ISSN 1335-8715

14-01-2005   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

EÚ ukazuje skutočnú tvár

Neinformovali o tom žiadne mainstreamové médiá, avšak to, čo sa tento týždeň odohralo pri hlasovaní Európskeho parlamentu o ústavnej zmluve (hlasovaní, ktoré nemá žiadne právne následky a preto bolo čisto teatrálnym gestom) je najlepším dôkazom totalitnej podstaty EÚ.

Eurogestapo

Na zasadaní Európskeho parlamentu v Štrasburgu chceli euroskeptickí poslanci vyjadriť pokojnou formou nesúhlas s ideologickým dokumentom liberálnej ľavice, ktorý nesie vznosné meno „zmluva o ústave pre Európu“. Priniesli si teda do zasadacej sály transparenty s nápismi „Nie v mojom mene“ alebo „NIE euroústave“. Toto ich počínanie bolo vyjadrením veľkej kultivovanosti, ktorým sa len ťažko dali označiť mládežnícke výtržnosti dnešných potentátov EÚ, ktorí (vrátane predsedu EK Barrosa) svoju politickú kariéru začínali ako trockistickí pouliční bojovníci proti kapitalizmu.

Navyše v miestnosti boli prítomné aj transparenty, ktoré sa vyslovovali za schválenie euroústavy. O to viac prekvapuje, že predseda Európskeho parlamentu Borrel, poslal ochranku, aby na pôde parlamentu zhabala všetky transparenty, ktoré boli proti. Toto sa nezaobišlo bez incidentov. Napr. tajomníčka jedného britského europoslanca z klubu Nezávislí/Demokrati odmietla nápis odovzdať, ochranka ju teda zhodila na zem, skopala ju a vytrhla jej ho z ruky.

Takto dopadlo viacero asistentov europoslancov. Zástupcovia zmienenej frakcie a taktiež skupina poslancov EP za britskú konzervatívnu stranu vyjadrili proti týmto praktikám protest.

Goebels by závidel

Samozrejme, denník SME, STV, ani televízia Markíza o tom vôbec neinformovali. Väčšina médií sa obmedzila jedine na maľovanie krásnych eurooptimistických zajtrajškov, ktoré nás vraj s euroústavou čakajú. Zvlášť Slovenská televízia a jej bruselská redaktorka, Renáta Goldírová v posledných týždňoch propagandisticky masírujú slovenského diváka. Medzi sviatkami sme sa tak z reportáží zmienenej redaktorky napr. dozvedeli, že Belgičania majú radosť z pevne určených otváracích časov v obchodoch a vraj to na ich ekonomiku nemá žiadny vplyv. Ktovie, ako by reagovali majitelia bratislavských obchodov, ktoré prosperujú vďaka viedenským zákazníkom, čo večer alebo v nedeľu nemajú vo vlastnej krajine šancu nakúpiť.

V ďalšej reportáži nás zmienená redaktorka obšťastnila informáciami o tom ako bezchybne funguje eutanázia v Belgicku a Holandsku. Vraj ňou „netreba strašiť“...

Niektorí socialisti u nás hovoria, že tieto krajiny sú vyspelé a preto by sme si z nich mali brať vo všetkom príklad. Toto je príklad zlyhania zdravého rozumu. Holandsko totiž nezbohatlo vďaka homosexuálnym svadbám, eutanázii a legalizovanej marihuane. Holandsko zbohatlo vďaka hospodárskej slobode a podnikavosti, ktorá tam panuje už od 17. storočia. Treba teda rozlišovať.

Ľudovci?

S výnimkou troch slovenských poslancov, zvolených za Kresťanskodemokratické hnutie, všetci naši eurotajtrlíci hlasovali za. Poukazuje to na nezrelosť rozhodujúcich slovenských politických strán. Schizofrenický postoj SDKÚ už vôbec neprekvapuje. Strana, ktorá doma robí trhové reformy, cez Brusel tie isté reformy podkopáva súhlasom s normami, obmedzujúcimi podnikanie, občianske slobody a ako sme videli na príklade zmieneného incidentu, aj demokraciu. Pritom, práve na európskom fóre by si Dzurinda mohol dovoliť byť zásadový, keďže za bruselskú politiku by ho (na rozdiel od domácich reforiem) slovenský volič nekritizoval.

Kým Anne Záborskej z KDH vadila Charta základných práv, so svojimi socialistickými preudoprávami, poslankyňa SMK Edit Bauer bola zase tou istou chartou nadšená. To len zase (po koľký krát už?) dokazuje, že SMK je vo svojej podstate ľavicová strana. Kým väčšina Slovákov sú v kútiku duše viac alebo menej nacionálnymi socialistami, inak to nie je ani s SMK. Len ide zhodou okolností o iný národ.

