ISSN 1335-8715

11-01-2006   Martin Fott   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Američtí skauti se ubránili homosexuálním fanatikům

Česká média a homosexuální agitátoři mohli v závěru roku 2005 slavit dílčí vítězství, když Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila především hlasy levicových poslanců návrh zákona o registrovaném partnerství osob stejného pohlaví. Nejen v České republice je ovšem v současnosti v módě ochraňovat hodné homosexuály a pečovat o jejich práva proti netolerantní většině spoutané nemoderními předsudky.

Pridať nový príspevok

Domnelá diskriminácia
autor: Branislav Sepeši
e-mail: blsepesi@nextra.sk
pridané: 11-01-2006 7:26


Keby homosexuáli nedávali tak ostentatívne najavo, kde majú najradšej orgán svojho partnera, nemali by žiadne problémy. Čo majú spoločné sexuálne praktiky s prijatím do zamestnania, dedičstvom či inými záležitosťami, v ktorých sú homosexuáli podľa vlastných slov diskriminovaní? A čo koho vlastne má byť čo do toho? Tak intímna vec nemá rozhodne na verejnosti čo hľadať.
Prečo má o niečom, kde je potrebná kvalifikácia a schopnosti človeka, rozhodovať sexuálna orientácia?
Domnelá diskriminácia homosexuálov je len púhy dojem a premyslená ilúzia, ktorej niekto uverí zámerne a zištne, niekto zase jednoducho a naivne. A "demokrati", ktorí patria k tej prvej skupine, páchajú na tých druhých nechutný podvod.
A tak je to momentálne aj s domnelou diskrimináciou na základe pohlavia, rasy či vierovyznania. (Nevravím, že absolútne.)

Homosexualita v USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 11-01-2006 8:03


Najlepšie sa mali (majú?) homosexuáli v USA v katolíckej cirkvy. Napriek veľkému počtu zneužívaných detí ich cirkev ochraňovala pred verejnosťou i súdmi. Dovolila im i v praktizovaní "sexuálnej výchovy" u mladých chlapcov. Takže ak chce niekdo urobiť poriadok s nejakým negatívnym javom (podľa cirkvy homosexuáli) tak nech začne od seba a nedovolí homosexuálnym úchylákom v cirkvy zneuživať maloletých. Podľa mojich vedomostí je len otázkou času, kedy sa také niečo prevalí aj u nás.
RE: Homosexualita v USA
autor: Miso
pridané: 11-01-2006 9:29


Pokial mas take vedomosti, tak uz si mal davno konat a obratit sa na policiu.
RE: Homosexualita v USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 11-01-2006 11:17


Tieto veci už boli na súdoch a sú potvrdené za to som dal istotu len na minulý čas.
RE: Homosexualita v USA
autor: Miso
pridané: 11-01-2006 11:35


Takze u nas uz boli pravoplatne odsudeni knazi za zneuzivanie deti? Kde a kedy?
RE: Homosexualita v USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 11-01-2006 12:24


Prepáč zle sme sa pochopili - myslel som na prípady v USA. Ale čo sa týka Slovenska tak poznám muža ktorého spoveď pred kňazom bola veľmi zaujímavá a určite nie je v popise práce duchovného rozoberať kedy, kde a ako onanuje chalanisko z dediny. Diskusiu na danú tému ukončil až dotyčný, kňaz mal záujem ďalej preberať túto tému ďalej. Stalo sa to už pred cca 15 rokmi takže je zbytočné rozoberať tento konkrétny prípad. Čo nepovažujem za nejakú tragédiu - to sa určite stáva, že niektorí kňazi si sem tam vysvetľujú svoje povinnosti po svojom. Viac ma však znepokojuje že napr. p.Čarnogurský odsudzuje obete zneužívania v USA ("chcú sa iba nabaliť na odškodnení" - voľne citujem). Je to signál, že sa môže udiať to čo v USA - nie rýchle skoncovanie s kariérov kňaza ale ututlávanie.
RE: Homosexualita v USA
autor: Jozef Filko
pridané: 11-01-2006 12:55


Co sa tyka USA.
Ako pociatocny problem vidim to, ze cirkev bola nutena prijimat aj homosexualov, pretoze by ich inak diskriminovala. Preto vnimam pozitivne aj vatikansky dokument o homosexualite a povolani duchovneho, ktory bol nedavno zverejneny.
Fakt by ma ale zaujimala statistika, kolko percent pedofilov je medzi hetero a kolko medzi homo.

RE: Homosexualita v USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 11-01-2006 13:28


To je možné, určite však cirkev nebola nútená zakrývať ich trestnú činnosť.

Takú štatistiku Ti nik neurobí, lebo zverejnené prípady sú len špičkou ľadovca a tak každá štatistika by bola len čistá špekulácia.

RE: Homosexualita v USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 11-01-2006 13:34


To je možné, určite však cirkev nebola nútená ututlávať ich trestnú činnosť, ale okamžite mala zjednať nápravu.

Takú štatistiku Ti nik neurobí, lebo zverejnené prípady sú len špičkou ľadovca a tak každá štatistika by bola len čistá špekulácia.

RE: Homosexualita v USA
autor: Jozef Filko
pridané: 11-01-2006 14:13


Toto nie je sice uplne objektivny fakt.
Ale nie je zaujimave, ze pokial ide o medializovane pripady, tak v drvivej vacsine su zneuzity chlapci?

RE: Homosexualita v USA
autor: Branislav Sepeši
e-mail: blsepesi@nextra.sk
pridané: 11-01-2006 10:06


Neviem, aké detailné informácie o týchto kauzách máš. Pravdou je, že ich Cirkev neroztrubovala do sveta, ale že by niekoho, kto spáchal takýto zločin obhajovala pred súdom či verejnosťou, o tom nič neviem. To, že o tom iniciatívne nehovorila, je pravda. Konieckoncov, keď ty niečo zbabreš, ideš s tým hneď na bubon? Asi nie, snažíš sa to najskôr vyriešiť bez publicity.
Celkom dobré zdôvodnenie prečo je dobré riešiť niektoré chúlostivé veci diskrétne ponúka Eco hneď v prvej kapitole Mena ruže (rozhovor opáta s Viliamom). Obzvlášť ak má opačný postup vrhať zlé svetlo na Cirkev. A na to nie je dôvod, keďže to nie je bežná prax v Cirkvi. Alebo si snáď niektorí z vás myslia, že je?
A keďže Cirkev už od seba začala (dôkazom toho je aj toľko, neviem prečo, kritizované nariadenie neprijímať do seminárov homosexuálov) a nedovolí svojím úchylným kňazom zneužívať maloletých, može robiť poriadok aj ďalej.
Smutné je, že každé ojedinelé pochybenie Cirkvi ihneď vyvolá takúto odozvu. Klasický príklad metafory o smietke a brvne v oku. Ale to, že v sekulárnej spoločnosti je homosexualita legitímna a ak to takto pôjde ďalej, predpokladám, že aj pederastia onedlho bude, to vadí len málokomu.

RE: Homosexualita v USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 11-01-2006 11:30


Ak by si poriadok cirkev urobila u seba a nevytrubovala to do sveta tak voči tomu nič nemožno namietať. Škandálom sa to stalo však hlavne preto, že sa to v rámci cirkevných hodnostárov ututlávalo (platí to všeobecne či už o prípadoch v USA, alebo Európe) a tým sa vytváral priestor pre pokračovanie tejto trestnej činnosti. Nie je to ojedinelé pochybenie ale prípady do ktorých boli zapletené stovky kňazov a desiatky cirkevných hodnostárov (spoluvina, lebo nezakročili i keď o tom vedeli) - čím samozrejme nehovorím, že je to normálny stav v cirkvy a určite väčšina kňazov ľudom pomáha a nie ich zneužíva. V sekulárnej spoločnosti je zneužívanie maloletých (je jedno akého pohlavia) trestné a pokiaľ viem nik na tom nechce nič meniť.
RE: Homosexualita v USA
autor: LABOREC
pridané: 11-01-2006 13:51


By si si sa velmi cudoval... Podla Teba nikto na tom nechce nic menit? Hmm, toto je riadne mylny nazor. Legalizacia homosexualnych zvazkov je totiz pre velky segment ludi iba medzistupnom k dalsim legalizaciam, medzi ktorymi vycniva prave legalizacia pedofilie. Nie je to moj nazor, skus si prejst niektore stranky homosexualov a clovek medzi riadkami (tym, ze zatial to nie je legalne, tak sa to vo vacsine pripadov explicitne nespomina) vycita o co bezi.
ISTYM ARGUMENTOM MOZE BYT TOTO: VACSINA PRIPADOV ZNEUZITIA DETI PEDOFILMI BOLA VYKONANA HOMOSEXUALMI A U DETI SLO O CHLAPCOV, NIE O DIEVCATA.
Ak si dvaja homosexuali adoptuju maleho chlapca, aku zaruku bude mat spolocnost, ze ho nezneuzivaju? Oni sa chcu dostat do stadia, kedy Vam povedia: "do vztahu medzi mnou a mojim adoptovanym synom Vas nie je nic"

Ja osobne mam ohromny strach pred takymito homosexualmi a obavam sa buducnosti spolocnosti vo svete i doma na Slovensku.

RE: Homosexualita v USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 11-01-2006 14:10


Počty zneužívania nie je možné stanoviť. Viem, že len veľké percento z nich sú najbližší príbuzní - dokonca rodičia (heterosexuálny - alebo aspoň sa tak tvária). Takže nejaké jednoznačné závery ako ponúkaš i ty nie sú podložené - ani nemôžu byť, lebo presnú štatistiku nik presne nedokáže urobiť. Zneužívanie detí sa veľmi ťažko dokazuje a niekedy až pri dospievaní deti zistia, že sú zneužívanie (pri dostatočnej sume informácií - sexuálna výchova).
Vzhľadom na množstvo homosexuálov v populácii sa nemusíme "homosexuálnej revolúcie" báť a vždy budú mať len toľko práv, koľko im my heterosexuáli dovolíme. Je to len vec názoru koľko to má byť. V minulosti bol homosexuálny styk trestným činom.

RE: Homosexualita v USA
autor: LABOREC
pridané: 11-01-2006 17:05


Vo svojej reakcii si predniesol zaujimavu informaciu:
"Vzhľadom na množstvo homosexuálov v populácii sa nemusíme "homosexuálnej revolúcie" báť a vždy budú mať len toľko práv, koľko im my heterosexuáli dovolíme" . Zial, obavam sa, ze toto tvrdenie nema stabilny charakter, pretoze: Ked sa pozrieme na poziadavky, sudne spory, masove demonstracie ich sposobu zivota (gay-pochody), ovplyvnovanie medii, verejnej mienky atd.. , je viac nez iste, ze tato revolucia uz nastala a nabrala dokonca nebyvale rozmery. (v SR vdaka moralke obcanov zatial nie az take ako trebars v CR alebo Nemecku, nehovoriac ako Beneluxe a Svajc.) Pod vplyvom sucasnych tendencii sa cislo "homosex. populacie" rozsiruje, kedze tato revolucia zotiera hranice medzi homosex. a heteros. - dokonca vplyva na ludi v tom zmysle, ze sa relativizuje pojem rodiny a sexualnej moralky.

RE: Homosexualita v USA
autor: Branislav Sepeši
e-mail: blsepesi@nextra.sk
pridané: 12-01-2006 7:13


"...vždy budú mať len toľko práv, koľko im my heterosexuáli dovolíme."
Jedná sa o klasický prípad pozitívnej diskriminácie. čo si majú čo homosexuáli nárokovať? Aké práva? Sú úple normálnymi občanmi tej-ktorej krajiny a ako takí majú práva i povinnosti. Ich sexuálne praktiky nemajú koho čo zaujímať a už vôbec nimi nemajú čo podopierať svoje nároky na nejaké nadpráva. Všetky záležitosti, o ktoré prichádzajú, lebo sa so svojim partnerom nemôžu "omužiť", sa dajú riešiť aj inak, než len registrovaným partnerstvom.
Čo sa týka trestného činu, podľa môjho názoru by kľudne mohlo byť trestné obscénne prezentovanie sexuálnych praktík a sexuálnej orientácie na verejnosti. Opakujem, táto časť intimity človeka nemá na verejnosti čo hľadať.
A ešte k tomu zneužívaniu. Keby súčasná spoločnosť nebola tak intenzívne orientovaná na sex, erotiku, obscénnosť a chlípnosť (akože je), boli by prípady zneužívania a znásilňovania ojedinelou záležitosťou. Keďže sa ale všade propaguje sexuálna neviazanosť a promiskuita, a vydáva sa to za niečo zdravé a prirodzené, potom sa nemôžeme čudovať, že narastá počet sexuálnych deviantov a logicky aj počet sexuálnych trestných činov. A tým, že deti budeme oboznamovať s tým, že to exisuje a ako to vyzerá, toho nebude menej. Čo to pomôže, že dieťa bude vedieť, že je zneužívané? Treba skôr zabezpečiť, aby zneužívané nebolo.

RE: Homosexualita v USA
autor: LABOREC
pridané: 12-01-2006 15:37


Presne tak, ako pises. Ked sa nad tym clovek uprimne zamysli, je to logicke a svojim sposobom jednoduche. Zial, sekularisticke protitlaky su take silne, ze zatial prevladaju nad uprimnym uvazovanim spolocnosti ako takej.
Dufajme vsak, ze sa to otoci.

