ISSN 1335-8715

28-11-2004   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Svet Franza Kafku

Franz Kafka patrí akiste medzi najväčšie skvosty svetovej literatúry. Muž, ktorý bol majstrom alineácie priniesol svojou tvorbou množstvo otázok. Napriek tomu, že akoby nikam nepatril (a možno pre túto antinomičnosť jeho bytia, ktorá je jednou z mála vecí, na ktorej sa zhodujú jeho životopisci i literárni vedci) – a možno práve preto – svojim dielom sa dotkol základných otázok ľudstva.

Pridať nový príspevok

Ach, Kafka
autor: PeterS
pridané: 28-11-2004 22:38


Tiez som mal take obdobie, ked som citaval Kafku. Nastastie uz je za mnou.
Iste, da sa hlboko filozofovat, preco nechcel byt kolieskom v pekelnom stroji... dieta s oidipovskym komplexom, cez ktory sa pozeralo na svet. Vsade hrozivy otec, nikde dobrotivy biblicky Otec. Tak si to v podstate hodil.
Pekelny stroj je dnes rovnako pekelny ako vtedy a v niecom este pekelnejsi..., len sa ho netreba bat. Takze som radsej vsetky tie knizky, malujuce certa na stenu, vysmaril.
Samozrejme, ak je v tom clovek zazraty, tak zakusi malu lobotomiu, ale pokial ma clovek prejst k praktickej cinnosti kolieska v stroji, nic ine mu neostava. Inak zadrhava.
PS. A co takto Obratnik raka? Mne pripada este kafkovskejsi, nez kafka.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group