ISSN 1335-8715

19-06-2006   Michal Drotován   Komentáre   verzia pre tlač

Voľby 2006 – Správa o stave spoločnosti

Voľby sa skončili, karty sú rozdané. Kto je víťaz a kto porazený? Pre zahraničné periodiká je táto otázka jednoduchá, porovnajú volebné zisky a vyhodnotia. Tak napríklad Gazela Wyborcza ohodnotí, že „výsledok volieb ukázal, že Slováci odmietajú sociálne a hospodárske reformy premiéra Mikuláša Dzurindu“. Fico vyhral. Je to naozaj tak? Ak sa pozrieme pod pokrývku, tak to vôbec nie je také jednoznačné.

Výpočty sú až veľmi jednoduché. V absolútnom počte hlasov získali SMER- SD a SNS (vychádzajúc z premisy zrátania výsledkov PSNS a SNS vo voľbách 2002) presne o toľko hlasov viac, o koľko ich stratilo HZDS (teda o cca 350 000). Táto skupina sa iba presunula od jedného proféta (Mečiara) k inému (Fico). Pozitívna správa je tá, že počet iracionálne zmýšľajúcich ľudí sa na Slovensku nemení. Samozrejme, určité hlasy prebral SMER aj KSS (tento počet doplnil strane SMER počet hlasovacích lístkov o ktoré „prišiel“ neúčasťou niektorých pôvodných voličov HZDS, ktorí sa na rozdiel od volieb 2002 radšej venovali záhradke) , ale to nič nemení na fakte, že počet voličov jednotlivých strán HZDS, SMER- SD, KSS a SNS zostal prakticky konštantný. Táto skutočnosť empiricky vylučuje hodnotiť tieto voľby ako prehru reforiem. Počet voličov, ktorí chcú, aby sa o nich staral štát a odmietajú prijať osobnú zodpovednosť za svoj život, sa nezvýšil. Dá sa dokonca povedať, že odklonom od HZDS smerom k Ficovi dokázali reálnejšie artikulovať svoje záujmy o povinnosti štátu postarať sa o svojich občanov.

Výroky a prehlásenia niektorých politikov v povolebných diskusiách, jasne naznačujú, že buď úmyselne zavádzajú, alebo majú neschopných poradcov. Jeden z bludov je Ficove vyjadrenie, že sú jediná ľavicová strana v parlamente. Faktom je však skutočnosť, že napríklad v analýze predvolebných programov Nadácie F. A. Hayeka sa SNS dokonca dostala bližšie ku KSS ako Ficov SMER. Opäť sa raz potvrdzuje nezmysel o krajnej pravici ako opozite voči krajnej ľavici, ktorá jedna s druhou de facto splýva z opačných koncov v jeden celok. (Ako to už v roku 1944 tvrdil v knihe Cesta do otroctva F.A. von Hayek, neskôr napríklad R. Aron alebo H. Arendt.) Na základe tejto skutočnosti je teda možná aj eventualita, že KSS stratila hlasy na úkor SNS.

Prejdem však na konkrétne výsledky strán, ktoré sa dostali do parlamentu resp. zostali pred jeho bránami. Orientáciou budú zisky jednotlivých strán a rôzne iné faktory, ktoré sa pokúsim analyzovať.

SMER- SD:

Podľa zisku 50 mandátov a 29,14 % jednoznačný víťaz volieb. Róbert Fico však nie je hlupák a vie si aj sám spočítať, že táto skutočnosť nemusí ešte nič konkrétne znamenať. Precedens v podobe dvoch víťazstiev HZDS vo rokoch 1998 a 2002 je dostatočným varovaním pred veľkohubými rečami. Fico bude buď musieť vypúšťať body z programu, alebo znižovať personálne nároky v budúcej vláde. Ako som už vyššie hovoril, hlasy získal hlavne od bývalých voličov HZDS, preto z pohľadu rádového voliča týchto strán (SMER a HZDS) by bola najlogickejšia koalícia s SNS. Ficoví kolegovia zo socialistickej internacionály (kam sa dostal hlavne vďaka bývalej SDSS) by však určite neskrývali odpor. Veď si len skúsme predstaviť napríklad koalíciu socialistov s LePenovou FN vo Francúzsku. Čelní predstavitelia strany SMER a hlavne jej sponzori by s takouto eventualitou pravdepodobne nesúhlasili. Ak teda Fico nebude poslúchať svojich voličov, tak je táto koalícia možná iba v krajom prípade, keď to bude jediná možnosť, aby Fico nezostal so Slotom v opozícií. Fico si uvedomuje, že volebný zisk okolo 30% je maximum, čo jeho strana (a aj strana akákoľvek iná) môže na Slovensku pri súčasnom pomernom volebnom systéme získať. Z pohľadu do budúcnosti je počet 50 kresiel pre Smer maximum.

SDKÚ - DS:

Strana premiéra Mikuláša Dzurindu opäť vstala z mŕtvych a získala 31 mandátov a 18,35 %. V strane si však musia uvedomiť, že to nie je zásluha Dzurindu, ale celého jeho tímu a členov strany. Dá sa dokonca povedať, že voliči SDKÚ čiastočne odmietli osobu samotného Dzurindu, hovoria o tom preferenčné hlasy odovzdané Radičovej a Miklošovi, ktorí odsunuli predsedu vlády až na tretie miesto. Táto skutočnosť vypovedá o tom, že jej voliči súhlasia s volebným programom aj s reformami, ale nesúhlasia s politikou, ktorá sa spája s Dzurindom. Poradcovia SDKÚ urobili vynikajúci ťah s ministerkou I. Radičovou, ktorá sa stala protipólom Z. Martinákovej.

Povolebné vyhlásenie Fica, že jedine bohatá Bratislava si zvolila SDKÚ, je zavádzajúce. Je síce skutočnosťou, že v Bratislavskom kraji získala ako v jedinom táto strana prvenstvo (v Bratislave ešte výrazne vyššie ako v okresoch Malacky, Pezinok a Senec), ale hovoriť o elektoráte SDKÚ ako o „bohatých Bratislavčanoch“ nie je podložené. V kraji s najvyššou nezamestnanosťou (aj keď novinári aj politici často hovoria o chudobnom východe, skutočnosť je taká, že už dlhodobo je najvyššia nezamestnanosť v BB-kraji, hlavne v okresoch Krupina, Veľký Krtíš, Rimavská Sobota a Lučenec) bol rozdiel medzi voličmi SDKÚ a SMERu najnižší (cca 2 percentuálne body). Tento kraj je baštou člena SMERu a bývalého rektora UMB Murgaša. Napriek tomu tu získala SDKÚ 27,5 %. Pre SDKÚ vyzerá najschodnejšie koalícia SDKÚ- KDH- SMK – HZDS (bez Mečiara). Táto koalícia by bola zároveň jedinou výhrou pre reformné Slovensko.

