ISSN 1335-8715

06-07-2006   Dominik Baco   Ficoviny   verzia pre tlač

Príbuzní – stratení a znovu nájdení

Politológovia, sociológovia, ale aj niektorí novinári zrejme neradi nazývajú veci pravými menami. Tak sa stalo, že boľševická strana Smer bola označovaná za sociálnodemokratickú stranu európskeho typu a nacionalistická Slovenská národná strana bola zas označovaná za extrémistickú pravicovú stranu, ktorá, ak bude s niekým paktovať, tak len s ľudovcami.

Pridať nový príspevok

buď alebo...
autor: msarkozy
pridané: 06-07-2006 16:11


No neviem, najprv napíšeš, že Fico nie je Eurosocialista a tak ho logicky vyhodili a potom, že Eurosocialisti sú aj tak vlastne takí istí bolševici ako Fico. Hádam buď jedno alebo druhé nie? :D
RE: buď alebo...
autor: Dominik Baco
pridané: 06-07-2006 16:21


Nie, myslím si, že si to vôbec neodporuje. Eurosocialisti a boľševici majú spoločné to, že namajú radi hodnoty západnej civilizácie, no odlišné to, že ničia ich po svojom. Eurosocialisti vytvárajú nadpráva, boľševici nedržujú tie základné.

Je to ako s jazdou po diaľnici, ktorá môže byť trocha fantazijným obrazom Západu. Premávke na diaľnici nepomáha ani ak po nej ideš 180 km/h ako eurosocialisti, ani ak po nej ideš 30 km/h ako boľševici. To, že premávku ohrozuje jedno aj druhé však majú spoločné a to ich koniec koncov spája. Čiže nie prostriedky, ale cieľ majú rovnaké.

RE: buď alebo...
autor: msarkozy
pridané: 06-07-2006 16:32


Ani ciele nemajú rovnaké - v skutočnosti majú rovnaké ciele ako neokonzervatívci - len prostriedky sú radikálne odlišné. U politických zločincov nemá zmysel nad "cieľmi" uvažovať - podobne ako u Mečiara, či Fica - tam sú ciele skôr z oblasti klinickej psychiatrie. To čo proklamujú je len zásterka.
RE: buď alebo...
autor: msarkozy
pridané: 06-07-2006 16:43


Koniec koncov sú tuším všetci poprední neokoni vyliečenými socialistami. Podobne ako skeptický ekolog je vyliečený greenpeace-ak. Oni len pochopili, že to takto nejde. Samozrejme, že sa na každé hnutie všelikto nalepí - aj na konzervativizmus - Janko Slota si napr. myslí, že SNS má najbližšie ku KDH. :D - ale v princípe myslím, že som bližšie k pravde ako Ty.
RE: buď alebo...
autor: Dominik Baco
pridané: 06-07-2006 16:54


Fajn, ze si beries pod palbu prave neoconov, vobec ma to neirituje :-)
RE: buď alebo...
autor: msarkozy
pridané: 06-07-2006 16:57


Aha a Ty si teda monarchista, či libertarián?
RE: buď alebo...
autor: Dominik Baco
pridané: 06-07-2006 17:08


No, na vyber vela nedavas. Monarchista alebo libertarian? Nuz, keby si toho libertariana nahradil slovami limited government, pokojne by som si vystacil len s tym. Inak, Marian, tesilo ma a vdaka za rozhovor, musim ale ist off.
RE: buď alebo...
autor: Havran ml
pridané: 07-07-2006 23:07


Mily Dominik a ktore su to tie hodnoty Zapadu? Alebo si chcel napisat ze civilizacia je na strane konzervativnych stran? A to si preco myslis?
rozlišujme
autor: msarkozy
pridané: 06-07-2006 16:26


Inak to spájanie Eurosocialistov s komunistickými a inými teroristami nie je takto správne - ani tí socialisti nemajú záujem na generovaní davového násilia ani terorizmu, len defetistické prostriedky, ktoré volia na boj proti nim nič neriešia a problémy skôr či neskôr generujú. Miešanie ich do jedného vreca s komunistami a nacistami je rovnaká blbosť ako keď tí socialisti obviňujú osadenstvo PS, neokonzervy, alebo KDH z fašizmu, stredoveku etc... .
RE: rozlišujme
autor: Dominik Baco
pridané: 06-07-2006 16:33