Zaujímavé je aj rozčesnutie frakcie ľudovcov v tejto otázke. Mnohí predstavitelia EPP-ED ako Elmar Brok alebo Hans-Gert Pottering vyjadrili svoj názor, že zmluva nie je dokonalá, avšak budú za ňu hlasovať. Vtip je však v tom, že za „nedokonalosť“ euroústavy oni nepovažujú jej centralistický charakter, ale naopak skutočnosť, že v tomto smere nejde dosť ďaleko.

Katolícka dilema

V prospech euroústavy sa vyjadril aj taliansky kresťanský demokrat Rocco Buttiglione. „Európa potrebuje ústavu“, povedal tento osobný priateľ pápeža. Tu sa ukazuje dilema, do ktorej sa dostal Vatikán v súvislosti s európskou integráciou. Katolícka cirkev inštinktívne tuší, že s EÚ niečo nie je v poriadku. Čiastočne to dokonca cíti aj na sebe samej. Buttiglioneho osud to dokazuje jasne.

Katolícka cirkev však vo svojich deklaráciách integráciu podporuje. Bojí sa totiž, že prípadný nesúhlas by mal za následok okamžitý mediálny útok zo strany ľavicovo-liberálnych médií. Cirkev by bola ostrakizovaná ako stredoveká inštitúcia, ktorá brzdí pokrok a nepatrí do moderného veku. Vatikán dnes podporuje integráciu, lebo sa domnieva, že mu ľavicoví liberáli za odmenu udelia právo podieľať sa na formovaní budúcnosti tohto projektu a že ju budú menej kritizovať. Ak sa tak náhodou aj stane, ten poradný hlas pre Cirkev bude viac než formálny. Euronaziboľševici si ju možno zdvorilo vypočujú, no nakoniec urobia podľa svojho.

Taktiež nádej, že ľavicovo-liberálne mediálne prostredie bude voči Cirkvi tolerantnejšie, je iluzórna a Vatikán možno za túto ilúziu ešte trpko zaplatí. Prekrútenie Buttiglioneho slov o ženách a rodine zo strany liberálnej propagandistickej mašinérie je niečím, čo si na Slovensku nedovolia ani demagógovia formátu Chmelára, Kusého alebo Hvoreckého. Na druhej strane je možné, že Buttiglione vnútorne uveril, že urobil niečo zlé a naozaj ho ťaží svedomie. To by však znamenalo, že je hlupák a funkciu eurokomisára mal v tom prípade dostať. Hlúposť je totiž predpokladom na akúkoľvek funkciu v Bruseli...

Liberálna ľavica bude Cirkev akceptovať až v momente, keď pápež zruší celibát, podporí interrupcie, homosexuálne manželstvá, zavedie pozitívnu diskrimináciu ženských kňažiek, kostoly premení po vzore francúzskych osvietencov na „chrámy rozumu“ a vyhlási časový rozpis postupného zrušenia katolíckej cirkvi.

Akceptovať stále hlbšiu centralizáciu kontinentu a pritom snažiť sa aspoň niečo zachrániť proklamovaným posilnením kresťanského elementu EÚ sú čistým sebaklamom. Ľudia, ktorí sú najväčšími zástancami superštátu, sú súčasne aj najväčšími nepriateľmi kresťanstva. Viď. francúzski „konzervatívci“ (skôr by sa na nich hodilo označenie „jakobíni“) Jacques Chirac a Valéry Giscard Desteign. Práve oni boli najtvrdšími odporcami zmienky o kresťanskej podstate európskej civilizácie v Preambule...

Na pôde Európskej únie sa stále silnejšie prejavujú totalitné tendencie. Ešte dlho ich budú prehliadať socialisti, ľudia, ktorí nenávidia Ameriku, či kresťanstvo a tiež niektorí naši intelektuáli, ktorí sú frustrovaní z príslušnosti k slovenskému národu a vo svojej zakomplexovanosti túžia byť súčasťou „čohosi väčšieho“, nech je to čokoľvek.

Lukáš Krivošík

  RKC & ina smotanka
   Alexander Botev 16-01-2005 0:48
  To je blabol
   Modra je dobra 18-01-2005 14:01
  modra je zla
   Lukas Krivosik 18-01-2005 16:12
  RE: modra je zla
   Modra je dobra 19-01-2005 13:22
  narodenie-smrt
   Lukas Krivosik 20-01-2005 11:00
  Schizofrenia ?
   liberal 26-01-2005 16:31

   

 

EUtópia

Už roky Slovensko pokorne plní všetko, čo si Európska únia zmyslí. Máme však v sebe dosť hrdosti, aby sme aspoň občas reagovali na vztýčený ukazovák Bruselu vztýčeným prostredníkom? Skončili vstupom do EÚ naše dejiny? Naozaj je integrácia prospešná hospodárskemu rastu? Vyrieši teraz Únia všetky problémy Slovenska za nás? Sú európski byrokrati osvietenejší než naši? Sú europolitici múdrejší a poctivejší, než tí naši? Budú si teraz európske národy nezištne pomáhať a obetujú pre európsku myšlienku aj svoje národné záujmy? A bolo by správne, keby tak urobili? My si nemyslíme, že s Európskou úniou je všetko košér...

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group