SNS:

To, že jediná prekážka vstupu SNS do parlamentu v roku 2002 bol rozpor medzi Malíkovou a Slotom, sa ukázalo v týchto voľbách, keď kandidovali spolu. SNS je pre ich voličov značka a Jano Slota pojem. Z toho vyplýva ideálna kombinácia pre „roduverných Slovákov“ a to Slota v SNS. Dôkazom irelevantnosti ostatných členov je skutočnosť, ako skončili jej bývalí členovi Prokeš, Móric, Slavkovská, Sitek, Andel atď. v strane SLNKO, ktorá napriek relatívne výraznej kampani (aspoň v Bratislave) získala smiešnych 0,17 % hlasov. Slota sa hneď aj prezentoval, keď hneď ráno po voľbách v Slovenskom rozhlase označil za „absolútnu prioritu programu strany“, aby Maďari neboli vo vláde. Ako povedal J. Drgonec, „aj hulváti majú právo na pomerné zastúpenie“. Ja len dodám, že si môžu vykrikovať ako Bollová v opozícií. Žiadna strana, čo chce mať budúcnosť, nepôjde so Slotom do koalície.

SNS získalo 20 kresiel 11,73 % a najviac ju podľa slov Slotu potešilo, že predbehla Maďarov. Určitá skupina voličov teda považuje za svoj najväčší prínos do chodu dejín skutočnosť, že sa narodili ako Slováci. K tomu nieto čo dodať. Po vstupe SR do EÚ sa dal očakávať nárast preferencií extrémistov. „Politológ“ Rastislav Tóth v nočnej relácií Slovenského rozhlasu tesne po uzavretí volebných miestnosti tvrdil, že voliči SNS ju volili preto, „že chceli zdynamizovať Slovensko“. Ja len dodám, že pravdepodobne vychádzal z konceptu lúzokracie.

SMK:

Zisk 11,68 % a 20 mandátov je pre SMK historický úspech. Pozitívom je, že ich volila aj skupina slovenských voličov. To potvrdzuje skutočnosť, že ak by bola SMK menej etnicky orientovaná, prípade by upravila svoju politiku v poľnohospodárstve, mala by reálny potenciálny elektoriát aj medzi občanmi slovenskej národnosti. Béla Bugár sa stal po týchto voľbách jednoznačne najsympatickejším lídrom parlamentnej strany. Na Slotove vyhlásenia v TV Markíza reagoval smiechom, čo je asi tá najrozumnejšia reakcia. Ak SMK bude vo vláde, Slota sa chystá odstúpiť. Už len z tohoto (a nielen z tohoto dôvodu) by SMK mala byť opäť vo vláde.

ĽS - HZDS:

Paradox slovenskej politiky je ten, že aj keď hnutie získalo iba 15 mandátov, má o mnoho väčší koaličný potenciál ako pred štyrmi či ôsmimi rokmi, keď voľby vyhralo. Hviezda V. Mečiara zhasína a s ním aj celé HZDS. Je veľmi pravdepodobné, že to budú posledné štyri roky HZDS v slovenskom parlamente. Elektorát nielen vymiera, ale stáva sa aj značne nestabilný. Mečiar môže urobiť iba jedinú vec, a to vzdať sa pôsobenia svojej osoby vo vláde SR. Ak by išiel so Smerom a SNS, tak by sa mohol stať maximálne ministrom, ak by odstúpil, tak by umožnil vládu SDKÚ- SMK- KDH- HZDS. Tá by pomohla nielen jeho hnutiu, ale čiastočne aj jeho osobe. V tomto kontexte netreba zabúdať na skutočnosť, ktorú slovenskí novinári stále obchádzajú, a to že vo vláde v rokoch 1994-1998 nebolo iba HZDS, ale aj SNS. Ak má Mečiar ešte trochu zdravého rozumu, tak odstúpi od svojich požiadaviek.

KDH:

Zisk 14 mandátov a 8,31 % je napriek vyhláseniu Hrušovského pre KDH sklamaním. Ešte väčším sklamaním by bola skutočnosť, že by KDH vstúpilo do vlády s Ficom a Slotom. To by mohlo mať pri ďalších voľbách reálne za následok, že KDH ostane mimo parlamentu. Vnútrostranícka situácia (na základe mojich rozhovorov s niektorými členmi strany) tiež nie je ružová, nespokojnosť už dlhšiu dobu vládne hlavne v bratislavských kluboch KDH, ktoré nesúhlasia s personálnou politikou ústredia. Dôkazom je aj prekrúžkovanie sa Petra Gaburu zo 77. miesta na 9. Pozitívom je aj vypadnutie „pošuka“ P. Muranského (lojálneho a neschopného predsedu krajskej rady v B. Bystrici). Nezobratie kandidátov OKS malo tiež svoj efekt, keď sa potenciálni voliči obrátili radšej na odbornejšie vypracovaný program SDKÚ. Prekrúžkovanie Lipšica pred Palka je tiež dôkazom, že kádeháci nie sú veľmi naklonení radikálnym „bojovníkom za pravdu božiu“. KDH dokázalo, že síce má určitý elektorát, no napriek určitej kampani sa im nepodarilo získať nikoho nového, dokonca ešte stratilo 45 000 hlasov.

Hrušovskému sa nevyplatila kampaň v zmysle „ak nechcete voliť KDH radšej ostante doma“. Celá ich kampaň bola iba o nízkej volebnej účasti, ktorá pomôže KDH k vyšším percentám. V princípe je to pravda, ak by bola účasť výrazne vyššia, tak by KDH ostalo pred bránami parlamentu. Najschodnejšia cesta pre KDH do budúcnosti je postaviť na čelo Daniela Lipšica a odstaviť „byrokrata“ Hrušovského a „drakobijca“ Palka.

KSS:

Jednoznačne vysokým pozitívom je skutočnosť, že Bollová, Ševc , Ondriáš a spol. môžu nasledujúce štyri roky rečniť iba doma pred telkou prípadne cez ulicu v krčme. Negatívom je to, že táto strana získala príspevok na činnosť z našich daní.

