ISSN 1335-8715

01-08-2006   Václav Klaus   EUtópia   verzia pre tlač

Vraťme se k mezivládní Evropě

Evropská ekonomika stagnuje, i když rok 2006 asi bude rokem nejrychlejšího ekonomického růstu v tomto desetiletí. V každém případě je jasné, že tempo ekonomického růstu v Evropě je dlouhodobě daleko pomalejší než ve všech dalších relevantních částech světa. Za posledních šest let rostla Evropa průměrně jen o 1,3%, v problémech se již patnáct let topící Japonsko o 2,7 %, USA o 3,5%, a to radši neuvádím data o Asii.

Pridať nový príspevok

Pravda
autor: Ondrej
pridané: 01-08-2006 21:15


Klaus ma pravdu... opat :-)
RE: Pravda
autor: Braňo
pridané: 01-08-2006 23:10


Oznacit niekoho nazor nepodoprety dokazmi, faktmi, vyskumami (spominane naklady meny a pod.), proste bez objektivity za pravdivy, je ideologicke a (budem konspiracny, hehe) nebezpecne...
RE: Pravda
autor: Lukas Krivosik
pridané: 02-08-2006 0:06


Vsetky udaje su na Klausovej stranke v jeho odbornych textoch a taktiez v textoch CEP-u. Snad nechces, aby v casovo obmedzenom prejave uvadzal nejake statistiky alebo powerpointove prezentacie.

Tiez davam Klausovi zapravdu. Je to spravny clovek na spravnom mieste.

RE: Pravda
autor: Braňo
pridané: 02-08-2006 21:35


V casovo obmedzenych prejavoch sa na tie udaje odvolava... Odbornik ti nikdy nepovie, "naklady meny su evidentne vacsie nez efekty" (uz len ten vyraz efekty v kladnom zmysle... vidiet, ze sa uz dlhsie nepohybuje vo vedeckej sfere), ale povie, ze podla tejto a tejto studie su naklady vyssie ako vynosy...
RE: Pravda
autor: vychodnar
pridané: 02-08-2006 11:17


Klaus je skutocny profik,predovsetkym ako ekonom a politik. S jeho pravnymi poradcami je to ale trosku horsie.Ale to je na ine temy...
Proste sa mi paci,ako ho trefne pomenovali americki ekonomovia: velmi inteligentny,velmi pracovity a velmi arogantny. :-)
Ale nemozno mu odopriet jeho SKUTOCNE presvedcenie o svojej pravde a hlavne,ze ju cielavedome presadzuje uz od svojho vstupu na scenu. A to sa ceni.

RE: Pravda
autor: Lukas Krivosik
pridané: 02-08-2006 11:52


Aky je problem s jeho pravnymi poradcami?
RE: Pravda
autor: vychodnar
pridané: 02-08-2006 12:12


to je trosku komplexnejsi problem,lukas,mam na mysli,ake blbosti stvarala vlada ODS,vid nalezy US CR.
som sa nepresne vyjadril,myslel som prevazne na pravikov ODS vseobecne,klausa vratane

Zemepis
autor: Zolo
pridané: 01-08-2006 21:18


Prvy odsek dava do pochybnosti polohu Japonska. Ktoremu kontinentu Japonsko vlastne patri?

Co sa tyka vlastnych ekonomickych vizii, nech skusi Arnold osamostatnit Kaliforniu a ist nam prikladom. Potom mozme skusit nieco podobneho aj my.

trestame uspech
autor: Firstborn
pridané: 02-08-2006 11:36


prepacte za off topic, ale toto je roztomile:

http://www.telegraph.co.uk/opinion/main.jhtml;jsessionid=ZZQ3GXNH254R1QFIQMGSFF4AVCBQWIV0?xml=/opinion/2006/08/02/dl0201.xm...
http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml;jsessionid=ZZQ3GXNH254R1QFIQMGSFF4AVCBQWIV0?xml=/news/2006/08/02/nhs02.xm...

"Hospitals punished for their success"
"Hospital fined for treating too many patients"

toto je uz dost drsne...

RE: trestame uspech
autor: Ondrej
e-mail: nepto@platon.sk
webstránka: http://nepto.sk/
pridané: 02-08-2006 12:00


Svet sa stavia na hlavu...
RE: trestame uspech
autor: Firstborn
pridané: 02-08-2006 15:36


ale vlastne mi tak hmlisto pripomenulo niektore diely serialu Yes Minister....v jednom byrokrati statnej spravy z ministerstva prevadzkovali nemocnicu ktora nemala ziadnych pacientov ( patients tend to get in the way... ), ale samozrejme inak fungovala perfektne...

proste absurdnost nad absurdnost...