RE: Homosexualita v USA
autor: D
pridané: 15-01-2006 0:23


Aha a ake vlastne prava ziskaju, ktore sa nedaju charakterizovat vyslovene ako odburenie prekazok danych existujucimi zakonmi v suziti a kde sa da preukazat rozmer toho, ze ich naplnanie sa deje na ukor niekoho(=pozitivna dikriminacia). Budme konkretny prosim, ked uz kazeme od "nadpravach."
Ostatne, zaujimave ze potom nevidis nadprava minimalne aj u bezdetneho, hoci aj sterilneho manzelskeho paru?
Poprosim konkretne priklady, inak to spokojne mozem prehlasit za taranie do vetra.

RE: Homosexualita v USA
autor: Branislav Sepeši
e-mail: blsepesi@nextra.sk
pridané: 16-01-2006 6:23


Možno sa ti to javí ako táranie, ale existuje aj niečo ako prirodzený zákon. Nech už je to akokoľvek, sexuálny styk medzi ľuďmi rovnakého pohlavia nie je prirodzený (Načo by sme potom boli rozdelení na dve pohlavia) a nemá žiadne opodstatnenie, žiadny význam. Keď aj beriem do úvahy evolúciu, prežívalo iba to, čo malo nejaký zmysel. A toto zjavne nemá. Je to iba samopaš súčasného človeka, ktorý "roupama neví, co dělat". Protiví sa to nielen Božím zákonom, ale aj prirodzeným zákonitostiam. Takže, kto chce presadzovať niečo "protizákonné", nutne to musí znásilňovať a v tom vidím istú "diskrimináciu" tých, ktorí sa vedia zmestiť do kože. A to to už nechcem hnať do krajnosti úvahami, keby si každý takýmto spôsobom presadzoval svoje záujmy. Ako sa má potom cítiť, keď sa mu nevyhovie? "Veď homosexuálom ste toto povolili, tak prečo by ste nemohli aj nám? To je diskriminácia!"
Ale budem rád, keď mi vysvetlíš, čo myslíš pod nadprávami bezdetného páru.

RE: Homosexualita v USA
autor: D
pridané: 16-01-2006 21:19


Opakujem otazku. Ake nadprava pozaduju homosexuali?
Ktore
a) sa nedaju charakterizovat skor ako odstranovanie existujucich prekazok kladenych existujucimi zakonmi v suziti
b) ktore idu na ukor akehokolvek jednotlivca

1. Pravo na ... Je na ukor ...
2. Pravo na ... Je na ukor ...
3. Pravo na ... Je na ukor ...

A potom ti velmi rad opytam, ci to iste nemozno povazovat za "nadprava" bezdetneho paru.(to bol cely kontext v akom som hovoril o "nadpravach" v suvislosti s bezdetnym hetero parom)

Zase sa ideme bavit o prirodzenom(do slovenciny sa preklada ako prirodny) zakone. Ked uz nechces odpovedat na otazku podme opat k prirodnemu zakonu.

Ked Ti poviem jeden "vyznam", bude to stacit? Ked ti dokazem ze styk medzi muzom a zenou vo velkom mnozstve pripadov u vacsiny ludi ma len tento vyznam bude to stacit? Ked ti prezradim, ze homosexualita tu bola skor, ako bol napisany stary zakon a ze sa nachadza u mnohych druhov vratane primatov. zmeni to nieco na Tvojom nazore? Ze homosexualita teda v ramci evolucie prezila aj napriek tomu, ze ty v nej nevidis "zmysel"?
Aky zmysel z hladiska evolucie ma toto tapkanie pismenok do pocitaca? Aky zmysel z hladiska evolucie ma dlhy a kratky zostih vlasov? A ak ma onen hladany zmysel, homosexualita nema?
A preco vobec mas odvahu spochybnovat boziu volu, ako vies, ze to nebol jeho zamer dat niektorym ludom do vienka homosexualitu?
Nie je to, co prehlasujes za "prirodzenost" len obrazom tvojich tuzob a zaujmov? Kde beries tu vieru v ich nadradenost voci potrebam inych?

"keby si každý takýmto spôsobom presadzoval svoje záujmy"
A preco by nemohol, pokym preukaze, ze existujuci zakon mu kladie nezmyselne prekazky, ze tie prekazky ktore chce odstranit nie su o ochrane pred ublizovanim alebo poskodzovanim inych a ze to, co pozaduje nejde na ukor inych...
Ospravedlnujem sa, ale tej vete o znasilnovani a diskriminacii pri uprimnej snahe nerozumiem.

RE: Homosexualita v USA
autor: Branislav Sepeši
e-mail: blsepesi@nextra.sk
pridané: 17-01-2006 10:23


Ak sa bavíme o nadprávach, nemal som ani tak na mysli niečo navyše, niečo na úkor iného. Zrejme som sa zle vyjadril, ak áno, ospravedlňujem sa. Mám na mysli toto. Ak homosexuál povie, že má na niečo právo, opýtam sa na základe čoho to právo má. Pokiaľ viem, ide o takých istých ľudí, ako sú aj ostatní s inou orientáciou, a tí si nijaké "extra-práva" neuplatňujú. Povedzme si teda, v čom je ten homosexuál tak strašne diskriminovaný. Popravde, ja to neviem. To že sa nemôže zosobášiť so svojim sexuálnym partnerom? Alebo otázka dedičstva či bezpodielového spoluvlastníctva? Ja v zásade nemám až tak veľa proti určitej legalizácii spolužitia ľudí rovnakého pohlavia. Ide mi len o to, že sa to svojimi funkciami a možnosťami nikdy nemôže vyrovnať klasickému manželstvu. A konečne, môžete mi aj hlavu zadupať do zeme, aj tak v nej bude vždy názor, že homosexualita je sexuálna deviácia a ako taká nemá byť ostentatívne prezentovaná na verejnosti a nieto ešte ako niečo prirodzené a normálne. Katolícka Cirkev, ktorej učenie ja, odpusť, vyznávam, sa pozerá na homosexualitu ako na mravnú nezriadenosť, takže nemám vôbec žiadny problém spochybniť ju ako dielo skôr opačných síl než ako dielo Boha. A v takomto prípade sa moje túžby a záujmy skutočne stretávajú s prirodzenosťou. Čo sa týka nadradenosti, je to veľmi relatívna záležitosť. Nadradený názor je v demokratickej spoločnosti ten, ktorý zastáva väčšina. Väčšina párov je zatiaľ heterosexuálnych, takže ich orientácia je nadradená ostatným. Ak však aj oni považujú homosexualitu za niečo prirodzené a dajú homosexuálom zelenú, potom mi neostane nič iné, ako rešpektovať tento názor ako nadradený môjmu. Takže, ako vidíš, nepovažuje svoje názory za nadradené.
A ešte k tomu presadzovaniu si záujmov. Ide o to, ktoré prekážky sú nezmyselné. A či tu ôbec ide o prekážky. Skôr by som použil výraz hranice alebo mantinely. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že ľudia pod vplyvom úspechu z technického pokroku príliš spyšneli a posúvajú tie mantinely čím ďalej tým viac. A nehovor mi, že je to OK.
Evolúcii sa, s dovolením vyhnem, asi som sa pustil na tenký ľad a neviem ti príliš fundovane odpovedať. Zatiaľ čau.

RE: Homosexualita v USA
autor: D
pridané: 17-01-2006 15:05


"Ak sa bavíme o nadprávach, nemal som ani tak na mysli niečo navyše, niečo na úkor iného."

Pohoda, ale to uz diskusia smeruje niekam inam.

: Zrejme som sa zle vyjadril, ak áno, ospravedlňujem sa. Mám na mysli toto. Ak homosexuál povie, že má na niečo právo, opýtam sa na základe čoho to právo má."

A on sa Ta opyta, na zaklade coho by to "pravo" mat nemal. Nikam sme sa nepohli Brano.


"Pokiaľ viem, ide o takých istých ľudí, ako sú aj ostatní s inou orientáciou, a tí si nijaké "extra-práva" neuplatňujú. Povedzme si teda, v čom je ten homosexuál tak strašne diskriminovaný. Popravde, ja to neviem."

Nie su "strasne diskriminovani", vacsina z nich, o tom som presvedceny, nic take v suvislosti s RP nepocituje. Ostatni s inou orientaciou si svoje "extra prava"(ako to nazyvas, hoci ja tvrdim, ze je to zvacsa odstranenie prekazok) uplatnuju samozrejme. Bezdetny hetero par poziva to iste co ziadaju homosexuali, su im zo suzitia odstranene prekazky, ktore chcu odstranit homosexuali a nakoniec je im ulahcene to, co ziadaju homosexuali, aby im bolo ulahcene.(dedenie)


"Ide mi len o to, že sa to svojimi funkciami a možnosťami nikdy nemôže vyrovnať klasickému manželstvu."

No dobre, ved to ani nikto netvrdi. Ostatne tym, ze ku comusi, priradis nejaku instituciu, co existuje bez ohladu na nu(suzitie ludi rovnakeho pohlavia) nieco zasadne zmenis, okrem teda odburania tych nezmyselnych prekazok?

" A konečne, môžete mi aj hlavu zadupať do zeme, aj tak v nej bude vždy názor, že homosexualita je sexuálna deviácia a ako taká nemá byť ostentatívne prezentovaná na verejnosti a nieto ešte ako niečo prirodzené a normálne. Katolícka Cirkev, ktorej učenie ja, odpusť, vyznávam, sa pozerá na homosexualitu ako na mravnú nezriadenosť"

Tvojmu vkusu protirecit nemozem, mozem odmietnut ambicie, ktore odvijas od tohto vkusu, ambicu klast prekazku alebo konzervovat existujuce slobodnemu prejavu jednotlivca, u ktoreho nebol preukazany rozmer ublizovania ci poskodzovania inych.


"takže nemám vôbec žiadny problém spochybniť ju ako dielo skôr opačných síl než ako dielo Boha."

Ja ano, povedzeme ze keby som bol veriaci homosexual...tvrdil by som si svoje. Ako zistime, kto ma pravdu?


"A v takomto prípade sa moje túžby a záujmy skutočne stretávajú s prirodzenosťou."

Ano prirodzenostou, ktora je obrazom tvojich zaujmov a tuzob, prirodzenosti, ktora v zmysle tychto dvoch veci moze byt u ineho uplne ina.


"Nadradený názor je v demokratickej spoločnosti ten, ktorý zastáva väčšina."


Nie, to je nazor tyransky a demokracia kde prevladne takyto postoj uz demokraciou nie je, meni sa na totlalitnu spolocnost zalozenu na tyranii vacsiny.

"Väčšina párov je zatiaľ heterosexuálnych, takže ich orientácia je nadradená ostatným."

V inom zmysle ako v zmysle pocetnosti? A co z toho konstatovania vypliva? Ked je viac pravakov, lavaci su fuj, menejcenni? Ked je viac evanielikov, katolici maju byt fuj menejcenni?

"Ak však aj oni považujú homosexualitu za niečo prirodzené a dajú homosexuálom zelenú, potom mi neostane nič iné, ako rešpektovať tento názor ako nadradený môjmu. Takže, ako vidíš, nepovažuje svoje názory za nadradené."


Brano, ak toto ma byt to co ta uspokojuje, tak vedz ze mna nie. Pokym nie si presvedceny o tom, ze prekazky ludskemu konaniu je spravne klast len vtedy, ked sa da preukazat vstupenie do slobody ineho a odvolavas sa na vacsinu(mas spocitane ze ide naozaj o vacsinu?) tak potom asi budes tlieskat aj tomu, ked sa vacsina rozhodne odvelit cast obyvatelstva do plynu. Urcite nie.

"A ešte k tomu presadzovaniu si záujmov. Ide o to, ktoré prekážky sú nezmyselné. A či tu ôbec ide o prekážky. Skôr by som použil výraz hranice alebo mantinely."

Nuz neviem, keby ti niekto povedal, ze sa nemozes dozvediet o zdravotnom stave partnera v nemocnici, asi by si to za rozumny mantinel nepozavoval.

"Nemôžem sa zbaviť pocitu, že ľudia pod vplyvom úspechu z technického pokroku príliš spyšneli a posúvajú tie mantinely čím ďalej tým viac. A nehovor mi, že je to OK."

Ale kam? Ktori ludia?

Pekny den Brano.