SF:

Martinákovej a jej pozliepanej skupine ostali iba oči pre plač, z príspevku možno ani nesplatí úver a pravdepodobne sa do konca roka rozpadne. Občianski aktivisti prestanú snívať o veľkej politike a vrátia sa do práce v NGO, kam patria a kde môžu urobiť o mnoho viacej ako v NR SR. Róbert Kotian sa opäť prihlásil do neúspešného projektu a jeho kariéra novinára sa tiež de facto asi skončila. Branislav Opaterný musí cítiť čiastočné zadosťučinenie. Budúce voľby už o tejto strane nebudeme určite počuť. Hlasy pre Martinákovu získala Radičová.

ANO:

1,42% je reálny potenciál Pavla Ruska bez lojálnej televízie, ostatné „postavičky“ ako Černá, Brestenská či Perišková pritiahli maximálne širšiu rodinu. O ANO už nebudeme v reálnej politike nikdy počuť. Pavol Rusko sa stáva nulou, akou bol pred rokom 1995. Možno sa ešte pokúsi kandidovať do mestského zastupiteľstva.

Strany, ktoré nezískali jedno percento:

Slovenský folklór tento raz tvorilo 12 strán, nepomohla ani relatívne drahá kampaň (Prosperita Slovenska – 0,13% , SLNKO – 0,17% alebo NÁDEJ – 0,63%), nepomohli „kortešačky“ priamo pred volebnými miestnosťami (SDĽ - 0,12%), nepomohol ani prezident (HZD - 0,63%) a nepomohol ani najlepší program (OKS - 0,27%). Šimkova Misia 21 dokonca „súperila“ s S.O.S. o posledné miesto. O 25 hlasov tento súboj „prehrala“. Tieto strany majú v princípe dve možnosti- buď zaniknú, alebo sa orientujú na komunálnu politiku, kde viaceré majú výrazne lepšie šance na úspech (Nádej, OKS, Misia 21, ale aj HZD).

Okrem „rýchlokvasných“ strán, ktoré stavali na ambíciách jednotlivcov (či už dostať sa do parlamentu, alebo urobiť si PR kampaň, čo sa im z dôvodu malého priestoru zadarmo v reláciách veľmi nepodarilo) zostávajú tri „slušné strany“, ktoré boli opláchnuté veľmi studenou sprchou. Ide sa o OKS, Nádej a Misiu 21. V pomere náklady/zisk najviac stratila Nádej. OKS rovnako dostalo budíček, že buď pretransformuje stranu (začnúc vymenením predsedu Tatára napríklad za Šebeja), alebo sa bude musieť zmieriť s tým, že ostane iba malou, aj keď veľmi činnou a výbornými nápadmi hýriacou skupinou. Ukázalo sa v plnej nahote, že OKS nebojuje o percentá, ale o métu 10 000 voličov, ktorú v troch voľbách po sebe (2002,2004,2006) nedosiahla, dokonca v absolútnych číslach ide o klesajúcu krivku. Ľudia chcú dobrý program, ale chcú aj stranu, ktorá by ho mohla plniť (aj na základe nevyhnutných kompromisov s inými stranami). Politika je umenie možného. Možno by OKS nezaškodilo zostúpiť z intelektuálneho piedestálu medzi obyčajných ľudí. Nestačí si iba hladkať ego, že mám najlepší program na Slovensku (či na svete??).

Poslednou kapitolou je Ivan Šimko, človek, ktorý sa po mnohých pokusoch stal predsedom strany. Jeho aktivity proti komunistom aj zákon o zločinoch komunizmu sú chvályhodné . Za „zánik“ tohto politika môže zlá slovenská tradícia, keď sa miesto názorových platforiem a krídiel v rámci veľkých strán radšej vytvárajú nové strany a straničky. A všetci idealisti v malých stranách po celom Slovensku by si mali uvedomiť, že politika nie je snehobiela záležitosť. Skôr je záležitosť snehu okolo bratislavského Slovnaftu. V každom prípade by bola škoda, ak by malé strany nepokračovali ďalej na lokálnej úrovni.

Výsledky slovenských parlamentných volieb 2006 nie sú až také zlé, ak sa možno na prvý pohľad zdá. Ak by vznikla koalícia SDKÚ-SMK-KDH-HZDS (bez Mečiara), tak by dokonca boli výborné. Opačný by bol extrém SMER-HZDS-SNS. Tento triumvirát by sme pokojne mohli nazvať lúzokraciou.

MICHAL DROTOVÁN
(autor je študent politológie FF TU)


Odkazy:

Výsledky volieb (graf)
Poslanecké mandáty (graf)
Volebný report z roku 2002

  Na tahu je Meciar
   Czechtek 19-06-2006 18:03
  RE: Na tahu je Meciar
   jano 19-06-2006 18:34
  RE: Na tahu je Meciar
   Czechtek 19-06-2006 18:49
  RE: Na tahu je Meciar
   skoorwenetz 25-06-2006 2:28
  velky suhlas
   romco 19-06-2006 18:31
  Ako dalej pan Meciar??
   Martin 19-06-2006 18:32
  RE: Ako dalej pan Meciar??
   Czechtek 19-06-2006 18:56
  RE: Ako dalej pan Meciar??
   Knieža Metternich 19-06-2006 19:28
  RE: Ako dalej pan Meciar??
   Czechtek 19-06-2006 21:03
  RE: Ako dalej pan Meciar??
   Alexios Komnenos 20-06-2006 10:57
  RE: Ako dalej pan Meciar??
   Peter Frišo 20-06-2006 11:19
  RE: Ako dalej pan Meciar??
   Ondrej 20-06-2006 14:27
  RE: Ako dalej pan Meciar??
   Zolo 06-07-2006 1:00
  RE: Ako dalej pan Meciar??
   Katarina 19-06-2006 21:43
  RE: Ako dalej pan Meciar??
   Czechtek 19-06-2006 22:08
  koalícia
   msarkozy 19-06-2006 19:38
  RE: koalícia
   Czechtek 19-06-2006 20:44
  RE: koalícia
   msarkozy 19-06-2006 21:00
  RE: koalícia
   Czechtek 19-06-2006 21:19
  RE: koalícia
   Msarkozy 19-06-2006 22:19
  RE: koalícia
   LIBERTARIAN 03-07-2006 13:16
  Analyza
   Peter Šurda 19-06-2006 19:49
  RE: Analyza
   Czechtek 19-06-2006 20:52
  RE: Analyza
   Ondrej 19-06-2006 22:05
  RE: Analyza
   Czechtek 19-06-2006 22:11
  RE: Analyza
   skoorwenetz 25-06-2006 2:36
  RE: Analyza
   Jozef Filko 19-06-2006 22:24
  Socializmus vitazi, vzdy znova a znova
   Tomas Sikorsky 19-06-2006 20:46
  RE: Socializmus vitazi, vzdy znova a znova
   Ondrej 19-06-2006 22:06
  RE: Socializmus vitazi, vzdy znova a znova
   Tomas Sikorsky 19-06-2006 22:15
  RE: Socializmus vitazi, vzdy znova a znova
   alfaomega 19-06-2006 22:21
  SMER-KDH-SNS
   Peter Kralik 19-06-2006 22:27
  myslím, že
   msarkozy 19-06-2006 22:39
  RE: SMER-KDH-SNS
   Slavo Brtko 19-06-2006 23:21
  RE: SMER-KDH-SNS
   Goran 20-06-2006 0:24
  RE: SMER-KDH-SNS
   marek 20-06-2006 0:46
  RE: SMER-KDH-SNS
   andrej pagáč 20-06-2006 2:14
  RE: SMER-KDH-SNS
   marek 20-06-2006 8:36
  RE: SMER-KDH-SNS
   LIBERTARIAN 20-06-2006 9:18
  RE: SMER-KDH-SNS
   msarkozy 20-06-2006 9:24
  RE: SMER-KDH-SNS
   LIBERTARIAN 20-06-2006 11:57
  RE: SMER-KDH-SNS
   msarkozy 20-06-2006 13:02
  RE: SMER-KDH-SNS
   LIBERTARIAN 20-06-2006 13:09
  RE: SMER-KDH-SNS
   msarkozy 20-06-2006 13:17
  RE: SMER-KDH-SNS
   LIBERTARIAN 21-06-2006 14:38
  RE: SMER-KDH-SNS
   jg 21-06-2006 16:38
  RE: SMER-KDH-SNS
   skoorwenetz 25-06-2006 2:43
  RE: SMER-KDH-SNS
   msarkozy 26-06-2006 12:32
  RE: SMER-KDH-SNS
   LIBERTARIAN 26-06-2006 12:40
  RE: SMER-KDH-SNS
   msarkozy 26-06-2006 12:59
  RE: SMER-KDH-SNS
   LIBERTARIAN 26-06-2006 13:40
  RE: SMER-KDH-SNS
   msarkozy 26-06-2006 14:41
  RE: SMER-KDH-SNS
   msarkozy 26-06-2006 14:47
  RE: SMER-KDH-SNS
   LIBERTARIAN 27-06-2006 8:22
  RE: SMER-KDH-SNS
   tato 26-06-2006 17:47
  RE: SMER-KDH-SNS
   Lukas Krivosik 20-06-2006 10:21
  RE: SMER-KDH-SNS
   Czechtek 20-06-2006 11:16
  RE: SMER-KDH-SNS
   Trochu viac 20-06-2006 13:53
  RE: SMER-KDH-SNS
   Lukas Krivosik 20-06-2006 21:32
  RE: SMER-KDH-SNS
   Filip Glasa 21-06-2006 21:32
  RE: SMER-KDH-SNS
   Lukas Krivosik 21-06-2006 22:57
  RE: SMER-KDH-SNS
   Slavo Brtko 29-06-2006 10:37
  stat musi byt niekym riadeny
   marek 20-06-2006 0:28
  Trocha spekulativnych argumentov ku koalicii SMER-KDH-SNS
   Peter Kralik 20-06-2006 0:30
  kdh na krizovatke
   marek 20-06-2006 0:35
  RE: kdh na krizovatke
   msarkozy 20-06-2006 8:43
  RE: kdh na krizovatke
   Peter Frišo 20-06-2006 8:50
  RE: kdh na krizovatke
   msarkozy 20-06-2006 9:02
  RE: kdh na krizovatke
   marek 20-06-2006 10:30
  RE: kdh na krizovatke
   Peter Frišo 20-06-2006 14:18
  RE: kdh na krizovatke
   Czechtek 20-06-2006 11:29
  RE: kdh na krizovatke
   msarkozy 20-06-2006 12:53
  RE: kdh na krizovatke
   Czechtek 20-06-2006 15:23
  RE: kdh na krizovatke
   msarkozy 20-06-2006 15:33
  RE: kdh na krizovatke
   Lukas Krivosik 20-06-2006 21:36
  RE: kdh na krizovatke
   Czechtek 21-06-2006 13:46
  RE: kdh na krizovatke
   Czechtek 21-06-2006 13:55
  .
   marek 20-06-2006 0:40
  RE: .
   msarkozy 20-06-2006 9:08
  RE: .
   msarkozy 20-06-2006 9:15
  RE: .
   marek 20-06-2006 9:50
  RE: .
   msarkozy 20-06-2006 9:57
  RE: .
   marek 20-06-2006 10:39
  RE: .
   msarkozy 20-06-2006 10:46
  RE: .
   marek 20-06-2006 10:52
  RE: .
   msarkozy 20-06-2006 11:18
  RE: .
   marek 20-06-2006 12:57
  RE: .
   msarkozy 20-06-2006 13:09
  Fico a vladnutie
   Jozef Filko 20-06-2006 1:05
  RE: Fico a vladnutie
   marek 20-06-2006 2:10
  RE: Fico a vladnutie
   marian 22-06-2006 9:56
  vyorané myši
   Dušan 20-06-2006 7:59
  RE: vyorané myši
   Ondrej 20-06-2006 14:48
  RE: vyorané myši
   Dušan 21-06-2006 8:31
  Uplne inak
   PeterS 20-06-2006 9:29
  RE: Uplne inak
   Zolo 06-07-2006 1:09
  kdh
   lopo 20-06-2006 9:33
  RE: kdh
   LIBERTARIAN 20-06-2006 9:40
  RE: kdh
   marek 20-06-2006 10:16
  RE: kdh
   Peter Frišo 20-06-2006 10:18
  RE: kdh
   Lukas Krivosik 20-06-2006 10:31
  RE: kdh
   marek 20-06-2006 10:55
  RE: kdh
   LIBERTARIAN 20-06-2006 11:45
  RE: kdh
   Jozef Filko 20-06-2006 12:28
  RE: kdh
   LIBERTARIAN 20-06-2006 13:04
  RE: kdh
   jg 20-06-2006 14:19
  RE: kdh
   Daniel Valent 20-06-2006 17:35
  RE: kdh
   LIBERTARIAN 21-06-2006 7:40
  RE: kdh
   D 21-06-2006 13:11
  RE: kdh
   LIBERTARIAN 21-06-2006 14:46
  RE: kdh
   jg 21-06-2006 16:11
  RE: kdh
   D 22-06-2006 10:00
  RE: kdh
   jg 21-06-2006 15:57
  RE: kdh
   LIBERTARIAN 22-06-2006 8:07