RE: trestame uspech
autor: klco
pridané: 02-08-2006 21:53


Yes, minister a Yes, Prime minister je perfektny serial
RE: trestame uspech
autor: Firstborn
pridané: 02-08-2006 22:30


ja viem, mam ho komplet v anglictine...the very pinnacle of british humour....nadcasova vec...politicka satira par excellence
štát kontra štát
autor: msarkozy
pridané: 02-08-2006 13:57


Pekný článok. Len vidím istú nekonzistenciu v tom, že Klaus odsudzuje na "nadštátnej" úrovni endenciu EU rozpúšťať štát vôbec - v skutočnosti chcú však Europisti štát založiť - len väčší - v minulosti táto istá Európska tendencia viedla práve k zakladaniu národných štátov (zjednotenie Nemecka, Talianska) a dnes to vedie k zakladaniu Európskeho štátu - a vždy viedla k duchovnému a politickému úpadku a víťazstvu lúzy a uctievaniu masy. Dobrú tendenciu by som videl v tom, že Eu sa snaží podporovať regióny - keby ich právomoci podporovala naozaj úprimne a nie len v snahe oslabiť národné štáty vo svoj prospech a všetky dôležité právomoci centralizovať v Bruseli.
RE: štát kontra štát
autor: PeterS
pridané: 02-08-2006 22:06


Takze by sme mali byt stale Rakusko-Uhorsko? Pravdepodobne pred vyrovnanim? Vznikom Madarska, Rakuska, CSR a pod. vznikla luza? Presne po 28. oktobri 1918 sa v Presporku objavili prvi luzisti?
Clovece, co ste pojedol dive huby?
Preco sa to uzasne CK rakousko-uhersko pustalo do I.sv.vojny? Take neupadnute, proste luzy. Ved ho to zahubilo. V ktorej osvietenej a progresivnej hlave to vzniklo? Ved v osvietenej hlave nic take vzniknut nemoze.

RE: štát kontra štát
autor: Peter Frišo
pridané: 05-08-2006 13:47


Na tie prvé otázky je odpoveď áno. /lepšie povedané bolo by dobré keby táto monarchia presne za tých podmienok pretrvala/. Osvietenú hlavu kľudne ponechávam iným. /a ironicky dodávam, že nechcem radšej ani vedieť vďaka neúnavnému progresu čím osvietenú/.
RE: štát kontra štát
autor: msarkozy
pridané: 09-08-2006 15:38


ja tiež súhlasím až na tie huby. :D
RE: štát kontra štát
autor: LIBERTARIAN
pridané: 03-08-2006 9:43


"...podporovať regióny - keby ich právomoci podporovala naozaj úprimne "
- Pojem REGIONY je historicky prezitok. Dnesny obcan (s vynimkou roznych nacionalistickych individui ) sa nestotoznuje s "regionom". Region je pojem z doby PREDautomobilovej , ked zivotnym okruhom bola plocha zvladnutelna jednodennou chodzou. Resp. plocha spadajuca pod jedneho feudala.

S tvojim popisom vztahu REGION - EU - STAT v zasade suhlasim.
Otazka " narodny stat alebo europsky stat " je zlozita. Po poslednych volbach otacam, zacinam uprednostnovat "EU stat". Je to smutne, ale je to mensie zlo.
Narod, ktory si zvoli terajsiu vladnu koaliciu, by nemal byt svojpravny.

RE: štát kontra štát
autor: msarkozy
pridané: 03-08-2006 10:07


Nemal by som tiež možno nič proti, keby v tej koncepcii bola aspon nejaka skromná predstava ako to má fungovať. Ake majú byť právomoci na rôznych úrovniach - asi by bolo dobre poučiť sa z organizácie právomocí v USA, čo je hádam jediná veľká federácia, ktorá funguje. Nič také nevidím, len ťahanice a hmlu. Za súčasného stavu vysokej životnej úrovne to je znesiteľné, ale čo ak príde nejaká kríza? Štát by mal byť stavaný aj na zlé počasie. Ale pravdu povediac na to nie sú stavané ani národné štáty, tak je to asi jedno.
RE: štát kontra štát
autor: msarkozy
pridané: 03-08-2006 10:32


Stav volneho pohybu tovaru a osob s garantovanými základnými právami by úplne postačil. Kto nemá rád Fica môže sa presťahovať. S ohľadom na Fica to vyzerá dobre - že ho budú trochu korigovať - ale nezkorigujú nič podstatné - ak by tu bola dobrá vláda, ktorá by presadila malé dane - bude zkorigovaná oveľa horšie. Kto potrestá francuzsku alebo nemecku vládu, ktorá bude eventuálne vyrábať infláciu. Kde je Europska armada, ktorá potrestá nedodržovanie právomocí? Bude aj EU potrebovať občiansku vojnu, ako USA sever proti juhu? Skôr to vyzerá na riadny chaos. Nereálne projekty vedú do pekla. Príbeh Európy stále evokuje slovenské príslovie - Bolo koze dobre išla na ľad tancovať.
RE: štát kontra štát
autor: msarkozy
pridané: 03-08-2006 11:15


