ISSN 1335-8715

01-10-2001   Martin Hanus   Rôzne   verzia pre tlač

ABSURDISTAN II.

O rakúskom Slovensku a chudákovi Schüsselovi, umelcovi Weissovi a priekopníkovi Koncošovi a rozdieloch medzi CHŠP a BSE.

S našou vládou je to zložité. Nielen že má obe ruky ľavé, i keď sa tvári, že sú ľavo-stredo-pravé, ale i tie ústa sú dajako čudne skrivené. Dzurinda z bývaleho KDH, súčasnej SDK a ešte súčasnejšej kresťansko-demokratickej platformy SDKÚ rakúskemu ľudoveckému kancelárovi Schüsselovi sľúbil, že termín uzatvorenia prvého a druhého bloku jadrovej elekrárne V-1 v Bohuniciach v rokoch 2006 až 2008 bude termín definitívny a basta. Za takéto absolutórium sme si od tohto dlhoročného obdivovateľa slovenskej jadrovej energetiky vyslúžili nefalšované uznanie: „Dostihli ste krajiny prvej skupiny a niektoré ste dokonca predbehli“. Škoda len, že na dostihnutie čistučkého, bezjadrového Rakúska to sotva kedy postačí (prekliate Mochovce!!!). Iba ak by Dzurinda v rámci zdokonaľovania straníckeho systému zriadil vo svojej rodnej SDKÚ ďalšiu slovutnú a veľavýznamnú platformu. Nazval by ju zelenou (napokon i v stále aktuálnej Dzurindovej SDK – pozor rozlišovať, SDK a SDKÚ nie je to isté – boli onehdy nejakí zelení), a na jej čelo by postavil trebárs takú greenpeasáčka Trubíniovú s jedinou ambíciou: spratať zo zeme slovenskej aj tú najminiatúrnejšiu smietku jadrového prachu. Keď nám to nevyšlo so slovenským Švajčiarskom, tak prečo si tu nezbudovať slovenské Rakúsko?

Nejasajme predčasne, až také jednoduché to nebude. SDKÚ totiž zahŕňa aj platformu liberálnu, ktorej duchovný otec a minister hospodárstva in persona Ľubomír Harach (stranícke členstvá tohto ortodoxného slovenského liberála nasledujú v chronologickom poradí – KSČ, VPN, HZDS, DÚ, SDK, DÚ, SDKÚ) sa nechal v markýzáckej diskusii „Na telo“ vyprovokovať istým Kozlíkom natoľko, že tento podľa Dzurindu vraj definitívny termín označil za negociovateľný, teda nedefinitívny.

Chudák Schüssel – to aby znova prehodnocoval výroky o dostihovaní a predbiehaní. Všetkému sú na vine tie negociácie...

Ešteže negociovať nezačala Migašova SDĽ. Tá ma však problémy onakvejšieho charakteru, a to rovno vnútorného. Na vyšetrenie „vnútorností“ si vybrali vskutku vtipný dátum: 17. november. Deň, ktorý pred 12 rokmi vítali pod trošku modifikovanou značkou, oslávia v nezmenenom myšlienkovom rozpoložení. Čo z toho napokon vystrelí, zatiaľ nevedno, jasné je, že na rozlíšenie medzi tzv. Migašovským zlým ultraľavicovým a Weissovským dobrým ultramodernistickým krídlom si triezvy realista bude musieť požičať lupu.

Migaš s Weissom sú nám však pri tejto sizyfovskej práci pripravení pomôcť.

Migaš: „Dá sa v slovenskom mediálnom priestore robiť dobrá mediálna politika v podaní ľavicového subjektu? Posúďte sami...“ Takže posudzujme slovami dobrého reformátora-modernistu P. Weissa: „Technický výkon členov vlády za SDĽ bol oveľa lepší ako umelecký dojem“, čím Weiss určite nemyslel na seba a svoje súdružské socdemácke krídlo. Po takomto nenápadnom a vskutku originálnom rozdelení na umelecké a neumelecké krídlo v SDĽ neváhal neumelcom Migašovcom udeliť i malú umeleckú lekciu pre ľavičiarov „...ministerka financií urobila najťažšie reformy v tejto vláde. Jeden Američan mi raz povedal krásnu vetu: `Ona je jediný chlap v slovenskej vláde`“. Tomu sa hovorí umelecký dojem par excellence. Urobiť zo ženy chlapa sa ozaj môže podariť len ľavicovému estétovi. Migaš sa má čoho a koho pred snemom obávať. Blížiacemu sa mene teklu jeho neumeleckého krídla by mohol zabrániť nanajvýš tak Koncoš preodený do kroja detvianskej družstevníčky. Politickej transvestii sa na slovenskom politickom nebi medze nikdy nekládli. Apropo – v rámci mentálnej predprípravy na schvaľovanie zákona o registrovanom partnerstve z dielne mladého, umelecky weissovského ľavičiara Ištvána to môže byť efektívna súdružská výpomoc.