Prepac, ale badam, ze smerujes k tomu, ze ti chudaci eurosocialisti chcu zapadu pomoct, len si neuvedomuju, ze mu skodia. Ale myslim ze aj kredo PS hovori o tom, ze velmi dobre si uvedomuju co robia.
RE: rozlišujme
autor: msarkozy
pridané: 06-07-2006 16:37


Presne to chcem povedať - ti chudaci eurosocialisti chcu zapadu pomoct, len si neuvedomuju, ze mu skodia. - Aj krédo sa môže mýliť a spravidla sa aj mýli.
RE: rozlišujme
autor: Dominik Baco
pridané: 06-07-2006 16:41


Hmm, kredo PS sa nemyli. Mozme len pravda diskutovat o tom, kolki z tych eurosocialistov su s cielom svojich nadradenych - teda destruovat zapad - aj oboznameni.
RE: rozlišujme
autor: msarkozy
pridané: 06-07-2006 16:46


Fíha - takže sprisahanie? Ale no, myslel som že toto je skôr socialistická agenda.
RE: rozlišujme
autor: Dominik Baco
pridané: 06-07-2006 16:53


Ach, sprisahanie... Nuz, ak je sprisahnim to, ze clovek plny idealov rovnosti vstupi do socialistickej strany a potom je sklamany z toho, ze jeho idealy nie a nie naplnit, tak potom je toto slovo namieste.
RE: rozlišujme
autor: Michal Havran ml
pridané: 08-07-2006 9:21


A Dominik je clenom nejakej PS ze hovori o sklamani? Odkial autor vie ze ich je tolko sklamanych? Preco sa do soc-dem stran hlasi tolko ludi, co necitaju Jocha, nevidia ze maju radsej, aby neboli sklamani, vstupovat do gentlemanskych klubov? Mozno by bolo vhodne aby konzervativne media pisali o vlastnych politikoch; lebo vzdy ked zacnu riesit lavicu tak to dopadne ako u Jocha; cista dojmologia:
Manifest komunistickej strany
autor: tato
pridané: 06-07-2006 22:11


Dovolujem si vynatok z KM
http://members.tripod.com/~Klempera/manifest.htm#manifes...

" To se ovšem může stát nejprve jen despotickými zásahy do vlastnického práva a do buržoazních výrobních vztahů, tedy opatřeními, která se zdají ekonomicky nedostatečná a neudržitelná, která však v průběhu hnutí přerůstají sama sebe a jsou nevyhnutelná jako prostředek k převratu v celém způsobu výroby.

Tato opatření budou ovšem podle různých zemí různá.

V nejpokročilejších zemích může však být téměř všeobecně použito těchto opatření :

1. Vyvlastnění pozemkového majetku a použití pozemkové renty na výdaje státu.

2. Silně progresívní daň.

3. Zrušení dědického práva.

4. Konfiskace majetku všech emigrantů a rebelů.

5. Soustřední úvěru v rukou státu prostřednictvím národní banky se státním kapitálem a výhradním monopolem.

6. Soustřední[41] dopravy v rukou státu.

7. Zvýšení počtu národních továren, výrobních nástrojů, získávání nové orné půdy a meliorace pozemků podle společného plánu.

8. Stejná pracovní povinnost pro všechny, zřízení průmyslových armád, zejména pro zemědělství.

9. Spojení zemědělské a průmyslové výroby, úsilí o postupné odstranění rozdílu[42] mezi městem a venkovem.

10. Veřejná a bezplatná výchova všech dětí. Odstranění tovární práce dětí v její dnešní podobě. Spojení výchovy s materiální výrobou atd. "

Nepripomina Vam to nieco ?