Takže nakoniec má Klaus vlastne pravdu - hlavným problémom Eu štátu je, že to de facto žiadny štát nie je. Je to ťažko definovateľné dosiaľ nevídané čosi s vlastnou menou a nejasnými politickými víziami bez riadneho ukotvenia v zákonoch - vytvori sa stav kde moc leží na ulici - do podobného stavu nás dostali nejasné právomoci v ČSFR - vôbec sa nečudujem, že to Mečiar podporuje.
RE: štát kontra štát
autor: Lukas Krivosik
pridané: 03-08-2006 11:41


Libertarian, skrat v logike. 1. nepovedal by som, ze v EU je menej zmrdov ako v tejto vlade. Podla mna su oni mozno este horsi, 2. ja som obhajcom samostatneho slovenskeho statu prave kvoli tomu, ze Slovaci si mozu vladnut sami a vychutnavat svoje kolektivne vitazstva, aj niest nasledky svojich nezmyselnych politickych rozhodnuti.

Takze Slovaci nech si uziju a toto vychovne posobenie samostatneho statu budem vzdy obhajovat. Mimochodom, neprispel si svojim dielom k zvoleniu tejto vladnej koalicie aj ty, ked si tu pred volbami z absolutistickych libertarianskych pozicii obhajoval nevolenie?!

Bol si vobec volit Libertarian? Ak nie, tak neviem, co ti prekaza.

RE: štát kontra štát
autor: LIBERTARIAN
pridané: 03-08-2006 13:08


Lukas Krivosik :

"Slovaci si mozu vladnut sami "

- Toto je najbeznejsi a najvacsi omyl, tisickrat opakovany. Pravdou je, ze :

I. Nevladnu Slovaci sami SEBE , ale vladne 150 Slovakov vsetkym ostatnym obcanom.

II. Radsej sa podriadim 150 poslancom USA, ako tym 150 SLOVENSKYM darebakom. Pre mna nerozhoduje NARODNOST "mojho" politika, ale jeho poctivost a mudrost !!! Nechapem, preco davas doraz na NARODNOST svojich pánov.

Volit som nebol, co sa ukazalo ako moralne spravne. Neuznavam vladu jedneho cloveka nad inym clovekom.(ani 150-tich nad 5 milionmi). Som svojpravny sebestacny clovek, ti darmozraci mi iba skodia.

"Ak nie, tak neviem, co ti prekaza. "

- Prekaza mi, ze 5 milionov Slovakov sa zucastnuje na tom, ze mi tych 150 blbov skodi. Keby ti 150-ti nemali za sebou armadu volicov, oni sami (aj ked ich je 150) by mi nevladali uskodit ! - Toto je aj argument na nevolenie.
Ficovej vlade davaju legalitu (a mozno aj legitimitu ? ) VSETCI volici, nielen jeho volici.

RE: štát kontra štát
autor: LIBERTARIAN
pridané: 03-08-2006 13:12


este doplnam :
"...aj niest nasledky svojich nezmyselnych politickych rozhodnuti. "

- znova nepravda. Nezmyselne (ale skor nemoralne) rozhodnutia robia tí 150-ti , ale nasledky znasa vacsina z tych 5 milionov.
Tvoje zjednodusene vyjadrovanie celkom zastiera hlavnu pricinu zla - vladu 150tich nad ostatnymi.

Nie je pravda
autor: Rudolf
pridané: 02-08-2006 20:58


Nie je pravda, ze HDP v EU rastol za posledne roky v priemere o 1,3 %. Rast dosahoval 2,2 %.
Okrem toho, dolezitejsi ukazovatel je rast HDP na obyvatela. V EU rastie populacia o 0,2 % rocne, kym v USA o 1,2 % rocne. Ked si to spocitate, zistite, ze EU je na tom rovnako ako USA. O com sa teda bavime?

Pre Lukasa Krivosika :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 03-08-2006 13:31


Moja uvaha sa tyka nielen vyssieuvedenych prispevkov, ale aj samotneho clanku, samotneho rozhodovania medzi vladou statu a EU-vladou.

