ISSN 1335-8715

15-10-2001   Roman Hegedüs   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Protižidovská politika v období slovenskej autonómie

Problematika postavenia židovského obyvateľstva v Európe 30. a 40. rokov, je jedným z najpálčivejších problémov novodobých európskych dejín. Protižidovské nálady, ktoré práve v týchto rokoch dosahovali svoj vrchol, sa prejavili aj v stredoeurópskom priestore – na Slovensku, ktoré nebolo výnimkou.

Pridať nový príspevok

slovenska otazka
autor: vlako
e-mail: vlksb@stonline.sk
pridané: 19-01-2005 0:05


je nanajvys zvlastne a udivujuce, ze kultornofasisticke pravespektrum si neustale vylepsuje image perverznymi homiliami na holokaust, nechapem vas pani.nie ja uz nacase nechat to tak ?
Federatívne usporiadanie republiky
autor: Mona
pridané: 20-04-2007 7:05


"V rámci ČSR sa začala budovať slovenská štátnosť. Slovenská vláda získala také právomoci, že mohla realizovať akékoľvek opatrenia bez ohľadu na postoj vlády v Prahe. Týmto sa vytvorili podmienky na budovanie režimu jednej strany, jedného vodcu a likvidáciu demokratických práv a slobôd."

Inak (rozumej bez snahy vytvárať istý názor na isté skutočnosti) sa to povie aj _federatívne usporiadanie republiky_, ktoré bolo dohodnuté už v Pittsburskej dohode z roku 1918. Tú však neskôr Praha odmietla akceptovať a Masaryk jej platnosť spochybnil, hoci sa pod ňu vlastnoručne podpísal. Podľa autora článku federatívne = podmienky na budovanie režimu jednej strany, jedného vodcu a likvidáciu demokratických práv a slobôd.

Keby to nebolo do plaču, tak by som sa aj zasmiala.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group