RE: Manifest komunistickej strany
autor: D
pridané: 07-07-2006 10:19


Ano KM ;-) a Tebe?
RE: Manifest komunistickej strany
autor: tato
pridané: 07-07-2006 17:14


Mne to "trochu" pripomenulo predvolebne hesla dnesneho premiera . Pride aj k naplneniu ?
Dalsi bolsevici
autor: Zolo
pridané: 07-07-2006 3:36


My sme donedavna mali vladu strany pod hlavickou SDKU-DS, ale v skutocnosti to boli bolsevici. Ako inak nazvat stranu, ktora rozsirila statny aparat na 411,000 zamestnancov, zhabala sukromne majetky obcanov, zburala dvere politickeho oponenta, ale nikdy nepostavila pred sud, obmedzila slobodu prejavu pri navsteve hlavy statu istej velmoci, prevzala kontrolu nad mediami, nad policajnym aparatom a tajnou sluzbou, dala prominentnu ulohu byvalemu komunistickemu agentovi tajnej sluzby, atd. A bohati stale platia viac na daniach ako chudoba. Bolsevici to ako vysiti.
RE: Dalsi bolsevici
autor: Dušan
pridané: 07-07-2006 10:57


Zolo treba si overiť fakty. Štátny aparát sa naozaj rozšíril čo však bolo spôsobené presunom z tzv. verejného sektoru. Ale počet ľudí, ktorí sú platený z tvojich daní sa znížil (t.j. štátny + verejnoprávny). Minulá vláda (na čele s Dzurindom) zaviedla rovnú daň.
RE: Dalsi bolsevici
autor: Zolo
pridané: 07-07-2006 13:47


Este som zabudol na dotacie polnohospodarom z Tvojich dani. Sice iba mala ciastka z polovice Tvojho platu, ktoru vlada pod vedenim isteho maleho fuzateho bolsevika pod hrozbou nasilia prerozdelila.
Pakt Ribentrop-Molotov
autor: Dušan
pridané: 07-07-2006 11:22


Zmluva medzi Fibentrom a Molotovom bol pragmatický krok oboch strán. Pre obe strany bol v tom čase výhodný a obe strany to chápali ako "dočasné prímerie" a vedeli, že po čase stratí svoj zmysel. Preto to interpretovať ako nejakú kultúrnu vojnu, alebo robiť z toho ideológiu je nezmysel.
RE: Pakt Ribentrop-Molotov
autor: skoorwenetz
pridané: 09-07-2006 12:12


este zopar preklepov a vznikne z toho pakt Fitzentropp - Metchotow
pamate na "cudzie nechcme a svoje si nedame!?
autor: Martin Pener
e-mail: martin.pener@prave-spektrum.sk
pridané: 07-07-2006 12:19


Suhlasim ze narodna hrdost SNS konci pri Madaroch.

Budovanie pozitivnej narodnej hrdosti na zaklade vysledokov prace, sireni dobreho mena Slovenska v zahranici, mozme ohrozenie naroda a jeho zaujmov z inych azimutov a svetadielov - to im nic nehovori.

Pamatam si na postoje Slotu ked sem prisla KIA. Kvoli Korejcom by slovenskych vlastnikov pody najradsej vyvlastnil a vysidlil. (Tym nespochybnujem prinos KIA, sice kontroverzny, ale aspon niaky.)

Pred 10 rokmi tu bol Le Pen, Slota ho obetavo sprevadzal. Ze si Le Pen moze kludne potykat s madarskymi nacionalistami a vnukmi Miklosa Hortyho, tam uz nas Janicko nedovidi.

RE: pamate na
autor: Ledy
e-mail: Ledy@pobox.sk
pridané: 10-07-2006 2:04


Položil by som ti otázku: Kedy slovenská národná hrdosť nekončí pri Maďaroch? Môj dojem je taký, že slovenská národná hrdosť o ničom inom nie je iba o nenávisti voči Maďarom.
RE: pamate na
autor: Martin Pener
e-mail: martin.pener@prave-spektrum.sk
pridané: 10-07-2006 9:20


No - ved nieco podobne som chcel povedat aj ja.
RE: pamate na
autor: Ledy
e-mail: Ledy@pobox.sk
pridané: 10-07-2006 13:15


Asi tak. Bol som 2 roky dozadu s kamarátom z PB v Budapešti, keď sme sa tam rozprávali po slovensky nikto nemal problém, v reštike nás normálne obslúžili, a nikto sa nad ničím nepozastavoval.

Na druhej strane keď som bol s jedným kamošom z KN v Poprade tak som doslova "cítil" tú slovenskú "pohostinnosť".

