ISSN 1335-8715

19-06-2005   Jiří Zahrádka   EUtópia   verzia pre tlač

Eurozatykač: konec právního státu?

"Když například Litva vydá evropský zatykač na Němce, musí Německo vydat svého občana do Litvy. Když takový podezřelý nezná Litvu a nemá představu o litevském právním systému... pak budeme muset řešit jisté problémy." Slova jednoho profesora, když silně zpochybňoval institut evropského zatýkacího příkazu.

Pridať nový príspevok

Alibizmus EU
autor: Tomas
pridané: 20-06-2005 10:51


Toto ma na EU fascinuje najviac.

Je to spolok alibistov, ktorym je jasne, ze principialne veci sa z Bruselu riadit nedaju tak sekiruju velkostou a zakrivenstou bananov.

Ked som bol pred casom v Nemecku tam boli noviny plne zhozenia s toho, ze v tych divnych slovanskych jazykoch sa mena EURO sklonuje a teda meni koncovku. Nemci dokonca chceli odhlasovat zakon, ktorym sa to zakaze. Avsak to ze Nemecko a Francuzsko porusuje dohody a preflakli rozpocet ich netrapi.

Tak ma teraz napadlo, to by ma mohli potom v Nemecku zatknut keby som povedal predavacke: "Mozete mi rozmenit 10 eur?"

cudna argumentacia
autor: jednotko
pridané: 20-06-2005 11:17


dalsia floskula z googlovskej kuchyne PS. podobne kao predtym trafili mimo miso clankom jednečho pomatenca, ktory pojednval o tom, ze treba nejak vedecky podlozit kreacionizmus. clanok bol v diskusii rozbity na padrt.

Eurozatykace. Autor Zahradka z toho spravil nocnu moru. A plytko to zdovovnil-nezdvovodnil. ZAujimave, ze mu nevadi taky medzinarodny zatykac, zatykac vydane cez Interpol. Tym tiez mozno dostat Nemca do Litvy. Citovana veta v zahlavi, pravdepdobne vytrhnuta z kontextu, ako to urobil Zahradka, spravila z toho chudaka profesora idiota, ktory to mozno myslel inak, alebo je naozaj taky pravny expert ako nas narodny expert Cuper.

Zahradka sa rozhorcuje nad tym, ze zatykac vydany v Litve moze byt vydany na Nemca, ktory v zivote v litve nebol a podla zahradku ziaden cin v litve nespachal a teda mohol urobit ničco, co je okej v nemecku a teda ze vraj by sa musel ucit vsetky trestna zakony v EU. AKo prikladmi argumentuje pocitacovou kriminalitou a ohrozovanim zivotneho prostredia a korupciou. SAm si odpilil tymito prikladmi konar pdo novinarskym zadkom.

Ak nemec si spravi v ugande servere s napodobeniou stranky litovskej banky a podvodne ziska info od klientov a nasledne prevedia prachy z ich uctvo na svoej ucty v holandsku, chce mi povedat zahradka, ze nespachal trestny cin v litve? HA HA HA. AK niekto vytvori past v globelnje netovej sieti so zaujmom chytit kohokolvek kto sa da chytit do pasce, sam zlocinec si je tohovedomy, ze moze oblafnut cudzozemca. HAdam Zahradka bude suhlasit, ze je spravodlive a prirodzene v prvom rade hladiet na zaujmy obete a nie grazla. Nakolko by sme mali prihliadat na prava obete, obet aj cin ktory jej ublizil sa bude posudzovat podla prava, ktore obet pozna, teda podla litovskeho prava - teda nemec pride v putach pre litovsky sud a bude sudeny. Co sa na tom Zahradkovi nepaci? ALebo ma zaujem argumentovat, ze ked teoreticky by nebolo v nemecku trestne podvodne ziskavat udaje o platobnych kartach, v ugande bynebolo trestne si zriadit napodobeninu stranky financnej institucie a v litve nemec v zivote nebol, tak chce tym autor povedat, ze ziaden podvod a trestny cin nebol spachany? Pdla mna ano a je normalne, eby nemec bol dotiahnuty do litvy a tam sudeny,lebo podviedol cloveka v litve. o tom su medzinarodne dohody o pravnej pomoci, Inerpol a teraz aj EU.

obdobne je to aj so zivotnym prostredim. Nemec si postavi na ukrajine 15 km od sloenskej hranice fabriku, lebo na ukrajine su benevolentne pravne predpisy obmedzujuce emisie. Teda nemec bude vypustat ftalaty do rieky, nam tu pokapu ryby a zasvini xkm stvorcovych. Podla mna bol trestny cin spachany u nas na slovensku, lebo tu pkapali ryby a zasvinil rieku a to vsetko svojim konanim. Mne je jedno ze na ukrajine to je beztresnte, mal si vsetky ftalaty do poslednje molekuly vychytat z vody meter pred slovenskou hranicou a mal by pokoj. Teraz ale jeho vinou sa stala skoda v SR a aj ked tu v zivote nebol, mal by sa zodpovedat pred nasim sudom.. akeby sa mu k nam nechcelo, eurozatykac ho prinuti prist. ja na tom nevidimnic zle. samozrejme tato probleatika je velmi komplikovana a tipujem, ze da bavime o tretine problemov, ktore s eurozatykacom mozu byt a teda moze mat aj vela negativ, ale rozhodne to nie su tie :negativa: na ktore upozornuje Zahradka

RE: cudna argumentacia
autor: amir
e-mail: amirko@post.sk
pridané: 11-01-2006 14:12


Jednokto, nemýliš sa trochu?
Autor článku meá nič proti doterajšej praxi vydávania stíhaných osôb. Prečítaj si článok ešte raz bez predsudkov. Ak by sa eurozatykač v terajšej forme schválil, predstav si nasledujúcu situáciu: Napíšem na web, že homosexualita je nenormálna. Vo švédsku si to nejaký superextratolerantný liberál prečíta (dajme tomu, že mu nebude vadiť jazyková bariéra) a dá ma zatknúť, deportovať do Švédska, odsúdiť a posadí ma do cely s Ake Greenom. Dobre, Tebe by to možno nevadilo. Ale podobných situácií môže nastať celá rada a po čase by sa každý bál povedať vtip o poliakoch, názor na pedofíliu atď, atď. Doterajšia prax vydávania stíhaných osôb úplne postačuje, netreba donekonečna ustupovať malým brežnevovcom z Bruselu.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group