Bývalý ľavičiar a súčasný smeroborec, staviteľ krajších zajtrajškov a tretích ciest Róbert Fico neochvejne pracuje na svojom volebnom úspechu. V (pracovnej?) horúčke si ani nevšimol, že plazivá choroba, ktorá ho postupne omína, začína mať čoraz zákernejšie prejavy. Neviem, či ste o nej počuli, ak nie, vedzte, že je z tých takzvaných civilizačných najnebezpečnejšia. CHŠP, teda choroba šialených právnikov, si svoje obete vyberá postupne a cielene. Náchylní sú na ňu predovšetkým absolventi právnických univerzít so samospasiteľskými sklonmi, vyložene rizikovou skupinou sú však mladí právnici v poslaneckých laviciach obdarení revolučnou dispozíciou meniť svet a jeho prirodzené zákony.

Povedané po migašovsky (viď↑), „posúďte sami“. Fico:„Návrh zákona o preukazovaní pôvodu majetku je naozaj prísny. Zakotvuje povinnosť občana na vyzvanie preukázať pôvod svojho majetku a právo generálneho prokurátora podať na civilný súd žalobu o odňatie majetku proti občanovi, ktorý takúto povinnosť neuniesol“.

Nie, milí priatelia, neprehupli sme sa časovou fúgou do roku 1948, to len náš mladý právnik sa zmieta v kŕčoch pokročilého štádia CHŠP. Aby toho nebolo dosť, v tej najnevhodnejšej chvíli sa ku CHŠP pridružila aj laickému uchu viac známa strata súdnosti. „Posúďte sami“: „A aby tomu súčasná vláda ešte nasadila korunu, 19. septembra 2001 odmietla návrh zákona o preukazovaní pôvodu majetku. Že by ministri pri hlasovaní robili inventúru majetkov, ktorých poctivý pôvod by nevedeli preukázať?“

Na odľahčenie ťaživých dôsledkov prepuknutej choroby, vyplývajúcim z úporného dumania nad novými zákonmi a novelami ponúkam pánovi Ficovi za hrsť ďalších revolučných legislatívnych noviniek: 1. zákon o preukazovaní etnického pôvodu. Kto v stanovenom termíne svoju etnicitu nepreukáže, bude mu štátom odobratá. 2. zákon o preukazovaní pohlavnosti. Kto nepreukáže – bude mu štátom vykastr..., pardón odobratá! 3. žiaľ, už mi nič nenapadá, na to by som potreboval právnický titul na diplome.... a samozrejme vírus CHŠP v hlave.

Nielen nebezpečné ľudské tvory sú postihované všakovakými pliagami, ale i nevinné zvieratká. Dokonca aj tie slovenské. Veterinári nám zistili pozitivitu kravy slovenskej proveniencie na BSE, čo značí pre tento okamih jediné: celonárodná panika a kampaň proti hovädzine môžu odštartovať. Vytešovať sa môže i Koncoš: so svojou odškodňovacou dotačnou politikou sa za naše peniaze opäť zahrá na šľachetného družstevníckeho rytiera-hnojára a nehovädzinárska poľnohospodárska lobby si namastí vrecká zo zvýšených tržieb. Všetko samozrejme v záujme nás spotrebiteľov. Ak niekto z vás podľahol psychologickému šialenstvu z BSE, nech nemá obavy. Od postihnutia CHŠP to má ešte ďaleko. Uvidíte po voľbách.... A dávajte si pozor na majetky!

Martin Hanus (citáty použité zo SME, dňa 29.9.2001)

Diskusia k článku ABSURDISTAN II. zatiaľ neobsahuje žiadne príspevky.

 

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group