RE: pamate na
autor: Zolo
pridané: 10-07-2006 23:06


To musela byt restauracia "U jazykovedca". Kde inde by rozoznal madarsky domorodec, ze hovorite po slovensky a nie slovinsky, ukrajinsky ci starosloviencinou.
RE: pamate na
autor: Martin Pener
e-mail: martin.pener@prave-spektrum.sk
pridané: 11-07-2006 13:08


A to tam (stred, sever, vychod) clovek ani nemusi prehovorit nasou prespuractinou alebo s madarskym prizvukom.

Narazam na hotelierov ktori bedakaju preco vlada nepodporuje cestovny ruch. Ale ze by sa v prvom rade prestali k hostom spravat ako k nevitanym otravnym votrelcom... Skoda reci.

ale
autor: kazatel
pridané: 07-07-2006 15:05


je zaujimave, ze podla vysledkov volieb to vypada, ze kdh volila len luza bez vzdelania, prevazne z dedin do 500 obyvatelov niekde v okoli presovskeho kraja.
RE: ale
autor: tato
pridané: 07-07-2006 18:42


Toto je len Tvoja domnienka . O mnoho zaujimavejsia je statistka skutocna . Napr. :

Obec Bajerov malo 179 platnych hlasov
KDH 34(18,99%) HZDS 9 (5,02%) SDKU 30 (16,75) SMER 50 (27,93) SNS 28(15,64)

Naproti tomu stoji obec Bajerovce s 142 platnymi hlasmi , podobny nazov obce podobny pocet obyvatelov a uplne ine hlasovanie .
KDH 2 (1.4%) HZDS 20 (14.08%) SDKU 3 (2,11%) SMER 73(51%) SNS 32 (22,53)

Nie je to jedina dvojicka, podobne su na tom obce Cervenica a Cervenica pri Sabinove .
1. (v tom istom poradi) 5(2,4%) 20(9,61) 28 (13,46%) 102 (49,06) 22 (10,57%) (pocet PH 208)
2. Cervenica p.S. 60 (18,69%) 45(14,01%) 35(10,09%) 102(31.77%) 39 (12.4%) (pocet PH 321)

Tiez sa to tyka obci Brezovica a Brezovicka .

Zaujimavostou je tiez obec Brezany s 78 PH, v ktorej vyhrala SNS so ziskom 28,2 % . Tiez je pekna ukazka rozudelenia hlasov (43 PH) v obci Daletice, kde SNS, SDKU a KDH ziskalo zhodne po 23,25% kazda strana 10 hlasov .

Takze, take jednoznacne to v tych dedinach do 500 obyvatelov zase nie je . Treba si len pozriet statistiku trosku podrobnejsie .

RE: ale
autor: Dominik Baco
pridané: 10-07-2006 18:27


"je zaujimave, ze podla vysledkov volieb to vypada, ze kdh volila len luza bez vzdelania, prevazne z dedin do 500 obyvatelov niekde v okoli presovskeho kraja."

Ano, KDH ma vela volicov prevazne v dedinach a trebars aj v Presovskom kraji. No nazyvat tychto ludi luzou bez vzdelania je pritvrde, to by volili jednu zo stran dnesnej vlady.

Skor by som povedal, ze u tychto volicov ide o akysi zvyk uz od roku 1990. To znamena, ze volit budu tu stranu, ktora sa vola KDH, a narozdiel od luzy bez vzdelania, ktora voli raz Smer, raz SNS, raz HZDS, tito ludia budu stranu, co sa vola KDH volit vzdy, zial asi bez zretela na to, kto je vo vedeni. Mam za to, ze jedine, co by tychto volicov od volby KDH mohlo odradit je to, keby KDH paktovalo s komunistami. Na toto slovo su tito volici KDH velmi citlivi, narozdiel od luzy bez vzdelania.

Ale predsa len je tu este iny, povedzme mestsky volic KDH, ten, ktory KDH nevoli zo zvyku, ale preto, ze vedeniu KDH doveruje. No akonahle z vedenia KDH odisli Palko, Lipsic a dalsi, tento mestsky volic bez nich KDH volit nebude.