ZAKLADNY omyl - aj v samotnom clanku- je, ze sa nedava ROZHODUJUCE pravo cloveka vladnut sam sebe. Svojmu konaniu, svojmu majetku.
Uvahy v samotnom clanku su z libertarianskeho pohladu morbidne, pretoze sa skuma, KTO BY MAL OBCANOVI BRAT JEHO MAJETOK A SLOBODU . "Jeho" stat alebo nadStat EU ?
AKYKOLVEK stat, ak uz bez neho nedokazete zit, by mal zabezpecovat a riadit "veci spolocne" , teda iba dialnice, sudnictvo, armadu, medzinarodne vztahy, kriminalnu policiu, ... a mozno nic viac. A iba na tieto uvedene ucely by mali obcania prispievat danami. VSETKY OSTATNE (prepytujem) SLUZBY a ICH NASILNE FINANCOVANIE OBCANMI POVAZUJEM ZA NEHORAZNE ZNASILNOVANIE OBCANOV.

Diskusia o tom, ci nam bude menej skodit "vlastna" vlada, alebo vlada EU, je morbidna. Preco mame mat vladu, ktora "nam menej skodi" . Chcem vladu, ktora mi VOBEC NESKODI.

Akceptujem, ze 4999999 Slovakom ma vladnut "ich" vlada. PRECO ale, doparoma, chcete, aby vladla, skodila, aj MNE ???

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: Tomas Cunik
e-mail: tomocici@centrum.sk
pridané: 03-08-2006 17:19


hmm, a co tie dialnice? to ti asi uslo, ze.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-08-2006 11:06


hmmm, ani nie. Dal som ich tam skôr ako ustretovy krok voci etatistom. Ale asi to bola hlupost. Vystavba dialnic dnes predstavuje jednu z najvacsich dier do statneho rozpoctu, verejnych financii. Ich vystavba je mozno dvojnasobne predrazena.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: D
pridané: 05-08-2006 3:54


Potesil som sa, ze si preklenul utopisticky anarchokapitalizmus, ale zial...predcasne.
Dobre. Vystavba dialnic je predrazene, povedzme ze dvojnasobne, hoci ja by som tipol aj viac. Ake riesenie ponukas? Lebo ja poznam len jedno. Snaha o doslednejsiu verejnu kontrolu pripadne zainteresovanie aj sukromneho kapitalu a som si vedomy a davam za pravdu pripadnej kritike, ze dokonale to nikdy nebude. Ty ponukas ake?

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-08-2006 8:39


D:
Nic nove neponukam. Ponukam TRH.
Dialnice bude platit ZO SVOJICH penazi sukromny investor. A potom si moze vyberat mytne.

Samozrejme, ak ty neveris TRHu , tak mas spustu namietok. Ale ja nehodlam obhajovat trh. Ja mu verim, pretoze VSADE TAM? KDE SU PODMIENKY TRZNE, su ceny ,mensie ako bez trhu.

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: D
pridané: 07-08-2006 22:15


Nie, mylis sa, ja trhu verim, ale neberiem ako adekvatne oznacenie pre trh vsetko, na co kto ukaze prstom.
So zaverom "KDE SU PODMIENKY TRZNE, su ceny ,mensie ako bez trhu" mozem len suhlasit.
Ale chybaju mi zakladna vec, konkretizacia toho trhoveho prostredia. Ak sa da zabezpecit trhove prostredie pri vystavbe cestnej infrastruktury a ako sa da zabezpecit funkcnost tejto infrastruktury.
Rad si necham vysvetlit, co ine, ako trhnut si nohou budem moct, keby niekto ziskal pas pozemku z kosic do bratislavy a ja by som chcel v niektom mieste prekrocit tento pas. Pripadne keby si niekto kupil pozemok resp. prijazdovu cestu(lebo nic ine okolo volne uz nie je) "okolo" mojho domu.

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: vychodnar
pridané: 04-08-2006 11:02


libertarian,ty si riadny extremista,tebe ide iba o seba a na vsetko ostatne kasles
proste ked ty si typicky predstavitel libertarianov,tak musim priznat,ze mi je z vas vsetkych zle... a naviac casto pochybujem o vasom psychickom rozpolozeni

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-08-2006 11:11


"ty si typicky predstavitel libertarianov"

- potesil by ma takyto nazor, keby ho vyslovil niekto inteligentny.
O libertarianstve vies absolutny prd. Ale to nevadi.
Smutne je, ze takych ako ty je v SR vacsina - vid podla volebnych vysledkov. Gratulujem ti k novej vlade.