  RE: kdh
   jg 22-06-2006 15:49
  RE: kdh
   LIBERTARIAN 23-06-2006 8:16
  RE: kdh
   jg 23-06-2006 16:09
  RE: kdh
   Jozef Filko 20-06-2006 21:42
  RE: kdh
   jg 20-06-2006 22:52
  RE: kdh
   Jozef Filko 20-06-2006 23:00
  RE: kdh
   jg 21-06-2006 2:59
  RE: kdh
   LIBERTARIAN 21-06-2006 7:45
  RE: kdh
   marek 20-06-2006 10:18
  RE: kdh
   PeterS 20-06-2006 10:31
  RE: kdh
   marian 22-06-2006 10:06
  Zmeny
   LIBERTARIAN 20-06-2006 9:37
  Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Alexios Komnenos 20-06-2006 11:11
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Czechtek 20-06-2006 11:50
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Lukas Krivosik 20-06-2006 11:58
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   PeterS 20-06-2006 12:40
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   jg 20-06-2006 13:03
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Ondrej 20-06-2006 15:26
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Alexios Komnenos 21-06-2006 10:32
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Bubu 02-07-2006 16:45
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marek 20-06-2006 12:27
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 12:44
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marek 20-06-2006 13:13
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 13:23
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   LIBERTARIAN 20-06-2006 13:41
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 13:50
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Alexios Komnenos 20-06-2006 13:55
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 14:05
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marek 20-06-2006 15:32
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 15:47
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Ondrej 20-06-2006 15:48
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marek 20-06-2006 16:45
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Alexios Komnenos 21-06-2006 10:18
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 22-06-2006 10:37
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marek 22-06-2006 18:43
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marian 22-06-2006 10:14
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Alexios Komnenos 20-06-2006 12:36
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   PeterS 20-06-2006 12:52
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Czechtek 20-06-2006 13:21
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   PeterS 20-06-2006 14:14
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Czechtek 20-06-2006 15:00
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   Alexios Komnenos 20-06-2006 13:47
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   PeterS 20-06-2006 14:16
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 14:20
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   PeterS 20-06-2006 14:26
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 14:33
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   PeterS 20-06-2006 16:08
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   PeterS 20-06-2006 16:15
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   skoorwenetz 25-06-2006 3:11
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marian 22-06-2006 10:24
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 16:36
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marek 20-06-2006 16:58
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 17:06
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 17:09
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marek 20-06-2006 18:03
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 20-06-2006 18:16
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   marek 20-06-2006 18:40
  RE: Volte voly, volte byky, jen nevolte bolseviky.
   msarkozy 23-06-2006 16:15
  Kto sme ?
   LIBERTARIAN 20-06-2006 13:49
  RE: Kto sme ?
   msarkozy 20-06-2006 13:51
  RE: Kto sme ?
   LIBERTARIAN 20-06-2006 14:04
  RE: Kto sme ?
   msarkozy 20-06-2006 14:10
  RE: Kto sme ?
   LIBERTARIAN 20-06-2006 14:19
  RE: Kto sme ?
   msarkozy 20-06-2006 14:26
  RE: Kto sme ?
   Lukas Krivosik 20-06-2006 21:52
  RE: Kto sme ?
   miso 21-06-2006 12:11
  RE: Kto sme ?
   LIBERTARIAN 21-06-2006 14:33
  RE: Kto sme ?
   jg 21-06-2006 16:06
  RE: Kto sme ?
   PeterS 20-06-2006 14:25
  Palko (TA SR)
   PeterS 20-06-2006 14:21
  RE: Palko (TA SR)
   Ondrej 20-06-2006 15:51
  Podstata systemu
   LIBERTARIAN 20-06-2006 15:52
  RE: Podstata systemu
   PeterS 20-06-2006 16:28
  RE: Podstata systemu
   jg 20-06-2006 16:59
  RE: Podstata systemu
   marek 20-06-2006 18:25
  RE: Podstata systemu
   Martin 20-06-2006 18:27
  RE: Podstata systemu
   jg 20-06-2006 19:27
  Ako dlho by vydrzal Fico s Meciarom a Slotom?
   june 20-06-2006 16:13
  RE: Ako dlho by vydrzal Fico s Meciarom a Slotom?
   PeterS 20-06-2006 16:18
  RE: Ako dlho by vydrzal Fico s Meciarom a Slotom?
   june 20-06-2006 16:34
  RE: Ako dlho by vydrzal Fico s Meciarom a Slotom?
   Czechtek 20-06-2006 19:47
  RE: Ako dlho by vydrzal Fico s Meciarom a Slotom?
   Lukas Krivosik 20-06-2006 21:55
  RE: Ako dlho by vydrzal Fico s Meciarom a Slotom?
   LIBERTARIAN 21-06-2006 7:28
  spektrum pravej luzy
   m€ 20-06-2006 16:49
  RE: spektrum pravej luzy
   Ondrej 20-06-2006 18:09
  RE: spektrum pravej luzy
   m€ 22-06-2006 21:16
  RE: spektrum pravej luzy
   miso 21-06-2006 12:27
  RE: spektrum pravej luzy