RE: ale
autor: kazatel
pridané: 12-07-2006 8:24


treba si pozriet rozlozenie volicksej zakladne a tam by si zistil, ze najviac vzdelani volici su sdku, smer. smer ma este kopec studentov 20-29 rokov, ktori raz budu vysokoskolsky vzdelani.

sorry, ja len preberam slovnik co je tu, kde podla osvieteneho krivosika je kazdy luza...

kdh je strana na zanik nema perspektivu v dlhodobej politike. maximalne tak v okoli 5-0%. casom sa to tu vyprofiluje na 2 strany, ktore budu superit o volica, tak ako je to v UK, USA, DE. mozno zmena volebneho systemu by prospela aby tu vsakovake ministranicky zbytocne neobtazovali.

RE: ale
autor: tato
pridané: 13-07-2006 22:03


Kazatel, silno pochybujem, ze tu niekedy budu len 2-3 strany . Jednak sme prilis mala krajina, kde sa kazdy s kazdym pozna a ak nie, tak ich rodicia sa poznali . A podstatnejsie je , ze tuna ludia stale veria , ze nove strany im prinesu lepsi zivot. Takze tu budu stale vznikat nove a nove strany .Cize stranam ako DU, ZRS, SOP, ANO, SF, NADEJ, SMER,....vela buducnosti neostava (lo) Znovu a znovu ich prevalcuju alebo pohltia nove a este novsie strany . Tak isto si nemyslim, ze by im pomohol novy volebny system . O to skor budu vznikat nove nezname strany .
.
autor: marek
e-mail: .
pridané: 09-07-2006 23:27


toto je pre msarkozyho:

neviem, ci to tu v tych diskusiach vyhrabes - ale ak ano, tak sa pozri, co som pisal o ficovi - ze je to druhy meciar.

toto je sprava ta3 z nedele. dycholo na mna obdobie 94-98. fico rozprava uz presne to, co meciar vtedy - cely svet je zmanipulovany, slovensku nerozumie, nechape, ze on jediny chce slovensku dobre...

Fico: Negatívne reakcie z Európy sú objednané

Bratislava 9. júla (TASR) - Negatívne stanovisko Európskeho parlamentu a jeho frakcií voči novej slovenskej vláde je podľa premiéra Roberta Fica u Európskej ľudovej strany objednané predstaviteľmi SDKÚ-DS, KDH a SMK.

"V socialistickej frakcii v europarlamente pôsobia maďarskí poslanci, ktorí mali záujem, aby vo vláde sedela SMK," povedal Fico v relácii TA3 V politike. Bývalú vládu Mikuláša Dzurindu navyše podľa Fica riadili finančné spoločnosti, ktoré majú vplyv aj na európsku politiku.

Odmietavé postoje voči novej vláde vznikajú podľa premiéra aj preto, že monopoly a nadnárodné spoločnosti majú obavy, že dôjde k dodatočnému zdaňovaniu. "A o tomto zdaňovaní my hovoríme. Napríklad v prípade bánk uvažujeme o tom, že okrem 19-percentnej dane z príjmu chceme zaviezť aj osobitnú daň," dodal.

Novovzniknutá koalícia vytvára podľa Fica najlepší priestor pre sociálnodemokratickú politiku. "Máme šancu byť úspešní len vtedy, keď budeme realizovať predvolebné predsavzatia," konštatoval. Smer - SD zodpovedá svojim postavením za to, že vláda "bude normálna, proeurópsky orientovaná".

Rezort spravodlivosti je podľa Fica v dobrých rukách. "Pán Harabin bol predsedom Najvyššieho súdu SR a tým sa nestáva hocikto. Radšej budem mať človeka, ktorý ma 30-ročnú prax v súdnictve ako 33-ročného chlapca, ktorý nemá potuchu o tom, do čoho ide," dodal.

RE: .
autor: msarkozy
pridané: 10-07-2006 10:58


Od Fica som nejaké extra argumenty nikdy nečakal. Je pravda, že som si mylne myslel, že bude trochu prezieravejší, ale už výberom koalície ukázal značnú krátkozrakosť - tým výberom sa dostal tam kde je a vír udalostí ho ďalej povedie k presne takýmto argumentom a následné reakcie na tieto argumennty ho budú len utvrdzovať v tom, že celý svet sa proti nemu spikol a preto aj jeho lacné recepty nefungujú ako by mali - lenže on ani zďaleka nie je v tom postavení ako Mečiar v 90tych. Stále trvám na tom, že sa jedná o mladého zmrda - ktorý sa ešte v 89tom snažil robiť kariéru v KSČ - a tým sú určené aj hranice jeho intelektu - určite mu z huby ani v budúcnosti nič prevratné nevypadne. Príznačné je, že vytvoril vládu z kompletných ichtylov - a zdá sa, že on sám je z veľkej časti ichtylom - on je z časti taký dojemný politický vynálezca perpetua mobile - niečo ako ujo elektrón - ktorý sa čuduje, že na to musel sám prísť, keď je to také jednoduché. Mečiar bol a je presvedčený mafián - ktorého životnou vierou je , že väčší k.... j... .
RE: .
autor: marek
e-mail: .
pridané: 10-07-2006 12:02