RE: Homosexualita v USA
autor: peter
pridané: 06-05-2006 13:27


o com to tocis? statisticky sme pre vas mensina...dokonca vraj nepodstatna...pokial viem v tomto state, a aj inde na svete nie su adopcie zakazane, hoci riziko, ze tatulda zneuzije adoptivnu dceru je ovela, ovela vacsie...pokial viem, zaujemcovia o adopciu prechadzaju niekolkostupnovou kontrolou..testami...a aj nadalej su pod dohladom....takze preco mate s taym problem...? este jedna vec by ma zaujimala...preco, kurnik, mate pocit, ze po zavedeni moznosti adopcie deti rovnakopohlavnymi parmi sa zrazu roztrhne vrece s takymi ziadostami...???
RE: Homosexualita v USA
autor: Jozef
pridané: 11-01-2006 11:13


Minule som si u nás vo firme u finančného manažéra pozeral firemné vianočné pozdravy. Jediná firma, ktorá mala na pozdrave kresťanský motív (vyrezávaný Betlehem), bola Mol Group, čo je prakticky Slovnaft, kde pracuješ.
Tak za tvoj príspevok by Ťa asi u Vás vo firme nepochválili, nehľadiac na to, ze to robíš v pracovnom čase... :0)

RE: Homosexualita v USA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 11-01-2006 11:41


My tu žijeme v kapitalizme, nie v socializme. Pokiaľ si človek urobí to čo má tak je môjmu šéfovi jedno čo si robím v pracovnom čase a ako dlho som v práci. Ak by som si neurobil svoju robotu tak mi nepomôže ani 24 hodín strávených v práci 7 dní v týždni a už by som bol úrade práce.
RE: Homosexualita v USA
autor: iko
e-mail: iko@seznam.cz
pridané: 11-01-2006 19:58


Pleties si homosexualitu a pedofiliu. Tento clanok je o homosexualite.
ale, ale
autor: stan
pridané: 11-01-2006 9:05


Je zaujímavé, že všetci z Pravého sprektra obchádzajú fakt ako čert svätenú vodu, že práva homosexuálov ale i menšín sú v USA pretláčané najmä Židmi od čias Franfuktskej školy, cez ACLU až po stovky ďalších organizácii "za ľudské práva".
RE: ale, ale
autor: romco
pridané: 11-01-2006 11:34


uz som cakal kedy pride na rad zidovske spiknutie hehee
RE: ale, ale
autor: stan
pridané: 11-01-2006 11:51


Nechcem použiť vulgárne slová na adresu tvojej reakcie - nejde o židovské spiknutie ale dobre zdokumentované fakty. Rozlišuješ medzi týmito dvomi pojmami? pravé sektrum je v tomto značne pokrytecký server, bojí sa, obchádza, nenazýva veci pravými menami, zahmlieva...
RE: ale, ale
autor: Antiliberal
pridané: 11-01-2006 12:05


A nadava do blaznov...
RE: ale, ale
autor: D
pridané: 11-01-2006 12:12


...a "Prave spektrum" stvara aj vsakovake ine huncuctva, mozno ho raz presvedcim, aby islo so mnou na pivo.
RE: ale, ale
autor: ronnY
pridané: 11-01-2006 14:30


Nuz, byvam v USA a musim povedat, ze ti o ktorych pise Pat vo svojich clankoch a knihach su skutocne predovsetkym Zidia. Cely koncept ludskych prav je do znacnej miery ich vymysel, ktory ma so skutocnymi ludskymi pravami tak pramalo spolocne. Je skoda, ze ludia na Slovensku o tychto veciach prakticky nevedia.
RE: ale, ale
autor: Lukas Krivosik
pridané: 11-01-2006 16:32


Tento argument o zidoch, ktori stoja za tymito hnutiami je neskutocne hlupi, preto ho nepouzivame ako ziadnu zbran. Zid je oznacenie vierovyznania. Predpokladam, ze aj ked sa niekto vola Stern alebo Weiss, a toci v Hollywoode protikrestanske filmy, neznamena to, ze to robi ako zid. Vacsina tychto lavicovych liberalov su silne sekularizovani potomkovia zidovskych rodin, ktori uz svoju vieru ani nepraktizuju.

Keby sme si zobrali nejaku genealogiu ludi z nejakej lavicovo-liberalnej organizacie, zistili by sme, ze pocet "sekularnych krestanov" (teda ludi, ktorych rodiny pochadzali z krestanskeho prostredia, ale oni sami dnes krestanstvo nenavidia a bojuju proti nemu) je mozno vyssi ako pocet "sekularnych zidov", ktori vsak zvacsa nabozenstvo svojich predkov davno zavrhli.

Prave v USA zije kopec konzervativnych zidov, ktori su s krestanmi na jednej strane v kulturnej vojne. A tak je to aj na Slovensku. Podla ronnYho logiky by sme napriklad museli aj KDH oznacit za zidovsky spolok, lebo na cele su ludia so zidovskym povodom (nebohy cestny predseda KDH, MUDr. Neuwirth, jeho dcera MUDr. Zaborska, Daniel Lipsic, atd.).

Toto je hlavna vec, ktora nas odlisuje od stranok typu Proti prudu, ktora tiez kritizuje niektore vystrelky liberalnej lavice. V lete som bol spolu s Jarom Bublincom prednasat na jednej slovensko-cesko-izraelskej konferencii v Kosiciach.

Myslim, ze tam boli vsetky organizacie, ktore riadia Slovensko a svet. Organizovala to totiz ODM (pozrite sa, kde dnes vsade su byvali clenovaia ODM), boli tam hostia zo strany Likud (teda zidia - to ze oni vladnu svetu sa rozumie samo sebou) a z radou ceskych Mladych konzervativcov tam boli ludia z Opus Dei (dalsia organizacia, ktora "potahuje" nitky tohto sveta)...

Kazdopadne, ludia z Likudu sa medzi sebou tak lisili a boli taki rozhadani, ze som sa cudoval ako mozu fungovat v ramci jednej strany. Doprial by som vam tu skusenost, vyliecila by vas z akychkolvek sprisahaneckych teorii o tom ako zomknuto zidia riadia osudy sveta...

Takze, je mozne, ze (sekularni) zidia maju v lavicovo-liberalnych kruhoch velke zastupenie. Ale to neznamena, ze ich nabozensky povod ma nejaky vztah k tomu, o co sa snazia. Neznamena to, ze to, o co sa usiluju, sa usiluju pre vec zidovstva a podobne.

RE: ale, ale
autor: stan
pridané: 11-01-2006 18:41


Svojím príspevkom popierate ale preukázateľnú židovskú lojalitu a tiež nehyhnutnosť a nutnosť pomenovať isté javy spoločným ukazovateľom, čo sú v danom prípade isté charakteristické schémy, či normy správania, ktoré sú vlastné všetkým Židom. Pod slovami všetkým nemám na mysli oných "objektívnych" 100%, ale ako to robí takmer každá vedná disciplína, prisudzujem určitej skupine pre ňu isté typické prvky.
Áno, v USA žije množstvo sekularizovaných bohatých a vplyvných židovských rodín, boli by ste však prekvapený tým, koľké z nich podporujú Izrael (a teda sa k svojmu "židovstvu" hlásia) a ďalšie prvky, ktoré podporuje väčšina Židov (homosexuálov, menšiny, proti trestu smrti atd).
Lojalita kresťanov je ku kresťanom je ´daleko a neporovnateľne menšia ako lojalita Žida k inému Židovi. Budete sa diviť, ale je veľký predpoklad, že Váš sused, ktorý je Židom má bližšie k austrálskemu Židovi, ktorého v živote nevidel. Miloš Žiak (zo skupinky) sa najprv začal identifikovať ako Žid, až potom ako Slovák, napriek tomu, že sa na Slovensku narodil, má tu korene, rodinu, priateľov a v živote nebol v Izraeli. Príčiny pomenúvať nebudem, je to na dlhšiu debatu.
Áno, existujú Židia, ktorí (aj na Slovensku, máte na nich odkazy na vašej stránke) ktorí sä v kultúrnej vojne na strane kresťanov. Bolo by ale katastrofálnou chybou si myslieť, že zdieľajú rovnaké hodnoty. Ak by sme zadefinovali kultúrnu vojnu a jej aspekty, zistili by sme, že väčšina ľudí by sa postavila na naše barikády. Aj Hríbovi vadí komercionalizácia a pokles úrovne verejnop. televízie, avšak tam sa naše krivky diametrálne rozchádzajú.
Čo sa týka Opus Dei, slobodomurárov, ODM a pod. - sú to spolky, ktoré sa na najvyšších poschodiach tolerujú, to neznamená, že spolu súhlasia, že ich "program" je identický. Ich vplyv ich však predurčil na nevyhnutnú spoluprácu.
Práve v tomto sa mi zdá Prop.sk úprimnejší, napriek istej, dnes bohužiaľ takmer nevyhnutnej bulvárnosti.

RE: ale, ale
autor: Lukas Krivosik
pridané: 11-01-2006 19:12


Prop mi vadi, lebo ten ich antisemitizmus a ine konspiracne teorie su postavene na konstruktivistickej povere. Dalsia vec je socializmus a nacionalizmus. Spomeniem napr. odkaz na Ondriasovu knihu! A vztah k vlastnemu narodu a statu je pojaty velmi kolektivisticky.

Mne prave lezi na srdci, aby v sucasnom politickom zapase spolupracovali konzervativni katolici, protestanti i zidia, ba dokonca ateisti. Neviem, ci je Peter Pistanek krestan, ale jeho politicky nekorektne publicisticke texty su vynikajuce. Peter Breiner je tiez zidovskeho povodu a nikto nekritizuje kanadske lavicovo-liberalne uchylky lepsie ako on. Teda kritizoval ho, az pokial mu Simecka nezrusil rubriku.

Prave, ked Palko zacal razit tu myslienku kulturnej vojny, vsetci lavicovi liberali mali snahu urobit z toho zapas "katolici-proti-vsetkym". Ja nechcem, aby to takto stalo.

Nezmysel
autor: Peter Breiner
webstránka: http://breiner.ca
pridané: 15-10-2006 19:29


Niekto, kto je proti konspiracnym teoriam, by ich sam nemal sirit. Nikto mi ziadnu rubriku nezrusil, naopak, SME velmi chcelo, aby som pokracoval v pisani, len mne sa uz nechce.

Neviem, na com staviate teorie o "povode", ale na rozdiel od trebars konzervativnych katolikov som sa nikdy nezucastnil nijakeho religiozneho obradu a neviem, co to ma spolocne s kritikou lavicoveho liberalizmu.

Dvakrat meraj, raz rez.

RE: ale, ale
autor: Kokoško
pridané: 11-01-2006 19:48


Stan, máš 99 % pravdu.
Iba to, že Opus Dei NIE JE slobodomurárskou organizáciou, to by som si dovolil podotknúť.

O židoch by sa dali písať hrubé bychle, ale šušurda už vytáča stopäťdesiatosmičku...

RE: ale, ale
autor: Jozef Filko
pridané: 11-01-2006 19:51


Drahy Stan.
Uprimne sa priznam, ze som si ten tvoj prispevok precital x krat, ale stale nerozumiem o co ti ide.
A co ked su sekularizovani vplyvni potomkovia zidov v US. To su explicitne vsetci rovnaki a konaju rovnako?
A krestania taki nie su?
Teraz budeme delit kto kam patri, namiesto toho, aby sme hovorili kto co urobil? Bude vztahovat zovseobecnenia na zidov, krestanov a podobne?
To akoze vsetci zidia maju rovnake politicke ciele?

Nemozem sa zbavit pocitu xenofobie a nenavisti v tvojom prispevku. Chces snad povedat, ze za nejake konkretne "zlo" vo svete su zodpovedny prave vsetci zidia? Teda akoze nie 100% ale akoze vsetci, hej?

V momente kedy by sa na PS zacali podobne "demetne" uvahy o tom aki su zidia, tak ja tu koncim.

RE: ale, ale
autor: stan
pridané: 11-01-2006 22:39


Jozef, tak tu skonči, pretože tieto "dementné" úvahy vyslovilo tisícky ľudí predo mnou (pápežov, filozofov, štátnikov atd atd atd) a stovky ďalších vysloví a ak nie si schopný ich akceptovať ako historický fakt, tak ´dalšia debata je zbytočná z jej samotnej podstaty.
Mojej reakcii nerozumieš, pretože jej rozumieť nechceš a to je podstatný rozdiel. Vo svojom príspevku si nepovedal NIČ, načo by som mohol vecne reagovať. Používaš scestnú a pre mňa nepochopiteľnú rétoriku liberálov a mravného osočovania.
AD predchádzajúci: áno, viem, kto je Opus Dei...

ZIDIA
autor: Lukas Krivosik
pridané: 12-01-2006 0:45


Mili stan, ronnY, Antiliberal a Kokosko!

Myslim, ze vazne sa zaoberat touto "zidovskou stopou" je hlupost. Po prve: nepovazujem zidovsky povod jednej casti lavicovo-liberalnych aktivistov za o nic viac relevantny ako krestansky povod druhej casti lavicovo-liberalnych aktivistov.

Je jasne, ze tato ideologia sluzi praveze ako nahradna viera pre ludi, ktori v nijakeho Boha (krestanskeho ci zidovskeho) neveria.

Po druhe: principialny problem akychkolvek sprisahaneckych teorii je ten, ze aj keby sa nejaki zidia (trebars aj bohati a vplivni) pokusili od zeleneho stola nejak systematicky riadit svet, ich zamery by sa nevyhnutne roztriestili na nevyspytatelnej komplexnosti sveta.

Sprisahanecke teorie o zidoch (jezuitoch, slobodomuraroch...) riadiacich svet, su najobludnejsim dosledkom konstruktivistickej povery.

Po tretie: pokial som sa zaoberal zidovskymi dejinami a ich kulturou v diaspore, nasiel som tam jeden signifikantny a neustale sa opakujuci jav: kazda diskriminacia zidov viedla k reakcii na zidovskej strane, ktora viedla zase k dalsiemu ospravedlnovaniu perzekucii.

Poviem priklad.

Za feudalizmu casto zidia nemohli vlastnit podu, lebo ta ako hlavny vyrobny faktor, mala prinalezat len nezidom. Preto zidom neostavalo nic ine, len slobodne povolania. Tie sa ale po vzniku kapitalizmu stali velmi lukrativnymi a zidia sa razom z periferie ocitli v strede a na vrchole spolocnosti. To viedlo k obvineniam s nadmernej moci, zo sprisahani a k dalsej perzekucii...

Preto sa na Pravom Spektre nikdy neobjavi ziadna kritika lavicovych liberalov z pozicii "ze su to vlastne vsetko zidia". Poznam osobne dost zidov nato, aby som vedel, ze maju velmi odlisne politicke i svetonazorove postoje. Niektori dokonca ani nesuhlasia s existenciou statu Izrael, tak ako mam verit tomu, ze za tento stat (ktory nenavidia) v zakulisi lobuju.

Po stvrte: konzervativec, ktory si mysli, ze kulturnu vojnu vyhra, ak bude utocit na zidov je velky hlupak. Dobre to povedal Vladimir Palko - konzervativni krestania sa musia spojit aj s ludmi, ktori nemusia byt krestania, ale maju jasne civilizacne instinkty.