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: vychodnar
pridané: 04-08-2006 12:10


tak to ja mozem povedat,ze o hocicom inom vies ty ABSOLUTNY PRD
a neviem,odkial beries,ze som za tuto vladu
chvalabohu,ze takych ako si ty,je taky pocet,ktory sa rovna akuart tak statistickej chybe :-)))

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: jg
pridané: 04-08-2006 19:05


Ty mozno nie si za tuto vladu alebo sa aspon tak tvaris, ale ta vlada je prave dosledkom retardovaneho zmyslania prave takych ako si ty. Kolektivistickych bigotov, ktori chcu svoje dementne nazory nanucovat druhym. Taki ako Libertarian ju urcite nevolia.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: vychodnar
pridané: 07-08-2006 12:57


si zakomplexovany chudacik,je mi ta luto
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-08-2006 14:12


vychodniar :
"libertarian,ty si riadny extremista,tebe ide iba o seba a na vsetko ostatne kasles "

- Naklady mojho zamestnavatela za moju pracu ( "cena prace" ) su cca 46 tisic mesacne. Po odratani VSETKYCH dani a odvodov (DPH, dan z prijmu, soc.poistenie ... ) je cisty zvysok pre mna cca 17 tisic. Zvysok ( 29 tis.) zhltne tvoj milovany stat, z toho teda zivim aspon 4 nezamestnanych (alebo jedneho statneho uradnika).

Ja teda mam byt preco nasraty. Z tvojich dani nezijem, ty z mojich mozno ano.

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: vychodnar
pridané: 04-08-2006 15:37


ty tu vystupujes ako JEDINY clovek na SVK, ktoremu chudacikovi ten stat berie tolko penazi. Ja poznam min. 6 ludi v mojom velmi blizkom okoli,ktori platia omnoho vacsie dane ako ty, a nefnukaju ako male deti,ktorym zobrali hracku. Das ist alles von mir.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: jg
pridané: 04-08-2006 19:09


To akoze ked sa niekto iny necha mlcky okradat, tak Libertarian ma byt ticho? Ty si teda pekne slabomyselny ozembuch.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: Peter Frišo
pridané: 05-08-2006 13:55


Prosím Ťa, libertarián sa mal už dávno odsťahovať na pustý ostrov a tam mohol žiť presne podľa svojich predstáv. Asi je mu však ľavicový štát s pohodlím príjemnejší a sám neverí svojim anarchistickým konceptom. Pre neho sú materiálne statky viac ako sloboda, len sloboda v tých jeho frázach lepšie znie. /pravda veľmi rád by "oslobodzoval" iných aj proti tomu, čo si oni želajú, tu mu však už ich slobdná vôľa nevadí/. Východňar má v tomto pravdu - libertarián sníva o jedinom a to o vlastnom zvelebovaní statkov.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: Peter Frišo
pridané: 05-08-2006 13:59


mimochodom libertarián, máš 23 rokov a bývaš v Petržalke? ;)
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: jg
pridané: 05-08-2006 14:47


Preco by sa on mal prestahovat? Pretoze taki ako si ty a vychodniar ho chcu orabovat? O akej slobode to blabolis? Ako moze byt niekto slobodny, ked je nasilim okradany? A pokial viem on nechce oslobodzovat inych, ktori o to nestoja, ale v prvom rade seba ved vychodniar mu prave vytyka, ze mysli iba na seba. Vy bigotni kolektivisti nie ste schopni si uvedomit ani take trivialne logicke koncepty. Bez prava na sukromne vlastnictvo sloboda neexistuje. Ved to je aj to hlavne, o co vam vsetkym kolektivistom prave ide - o moznost legalne lupit v neslobodnej krajine.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: Peter Frišo
pridané: 08-08-2006 8:25


Však som napísal ako sa môže oslobodiť. Aj Ty, namiesto toho, aby si si pod svojou anonymitou riešil komplex z toho ako Ťa všetci okrádajú a kto vie, koľko z tehj štátnej podpory tečie práve Tebe. Hypocrite!
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: jg
pridané: 10-08-2006 0:17


K comu sa az musi uchylit demagogicky bigotny klamar ako si ty. Ty mas nejaky dokaz, ze zijem zo statneho? Zo statneho zije v tvoja pokrytecka paraziticka cirkev napriek proklamovanemu "nepokradnes". To je dokazatelne. Ty ju podporujes a obhajujes, cize podporujes legalizovany zlocin a si taktiez dokazatelne pokrytec. Podobna cvarga ako bolsevici a fasisti.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: ACMilan
pridané: 05-08-2006 15:37


A čo keď sníva o zvelebovaní statkov? Práve zdravý egoizmus, súťaživosť a túžba po zvelaďovaní majetku je sila, ktorá ženie ľudstvo stále dopredu, ale to tebe - bigotnému fanúšikovy pána prsteňov asi nedochádza.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: Peter Frišo
pridané: 08-08-2006 8:26


Teba zrejme dohnala tak dopredu, že už teraz žiješ v budúcnosti.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: pipo
pridané: 04-08-2006 16:21