o ludoch, ktori isli do kss na konci osemdesiatych rokov mam svoju mienku. to uz museli byt ini magori - ak by sa spytali aj nejakeho normalnejsieho clena strany - povedzme nejakeho, co tam vstupoval v sesdesiatych rokoch ako student alebo tak nejak - urcite by im povedal, aby sa na to vysrali. neviem, co je pravda na tom, ze sa fico ponukal aj do stb. myslim, ze so svojimi sklonmi k paranoji by bol idealny agent :)
podla mna je fico taky isty magor ako meciar. ano, nema taku charizmu - ale zas dostatocnu, aby ziskal 30 percent vo volbach.
z mojho pohladu - som nervoznejsi, ako ty, lebo fico je podla mna ctiziadostivy paranoidny magor - a takemuto dat do ruky cele slovensko ako hracku je dost velky hazard. ak by som si myslel to co ty, ze je len neskodny zmrd, ktoremu staci, ze je premier a necha ministrov robit viac-menej to, co uznaju za vhodne, tak by som az taky nervozny nebol. akokolvek su to tiez magori - mam pocit, ze sa v tych jednotlivych oblastiach predsalen vyznaju o trochu lepsie ako fico. harabin je pruser - to je jasne. ta min. prace je uz predposrana - ze chce studovat dopady a radit sa s predchadz. ministrami. min. zahranicia sice nema chrbticu (ale ved tu nemal ani kukan-tusim je to kvalifikacia na post), ale zas je dost znamy, aby mu otvorili dvere aspon krajiny eu. minister financii je mlady zmrd, ktory by najradsej vsetko nechal tak a pripisal si do zivotopisu, ze bol minister. a tak by sa dalo pokracovat. no skratka, keby sa fico do toho moc nesral, tak by to az taka katastrofa byt nemusela. min. financii poskytol hn celkom normalny rozhovor - no a par dni nato - fico ako besny popiera to, co povedal minister financii. ako to moze fungovat? nie som magor, aby som chcel pre slovensko tak ako fico prednedavnom - cim horsie, tym lepsie. ak uz ma slovensko prejst aj skuskou koalicie troch magorov - tak aspon nech je to s co najmensimi skodami. no a fico zatial ukazuje, ze to lacne nebude. ja uz nechcem, aby si obcania slovenska museli odsrat dalsie ekonomicke balicky a aby sa opat museli hanbit za svoju krajinu.

RE: .
autor: msarkozy
pridané: 10-07-2006 16:24


Chýba tu významná početná vrstva ľudí o ktorých by sa Fico mohol oprieť a ktorí by zažívali orgazmy pri vedomí svojej masovej jednoty. Mečiar svojho času realisticky pochopil situáciu keď si uvedomil, že na Slovensku mlčiaca väčšina neprijala november 89 a stal sa jej hovorcom. Fico žije len z neexistencie relevantnej politickej opozície voči Dzurindovej vláde. On je opozičník z povolania - jeho loďka sa bude len postupne potápať a sám bude vymenený - ako bude jeho spolupracovníkom dochádzať, že sa jedná o neschopného trotla. Už teraz sa jeho vlastní ministri usmievajú pod fúzy, keď majú komentovať jeho nápady. Nemá žiadnu veľkú moc ani prostriedky na to aby tu niečo riešil po Mečiarovsky. Jediné čo majú spoločné sú silácke reči.
Vymeneny Fico
autor: Zolo
pridané: 10-07-2006 23:08


Vsak tak to ma byt. Po jednom ci dvoch volebnych obdobiach bu de Fico vymeneny. Dufajme vsetci, ze k lepsiemu. Ale i ked nie, politikov treba menit pravidelne.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group