Po piate: nacionalni socialisti z Prop.sk, HZDS, Smeru, SNS a KSS su rovnakou hrozbou pre zapadnu civilizaciu ako lavicovi liberali. V skutocnosti je u nas zretelny trend toho ako sa nacionalny socializmus starsej generacie transformuje do lavicoveho liberalizmu mladsej generacie.

Takze toto je stanovisko Praveho Spektra k "zidovskej otazke", bud sa s tymto zmierte, alebo palte do zadku na Prop.sk, kde vzyvaju Minaca, Ondriasa a pisu o veciach, ktore by sa skor hodili do ufologickeho casopisu.

RE: ZIDIA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 12-01-2006 9:11


100 % súhlas s Lukášom. Teória o židovskom (židobolševickom atď) sprisahaní sú dosť staré a bohužiaľ boli rozšírené hlave v kresťanskom svete. Napriek blízkosti náboženstva boli židia viac prenasledovaný od kresťanov ako od moslimov (i keď dnes je situácia iná).
Tieto "zaručené" informácie sú hlavne od objavenia sa tzv. "Protokolov sionských mudrcov" v cárskom Rusku na konci 19. storočia - podvrhu, ktorý pripravila cárska administratíva. Je to znôška nezmyslov (mám ich doma), ale veľa ľudí sa na ne odvoláva i keď ich v živote nevidelo. Je dosť smutné, že týmto nezmyslom dodnes verí veľké množstvo ľudí - vrátane kresťanov a to napriek tomu, že Ján Pavol II. znormalizoval vzťahy so židovskou obcou a snažil sa zbaviť ich dómonizácie.

RE: ZIDIA
autor: stan
pridané: 12-01-2006 9:25


Dušan, pri všetkej úcte a v žiadnom prípade nie konfrontačne mi dovoľte poznamenať, že zrejme nemáte najmenší šajn o čom je reč. Všetky vaše tézy máte zrejme zo SME, ktoré sa v mnohom, napriek údajne úplne odlišnej názorovej a idologickej orientácii, podobá na Pravé spektrum.
RE: ZIDIA
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 12-01-2006 12:42


Sme čítam len občas (len e-formu)- pravidelne čítam Pravdu. Svoje názory si netvorím na základe novín. Mám doma celkom slušnú knižnicu a je tam i dosť kníh na danú tému v rátane tých známych "Protokolov" ako som už spomínal (Na ktoré sa často "objavitelia sprisahaní" odvolávajú). Židia majú určite vplyv na dianie na svete nepomerne väčšie ako je ich počet. Nie sú však jediný. Kubánci tvoria z hľadiska počtu ľudí v USA úplne nepatrnú menšínu, ale vzhľadom na systém volieb USA (Florida je dôležitý štát) má táto skupina obrovský vplyv na celkovú politiku USA ku Kube. Žiadia majú dnes reálne vplyv len na svoj domovský štát a USA. Židia tiež netvoria jednotvárnu masu a sú značne diferencovaný napr. v otázke viery.
Za revolúcie v Rusku vznikol syndróm tzv.židobolševizmu - za revolúciu mohli Židia. Dosť ich tam naozaj bolo, ale skončili v lágroch a na druhom svete - za pár rokov. A Stalin nebol Žid. Za socializmu sme sa zas učili o sionizme. Zas mohli za všetko imperialisti a židia. Dnes na Slovensku zas za všetko môžu židia. Priznám sa ja nepoznám ani jedného a za naše dobré i zlé veci na Slovensku si môžeme hlavne my sami Slováci + Maďari + Rómovia ...a tých možno 5 Židov čo tu ostali po vyvražďovaní a prenasledovaní fašizmom i komunizmom.

A perličku na záver: Mal som v ruke knihu, ktorá vydala nejaká pobočka Matice Slovenskej, ktorá dokazovala, že všetci sme v podstate Slováci - Češi, Rusi, Ukrajinci, Maďari, Chorváti atď sú len Slováci, ktorí hovoria inou rečou. Máme tu i objaviteľov "sprisahania na Mesiaci" - ktorí dokazujú že na Mesiaci neboli ľudia a všetko bol len podvod. Ešte tu máme mimozemšťanov atď. Studnice ľudskej hlúposti sú skrátka nevyčerpateľné.

RE: ZIDIA
autor: stan
pridané: 12-01-2006 9:20


Hovoríte tu o vymyslených poverách, ktorým odmietate veriť alebo ich čo i len skúmať (napriek tomu, že v tom s vami súhlasím) ale akosi automaticky prijímate (zrejme)jednu z najväčších konšporačných teórií - Moslim z jaskyne v Afganistane riadi celosvetovú teroristickú organizáciu. Podbných by sme zrejme našli viac.
PS sa stavia do akejsi apologetickej pozície, pretože sa nielenže bojí tento jasný a definovaný prúd (svetové Židovstvo) kritizovať vtedy, keď príčiny sú nad slnko jasné, obchádza ho, ignoruje aj v prípadoch ostatných a zakladá ad acta ako neexistujúci.
Spomeniem príklad Franfurktskej školy, ktorý tvorí akýsi ideový základ kultúrnej vojny. Ak nespomeniete fakt, že všetci zakladatelia boli Židia, tak sa ste falošní vo svojej podstate. Môžte namietať - boli, no a čo? Nič by vám akosi záhadne nebránilo spomenúť ich pôvod, ak by napríklad išlo o Rusov, ako cudzí prvok v nemeckej a neskôr ruskej akademickej obci.(resp. prvok s vlastnou, veľmi špecifickou agendou)

Podobných príkladov by som mohol uviesť desiatky aj v súvislosti s kultúrnou vojnou. Plnne s vami súhlasím v určitých bodoch, avšak oná komplexnosť sveta mnohé plány rozbila a mnohé rozbíja. Napriek nej sa však mnohé plány podarilo realizovať. Nestojím a nechcem stáť na pozícii bláznivého antisemitu vidiaceho za všetkým Židov, ale objektívne sa snažiaceho človeka prešetriť reálny vplyv tejto skupiny na chod udalostí - o čom mimochodom slovenskí Židia vedia a písali (..."obaja sme si uvedomovali, že vplyv amerických Židov na svetové udalosti je značný..." rozhovor tuším Traubnera a Žiaka) a čo vy popierate. Obávam sa, že tak robíte z dôvodov úplne iných, než sú tie, ktoré prezentujete na svojich stránkach.
Váš príklad z čias feudalizmu je značne zjednodušený a predstavuje židovský pohľad na vec.
Čo je zaujímavé a pre mňa prekvapujúce - ak by sme rovnako hovorili o Íroch ako skupine, či národe, vzbudilo by to ďaleko menej zlej krvi a pozornosti. Už to je fakt, ktorý mne osobne stači na to, aby som sa naň pozrel bližšie. (raz o tom presne rovnako hovoril Fero Šebej)
Je tiež zaujímavé, že svojimi reakciami (nielen vy)často pripomínate liberálov, proti ktorým tak vehementne bojujete - prehnaná podráždenosť na iný názor, istá názorová militantnosť...- akceptujte pozitívnu diskrimináciu, ináč ste xenofób, multikulturalizmus je dobrý, rasisti uvažujú ináč, Židia možno síce mali lví podiel na ruskej revolúcii, ale tento typ uvažovanie je antisemitizmus....

RE: ZIDIA
autor: stan
pridané: 12-01-2006 9:21


Oprava:
...a neskôr americkej akademickej obci

RE: ZIDIA
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 12-01-2006 17:23


> Hovoríte tu o vymyslených poverách, ktorým odmietate
> veriť alebo ich čo i len skúmať ...
A ty hovoris o faktoch a zaroven sa dopustas jednej z hlavnych chyb hladania pravdy: mylis si korelaciu a kauzalitu. Konstruktivisticku poveru uz Lukas spomenul. A este tu mame selektivne preberanie udalosti, pocit menejcennosti a tak dalej. Zrejme si ani sekularneho ani ortodoxneho Zida v zivote nevidel.

Spomeniem jeden citat mojej oblubenej sekularnej Zidovky (Ayn Rand) ohladom homosexuality: "It involves psychological flaws, corruptions, errors, or unfortunate premises .... Therefore I regard it as immoral ... And more than that, if you want my really sincere opinion. It's disgusting." (zhrnutie pre pravych Slovakov: "je nemoralna a odporna").

Inac kludne si svoje antisemitske vyplody piste dalej. Jednak som zastanca absolutnej slobody slova a druhak povazujem za potrebne, aby sa antisemiti zviditelnili, aby som sa im mohol vcas vyhnut.

S pozdravom,
Peter

RE: ZIDIA
autor: stan
pridané: 12-01-2006 21:27


Peter - ja mám skôr pocit, že ty si pletieš kauzalitu s koreláciou :-).
Prepáč tento sarkastický exkurz, ale na tvoj príspevok sa vážne reagovať nedá.
Skúsiš mi podať definíciu konštruktivistickej povery? Zabavte ma niekto, zistil som totiž, že vážna debata je absolútne zbytočná, napriek tomu, že čomusi priučila.

RE: ZIDIA
autor: ronnY
pridané: 12-01-2006 11:26


Na jednej strane sa staviate a obhajujete pozície sekulárnosti kresťanov alebo Židov tvrdiac, že nezastávajú unisono jednotný názor, na druhej strane tvrdíte, že prop.sk, KSS, SNS ako platformy s odlišným názorom sú rovnaké.
Pripomína mi to tvrdenia LPR, ktorá svojho času vravela: Nehodnoťme Rómov ako celok, ale jednotlivo. A vzápätí dodávala: 80% Slovákov sú latentní rasisti.
Inými slovami cieľ svätí prostriedky. Nesúhlsíte, to beriem, ale tie dristy okolo sú trápne, navyše ak v kultúrnej vojne sa bojíte ako ohňa čo i len spomenúť Židov.
Vážení - odkiaľ prišlo tzv. hnutie za občianske práva, práva homosexuálov a menšín...? Prejdite sa po dnešnom New Yorku a zistíte kto tu vládne. Popieranie tohto je popieranie nosa medzi očami.

RE: ZIDIA
autor: D
pridané: 12-01-2006 17:50


Konecne postoj, pod ktory by som sa podpisal. Akurat paradoxne je to, ze ty vidis sprisahanie podobne v nejakych "lavicovych liberaloch", ktori prisli rozvratit spolocnost, "buzerantoch" ktori chcu rozlozit tradicne piliere spolocnosti a mozeme pokracovat. Nuz a Palko, to je clovek plny podobneho citenia, ake stoji za tymi antisemitistickymi uvahami, akurat si nasiel inych "fackovacich panakov".
Civilizacne instinkty - matka bozia. Co to je zase za cudo?

RE: ZIDIA
autor: Lukas Krivosik
pridané: 12-01-2006 18:30


Ale ja si nemyslim, ze lavicovi liberali riadia nejake sprisahanie. Vacsina z nich proste hladaju len nejaku tretiu cestu, chcu idealnu spolocnost a najradsej by donekonecna nieco demokratizovali.

Boj proti lavicovemu liberalizmu i antisemitizmu je sucastou boja proti ludskej hluposti. Boj, ktory vsak nikdy nevyhrame. A neviem, kedy som ja bol za politicku korektnost alebo pozitivnu diskriminaciu. Moje politicke nazory su jasne: v kulturno-etickych otazkach som konzervativec, v ekonomickych som liberal. Socialny liberalizmus odmietam rovnako ako nacionalny socializmus.

A este pre Hujera o mojich dojmoch a pojmoch: zid s malym "z" je clovek, ktory vyznava zidovske nabozenstvo, teda judaizmus, rovnako ako krestan, moslim a podobne. Zid s velkym "Z" je narodnost, rovnako ako Slovak, Cech, Madar.

RE: ZIDIA
autor: romco
pridané: 12-01-2006 21:30


nemas pravdu, zase nerespektujes vyznam slov a pojmov...

kazdy Zid by mal byt s velkym Z- lebo je to etnicka skupina.
zid s malym z ako vyjadrenie vierovyznania neexistuje.

definicia pojmu
http://dent.ii.fmph.uniba.sk/~filit/fvz_/zidia.htm...

pravda je taka ze Zid je narodnost a vierovyznanie je judaizmus

je to obdobny rozdiel ako Araby a muslimovia.... Arab a muslim nieje to iste, su aj krestansky Araby to iste vies, takze to netreba dalej rozoberat...

hujeeeeeeRRR

RE: ZIDIA
autor: tato
pridané: 12-01-2006 23:05


No treba si pozriet stranku aj dalej :
http://dent.ii.fmph.uniba.sk/~filit/fvj/judaizmus.htm...

Tam sa pise o zidovstve ako o nabozenstve cize ak prislusnik krestanstva je krestan tak prislusnik zidovstva je zid.

RE: ZIDIA
autor: romco
pridané: 12-01-2006 23:07


ano ale citaj aj dalej moje reakcie prislusnik judaizmu sa tam spomina ako Zid nie ako zid....
RE: ZIDIA
autor: tato
pridané: 13-01-2006 18:42


Vidis nie len Ty robis pravopisne chyby :). Pozri Prirucku slovenskeho pravopisu pre skoly a prax .
RE: ZIDIA
autor: romco
pridané: 12-01-2006 22:26


a este je dalsia vec ze sam toto tvoje pojmove rozlisenie nerespektujes...

..."sekularnych zidov", ktori vsak zvacsa nabozenstvo svojich predkov davno zavrhli.

kedze su neveriaci niesu zidia ale Zidia...

ale mas pravdu v tom ze s pojmom judaista sa clovek len tak lahko nestretne:)
je to zapeklite.
zjavny chaos v tom maju aj na uniba kde ako pozeram pouzivaju velke pismeno aj pre veriacich.
http://dent.ii.fmph.uniba.sk/~filit/fvj/judaizmus.htm...

http://www.chaverim.sk/home/preview.php?id=15...
tu tak isto je prave veriaci Zid a nie zid....