   luk 21-06-2006 23:01
  RE: spektrum pravej luzy
   m€ 22-06-2006 21:08
  Intelektulali a my
   Daniel Valent 20-06-2006 18:00
  RE: Intelektulali a my
   jg 20-06-2006 20:05
  RE: Intelektulali a my
   Daniel Valent 21-06-2006 1:08
  Povolebny poker
   Lukas Krivosik 20-06-2006 22:41
  RE: Povolebny poker
   tato 20-06-2006 23:14
  RE: Povolebny poker
   Jozef Filko 20-06-2006 23:32
  RE: Povolebny poker
   tato 20-06-2006 23:43
  RE: Povolebny poker
   june 21-06-2006 13:47
  RE: Povolebny poker
   PeterS 21-06-2006 0:17
  RE: Oprava
   PeterS 21-06-2006 0:24
  RE: Povolebny poker
   Czechtek 21-06-2006 10:21
  VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   Peter Kralik 20-06-2006 22:52
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   marek 21-06-2006 0:04
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   marian 22-06-2006 10:48
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   marek 22-06-2006 18:58
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   Czechtek 21-06-2006 10:35
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   Czechtek 21-06-2006 21:06
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   Jozef Filko 21-06-2006 22:47
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   tato 21-06-2006 23:59
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   marek 22-06-2006 0:09
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   Jozef Filko 22-06-2006 0:31
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   marek 22-06-2006 0:38
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   marek 22-06-2006 0:41
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   Jozef Filko 22-06-2006 1:09
  RE: VLADA SMER-SNS-HZDS CORAZ REALNEJSIA
   marian 22-06-2006 10:52
  Niet vitaza ani porazeneho.
   nyrangers 21-06-2006 5:45
  Postreh z eTrendu
   PeterS 21-06-2006 10:24
  SMER-SDKU -?
   june 21-06-2006 13:40
  RE: SMER-SDKU -?
   Czechtek 21-06-2006 14:09
  A bude to !
   LIBERTARIAN 21-06-2006 14:28
  RE: A bude to !
   jg 21-06-2006 16:01
  RE: A bude to !
   Lukas Krivosik 21-06-2006 18:15
  RE: A bude to !
   Lahvac 21-06-2006 18:47
  RE: A bude to !
   jano 21-06-2006 20:04
  RE: A bude to !
   msarkozy 21-06-2006 21:32
  RE: A bude to !
   ,,, 21-06-2006 22:36
  RE: A bude to !
   marek 21-06-2006 22:55
  RE: A bude to !
   Lukas Krivosik 21-06-2006 23:04
  RE: A bude to !
   marek 21-06-2006 23:09
  RE: A bude to !
   romco 21-06-2006 23:12
  RE: A bude to !
   LIBERTARIAN 22-06-2006 9:41
  RE: A bude to !
   msarkozy 22-06-2006 10:47
  RE: A bude to !
   msarkozy 22-06-2006 10:52
  pucenie z minulosti
   marian 22-06-2006 10:35
  RE: pucenie z minulosti
   msarkozy 22-06-2006 11:04
  RE: pucenie z minulosti
   marek 22-06-2006 11:21
  RE: pucenie z minulosti
   msarkozy 22-06-2006 12:32
  RE: pucenie z minulosti
   marek 22-06-2006 13:02
  RE: pucenie z minulosti
   msarkozy 22-06-2006 17:07
  RE: pucenie z minulosti
   marek 22-06-2006 18:15
  RE: pucenie z minulosti
   PeterS 22-06-2006 12:50
  RE: pucenie z minulosti
   Lukas Krivosik 22-06-2006 11:18
  RE: pucenie z minulosti
   marek 22-06-2006 11:46
  RE: pucenie z minulosti
   Ondrej 22-06-2006 11:57
  RE: pucenie z minulosti
   msarkozy 22-06-2006 12:41
  RE: pucenie z minulosti
   marian 22-06-2006 13:20
  RE: pucenie z minulosti
   msarkozy 22-06-2006 13:25
  Dzurinda k Ficovi:
   msarkozy 22-06-2006 11:46
  Tocime sa dookola .....
   LIBERTARIAN 22-06-2006 12:45
  RE: Tocime sa dookola .....
   jg 22-06-2006 16:18
  RE: Tocime sa dookola .....
   LIBERTARIAN 23-06-2006 8:24
  RE: Tocime sa dookola .....
   jg 23-06-2006 16:27
  alkohol
   msarkozy 22-06-2006 13:15
  RE: alkohol
   Peter Šurda 22-06-2006 13:41
  RE: alkohol
   Alexios Murtzuflos 22-06-2006 14:08
  RE: alkohol
   msarkozy 22-06-2006 14:19
  Re
   Alexios Murtzuflos 22-06-2006 14:24
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 14:33
  RE: Re
   Alexios Murtzuflos 22-06-2006 14:41
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 14:49
  RE: Re
   Alexios Murtzuflos 22-06-2006 15:03
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 15:22
  RE: Re
   Alexios Murtzuflos 22-06-2006 15:33
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 15:58
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 15:47
  RE: Re
   Alexios Murtzuflos 22-06-2006 15:54
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 16:07
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 16:12
  RE: Re
   Alexios Murtzuflos 22-06-2006 16:22
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 16:33
  RE: Re
   Alexios Komnenos 23-06-2006 10:34
  RE: Re
   msarkozy 23-06-2006 17:04
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 16:45
  RE: Re
   LIBERTARIAN 22-06-2006 15:55
  RE: Re
   msarkozy 22-06-2006 16:00
  RE: Re
   Alexios Murtzuflos 22-06-2006 16:02
  RE: Re
   LIBERTARIAN 23-06-2006 9:25
  RE: Re
   Alexios Komnenos 23-06-2006 10:30
  RE: Re
   LIBERTARIAN 23-06-2006 11:01
  RE: Re
   jg 23-06-2006 16:38
  Programove zhody a nezhody
   Peter Kralik 22-06-2006 18:32
  RE: Programove zhody a nezhody
   marek 22-06-2006 18:50
  RE: Programove zhody a nezhody
   Peter Kralik 23-06-2006 0:55
  RE: Programove zhody a nezhody
   LIBERTARIAN 23-06-2006 9:34
  RE: Programove zhody a nezhody
   Lukas Krivosik 23-06-2006 11:08
  RE: Programove zhody a nezhody
   marek 23-06-2006 18:10
  KDH
   hudo 22-06-2006 20:11
  RE: KDH
   LIBERTARIAN 23-06-2006 9:15
  RE: KDH
   hudo 23-06-2006 15:21
  dalsia sprava o spolocnosti v SR