Libertarian, mas pravo byt nasraty o tom nikto nepochybuje. Len jedna technicka pripomienka, stat nezhltne celych 29 tisic, nejaku cast z toho budes v buducnosti uzivat priamo ty formou starobneho dochodku. Skus zdovodnovat presne.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: tato
pridané: 04-08-2006 18:41


Libertarian : " - Naklady mojho zamestnavatela za moju pracu ( "cena prace" ) su cca 46 tisic mesacne. Po odratani VSETKYCH dani a odvodov (DPH, dan z prijmu, soc.poistenie ... ) je cisty zvysok pre mna cca 17 tisic. "

Mas to trosku popletene .
Su dve moznosti .
1. Ak si zamestnany a Tvoj zamestnavatel Ti uctuje do "ceny prace" aj DPH tak Ta okrada .
2. Ak si zivnostnik, tak Ty mu fakturujes cenu prace. A v zavislosti od obratu aky robis mu uctujes aj DPH . Cize, ak vykonavas cinnost , ktore podlieha platbe DPH a mas prijem za 12 po sebe iducich kalendarnych mesiacov vacsi ako 1,5 mio stavas sa platca DPH .
46 000 x 12 = 552 000 ak dobre pocitam bud zmen zamestnavatela alebo uctovnicku .

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: Katarina
pridané: 05-08-2006 16:21


Tak to si mal povedat uz pred mesiacmi.
Pekne si mystifikoval.
To je potom lahko byt liberalom a presadzovat myslienky, ktore vyrazne zatazuju statny rozpocet (aj ked ty si presvedceny o opaku)
Inak ale ked sa tak na tie cisla pozeram, ty nemozes platit az taku vysoku dan z prijmu.
Myslim, ze je nas tu viac takych , ktori platime o vela , o vela vyssie dane ale tak radikalne sme proti nim nevystupovali:-)

Nakoniec vysvitne, ze jg neplati na daniach ani halier.
Chlapci, chlapci, aki ste podareni.

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: jg
pridané: 05-08-2006 22:17


No a co? Ked ty si tak hlupa, ze ti nevadi ze ta okradaju, tak kazdy sa musi nechat okradat? Co je vobec teba do inych? Staraj sa o seba. Mne nevadi, ze ta niekto okrada, ked to tebe nevadi, kludne ti to doprajem. Nie je ti ta tvoja vlezla kolektivisticka zaangazovanost trapna? Nehovoriac o neschopnosti racionalne uvazovat.
RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: jg
pridané: 06-08-2006 7:00


Libertarian, najlepsie urobis, ak si najdes pracu v statnom sektore.:-)
Namiesto platenia dani, z nich budes ty plateny. Uvidis ako sa ti ulavi. A blbeckovia ako vychodniar, Katarina a spol. to budu cvakat.:-) Myslim, ze si nic ine nezasluzia.

RE: Pre Lukasa Krivosika :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-08-2006 8:33


jg :
Neulavilo by sa mi. A musel by som sa holit bez pouzitia zrkadla.

"A blbeckovia ako vychodniar, Katarina a spol. to budu cvakat."
- Mam pocit, ze oni su ti z druhej strany barikady, co uz dnes z toho profituju.

francuzska racionalita
autor: pipo
pridané: 03-08-2006 23:54


"Politická strana věci se zdá být jednodušší, resp. jednodušší by byla, kdyby byly respektovány výsledky loňských referend o Evropské ústavě ve Francii a Holandsku a kdyby byly tyto výsledky interpretovány jako vítězství rozumu a racionálního uvažování nad utopickým a proto chybným supranacionálním projektem obsaženým v evropské ústavě a opakovaně navrhovaným a prosazovaným evropskými politickými a intelektuálními elitami."
Asi tazko existuje nejake racionalne uvazovanie u Francuzov (jedine racionalne z ich pohladu:-) Francuzom v euroustave chybalo este viac socializmu tak preto ju nepodporili. A to urcite nie je vitazstvo rozumu.

RE: francuzska racionalita
autor: Lukas Krivosik
pridané: 04-08-2006 0:21


Racionalitu u Zabozrutov naozaj clovek nenajde. Mozno este racionalizmus a ten casto nemusi byt racionalny.
RE: francuzska racionalita
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-08-2006 13:45


Lukas Krivosik :

Azda ti francuzi nejako skodia, ked ich tak nenavidis ?
Ak francuzska politika ma negativny vplyv na teba (alebo mna) , tak je to iba vdaka politike slovenskych vlad, ktore prenasaju externe vplyvy do nasich zivotov. "Dakujme" nasim vladam !