RE: ZIDIA
autor: Lukas Krivosik
pridané: 12-01-2006 22:48


Ha, a ako nazves zida, ktory sa stotoznuje so svojou domovinou v diaspore. Napr. pred sto rokmi sa vacsina nemeckych, madarskych alebo francuzskych zidov nepokladala za Zidov, ale za Nemcov, Madarov, Francuzov...

Pojem "sekularni zidia" som pouzil aj preto, lebo ronny a stan nam ocividne chcu povedat, ze podpora lavicoveho liberalizmu spomedzi niektorych zidov prameni z ich nabozenstva. Alebo prameni zo sionizmu a v takom pripade by velke "Z" bolo namieste? Alebo, co nam vlastne ti dvaja chceli povedat??? Ja som postrehol len nejake obvinenia z pokryteckosti Praveho Spektra.

Inak, ta argumentacia je super. Ked ponuknem argument preco si nemyslim, ze za vsetkym stoja zidia, tak mi poviete, ze ten argument som vycital zo zidovskych knih.

RE: ZIDIA
autor: romco
pridané: 12-01-2006 23:06


nie ja s tebou suhlasim ze nejake spiknutie zidov/ Zidov je nezmysel

len ta terminologia je zmatocna, to samozrejme nieje tvoja chyba a napriklad pre mna si urobil dobre, ze si to spomenul:)
som hodinu hladal na nete na to odpoved ako je to so zidmi/ Zidmi sice som k nicomu neprisiel lebo kazdy to pouziva inak ale aspon nieco nove sa clovek dozvie.;)

a podla mna ronny a pod myslia Zidov etnickych nie nabozenskych, ale to je len moja domnienka. moderne teorie ohladne zidovskeho spisahania totis nevychadzaju z judaizmu ale z etnickeho principu. takze ich asi nepresvedcis argumentami o zidovksej viere
koniec koncou aj hitler hovoril o etnickom zidovstve a nie nabozenskom, ked niekto konvertoval bolo to jedno zid bol proste zid.

v kazdom pripade to neber v zlom ja s tebou obsahovo suhlasim len tie rozdieli ktore si nacrtol na zaklade velkeho maleho z/Z sa nedaju bohuzial overit(vsade je to inak)... a mne osobne sa to nezdalo

RE: ZIDIA
autor: Vlado
pridané: 13-01-2006 10:35


Zrejme ti chceli dat najavo, ze tvoja argumentacia je zhodna s tou zidovskou, v com mali ale pravdu. Prave spektrum je v tomto identicke s nazormi liberalnej lavice.
RE: ZIDIA
autor: Jozef Filko
pridané: 13-01-2006 14:48


Len doplnim.
"...ronny a stan nam ocividne chcu povedat, ze podpora lavicoveho liberalizmu spomedzi niektorych zidov prameni z ich nabozenstva. Alebo prameni zo sionizmu..."
Malo kto si asi uvedomuje, ze ortodoxni zidia/Zidia by obscennost, homosexualitu, ci akukolvek sexualitu prezentovanu na verejnosti alebo viac ci menej to, co si dnes predstavujeme pod pojmom lavicovy-liberalizmus, radikalne odsudili. Nie len "slovne" ale aj skutkami. A to nehovorim o nejakej bagatelizovatelnej "radikalizovanej mensine".
Zaroven, si asi nevsimame novy exodus zidov/Zidov z Europy. Prikladom moze byt prave Francuzsko s jeho rovnostou, bratstvom a... Pol milionova mensina zidov vo Francuzsku sa stabilne zmensuje. Komunity sa uzatvaraju do seba, dochadza ku konfliktom (jednostrannym) najma s arabskymi pristahovalcami. Kvoli tomu sami odstranuju nabozenske znaky zo skol, synagog a podobne. Francuzska vlada odmieta riesit situaciu. Sami (zidia) si organizuju ochranu deti (ochrana skol...), ci sa prisposobuju svojim vyzorom, aby sa stratili v "dave". Rocne odide z Francuzska okolo 2-3 tisic ludi (zidov) do Izraela a dalsich 2-3 do francuzskych hovoriacich casti Kanady.
A zaroven, musim spomenut aj velmi hlboky rozdiel medzi ortodoxnymi/veriacimi zidmi a "sionizmom", ktory predstavuje povedzme vlada statu Izrael.
Teda tvrdeníe, ze nie objektivnych 100%, ale vsetci zidia/Zidia stoja za napriklad lavicovym-liberalizmom je explicitne nezmyselny.
Ja tvrdim: "Kolko ludi, tolko nazorov."

RE: ZIDIA
autor: D
pridané: 15-01-2006 0:33


Zidovske "etnikum je ohranicene" nabozenstvom, takze je zbytocny dualizmus medzi zid a Zid a spor uplne zbytocny. Len z praxe...deportacie zidov za slovenskeho statu boli legitizovane zakonom, kde boli ohraniceni na zaklade prislusnosti k nabozenstvu, lebo nic ine im nezostavalo pri ohraniceni toho, kto je Zid.
RE: ZIDIA
autor: tato
pridané: 15-01-2006 7:36


" Zidovske "etnikum je ohranicene" nabozenstvom, takze je zbytocny dualizmus medzi zid a Zid "

To napis Jazykovednemu ustavu L. Stura . Ten si na to potrpi a "zbytocne" trapi deti na diktatoch .

RE: ZIDIA
autor: D
pridané: 15-01-2006 13:22


No mne nieco hovor o tych diktatoch, ale zistujem, ze to nie chvalabohu dedicne...
RE: ZIDIA
autor: tato
pridané: 15-01-2006 13:29


My sme take stastie nemali . :-(
RE: ZIDIA
autor: romco
pridané: 15-01-2006 15:46


to prave neviem. zidovsky povod napriklad v tretej rise nebol povod judaisticky.
mohol si konvertovat ale ak si mal zidovskych predkov sam si bol zid bezohladu na vierovyznanie a isiel si do koncentraku.

RE: ZIDIA
autor: D
pridané: 15-01-2006 21:29


Tych co hlasaju/hladaju utopisticku spolocnost je viacero. Aku podobu utopizmu hlasaju stale netusim, ale ked to konecne vysvetlis, budeme azda konecne vediet ohranicit tuto skupinu.
Nuz a "snaha donekonecna nieco demokratizovat", to je zase fakt konkretna a uchopitelna vyhrada. Co sa sa zase dovedel o lavicovom liberalizme? Nic.

Politicka "korektnost", kurnik ja fakt neviem co to zase je a preco je to fuj.
Ty si profesionalny bojovnik proti niecomu, ale po tych par rokoch, co Ta poznam malokedy viem ohranicit comu vobec.

RE: ale, ale
autor: D
pridané: 12-01-2006 17:39


Ten prispevok nie je xenofobny Jozef, necitit totiz z neho autorove obavy. Ten prispevok je ako vystrihnuty z predvojnovych stvavych brozurok, je otvorene antisemitisticky, hoci nie rasisticky. Az ma zamrazilo. Som rad, ze sa aspon niekto ozval.
RE: ale, ale
autor: Jozef Filko
pridané: 12-01-2006 18:20


Ospravedlnujem sa, pomylil som si xenofobny a antisemitsky, i ked mi je jasny rozdiel vo vyzname.
RE: ale, ale
autor: D
pridané: 13-01-2006 5:49


Xenofobia je strach z z cudzieho alebo cudzincov. Mozno je aj xenofob, ale prispevok taky nebol, aj ked pri troche domyslavosti by sa to dalo z tych slov o Ziakovi citat medzi riadkami.
Antisemitizmus je o predsudkoch voci zidom, nenavisti. Tie predsudky mozu byt postavene na roznych vychodiskach, tradicne napr. na starom zakone, zakorenilo sa uz davno takto nepriatelske citenie voci zidom a neskor na tomto podhubi vyrastli moderne podoby antisemitizmu. Lukas vyssie spomina velmi vecne jeden zdroj/impulz pre moderny antisemitizmus.

RE: ale, ale
autor: peter
pridané: 12-01-2006 13:26


pozor. Žid je národnosť. Vierovyznanie je Judaizmus... Lukáš, pletieš si pojmy s dojmami.
RE: ale, ale
autor: romco
pridané: 12-01-2006 13:58


ako vela krat predtym :))
RE: ale, ale
autor: tato
pridané: 12-01-2006 23:12


Treba si pozriet Prirucku slovenskeho pravopisu pre skoly a prax vydanu v roku 2005 stranu 33 odst. 4 a pod nim Upozornenie . Takze niekedy pozor na tie dojmy a pojmy
RE: ale, ale
autor: Kokoško
pridané: 11-01-2006 19:50


Ale vedia, ronnY.
Len ich je málo. Systémové médiá tvoria jednu maffiu, ale sú aj iné, alternatívne zdroje...

RE: ale, ale
autor: Plepo
webstránka: http://www.istropolitan.sk
pridané: 11-01-2006 11:44


Je neuveritelne, ako rafinovane sa homosexualni propagatori snazia rozlozit vsetko to, co je dlhodobo a dokazatelne mozne povazovat za dobro, v tomto pripade skauting. Predstavte si situaciu: "Dobry den, budem tvojim skautskym veducim a som gay". Tak okamzite svoje decko z takej organizacie beriem het. Nie preto, ze chlapik ma nejaky problem s orientaciou, to je jeho vec, ktoru si musi riesit sam so svojim svedomim a svojim lekarom, ale preto, ze s takymito vecami nema co zatazovat inych a este z toho robit svoju vyhodu ci dokonca kvotu. A Dusan, neviem preco sa na tychto strankach navazas do Cirkvi (pise sa m makkym i). Uz som tu raz nechal odklik na oficialne stanovisko Kongregacie pre nauku viery vypracovanu kardinalom Ratzingerom, ale nezaskodi este raz:
http://www.istropolitan.sk/user/view_page.php?page_id=137...

Je to rozumne, jasne a citlive. P

RE: ale, ale
autor: jednokto
pridané: 11-01-2006 12:30


to ratziho stanovisko je celkom srandovne, chces aby sme zacali polemiku? chces aby som ten text rozsroboval? zapacilo sa mi ANTROPOLOGICKE hladisko manzelstva HA HAAAAAA :)

pod tym antropologickym hladiskom myslia, ze v manzelstve treba jednu vaginu a jeden penis (asi tazko si pod antropologickymi znakmi predstavovat nieco ine)... a z antropologickeho hladiska nevadi, ze v manzelstve bdu iba tri ruky, alebo iba jedno vajco? Alebo iba tri oci?

mne sa paci, ako tito ludia vedia pisat medove texty a vymyslat si x hladisk a uzasne zaobalene, ale nikdy nie presne hovorit o nejakych hrozbach (nedefinovanych) voci niecomu (nedefiovanem)... je to take retoricke cvicenie, ale nie seriozne stanovisko... ale uznavam, pre potreby regulacie spravania sa CLENOV KLUBU (teda clenov cirkvi) to bude asi postacujuce z hladiska vedenia klubu alebo aj jeho clenov...len neviem, ci by sa taketo klubove pravidla mali aplikovat aj na neclenov... zeby som zacal aplikovat poriadok golfoveho klubu v Bernolakove aj na krestanov? to by bola svanda :)

RE: ale, ale
autor: LABOREC
pridané: 11-01-2006 13:57


Mozes kludne zacat , s pychou tebe vlastnou, rozsrobovavat uvedeny text. Stavim sa vsak, ze na sto percent nie si vo svojom vnutri so svojim vykladom spokojny ani ty sam.
RE: ale, ale
autor: jednokto
pridané: 13-01-2006 13:28


nic nieje na sto percent uzasne, dokonca podla viacerych krestanov (a vlastne aj podla RKC) ani Desatoro netreba dodrziavat na sto percent

s mojim vykladom som spokojny, aj ked po stylistickej stranke sa rozhodne tomu nevenujem tak, ako ludia,ktori pisu prezidentovi USA Spravu o stave Unie :)

RE: ale, ale
autor: LABOREC
pridané: 25-01-2006 12:52


Neviem, konkretne ktore desatoro mas na mysli, ak vsak hovoris o Mojzisovom Desatore, ktorym sa riadia Zidia i Krestania, tak na 100 % . A nevymyslaj..
RE: ale, ale
autor: jednokto
pridané: 26-01-2006 13:41


vazne? Prikazanie "Nezabijes" ani cirkev na 100% nedodrziava. Trest smrti, koncept spravodlivej vojny, potraty z dovodu ohrozenia zivota tehotnej - cirkev s tym suhlasi (aj ked v pripade trestu smrti nie som si uuuuplne isty, ale krestania su za, napriklad aj Lukas Krivosik) .... teda existuju vynimky :)
"rozsrobovacovi"
autor: killroy
e-mail: killroy@azet.sk
pridané: 15-01-2006 0:11


Nuz tak teda... ano. je to o pohlavnych organoch ako hovoris, "tieto zväzky totiž nie sú schopné adekvátne zabezpečiť rozmnožovanie a zachovanie ľudského rodu". to sa tam pise. S prikladom 3 ruk, oci, a 1 vajcom teda nezavaaadzaj. Prosim taaa! rozsrobuj tooo! Asi sa ti to zdalo tak vtipne ze nas chces presvedcit o opaku. Uplne vazne si to precitam, I promise!
RE:
autor: jednokto
pridané: 16-01-2006 16:24


logicka otazka znie, ze ked si niekto mysli, ze stat poskytuje iste pravne konstrukcie istym parom preto,lebo "tieto zvazky su schopne adekvatne zabezpecit rozmnozovanie a zachovanie rodu", tak preco potom tieto pravne konstrukcie stat dnes garantuje aj tym,ktori tuto poziadavku nesplnaju....

obycajna logika nam dava najavo, ze ked nieco niekomu chcem dat kvoli tomu, ze splna istu podmienku X, nebudem to davat tomu, kto nesplna podnienku X..ak to vsak davam aj tomu, co nesplna podmienku X, su dve moznosti -

a) bud klamem v definovani tej podmienky (teda to nieco nedavam kvolitej podmienke a tvarim sa ze to je kvoli tejto podmienke) - v tom pripade by sa ziadalo s farbou von a ekecat o tejto falosnje podmienke ale vyrukovat s pravymi dovodmi

b) bud som nedosledny a davam to "nieco" aj tomu,komu by som nemal - v tom pripade by som mal upresnirt system a to "nieco" vziat tomu, kto uz nesplna podmienku X.

samozrejme ze je jasne, ze by mal byt jasny vztah medzi podmienkou X a tym, so za jej splnenie davam.... ja osobne nevidim vztah medzi schopnostou splodit dieta v ramci zvazku a pravom na dedenia zo zakona..

aby som bol este jasnejsi, za podmienku X si vloz tu tvoju schopnost rozmnozovania a zachovania rodu a za to "nieco" si vloz dedenia zo zakona....