   jednokto 22-06-2006 23:35
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   Tomas Sikorsky 22-06-2006 23:58
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   jednokto 23-06-2006 0:14
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   tamten 23-06-2006 3:30
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   jg 23-06-2006 5:40
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   LIBERTARIAN 23-06-2006 7:42
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   marek 23-06-2006 9:42
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   Lukas Krivosik 23-06-2006 11:12
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   tato 23-06-2006 11:05
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   PeterS 23-06-2006 12:23
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   Peter Šurda 23-06-2006 13:10
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   mima 23-06-2006 17:31
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   Peter Spáč 23-06-2006 20:45
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   jednokto 24-06-2006 1:29
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   Miso 25-06-2006 15:58
  RE: dalsia sprava o spolocnosti v SR
   june 25-06-2006 17:25
  SDKU+SMK+HZDS s tichou podporou KDH
   Czechtek 23-06-2006 11:41
  RE: SDKU+SMK+HZDS s tichou podporou KDH
   marek 23-06-2006 13:11
  RE: SDKU+SMK+HZDS s tichou podporou KDH
   Dominik Baco 23-06-2006 17:03
  komplexny pohlad
   LIBERTARIAN 23-06-2006 13:19
  RE: komplexny pohlad
   LIBERTARIAN 23-06-2006 13:50
  RE: komplexny pohlad
   Lukas Krivosik 23-06-2006 17:44
  Tiez o stave spolocnosti
   LIBERTARIAN 23-06-2006 14:09
  RE: Tiez o stave spolocnosti
   PeterS 23-06-2006 15:30
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 23-06-2006 16:06
  RE: Lukášova otázka
   Lukas Krivosik 23-06-2006 20:10
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 23-06-2006 21:34
  RE: Lukášova otázka
   PeterS 23-06-2006 22:28
  RE: Lukášova otázka
   Lukas Krivosik 23-06-2006 22:44
  RE: Lukášova otázka
   BeBe 24-06-2006 10:08
  RE: Lukášova otázka
   Lukas Krivosik 24-06-2006 10:44
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 24-06-2006 10:59
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 24-06-2006 11:03
  RE: Lukášova otázka
   D 24-06-2006 11:57
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 25-06-2006 18:32
  RE: Lukášova otázka
   D 26-06-2006 14:59
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 26-06-2006 15:08
  RE: Lukášova otázka
   D 27-06-2006 13:02
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 26-06-2006 15:12
  RE: Lukášova otázka
   jg 26-06-2006 17:38
  RE: Lukášova otázka
   D 27-06-2006 13:06
  RE: Lukášova otázka
   jg 27-06-2006 15:10
  RE: Lukášova otázka
   D 29-06-2006 21:08
  RE: Lukášova otázka
   BeBe 25-06-2006 23:00
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 26-06-2006 10:00
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 24-06-2006 9:43
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 26-06-2006 8:46
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 26-06-2006 10:13
  RE: Lukášova otázka
   Lahvac 26-06-2006 12:38
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 26-06-2006 12:52
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 26-06-2006 15:16
  RE: Lukášova otázka
   jg 26-06-2006 17:32
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 27-06-2006 8:11
  RE: Lukášova otázka
   jg 27-06-2006 15:28
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 28-06-2006 11:06
  RE: Lukášova otázka
   jg 28-06-2006 13:40
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 28-06-2006 14:42
  RE: Lukášova otázka
   jg 28-06-2006 16:15
  RE: Lukášova otázka
   Lahvac 26-06-2006 20:12
  RE: Lukášova otázka
   jg 26-06-2006 23:38
  RE: Lukášova otázka
   Lukas Krivosik 26-06-2006 12:54
  RE: Lukášova otázka
   Lahvac 26-06-2006 20:18
  RE: Lukášova otázka
   jg 26-06-2006 23:51
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 27-06-2006 7:58
  RE: Lukášova otázka
   Lukas Krivosik 27-06-2006 9:08
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 27-06-2006 9:21
  RE: Lukášova otázka
   msarkozy 27-06-2006 11:44
  RE: Lukášova otázka
   jg 27-06-2006 15:40
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 26-06-2006 13:22
  RE: Lukášova otázka
   marian 28-06-2006 10:34
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 28-06-2006 10:49
  RE: Lukášova otázka
   Lahvac 28-06-2006 12:39
  RE: Lukášova otázka
   jg 28-06-2006 13:57
  RE: Lukášova otázka
   Lahvac 28-06-2006 15:21
  RE: Lukášova otázka
   jg 28-06-2006 16:47
  RE: Lukášova otázka
   LIBERTARIAN 28-06-2006 14:01
  meciar nechce porusovat dohody hned od zaciatku :)
   jednokto 27-06-2006 13:50
  k prerozdelovaniu
   Lahvac 28-06-2006 10:37
  RE: k prerozdelovaniu
   marian 28-06-2006 10:53
  RE: k prerozdelovaniu
   LIBERTARIAN 28-06-2006 11:15
  RE: k prerozdelovaniu
   marian 28-06-2006 11:20
  RE: k prerozdelovaniu
   marian 28-06-2006 11:39
  RE: k prerozdelovaniu
   jg 28-06-2006 13:30
  RE: k prerozdelovaniu
   Lahvac 28-06-2006 15:19
  RE: k prerozdelovaniu
   jg 28-06-2006 16:52
  RE: k prerozdelovaniu
   Lukas Krivosik 28-06-2006 15:35
  RE: k prerozdelovaniu
   Lahvac 28-06-2006 15:56
  RE: k prerozdelovaniu
   jg 28-06-2006 16:55
  KDH chce do vlady so SMERom !!
   hudo 28-06-2006 17:10
  RE: KDH chce do vlady so SMERom !!
   alfaomega 28-06-2006 20:02
  RE: KDH chce do vlady so SMERom !!