Ale prave o tomto bola moja otazka (par prispevkov vyssie), navazujuca na samotny clanok od Klausa. Skoda, ze si ju prehliadol.
Pomery vo Francii neovplyvnime. Tunajsie asi tiez nie, ale sanca je vyssia.

RE: francuzska racionalita
autor: Firstborn
pridané: 04-08-2006 6:38


a to este dodam ze keby nebolo zopar svetlych vynimiek ( typu Raymonda Arona ), tak by slovne spojenie "francuzsky intelektual" bolo oxymoron.
RE: francuzska racionalita
autor: D
pridané: 04-08-2006 19:26


Som rad, ze sa kritika inteligencie vedie takymto inteligetnym sposobom.
RE: francuzska racionalita
autor: Ondrej
e-mail: nepto@platon.sk
webstránka: http://nepto.sk/
pridané: 04-08-2006 22:01


Dewey, podla Teba musi byt vsetko uplne ciste a formalne spravne? Ty sam nie vzdy argumentujes uplne korektne (hoci vacsinou ano). Tak preco ta ironia?
RE: francuzska racionalita
autor: D
pridané: 05-08-2006 3:46


Prave preto.(som rad, ked ma niekto prinuti sa v takych situaciach zastavit a zamysliet, ci som zbytocne pod vplyvom emocii nenapisal nieco hlupe resp. ci som sam nepodlahol niecomu, co by som nerad v medziludskych vztahoch videl.A kludne sa ozvi aj Ty, ked mas pocit, ze som zasiel niekam, kde to prekracuje slusnu diskusiu a stava sa detinskou podpasovkou)
Co sa stalo v Kana?
autor: Firstborn
pridané: 04-08-2006 13:44


http://www.sme.sk/c/2835864/Co-sa-stalo-v-Kana-zostava-nejasne.htm...
RE: Co sa stalo v Kana?
autor: june
pridané: 06-08-2006 12:24


dobry odkaz
K tym hlupostiam ....
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-08-2006 8:46


Tak sa nam tu nahromadilo peknych par blbostí.

vychodniar :
„ty tu vystupujes ako JEDINY clovek na SVK, ktoremu chudacikovi ten stat berie tolko penazi. Ja poznam min. 6 ludi v mojom velmi blizkom okoli,ktori platia omnoho vacsie dane ako ty, a nefnukaju“

- Ked su blbi, a paci sa im okradanie samych seba, je to ich vec. A teba sa asi paci zit s cudzych penazi – ked tak chvalis zdanovanie.
A este - vlastne si POTVRDIL moje tvrdenia!



Friso :
„libertarián sa mal už dávno odsťahovať na pustý ostrov“
- Ak sa ultrakonzervativec TAKTO vyjadruje, je to dokaz mojho nazoru, ze konzervativci a socialisti su DVE STRANY TEJ ISTEJ MINCE. Od L.K. som sa uz davno snazil vytiahnut jasny nazor na toto .
Co ty na to. L.K. ??? Stale mlcis ?


tato :
- Ja som so svojim zamestnavatelom spokojny. Lenze ty to mas s platenim DPH pekne pomylene a tvrdis bludy. Alebo si tiez taky spravny konzervativny socialista.


Katarina :
„To je potom lahko byt liberalom a presadzovat myslienky, ktore vyrazne zatazuju statny rozpocet“
- Ja presadzujem myslienky zatazujuce statny rozpocet ??? A inak si zdrava ???
Ja by som najradsej zrusil statny rozpocet. Ja sa zivim svojou pracou, nepotrebujem st.rozp.



pipo

"... stat nezhltne celych 29 tisic, nejaku cast z toho budes v buducnosti uzivat priamo ty formou starobneho dochodku."
Mozno. A mozno zomriem skor.
Z toho, co som DOTERAZ zaplatil do penzijneho fondu, by som mohol byt milionar.
Lenze penzia z platu 40 tisic a 10 tisic sa lisi iba o par percent. Penzijny system je riadne zlodejstvo.

RE: K tym hlupostiam ....
autor: Lukas Krivosik
pridané: 07-08-2006 20:54


Libertarian, neviem naco sa stazujes. Mal si ist volit. Ak si volit nebol, navyse si aj odhovaral ostatnych od volieb, prispel si sam k zvoleniu tejto vlady lumpov.

Takze teraz nenariekaj.

RE: K tym hlupostiam ....
autor: LIBERTARIAN
pridané: 08-08-2006 8:31


Je to ubohe, ak moje argumenty povazujes iba za lamentovanie. Malo by ti byt jasne, ze v takto sa chovajucom state na to chovanie statu doplatia vsetci, aj ti chudobni (aj ked ciste opticky sa im zda, ze oni cosi ziskavaju).

