nenávisť.
Niekto sa opýta, ako môže muž s bombou ísť do reštaurácie a odpáliť sa med NEVINNÝmi ľudmi??
Ja by som položil zaujimavejšiu otázku.
Ako môže lietadlo demokratických štátov akože hodiť bombu na školu v Iraku a zabiť 200 detí.
Nenazývajme arabov teroristami zato že bránia svoju zem, svoju ľud a svoju slobodu.
KTO JE TU TERORISTA????????????????
NEBUDME SLEPÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RE: Odpovedz mi PLS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
autor: tato
pridané: 19-01-2007 20:53


Chlapce, a inak sa mas dobre ?

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group