   Katarina 28-06-2006 20:53
  RE: KDH chce do vlady so SMERom !!
   alfaomega 28-06-2006 21:30
  .
   marek 28-06-2006 20:35
  RE: .
   Lukas Krivosik 28-06-2006 21:50
  RE: .
   marek 28-06-2006 22:09
  RE: .
   tato 28-06-2006 22:17
  RE: .
   Lukas Krivosik 28-06-2006 22:47
  RE: .
   D 29-06-2006 21:16
  RE: .
   tato 29-06-2006 21:28
  RE: .
   Jozef Filko 28-06-2006 23:40
  RE: .
   tato 29-06-2006 14:37
  RE: .
   LIBERTARIAN 29-06-2006 9:03
  RE: .
   D 29-06-2006 21:18
  RE: .
   LIBERTARIAN 30-06-2006 8:11
  RE: .
   D 30-06-2006 14:56
  RE: .
   msarkozy 30-06-2006 10:45
  tak mládež
   Peter Spáč 29-06-2006 9:54
  RE: tak mládež
   marek 29-06-2006 9:59
  Pripajam sa
   Trochu viac 29-06-2006 10:35
  Nemravna koalicia
   Alexios Murtzuflos 29-06-2006 11:32
  okunanie KDH
   jednokto 29-06-2006 12:59
  RE: okunanie KDH
   LIBERTARIAN 29-06-2006 14:00
  RE: okunanie KDH
   Lukas Krivosik 29-06-2006 14:21
  RE: okunanie KDH
   LIBERTARIAN 29-06-2006 14:36
  RE: okunanie KDH
   Alexios Komnenos 29-06-2006 14:42
  RE: okunanie KDH
   Miso 29-06-2006 15:52
  RE: okunanie KDH
   D 29-06-2006 20:47
  RE: okunanie KDH
   msarkozy 30-06-2006 16:19
  RE: okunanie KDH
   ja 29-06-2006 14:45
  RE: okunanie KDH
   tato 29-06-2006 14:30
  Tymto "dakujem" KDH
   ja 29-06-2006 15:01
  RE: Tymto
   tato 29-06-2006 15:34
  RE: Tymto
   Lukas Krivosik 29-06-2006 15:42
  RE: Tymto
   D 29-06-2006 20:54
  RE: Tymto
   alfaomega 29-06-2006 20:30
  RE: Tymto
   Lukas Krivosik 29-06-2006 21:30
  RE: Tymto
   alfaomega 29-06-2006 22:50
  súhlas
   Dušan 30-06-2006 8:01
  RE: Tymto
   LIBERTARIAN 30-06-2006 7:47
  Nocna mora sa naplnila
   Miso 29-06-2006 15:07
  RE: Nocna mora sa naplnila
   tato 29-06-2006 15:29
  RE: Nocna mora sa naplnila
   alfaomega 29-06-2006 20:35
  RE: Nocna mora sa naplnila
   D 29-06-2006 21:10
  RE: Nocna mora sa naplnila
   D 29-06-2006 20:59
  RE: Nocna mora sa naplnila
   tato 29-06-2006 21:10
  RE: Nocna mora sa naplnila
   D 30-06-2006 6:47
  RE: Nocna mora sa naplnila
   LIBERTARIAN 30-06-2006 10:23
  RE: Nocna mora sa naplnila
   D 30-06-2006 15:03
  RE: Nocna mora sa naplnila
   jg 30-06-2006 16:18
  RE: Nocna mora sa naplnila
   D 30-06-2006 23:19
  RE: Nocna mora sa naplnila
   jg 01-07-2006 2:42
  RE: Nocna mora sa naplnila
   D 01-07-2006 9:33
  RE: Nocna mora sa naplnila
   LIBERTARIAN 03-07-2006 7:22
  RE: Nocna mora sa naplnila
   D 07-07-2006 9:53
  RE: Nocna mora sa naplnila
   jg 03-07-2006 18:41
  RE: Nocna mora sa naplnila
   D 07-07-2006 9:59
  RE: Nocna mora sa naplnila
   LIBERTARIAN 30-06-2006 10:09
  je to ok
   majbo 30-06-2006 0:14
  RE: je to ok
   mima 30-06-2006 11:56
  RE: je to ok
   Lukas Krivosik 30-06-2006 18:25
  RE: je to ok
   vychodnar 02-07-2006 22:56
  RE: je to ok
   Jozef Filko 04-07-2006 22:29
  K jednemu nezmyslu :
   LIBERTARIAN 30-06-2006 7:53
  ako dalej kdh?
   marek 30-06-2006 12:15
  RE: ako dalej kdh?
   marek 30-06-2006 12:18
  RE: ako dalej kdh?
   msarkozy 30-06-2006 14:34
  RE: ako dalej kdh?
   marek 30-06-2006 15:59
  RE: ako dalej kdh?
   msarkozy 30-06-2006 16:31
  RE: ako dalej kdh?
   marek 30-06-2006 16:56
  RE: ako dalej kdh?
   LIBERTARIAN 03-07-2006 7:32
  RE: ako dalej kdh?
   LIBERTARIAN 03-07-2006 7:29
  RE: ako dalej kdh?
   marek 03-07-2006 9:41
  RE: ako dalej kdh?
   LIBERTARIAN 03-07-2006 12:39
  dofo, kdh
   june 30-06-2006 19:00
  odkaz
   june 30-06-2006 19:05
  RE: odkaz
   marek 30-06-2006 19:56
  RE: odkaz
   june 01-07-2006 12:55
  RE: odkaz
   marek 01-07-2006 14:21
  RE: odkaz
   june 02-07-2006 15:57
  RE: odkaz
   LIBERTARIAN 03-07-2006 7:43
  RE: odkaz
   slovakBA 05-07-2006 12:17
  RE: odkaz
   LIBERTARIAN 03-07-2006 7:40
  RE: odkaz
   june 04-07-2006 15:44
  Zmeni sa KDH?
   Peter Kralik 01-07-2006 9:58
  RE: Zmeni sa KDH?
   marek 01-07-2006 10:50
  RE: Zmeni sa KDH?
   Peter Kralik 01-07-2006 14:28
  RE: Zmeni sa KDH?
   LIBERTARIAN 03-07-2006 7:57
  prehrata flaska
   flaska 02-07-2006 9:12
  fickov smajlík...
   alfaomega 02-07-2006 12:28
  RE: fickov smajlík...
   tato 02-07-2006 14:04
  RE: fickov smajlík...
   june 02-07-2006 15:23
  RE: fickov smajlík...
   june 02-07-2006 16:00
  RE: fickov smajlík...
   marek 03-07-2006 13:45
  RE: fickov smajlík...
   Alexios I. 04-07-2006 15:07
  RE: fickov smajlík...
   msarkozy 04-07-2006 15:11
  HURA ZMENA
   Bubu 02-07-2006 16:20
  RE: HURA ZMENA
   tato 02-07-2006 19:32
  RE: HURA ZMENA
   Lukas Krivosik 02-07-2006 20:45
  RE: HURA ZMENA
   LIBERTARIAN 03-07-2006 8:11
  RE: HURA ZMENA
   vychodnar 03-07-2006 11:10
  ste super
   vychodnar 02-07-2006 22:02
  RE: ste super
   marek 03-07-2006 9:47
  RE: ste super
   vychodnar 03-07-2006 11:07
  RE: ste super
   marek 03-07-2006 13:39
  Analýza za všetky drobné
   Alexios I. 04-07-2006 15:10
  RE: Analýza za všetky drobné
   msarkozy 04-07-2006 15:26
  RE: Analýza za všetky drobné
   Alexios I. 04-07-2006 15:51
  RE: Analýza za všetky drobné
   msarkozy 04-07-2006 16:08
  RE: Analýza za všetky drobné
   Alexios I. 04-07-2006 16:21
  RE: Analýza za všetky drobné
   msarkozy 04-07-2006 16:51
  RE: Analýza za všetky drobné
   Alexios I. 04-07-2006 17:00
  RE: Analýza za všetky drobné
   msarkozy 04-07-2006 17:12
  RE: Analýza za všetky drobné
   Alexios I. 04-07-2006 17:26
  RE: Analýza za všetky drobné
   msarkozy 06-07-2006 9:54
  RE: Analýza za všetky drobné
   msarkozy 04-07-2006 15:51
  RE: Analýza za všetky drobné
   Alexios I. 04-07-2006 15:59

   

 

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group