RE: ale, ale
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 11-01-2006 13:11


Dík za tip - už som si prečítal. Nie je tam nič prevratné. Len dodám, že vťah cirkvi a manželstva sa menil v čase a v ranej cirkvi nebol taký jednoznačne pozitívny ako dnes.

Proti skautingu nič nemám a nevšimol som si, že by niekto v príspevkoch propagoval homosexualitu. Bavíme sa len o postojoch k nej. Nechcel by som byť homosexuálom a pre mňa to tiež nie je normálna vec, ale mám to šťastie, že sa mi páčia ženy. Tí menej šťastní len hľadaju pochopenie a ja im to nezávidím - hlavne na Slovensku. Títo ľudia za to nemôžu a jednoducho sú iní.

voda na mlyn panbozkarom
autor: jednokto
pridané: 11-01-2006 12:21


v skratke - ja ako liberal si myslim, ze ktorakolvek sukromna organizacia by mala mat vylucne pravo sama si stanovovat pravidla, na zaklade ktorych bude menovat svojich veducich alebo prijmat clenov... zaroven viem, ze ktokolvek ma pravo to kritizovat :)

preto taketo snahy o vtlacenie sa hocikomu na sukromny dvorcek (napriklad do vedenia skautu) su mi odporne (samozrjeme ze je to medvedia sluzba snaham o legalizaciu RP) a pripominaju mi snahu krestanov sa cez zmluvu o vyhrade svedomia tiez vtrepat na hociake miesto, kde by slusny krestan nemal co pohladavat...

inak styl a uroven pisania clnaku zodpveda urovni oponentov, ktorych v clanku autor spomina... ja mam pocit, ze citam blisty alebo nejaku fantazmagoricku spiklenecku literaturu (typu - komplot nadnarodnych kapitalistickych organizacii a slobodomurarskych lozi v spolupraci so svetovym zidovstvom a mimozemstanmi planuje ovladnut svet a napchat nam cipy do hlav) , ked citam, ze aclu v skutocnosti presadzuje zaujmy prornovyrobcov a pedofilov :)

Hura!!!
autor: Zolo
pridané: 11-01-2006 13:32


Som rad, ze sa skauti ubranili homosexualnym fanatikom. Dufam, ze sa dozvieme, ako pokracuje ich boj s heterosexualnymi fanatikmi. Teda niektorymi rodicmi, ktorych patologia sa prejavuje snahou o vychovanie armady mladych a dokonalych nadludi... ked to uz oni sami nedokazali.
...
autor: D
pridané: 11-01-2006 14:19


Zacina mi to pripominat situaciu pred vojnou a pocas nej, kedy sa podobnym sposobom, ked sa vypichovali nejake fakty a zovseobecnovali sa na celu skupinu ludi, podsuvala akasi predpispozicia celej skupiny na nejake negativne spravanie sa, este viac navodzoval pocit ohrozenia, podarilo sa este viac podnietit v mnohych hlavach silny pocit ohrozenia. Propaganda. V kombinacii s citenim nepriatelskym voci nejakej skupine ludi so specifickym prejavom je to velmi dobre vychodisko k nenavisiti a mozno aj teroru.
Problem samozrejme nie je clanok a fakty, problem je clanok a fakty v nom zasadene do kontextu praveho spektra.

nuda
autor: Lahvac
e-mail: lahvacovmail@yahoo.com
pridané: 11-01-2006 14:33


Jasne konspiracia, hrozba, utok na tradicie. Vymislite si nieco nove, toto je uz nuda.
RE: nuda
autor: Lahvac
e-mail: lahvacovmail@yahoo.com
pridané: 11-01-2006 14:42


Vymyslite samozrejme....
RE: nuda
autor: Ján Gonda
e-mail: janygonda@recesia.sk
pridané: 11-01-2006 15:24


No aj mna uz tie temy z kulturnej vojny prestavaju interesovat, no vacsmi ma znepokojuju vylevy "Lahvacovov", "Romcov" a inych tu pritomnych socialistickych aktivistov. Lebo prave kvoli takym typom ludi sa tie problemy vytahuju a vobec produkuju.
Stare dobre ekonomicke temy by som prijal ovela radsej, to mi ver!

RE: nuda
autor: romco
pridané: 11-01-2006 15:32


jaa som socialistaaa????
olalaaa
ked ja som socialista ty si zadebnenec, nic ine ti na to nemozem povedat

a kvoli mne sa tu vytahuju tie problemy? spytaj sa autorov clanku ci pisu veci kvoli mne, myslim ze ti povedia urcite nie...

janko janko, autori tohto webu slobodne rozhodli ktorym temam sa budu venovat a ktorym nie. ver mi ze so mnou to tu nikto nediskutoval ake clanky sa sem daju a nie.

nevies co hovoris. to ze sem dali take clanky ake dali je preto, ze to povazovali za dobre alebo prinosne alebo ake.

a nie preto ze by som ich ja alebo niekto iny k tomu nutil alebo prehovaral.

s pozdravom rooomcoo co nenuti nikoho vyhtahovat nejake problemy a ani ich neprodukuje
teda dufam, ak niekomu robim problemy so sexualnou vychovou alebo skautmi tak nech sa ozve, v nicom z tohto nemam prsty:)

RE: nuda
autor: Ján Gonda
e-mail: janygonda@recesia.sk
webstránka: http://www.recesia.sk
pridané: 11-01-2006 15:40


Citanie medzi riadkami ti zrejme nikdy neslo. A socialista nepochybne si! No radsej som tam nemal vypichnut tvoj nick, aby som si usetril ten tvoj nasledovny komentar...
RE: nuda
autor: romco
pridané: 11-01-2006 15:51


janko,
skorej sa zamysli, ci plati, ze kazdy kto s tebou nesuhlasi, vyraba problemy alebo je socialista


napriek tomu
som nepochybne socialista, nebudem ta presviedcat o opaku

medzi tvojimi riadkami sa moc toho vycitat neda, neprimel som k pisaniu- teda som o tom presvedceny, keby nahodou hej prijemne by mi to polichotilo- ale silno o tom pochybujem.

preco ked si chces usetrit moje komentare taK MA SPOMINAS A NASLEDNE NA TO ESTE NA MOJE KOMENTARE REAgujes?

RE: nuda
autor: libertarian
pridané: 12-01-2006 9:19


Jan Gonda :
" No aj mna uz tie temy z kulturnej vojny prestavaju interesovat, no vacsmi ma znepokojuju vylevy "Lahvacovov", "Romcov" a inych tu pritomnych socialistickych aktivistov. "
- Tie temy "z kulturnej vojny" maju jedno pozitivum : Ukazuju v konecnych dosledkoch, ake nekompatibilne su nazory niektorych -inak rozumnych - ludi.
Mne sa strasne paci, ked sa paleokonzici tlapkaju so socialistami po pleci, ked bojuju proti praviciarom libertarianom, lebo tito im chcu "zrusit" stat, a nasledne sa popluju, ked zistia, ze praviciari sa zhodnu (s niektorymi !) konzervativcami, ze stat nema rozdavat nase peniaze plnym priehrstim.
Tu sa vacsinou dospeje k realite, ze v urcitych oblastiach sa konzici neznesu so socialistami , socialisti s libertarianmi, libertariani so socialistami. A koalicia v jednej otazke sa rozpada pri otvoreni inej otazky.

pripomienky
autor: iko
e-mail: elrondei@gmail.com
pridané: 11-01-2006 20:26


Len par pripomienok.

1. Na Slovensku si drviva vacsina ludi mysli, ze homosexuali sa trasu za tym, aby mohli adoptovat deti a/alebo vychovat preto, aby ich mohli zneuzit. To je nevyslovene pozadie vacsiny argumentov. Relevantna ale nie je homosexualna ale pedofilna orientacia toho cloveka v ulohe vychovavatela alebo rodica. Ak je to pedofil, tak ci je homosexual alebo heterosexual, tak to dieta zneuzije. Aj heterosexualnych zneuziti (vcitane rodicov)je dost, len tie nie su velmi medialne vdacne a teda malo sa o nich vie.
Ten kto je dospely (a nie zamrznuty adolescent) a nie je pedofil, tak sa o dieta stara ako rodic, ucitel, veduci alebo knaz, a nie ako sexualny partner.


2. Nemozno vycitat homosexualom, ze na presadenie svojich poziadaviek sa organizuju: v demokracii je to legitimny postup, a naviac, pokial za nejakou poziadavkou neexistuje organizovana skupina, ktora ju pretlaca, tak ta poziadavka nema sancu na uspech. Takze toto je opravnene... dalo by sa trochu diskutovat o vselijakych gay-parades, ale to by si mali podla mna vyriesit interne oni.


3. Podla mna jedine relevantne hladisko pri prijimani cloveka do zamestnania (ci je to homo alebo hetero, alebo Martan) je hladisko ze KTO zodpoveda za jeho cinnost a aktivitu, a cie meno bude poskodene jeho pripadnym neadekvatnym chovanim.
V tomto zmysle je priam zlocinne, ze sa do toho miesa stat zarucovanim vselijakych prav (tusim aj u nas, alebo v Cechach, nepamatam) boli dokonca sudne procesy ze nebola prijata nejaka Ciganka do drogerie) a pozitivnych diskriminacii.
Pokial stat nie je ochotny alebo schopny niest zodpovednost za chovanie zamestnancov, tak by sa do toho nemal miesat. V tomto zmysle skautska organizacia (a katolicka cirkev tiez) su v prave -- aj ked mozno nie v zmysle nezmyselnych zakonov.

Nech rozhoduje ten, kto nesie svoju kozu na trh!

budme korektni
autor: Filip Likavcan
webstránka: http://filer.platon.sk/blog/
pridané: 11-01-2006 21:52


"Do jisté míry chápu obavy rodičů, kteří posílají své děti na skautské tábory proto, aby z nich udělaly tvrdé a solidní chlapy, a nikoliv účastníky pedofilních sexuálních hrátek homosexuálních instruktorů."

Tato jedna veta mi tam prekaza, pretoze viem, ze na detskych taboroch heterosexualni muzi a zeny neznasilnuju male deti. Ta veta je nekorektna. So zvyskom clanku suhlasim.

Skauti maju pravo na doveryhodnost
autor: Pol
pridané: 12-01-2006 0:06


Pointa pribehu americkych skautov je naozaj o tom, ze urcita natlakova skupina (v tomto pripade homosexuali) sa pokusila cez stat vnutit sa do sukromnej organizacie. Zhodou okolnosti som o tomto pripade pisal clanok asi pred 3 rokmi. Skauti su otvoreni ludia, ktori sa snazia o dobru vec a vzdy prijimali schopnych veducich bez ohladu na ich sex. orientaciu - jednoducho to samozrejme neskumali. Strazili si doveryhodnost a kvalitu svojich ludi pravidlami, treningom, prip. vyhodenim pri opravnenych podozreniach a rizikach. Aj homosexual, ktory celu kauzu spustil, bol veducim. Problem nastal, ked svoju sexualnu orientaciu zacal verejne vytrubovat do sveta, organizoval homo kampane atd. Rodicia, ktorym zalezalo na vychove svojich deti a obavali sa, ze bude na skautskych akciach takisto verejne propagovat svoj styl sexualnej vychovy, sa stazovali a skautska organizacia v snahe zachovat si doveru rodicov mu zakazala byt veducim. On potom rozputal proti skautingu kampan, ze je netolerantny a zazaloval ho. V USA na Najvyssom sude prehral, lebo je vec organizacie, ake ma vnutorne pravidla (Bohvie, ako by dopadol takyto sud v Europe). Z tohto pripadu vidiet, co sposobuju homosexualne natlakove skupiny a verejne pochody vyzlecenych oblizujucich sa homosov. V konecnom dosledku poskodia aj bezny zivot obycajnym ludom s homo orientaciou, ktori to vsak povazuju za svoju intimnu zalezitost a nechodia to vykrikovat na namestia.
RE: Skauti maju pravo na doveryhodnost
autor: Lahvac
e-mail: lahvacovmail@yahoo.com
pridané: 12-01-2006 10:56


Skauti su skupina decak oblecenych ako debili vedenych debilom oblecenym ako decko.
RE: Skauti maju pravo na doveryhodnost
autor: Pol
pridané: 12-01-2006 14:45


To je vec nazoru. Skautskou vychovou v mladosti presla vacsina amer. kozmonautov aj prezidentov, mnozstvo manazerov firiem a dalsich osobnosti. Churchill napr. napisal, ze v tejto institucii sa "prejavuje esencia britskeho genia". Aj u nas skautingom preslo mnoho osobnosti, kvoli zakazu komunistami vsak samozrejme nepomerne menej. Srholec zakladal v uran. baniach tajnu skautsku skupinu. Satinsky napr. povedal, ze zatial pre decka nikto nic lepsie nevmyslel. Potvrdzujem to preto, lebo aj ja som to zazil. Ale nevnucujem ten nazor nikomu, kazdy rodic si moze dat decka, kam sa paci im a jemu. Je to dobrovolne. Tvoju poznamku beriem ako pokus o vtip v style Uraganu :)
RE: Skauti maju pravo na doveryhodnost
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 12-01-2006 16:37


BTW aj ja som bol kedysi skautom, dokonca som aj spravil nejaku skusku ;-).