A k volbam -
Vzhladom na CELKOVE realne pomery pred volbami bola neucast najslusnejsou reakciou. Nic sice nevyriesila, ale Ficovi moja ucast neposkytla legitimitu. Mozno tebe su uvahy tohto typu cudzie - ale na LIBINST -
http://forum.libinst.cz/viewforum.php?f=3&sid=d47cc13c8112df9d6da626b39a2a594...
su taketo uvahy velmi seriozne diskutovane a zdovodnene.
Pokial nastolujes otazku, KTO pomohol Ficovi k moci, tak sa natiska protiotazka - ako pomohlo Ficovi okydavanie SDKU zo strany KDH, absurdne rozbitie ich koalicie, vyprovokovanie predcasnych volieb, ........
Pokial si davas tu namahu, a sefujes internetovemu magazinu, ocakaval by som od teba sirsi pohlad a kompexnejsie nazory. V tomto su napriklad LIBINST spickove.

RE: K tym hlupostiam ....
autor: LIBERTARIAN
pridané: 08-08-2006 8:44


Doplnam :
Zaujimave, ze postoj Frisa >
"Prosím Ťa, libertarián sa mal už dávno odsťahovať na pustý ostrov" na moju kritiku socialistickeho statu povazujes za spravny postoj konzervativca. Hoci ty sam kritizujes socialisticke maniere statu. Velmi pozoruhodny postoj.
Absolútne vzájomne kontraverzné názory konzervativcov Frisa, tato, Zolo, Katarina, ... a tvoj su velmi zaujimavym psychologickym materialom.

Stale sa snazim najst "spolocny menovatel" konzervativcov, ale .... Jedine nenavist k slobode jednotlivca a obdiv ku statu.

RE: K tym hlupostiam ....
autor: tato
pridané: 12-08-2006 20:41


Libertarian:
" - Ja som so svojim zamestnavatelom spokojny. Lenze ty to mas s platenim DPH pekne pomylene a tvrdis bludy. Alebo si tiez taky spravny konzervativny socialista. "

Ak to mam ja, splatenim DPH pomylene tak ma oprav, kde som spravil chybu a zaroven oprav moje bludy na pravdu . Alebo ako obycajne trepes, ked nemas ziaden dokaz ?
Mne mozes dat akykolvek privlastok na tie som si davno zvykol zvyknuty .

RE: K tym hlupostiam ....
autor: Tomas Sikorsky
pridané: 13-08-2006 19:03


Libertarian tu DPH mohol mysliet tak ze aj cista mzda sa v pripade ze si za nu ideme nieco nakupit podliha DPH, nehovoriac o inflacnom zdaneni, povinnom poisteni auta...

cize Libertarianovi z tych 46 tisic ostane mozno tak 10

RE: K tym hlupostiam ....
autor: tato
pridané: 13-08-2006 20:25


Neviem co myslel, ale Libertarian napisal:
" - Naklady mojho zamestnavatela za moju pracu ( "cena prace" ) su cca 46 tisic mesacne. Po odratani VSETKYCH dani a odvodov (DPH, dan z prijmu, soc.poistenie ... ) je cisty zvysok pre mna cca 17 tisic. Zvysok ( 29 tis.) zhltne tvoj milovany stat "

No a ja som mu len napisal kto a kedy odvadza DPH . Jednoznacne som mu napisal, ze zo mzdy ("cena prace") mu nemoze zamestnavatel odvadzat DPH a ak to robi , ze ho okrada .
Problem je , ze neviete kolko minie zo svojej cistej mzdy na DPH vo vyrobkoch . Mozno si niekto celu CM uklada do podielovych listoch alebo akcii alebo na sporoziro .... Ak nechce platit DPH vo vyrobkoch da sa tomu vyhnut . Nie je to jednoduche a myslim , ze ani ho to nevyjde lacnejsie , ale da sa to .
Co sa tyka povinneho rucenia je mozne , ze to niekoho obmedzuje, ale podla mna je efektivnejsie ako keby nebolo a mam ja volakoho nahanat po sudoch aby mi zaplatil rozbity blatnik, ktory mi na parkovisku nacal .

RE: K tym hlupostiam ....
autor: Tomas Sikorsky
pridané: 13-08-2006 22:11


no to je pekne ze si to das do podielovycvh listov, ale v konecnom dosledku vzdy ked si za tie peniaze pojdes nieco kupit tak tu DPH zaplatis
RE: K tym hlupostiam ....
autor: tato
pridané: 14-08-2006 17:17


Nie vzdy . Napriklad za ne kupim od Teba nehnutelnost alebo od ineho neplatcu DPH a elegantne sa jej vyhnem .

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group