ISSN 1335-8715

02-09-2005   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

ÚPN versuz tieňový Ústav sklerózy národa

Nechcem nijako znevážiť prácu pána Langoša a jeho podriadených. V našich slovenských „rodinných“ podmienkach, kde každý je s niekým kamarát z pieskoviska, spolužiak, bývalý kolega, vzdialená rodina a pod.; v týchto podmienkach globálnej protekcie je veľké víťazstvo, že sme sa rozhodli vysporiadať sa s našou totalitnou minulosťou. Len ... náš spôsob pripomína filozofiu západnej medicíny – lieči symptómy, nie chorobu.

Pridať nový príspevok

A co cerstvejsie zlociny ?
autor: LIBERTARIAN
pridané: 05-09-2005 8:04


Autor vystihol slovensku mentalitu. Hranie sa na spravodlivost, a medzitym konanie spinavostí.

Nadhernym prikladom je meciarovska amnestia unosu, ktori zrealizovala NASA , SLOVENSKA STB , teda SIS.
Unos nebol iba sukromnym vyrovnavanim si uctov, unos bol pokus, ako ovplyvnit dianie v state pomocou zastrasovania vtedajsieho prezidenta. Bol to - realne chapane- utok voci jednemu obcanovi, ale sucasne proti OBCANOM. A obcanom je to evidentne lahostajne. Byvali donasaci pre STB su popri tomto iba drobne rybky !

Byvali donasaci pre STB mozu (velmi realne) argumentovat, ze konali zo strachu. AKO VYARGUMENTUJU nasi poslanci (a ich volici) , ze nechcu potrestat vyssieuvedeny teroristicky cin naseho statneho organu (SIS) ?

Liecba.
autor: Zolo
pridané: 06-09-2005 14:11


Na celom svete sa bonzuje. Nie kazdy a nie cele narody. Obycajne okolo 10% "sikovnych", ktori sa snazia napredovat neeticky. To sa povazuje za prijatelne percento, pokial sa neprekrocili urcite medze nehumannosti.

Civilizacia vsak vynasla aj korektivne mechanizmy. Napriklad gilotinu a slucku. Celkom ucelne, ale na Slovensku nepouzivane. Preco?

Pretoze Langosovi a spol nejde o eliminaciu vinnych, ale o oslabenie narodneho povedomia. Snazi sa dokazat, ze sme historicky zatazeni zloduchovia, ktorym niet podobnych. Pritom my sme iba slusny medzinarodny priemer.

Mali by sme sa samozrejme zlepsit. Zacnime hned dnes. Bojujme proti bonzakom SISky, zahranicnym zpravodajskym sluzbam a aby som nezabudol tych, ktori nasu spolocnost oslabuju. Napriklad malovanim negativnych obrazov podstaty nasej existencie. To je skodlive a moze sa nam to casom vypomstit.

Potrebujeme viac tvrdosti. Teda ak si Langos zasluzi, tak ho casom treba rovno obesit. Tak ako mal v 89tom visiet Kukan, a dalsich 200-300 komunistov. Nie zaevidovat do nejakej listiny. Listiny, ktoru budu pisat podla ineho politickeho kluca, ako dnes.

Martinovi Penerovi
autor: Gilmar
pridané: 17-11-2005 1:40


Nechcem nijako znevážiť prácu autora, ale čakal som viac od e-zinu Pravé spektrum. Autor sa vyjadruje k veciam, ktorým vôbec nerozumie. Ten naivný príbeh o konfidentovi-ochotníkovi Suchom ma v tom len utvrdzuje. Akési prechytračenie represívnej zložky ŠtB je len naivitou. Akonáhle nejaký človek súhlasil so spoluprácou s ŠtB a pritom si myslel, že bude lepšie, keď to urobí on ako niekto horší-prehral! Prečo? Pretože proti nemu stáli operatívni pracovníci, ktorých úlohou bolo získať informácie a poskladať z nich mozaiku pre svoje ciele. A tak spolupracovník "dobrák" len rozprával snažiac sa nikomu neublížiť. Nemal však poňatia, ktorá informácia je pre ŠtB dôležitá ( tú ,ktorú potrebovali do mozaiky). Bez poznania skutočných cieľov nemal proti skúseným zločincom šancu. Uvediem príklad. Agent XY informuje svojho "riadiaceho orgána", že na posedení s cudzincom F.E. si obaja dali 2 dcl. vína a pri ich vzájomnom rozhovore v uvoľnenej atmosfére sa F.E. veľmi pozitívne vyjadril o socialistickom spoločenskom zriadení (spolupracovník mu akože pomohol). Potom sa "riadiaci pracovník" opýtal napr. na niečo prijemné a veselé o rodine spolupracovníka. Spolupracovník si vydýchol a uvolnil sa- vtedy sa "oper. pracovník" nebadane opýta, či je rodina spokojná so staršou škodovkou, veď tí zapadniari povedané celkom ľudsky (iba medzi nimi) majú lepšiu techniku. Ani by sa nečudoval, keby túžil po takom aute na akom odišiel z posedenia F.E. (dobrák potvrdzuje). Info-F.E. jazdí na území ČSSR s alkoholom v krvi. Opatrenie- naplánovanie agentúrno operatívnej kombinácie- Sledovačka zistí, že F.E. sadá za volant s 2 dcl vína-o pár ulíc ďalej "nešťastná" kolízia s modrou Škodou, ktorú "zavinil" F.E. Výsledok-na oddelení VB vysvetlia F.E., že spôsobil vážnu dopravnú nehodu a že je vo veľkých problémoch-Vtedy sa objaví milý pán v civile, ktorý ho odvedie do vedľajšej miestnosti a povie, že mu môže pomôcť....
Ak sa ich niekto pokúsil oklamať a hrať dvojitú hru, pohyboval sa na tenkom ľade. Mohol prísť o život (Přemysl Coufal). Správna odpoveď na ponuku spolupráce, bola jediná-Nie!

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group