S pozdravom,
Peter

RE: Skauti maju pravo na doveryhodnost
autor: Certik
pridané: 15-02-2006 4:47


Lahvac, to je najmudrejsia vec, aku som v celej tejto diskusii cital..
RE: Skauti maju pravo na doveryhodnost
autor: eleanor
e-mail: eleanor67@inmail.sk
pridané: 30-01-2006 12:41


pekne si to napisal
Aktivisti ... pred Vatikánom
autor: Jozef Filko
pridané: 13-01-2006 22:42


http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=254530...

Co k tomu dodat.

Prave spektrum
autor: Maros
pridané: 14-01-2006 10:11


Prave spektrum je v tejto otazke zidov/Zidov,ktora je tu preberana pokrytecke.A dost nevzdelane.Sionisticke SME a podobny bulvar vzdelanie neda.
Pozrite si radsej konzervativnu stranku : www.prop.sk
Ti nic nepredstieraju a menuju veci pravym menom.

RE: Prave spektrum
autor: Lukas Krivosik
pridané: 14-01-2006 12:38


www.prop.sk nie je konzervativna stranka, je to nacionalno-socialisticka stranka, plna dusevne narusenych blaznov a pošukov, ktori spajaju ufologiu, spekulativnu vedu a la Deniken s antisemitskymi konspiracnymi teoriami a propagaciou knih od takych "velikanov ducha" ako je Karol Ondrias, poslanec KSS. Pisem o tom tu:

http://www.prave-spektrum.sk/article.php?34...

Co je konzervativne na ludoch, ktori propaguju Ondriasa a pisu hovadiny o novej rase mesacnych ludi???

Pokial ide o Prave Spektrum, otvorene tu hovorim, ze sme na strane Izraela a v ziadne zidovske sprisahania neverime. V sprisahania sionskych mudrcov neverime a to nie preto, lebo by nam nejaka autocenzura branila sa nad nimi zamyslat, ale preto, lebo sme sa nad nimi uz zamysleli, casto zmienenu publikaciu doma mame a cele to povazujeme za nezmysel. Proste antisemitizmus povazujem za chory blud.

RE: Prave spektrum
autor: Antiliberal
pridané: 14-01-2006 15:16


B´nai B´rith, Kominterna, Wall Street a Hollywood Vas zo srdca pozdravuju!
RE: Prave spektrum
autor: D
pridané: 15-01-2006 0:40


Konzervativna potom v tom zmysle, podla toho, co pises, ze konzervuju stare predsudky voci Zidom a davaju a mozno Zidom vymysleli nove naprirodzene vlastnosti.
RE: Prave spektrum
autor: stan
pridané: 15-01-2006 20:48


Pán Krivošík, dovolím si jednu otázku na záver:
Celé Pravé spektrum zápalisto bojuje proti homosexuálom so všetkým čo s tým súvisí.
Ako hodnotíte fakt, že vy podporujete Konzervatívny inštitút, ktorý platí a dotuje aj Otvorená spoločnosť, ktorá rovnako platí homosexuálne spolky a pretláča tie myšlienky, proti ktorým sa vy zdanlivo staviate.
Takýchto organizácií je viac, tento príklad som uviedol kvôli odkazu na Konzervativizmus na vašej stránke.
Platí Soros aj vás?

RE: Prave spektrum
autor: jednokto
pridané: 16-01-2006 16:25


peniaze nesmrdia :)
RE: Prave spektrum
autor: libertarian
pridané: 16-01-2006 7:57


Lukas Krivosik :

Pises, ze : „www.prop.sk nie je konzervativna stranka, je to nacionalno-socialisticka stranka, plna dusevne narusenych blaznov a pošukov, ............ “

PROP.sk sa angazuje v style konzervativnych nazorov viacerych clenov PRAVEHO SPEKTRA. . Tvoj negativny postoj PROP (plne ho ocenujem) je v rozpore s bezne prezentovanymi nazormi P.Frisa,a inymi z PS. PROP bije do homosexualov, do Zidov, do liberalov, oslavuje Slovensku pospolitost, nacionalizmus, oslavuje papeza Benedikta, .....
Aj ANTILIBERAL sa uz zan postavil. Cakam na P.Frisa !

Lukas, zakotvi kdesi. A zverejni uz konecne svoje definicie konzervativizmu. Mna si exkomunikoval za nazor, ze “ KDH je CIASTOCNE nacionalno-socialisticka strana ” .

RE: Prave spektrum
autor: Lukas Krivosik
pridané: 16-01-2006 18:23


Libertarian, tvrdim, ze ludia ako Stan, ronnY alebo Antiliberal (ak to nie je jedna a ta ista osoba) nie su konzervativci. Su to proste antisemiti a nacionalni socialisti a este su to blazni.

Ta zidovska story je natolko blazniva, ze pochybujem nad zdravim rozumom tych, co ju hlasaju. Peter Friso nie je antisemita a napr. o Jarovi Bublincovi Izraelci vlani tvrdili, ze ma lepsie postoje ako izraelsky minister zahranicia.

RE: Prave spektrum
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 16-01-2006 21:13


> Libertarian, tvrdim, ze ludia ako Stan, ronnY alebo
> Antiliberal (ak to nie je jedna a ta ista osoba) nie su
> konzervativci. Su to proste antisemiti a nacionalni
> socialisti a este su to blazni.
Problem je podla mna v tom, ze z definicie konzervativizmu toto tvrdenie nevyplyva a tym padom zostava len subjektivnym nazorom.

S pozdravom,
Peter

RE: Prave spektrum
autor: Makovníček
pridané: 17-01-2006 6:26


Lukáško,
to isté si vďaka Tvojej neobmedzenej obsesii dobrými, čestnými,zbožnými a morálne založenými židmi o Tebe môžu myslieť Antiliberál, stan a Ronny.
Ty raz padneš riadne na hubu, ale tak Ti treba.

Nič k veci ste k tejto téme s ďalšími Macesníkmi Hanusom a Filkom nevyprodukovali. Len to známe nadávanie do bláznov a náreky typu "Oy, Vey, Antisemitizmus..."

Zidia
autor: Lukas Krivosik
pridané: 17-01-2006 8:21


V najnovsom .tyzdni je velmi dobra analyza zidovstva. Kto sa zaobera dejinami a kulturou tychto ludi tak si nemoze nevsimnut, ze zidia maju s Bohom akysi zvlastny a velmi intimny vztah. Hanus velmi spravne poukazal, ze to je uz v tom slove "Izra-El", co sa da prekladat mnohorako, ako "ten, ktory bojuje po boku Boha", ako "ten, kto bojuje proti Bohu", alebo ako "Bozi bojovnik"...

Podla mna, vsetky tieto vyklady dobre vykresluju roznorodost zidov a ich vztah k Bohu. Na jednej strane uloha vyvoleneho naroda, ktoreho clenom Boh zjavil pravdy pre cele ludstvo, na strane druhej neposlusnost voci Bohu, ktora siaha od Stareho zakona az po modernych sekularnych zidov, ktori podporuju liberalnu lavicu.

Proste zidia maju evidentne v Bozom plane svoje miesto (zatial to vyzera, ze dolezitejsie nez Slovaci :-)a ich uloha je znacne rozporuplna. Z tohto etnika vzisli osobnosti, ktore ludstvo inspirovali pozitivne i negativne. Uz len z nabozenskeho hladiska povazujem napadanie naroda, ktory ma tak intimny vztah s Bohom (v pozitivnom i negativnom zmysle)ako zidia, za svatokradez. Antisemitizmus je krestanska hereza.

Tak ako existuju zidia sekularni, ktori maju lavicove nazory, tak existuju aj zidia ortodoxni, ktori su daleko striktnejsi vo svojom krede, nez katolici.

Povazujem za vyraz nebotycnej hluposti, ked niekto tvrdi, ze tak odlisni ludia ako nabozenski filozofy Maimonides alebo Chatam Sofer, liberalny agnostik Ludwig von Mises, ateisticky filozof Karl Marx alebo prirodny vedec Albert Einstein su v podstate totozni a vsetci (napriek svojim odlisnostiam, ktore su hlboke ako Marianska priekopa) konaju podla jedneho, nejakeho univerzalneho zidovskeho motivu, ktoreho cielom je skodit dobrym Arijcom.

"Nič k veci ste k tejto téme s ďalšími Macesníkmi Hanusom a Filkom nevyprodukovali. Len to známe nadávanie do bláznov a náreky typu "Oy, Vey, Antisemitizmus...""

A co ine nam zostava ako nadavat vam do blaznov, ked ziadne argumenty neponukate. Len akesi nejasne obvinovanie Praveho Spektra z pokrytectva, udajne este aj z lavicoveho liberalizmu a nejasne a nespecifikovane namietky voci zidom.

Nepovedali ste ani, ci vam vadi sionizmus alebo zidovske nabozenstvo. Proste ste absolutne bez argumentov. Kedysi ste tvrdili, ze zidom date pokoj, ked sa odstahuju do Izraela. Dnes by ste ten stat najradsej ponechali Arabom. -Jedinu demokraciu a jediny vysek europskej, ba stredoeuropskej kultury na blizkom vychode. Keby sa zidia odstahovali na Mars, stale by ste tvrdili, ze odtial skodia ludstvu. Ste teda nieco ine ako paranoici???

A este nieco, mily Makovnicek. Ak raz padnem "riadne na hubu", neboj sa, vzdy tam bude stat pri mne nejaky zid, co ma podrzi;-)

Krivošík
autor: stan
pridané: 17-01-2006 8:32


Nedočkal som sa odpovede, tak súšam ešte raz:

Celé Pravé spektrum zápalisto bojuje proti homosexuálom so všetkým čo s tým súvisí.
Ako hodnotíte fakt, že vy podporujete Konzervatívny inštitút, ktorý platí a dotuje aj Otvorená spoločnosť, ktorá rovnako platí homosexuálne spolky a pretláča tie myšlienky, proti ktorým sa vy zdanlivo staviate.
Takýchto organizácií je viac, tento príklad som uviedol kvôli odkazu na Konzervativizmus na vašej stránke.
Platí Soros aj vás alebo ste pokrytci len v prezentácii svojich názorov?

RE: Krivošík
autor: Lukas Krivosik
pridané: 17-01-2006 8:58


Priznam sa, ze neviem, ci Soros plati Konzervativny institut. Nas Soros neplati, to chcem jednoznacne vyhlasit! Inak Soros je nazorovo nieco ako socialny demokrat alebo lavicovy liberal, takze s nim a jeho nazormi nesuhlasim.

Pokial mam ja informacie, KI je plateny najma zo slovenskych penazi. Mozno ta to prekvapi ale su aj slovenski podnikatelia, ktori podporuju dobru vec.

Ak by KI mal nejake peniaze z nejakych grantov NOS, tak by som v tom ale az taky problem nevidel. Myslim, ze NOS nepodporuje len homosexualne aktivity a KI ich nepodporuje uz vobec.

Poviem ti, ze v tejto republike je beznou praxou napisat projekt napr. na konferenciu o EU. Z Bruselu nato pridu peniaze a ta konferencia je potom o kydani na EU, lebo je organizovana euroskeptikmi.

Ja neviem, je to problem? Keby sa o tie granty neuchadzal KI (ak ho naozaj NOS-ka financuje) tak by ich naozaj dostali nejaki "teplosi z povolania". Keby sa o peniaze z EU neuchadzali euroskeptici, mozno by to dostali nejaki "Europania z povolania" a spravili nejaku hlupu sutaz typu "EU-svetle zajtrajsky".

Takze neviem, ci KI ma nejake peniaze z NOS, ale aj keby hej, nevidel by som v tom az taky problem. Dufam, ze si si vedomi, ze KI registrovane partnerstva nepropaguje.

A este nieco. Prave Spektrum nebojuje proti homosexualom. Myslim, ze Katechizmus je v tomto jasny. Prave Spektrum vsak bojuje proti registrovanym partnerstvam a proti "buzerantom z povolania", ktori si na sexualnej orientacii urobili zivnost (ten spominany fundrising). Neviem, ako by si si predstavoval "boj proti homosexualom".

Poznam krestanov, homosexualov, ktori sa snazia s tymto postihnutim zit, zaco si zasluzia plnu podporu komunity. A poznam aj homosexualov z konzervativnymi nazormi, ktori povazuju tieto veci stale za sukromnu vec, ktora by sa nemala tymto sposobom prepierat. A urcite su proti RP.

