ISSN 1335-8715

05-05-2005   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Blízko k Bohu

Skupinku Tretí deň netreba priaznivcom gospelovej hudby nijak zvlášť predstavovať. Veď ich piesne, ktoré sú vždy oveľa viac modlitbami, ku ktorým – povedané slovami žalmistu – Pán nakláňa svoje ucho, sú často všeobecne známe, znejú v chrámoch, na gospelových festivaloch (ako CampFest, či Lumen), získavajú skalpy v gospelparáde na rádiu Lumen, či v televíznom Poltóne.

Pridať nový príspevok

no
autor: Firstborn
pridané: 06-05-2005 12:45


Ja nechcem nejak provokovat, ale nechapem preco mate v nazve napisane "politicko-spolocensky e-zin"? Nebolo by lepsie dat tam napriklad "konzervativno-nabozensky"?
A osobne si myslim ze taketo clanky sem ani nepatria, ale je to len moj skromny nazor.

prijemny den

Ehm
autor: mima
pridané: 06-05-2005 13:13


Tiez neviem co k tomu povedat. Tieto transcendentalne hladiny (podobne tranzu) su mi akosi cudzie, ale mozno ide o moju nedokonalost.
Povedzme ze uz chapem, preco pan Friso povazuje Halika za zbytocne citanie.
Niektore temy rozoberane na PS su nesmierne zaujimave takze dufam, ze tu nebude prispevkov komentovaneho druhu prilis vela...
Alebo je to zamer na odplasenie nehorlivych?

haha
autor: oponent
pridané: 06-05-2005 15:30


to je recenzia? nieco na sposob ... o com je kazda pesnicka.
kratke zhrnutie? vy ste fakt kryptokomunisti. mate tie iste metody

RE: haha
autor: Lukas Krivosik
pridané: 06-05-2005 18:15


To by som chcel pocut, ktore su to tie metody komunistov, ktore vyuzivame?! Tie clanky chodia v takych blokoch. Teraz bolo temou chvilu nabozenstvo, chvilu zase pojde trochu ekonomika a Jevrosojuz. A tak. Sme prave SPEKTRUM, podotykam.
RE: haha
autor: Tomas
e-mail: azazelo@pobox.sk
pridané: 09-05-2005 14:00


Mne to pripominalo chabou urovnou pripomionalo referat z festivalu politickej piesne, pripadne clanocek z Obrany Bludu na temu "Co noveho na festivale u stvrtej stihacej bombardovacej armady". Cize potial mi to vonalo komunizmom.
RE: haha
autor: zitto
pridané: 20-05-2005 19:10


Ja len ze ma tento clanok celkom potesil :))) je to supr kapelka a som rad ze su trosku spropagovany.
Tak len tolko...

Blízko k Bohu
autor: retardér
webstránka: http://http://www.prave-spektrum.sk/article.php?ezin_article_id=292&ezin_add_new=Prida%BB%A0nov%FD
pridané: 13-05-2005 16:10


Pekná reklama,ďakujem.Ja som celú svoju zbierku CD
zneškodnil.

Pozor na "hrubky"!
autor: peter
pridané: 25-05-2005 10:12


... už v tejto piesni sa rockové tempo spomalý a pieseň Chcem z tvojej živej vody piť je už úplne pomalá a tématicky nadväzuje na úvodnú pieseň vyjadrujúcu neskonalú túžbu človeka po svojom Spasiteľovi...
Kritika?
autor: Rado
pridané: 22-06-2005 9:13


Je to určite pekný album a treba v každom prípade uznať, že piesne sú zaujímavé - vidno, že to skupina vie. Mám ale pri počúvaní týchto piesní to isté nutkanie na príjemné pocity, aké som mal napríklad na Jazzových dňoch, či iných nekresťanských koncertoch. Ktovie prečo... Myslím si, že to, čo prežívame pri počúvaní takýchto rockových chvál, nie je Boh sám. Je to možno náš pocit Boha (aj to nie je pravidlo), ale určite netreba dávať hudbe a spevu, teda chvále, akúsi magickú moc Božej prítomnosti. Duch Boží veje, kam On sám chce a nepotrebuje na to rock a zvuky tvrdej gitary, ani hlasné bubny a rytmus. Myslím si, že by si Tretí deň mal dať pozor na svoj hudobný štýl, aby to neprešvihli a nerobili tak hudbu vedúcu k tranzu, pričom tomu budú dávať nálepku "Božie". Viem, že je to veľmi ľahko možné. Zo skúseností už poznám, že ľudia príliš dychtiaci po chvále (tzv. vymetači worship festivalov), majú časom vážne problémy s vierou a niektorí aj duševné poruchy.
Každopádne, som vďačný za to, čo skupina robí a myslím si, že veriaci človek môže aj spevom a hudbou vyjadriť, čo k Bohu cíti a určite každý úprimný kresťan je Bohu za Jeho dielo a lásku vďačný.

Volanie po Bohu
autor: Fidelito
pridané: 07-02-2007 22:10


Uzasne CD, nesputana radost pri pocuvani, texty iduce pod kozu, castokrat az upne na dno srdca, skvela hudba, charizmaticky veduci, prechod do modlitby, ALELUJA, je tu to, na co mnohi (ne)krestania cakali. Vrelo davam pred zrenice. Oplati sa!
Superkapela
autor: Radka
e-mail: radka@platon.sk
pridané: 01-06-2008 13:05


Treti den patri urcite medzi moje najoblubenejsie kapely, Miro Toth - leader, bol dnes u nas v zbore, je to maxiskvely chlapik, plny zehnania, obdarovani a optimizmu :) Len tak dalej, radost sa nas vas pozerat a radost vas pocuvat :)

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group