RE: Krivošík
autor: jednokto
pridané: 18-01-2006 11:40


celkom zaujimavy postreh - o com znaci obhajoba postoja Praveho Spektra katechizmom? este stale budeme tvrdit, ze to nie je krestansky/nabozensky e-zin?

keby Lukas postoj Praveho spektra podbil politickymi alebo inymi arguentami, budiz...prejavil vsak nevidanu davku uprimnosti a na rovinu povedal, na com stoji PS. teda este stale budeme tvrdit, ze to nieje krestanske/nabozenske zoskupenie?

RE: Krivošík
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-01-2006 12:29


Jednokto, Prave Spektrum sa vyvija, ale myslim, ze doteraz sme neopustili platformu "spolocensko-politicky e-zin, liberalno-konzervativneho zamerania".

Myslim, ze zo skladby clankov, tem a podobne, je toto asi najobjektivnejsia charakteristika PS.

RE: Krivošík
autor: Antiliberal
pridané: 18-01-2006 13:21


Liberálno-konzervatívny je synonymum pre "suchá voda".
Takže opäť sprostosť na entu.

Konzervativec musí byť radikál, nikdy nie však liberál.

RE: Krivošík
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 18-01-2006 14:33


Podla mna nemame zhodu v definicii konzervativizmu ani liberalizmu, preto je diskusia vo vyssich rovinach zbytocna.

Preto sa v politickom hodnoteni obom pojmom vyhybam, lebo vlastne nic nehovoria.

A co je to radikal? Radikal moze byt predsa kazdy. Nie je snad poziadavka 100% sukromneho skolstva dost radikalna? To s konzervativizmom nijako nesuvisi.

Mozno keby si sa trocha oslobodil od hesiel a skusil zadefinovat zakladne pravidla, z ktorych vychadzas, tak by slo aj diskutovat.

S pozdravom,
Peter

RE: Krivošík
autor: libertarian
pridané: 18-01-2006 15:05


Peter
Podla mna su jasne rozlisitelne skupiny liberalov-
lavicovi, pravicovi, libertariani. Kazda skupina vyrazne odlisna, ale identifikovatelna. A nesnazia sa navonok tvarit ako "jeden muz" .
U konzikov je to ine. Vsetci vystupuju ako "jeden muz" , ale kazdy ma vyrazne ine nazory.
Ja to z Lukasa vytahujem uz rok, stale nic. Na PS su jednotlivci, pouzitelni ako prototypy na jednotlive kategorie. Ziadna vyrazne vnutrokonzervativna diskusia tu vsak nie je. LK kludne sprdne mna (vacsinu mojich namietok ignoruje) , ale inych kondikov iba obcas mierne podpori.

RE: Krivošík
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-01-2006 15:37


Liberalny konzervativizmus nie je nic take ako sucha voda. Proste sme liberalni v ekonomickych otazkach a konzervativni v spolocenskych.

Mozete to tiez chapat podla toho nazvu prave SPEKTRUM, ze tu uverejnujeme texty od Patricka Buchanan az po Hansa Hermanna Hoppeho. Teda od anarchokapitalizmu az po paleokonzervativizmus.

Jedine dve skupiny, ktore tu propagovat nechceme su nacionalni socialisti a lavicovi liberali. Mame zato, ze tieto dve skupiny su len dvomi strankami tej istaj mince. Lavicovi liberali prijali mnohe z kreda klasickeho liberalizmu, ale jeho pojmy si nalezite preosiali a vyznam slov spotvorili.

Nacionalni socialisti (napr. ti z prostredia Prop-u) zase prijali co to z konzervativneho kreda, mnohe vystrelky lavicovych liberalov sa im pravom hnusia, ale inde podliehaju tym najhorsim lavicovym myslienkovym bludom. Nehodno ich preto povazovat za konzervativcov.

Ina vec su konzervativni tradicionalisti ako je Peter Friso, Jaro Bublinec a ludia z Kruhu. Oni reprezentuju konzervativizmus aky existoval v 19. storoci. Ten odmietal nielen socializmus, ale aj liberalizmus (v zmysle odmietania demokracie a kapitalizmu). Chcel sa vratit k stredovekemu statu...

Ale to je uz nadlho.

Kazdopadne, mily libertarian, Peter mi uz poslal svoj text, takze debatu o podstate konzervativizmu coskoro budeme moct spustit.

RE: Krivošík
autor: kazatel
pridané: 19-01-2006 13:24


PROBLEM TYCHTO ZMRDIKOV AKO CHREN, KRIVOSIK, PANIC HANUS JE V TOM, ZE PRACHY MIKDY NESMRDIA, ALE ONO SA VZDY NAJDE NEJAKY SALONNY ARGUMENT, KTORYM SPROSTEMU PLEBSU VSETKO VYSVETLIA.

TAKE ZVASTY S EUROSKEPTIKMI, CO HOVNO UROBILI A UROBIA SOM UZ DAVNO NEPOCUL. PRECO SI TITO POSUCI STALE MYSLIA, ZE ROBIA NIECO UZITOCNE...

RE: Krivošík
autor: D
pridané: 19-01-2006 15:52


Kazatel, povedz mi, na co su taketo prispevky dobre? Co okrem vyvolania emocii tym dosiahnes, toho isteho o ktore sa napriklad Lukas, aj ked v ovela kultivovanejsej, treba povedat, casto pokusa? Navyse pchat vsetkych do jedneho vreca a aspon minimalne Chrena a Martina Hanusa, nuz to mi neadekvatne.
Ak chces, bud adresny, ale toto si prosim nechaj radsej do krcmy.

RE: Krivošík
autor: kazatel
pridané: 19-01-2006 17:27


Tieto prispevky su dobre nato aby horeuvedeni polointeligenti pochopili, ze su bezcharakterne svine, co beru prachy odvsadial a nevahaju si ani protirecit v ich dogmatickej doktrine. vzdy sa najde nejaky zmrdidovod ako si svoje moralne zlyhanie vysvetlit...hovorim o chrenovi a podobnych posukoch typu tatar and company. povedzte mi prosim vas niekto kedy ten clovek zacne robit a byt na nieco ehm "odbornik". takisto mi pride neadekvatne aby sa panici krivosik/hanus vyjadrovali k akekolvek teme typu homosexuali alebo sexualna vychova.
RE: Krivošík
autor: D
pridané: 20-01-2006 3:11


Ked teda naozaj myslis, ze toto je spravna forma ako upozornovat na problemy, OK.
Len jedna vec Teda, pretoze o tom, co si nacal by bola zaujimava diskusia, pravda, keby si to mal zajem rozvijat po vecne stranke. Tak len jednu vec, je mi jedno a Tebe by malo byt tiez, ci su Lukas alebo Martin panici. Ostatne o drogach asi nebudes mlcat len preto, ze si nikdy nebol narkoman. Vystacis si zrejme aj so skusenostou inych.

RE: Krivošík
autor: kazatel
pridané: 20-01-2006 8:31


iste, cistocne mas pravdu, ale zas by ma zaujimalo preco si zvolil take porovnanie: sexualny zivot vs. drogy. neviem, ci konzervativci stavaju sexualny zivot na uroven uzivania drog, ale vobec by ma to niekedy neprekvapilo. sex je prirodzeny, preto nevidim dovod moralizovat nad sex. zivotom ostatnych.
RE: Krivošík
autor: Antiliberal
pridané: 20-01-2006 7:14


Keďže Hanus a Krivošík to Tebe nikdy nepovedia, pretože si urazil iba ich, ale nie židovstvo, tak Ti to hovorím ja. Na základe "kultúrnosti", ktorou sa presentujú Tvoje príspevky Ti odkazujem, že si blázon.
S mnohým, čo hovoria, nesúhlasím, ale podpásovky Tvojho kalibru sú mi cudzie. Vráť sa do pravdy, SMEtia, alebo na iný liberálny kompost.

RE: Krivošík
autor: D
pridané: 05-02-2006 3:39


Antiliberal, ale dufam, ze seba ako stelesnenia korektnosti prezentovat nebudes. Ostatne, to nutkanie adresovat kazatelovi takyto prispevok tiez hovori za seba a prezvyka zial asi tiez. Bibliu si asi uz v ruke drzal, lebo jedna z veci, ktoru tam najdes je aj to, ako sa spravat k "nepriatelovi"(lebo za takeho ho zial asi povazujes), kludne Ti to aj vyhladam, ale verim, ze to najdes aj sam a rovnako aj to, ze sa nad tym posolstvom aj zamyslis...je aktualne a mozno dnes viac ako kedykolvek predtym a mozno nie len Ty.
hlúposť
autor: ronnY
pridané: 17-01-2006 8:46


Pat Buchanan má názorovo mimochodom bližšie (pokiaľ ide o konzervativizmus) k stránke Prop ako k vám, ktorí ste nič, než liberáli oblečený do (neo)konzervatívneho šatu.
RE: hlúposť
autor: Lukas Krivosik
pridané: 17-01-2006 9:07


Neviem, ci by sa minimalne niektori clenovia redakcie na oznacenie "neokonzervativec" neurazili. Podla mna neokonzervativizmus je nieco, co vychadza z specificky americkych pomerov a na Slovensku sa o neokonoch neda hovorit. To delenie medzi slovenskymi konzervativcami je uplne ale uplne inde.

Co sa tyka Pata Buchanana, co som doteraz od neho cital, nikde som si nevsimol nijake poukazovanie na to, ze napr. clenovia frankfurtskej skoly boli zidia. Buchanan je izolacionista a kritizuje napr. neokonzervativne nadsenie pre podporu Izraela, ale nikde nepise, ze to robi preto, lebo zidia ovladaju svet.

Ja s Buchananom suhlasim pokial ide o kulturnu vojnu. Jeho zahranicnopoliticky izolacionizmus povazujem za nieco o com sa da diskutovat a jeho nazory na zahranicny obchod povazujem za naivne, nesuhlasim s nimi a pre otvorene ekonomiky akou je ta slovenska, samovrazedne.

"Registrované partnerství" zleva
autor: Tom
pridané: 19-03-2006 8:04


Zdravím!

U nás, v Praze, nedávno napsal pan Ladislav Jakl, tajemník prezidenta republiky, článek k registraci homosexuálně obcujících dvojic pro deník Metro.

Je to takový pohled zleva, liberálního leva, které mi není vlastní a znám podstatnější argumenty, ale jistý půvab tomu neupírám. Tak se s vámi chci podělit.


"Registrace partnerů = vítězství státu nad člověkem


Tak nám poslanci schválili registraci homosexuálů. Mnoho lidí si oddechlo, že tu letitou debatu už máme za sebou. Někdo výsledek vnímá se zadostiučiněním, jiný spíš se lhostejností, shrnutelnou do postoje: no, nadšen nejsem, ale když za to tak bojovali, ať to teda mají, nás to nic nestojí.
Patřím mezi ty, kteří nejásají, ba dokonce ani nejsou lhostejní. Myslím, že se stalo cosi, čehož důsledky pro nás všechny ještě ani dobře neznáme. A rozhodně neplatí, že nás to nebude nic stát. Zákon totiž nebyl o legalizaci, umožnění, povolení dělat cosi, co bylo dosud zakázané. Zákon je o povinnosti státu podporovat, preferovat, dělat státní instituci na požádání každé homosexuální dvojice, a to pouze na základě sexuálního vztahu.
Debata o zákonu se vede deset let ale deset let se vede špatně. Vede se mezi táborem pod praporem „povolit, nebránit“ a táborem „nepovolit, bránit.“ Oba mají své argumenty. Jenže oba se vůbec nezabývaly rolí státu a jednotlivce, rolí práva soukromého a veřejného. Zákon totiž nepřesouvá svazky homosexuálů z bodu minus jedna, tedy z věcí diskriminovaných, zakazovaných, podstandardních. Přesouvá je z bodu nula, z věcí standardních, ke kterým je stát neutrální, nevadí mu, ví o nich, nebrání jim, toleruje je, do bodu plus jedna, kdy stát zákonem vytvoří instituci, postátněný nadstandardní svazek, vztah tří (partner+partner+stát), který bude státem chráněn, podporován, zvýhodňován, oslavován, veleben, dáván za vzor. A to je ten problém.
Na začátku debaty stojí jeden omyl: manželství je prý právem heterosexuálů. Nikoliv. Manželství podle zákona o rodině je institucí státu. Stát určí podmínky, za kterých lze do něj vstoupit (i vystoupit) četná pravidla, která je nutné dodržovat, a partnerům, kteří se zaváží vše plnit, poskytuje řadu výhod. Na výhody není žádný nárok, jsou odměnou za plnění právě těch uložených pravidel. Pokud výhody někdo nemá, není to diskriminace. Být bez výhod není minus jedna, ale nula. Mít výhody není norma, ale plus jedna.
Není náhodou, že mnoho párů má rodinu bez uzavření manželství. Prostě nechtějí plnit pravidla uložená státem, nechtějí pustit stát do svého vztahu, protože jim výhody nestojí za to. Není náhodou, že dodnes neexistuje cosi jako registrované partnerství muže a ženy, tedy cosi jako měkké manželství, kde není definován veřejný zájem, zato výhody státu tam nějaké jsou. A nyní přesně toto měkké manželství - tedy výhody bez povinností - zavádíme, a to navíc jen u homosexuálů.
Cítím s každým rodičem, jehož dítě se projeví jako homosexuální. Cítím s každým, kdo si prožil léta ústrků a zesměšňování. Kvůli tomu ale nemusím hned podporovat zřízení nové státní instituce pro homosexuální partnery. Dělící čára v této věci není mezi pokrokovými liberály na jedné straně a rigidními konzervativci na straně druhé. Dělící čára je mezi lidmi, preferující svobodu a nezávislosti člověka na státu, včetně konzervativců i liberálů, a lidmi, kteří si myslí, že stát má řídit všechno. I intimní vztahy."

Vše dobré! Tom

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group