ISSN 1335-8715

04-11-2004   Martin Pener   Komentáre   verzia pre tlač

Osem rokov kódexu Bushido

Prinášame vám text Martina Penera, ktorý je čerstvou reakciou na fenomenálny úspech republikánov a prezidenta Georga W. Busha v prezidentských a kongresových voľbách v Spojených štátoch.

Pridať nový príspevok

Polarizacia
autor: Zolo
pridané: 04-11-2004 15:36


Najvacsiu polarizaciu ocakavam medzi Bushovou administrativou a tradicnymi Republikanmi na jednej strane a ich volicmi na strane druhej. Ono bude tazko vysvetlovat, pragmaticke vnutropoliticke skutky, ako zvysenie dani, za ucelom znizenia deficitu, ako to urobil Reagan, alebo uvedomenie si, ze dobre styky s Francuzskom su dolezitejsie ako s Uzbekistanom. Nezabudnime, ze Bushovi volici veria v existenciu anjelov (52% celonarodne). Takisto viac veri v Neposkvrnenu Pannu, ako Darwinovej teorie evolucie. Obavam sa, ze na toto osem rokov nestaci.
Moj postreh
autor: liberal
pridané: 04-11-2004 15:43


Clanok je trochu nevyrazny - na moj vkus. takze uvediem nieco , co s nim suvisi len nepriamo :
Uz dlho pred USA-volbami som si vsimol zaujimavu vec - Ludia, ktori otvorene neznasaju USA , si priali volebne vitazstvo Kerry-ho . A obdivovatelia USA fandili Bushovi !
Co z toho vypliva ?
Neprajnici USA verili, ze Kerry by VIAC POSKODIL zaujmi USA nez Bush !
Velka vacsina EU politikov, ktori dost otvorene nepraju spojenym statom, dufali v Kerryho vitazstvo. Maju smolu, zvitazil clovek, ktory viac pomoze USA.

Na okraj - stare prislovie hovori -
Ak ta chvali nepriatel, bud opatrny v tej veci, za ktoru ta chvali.

RE: Moj postreh
autor: PeterS
pridané: 04-11-2004 19:24


Teraz sa teda sakra mylite. Napr. Putin velmi dobre vie, preco podporil Busha.
V 88-89 ked Gorbacov prosil US aby mu pomohli vycuvat z Afganistanu tak prave just zaplavili US a OPEC svet lacnou ropou aby CCCP dorazili. Teraz sa karta otocila a Putin robi vsetko pre to, aby problemy us v Iraku este viac osolil chaosom v rope a narastom jej cien.
To len tak, popri tom zbytocnom okiadzani a manipulovani sa do akejsi polohy, ako to naozaj je.
Ja som tiez fandil Bushovi. Napriek 160up prikazom k popravam a 100.000 civilnym obetiam v Iraku je to mila postavicka... ale ja nebudem nastojit, aby USaci mali do nasej krajiny tiez viza.

RE: Moj postreh
autor: Lukas Krivosik
pridané: 04-11-2004 20:41


Myslim skor, ze Putin Busha podporuje jednoducho preto, lebo republikani zatvaraju oci nad Cecenskom. Opatovny nastup Madlenky Albrightovej a vsetkych tych humanistov z povolania by Putinovi asi nepomohol.
RE: Moj postreh
autor: Zolo
pridané: 04-11-2004 23:37


Nastup takzvanych humanistov by nepomohol ani nam. Humanizmus sem, humanizmus tam, nas nemaju prilis v laske s porovnanim s nasimi susedmi. Bushovo vitazstvo je dobrou zpravou pre SR.
RE: Moj postreh
autor: Lukas Krivosik
pridané: 05-11-2004 0:22


Pre vsetkych, ktori tvrdia, ze Americania nie su narodom: snad asi najlepsie o tom, ze jednym narodom su, svedci fakt, ze do aliancie s Izraelom tlaci republikanov Christian Coalition, napriek tomu, ze zidia v US vacsinou volia demokratov. A paradoxne, demokratov nevolia len zidia, ale aj ich uhlavni protivnici - americki arabi.

To, ze sa jednotlive etnika, zijuce v Amerike nepozabijaju, je dokazom toho, ze ide o jeden narod.

RE: Moj postreh
autor: Dewey
pridané: 05-11-2004 9:31


Aj ja si myslim, ze Cecensko v tom hra svoju rolu a humanizmus by bol mozno tiez prekazkou z hladiska postoja k oligokratickej mafianskej skoro demokracii, keby ho Kerry a jeho okolie aspon v nieco stelesnovali.
Michel
autor: Gavyn
e-mail: kwame@yahoo.com
webstránka: http://1a171.ecalendario.com/colonnasonorafilm/
pridané: 12-06-2006 7:44


lastoriainfinita http://984.ecalendario.com/sms8marzo... funnypictures her last cry before death was amazing produttori http://2189.ecalendario.com/joannakrupa... chloe it was so sexy and nice, take a look how I've kill this little bitch vnwgif http://921.ecalendario.com/katamail... snals and when I put her legs on my shoulders... radiolatteemiele http://7fb9.ecalendario.com/lavorodublin... offertalavoropadova I've shut the sheriff there. Oh I've raped her before. downloadgamesfree http://b2a4.ecalendario.com/gta3trucchipc... jumpychat her last cry before death was amazing saluteebellezza http://2544.ecalendario.com/motociclettacustom... musicahiphop your bloody cryes is shit, just take a look at that dead babes prenotazionealberghiera http://1491.ecalendario.com/meatholes... bloodtest your bloody cryes is shit, just take a look at that dead babes voliindia http://4b39.ecalendario.com/figone... borsefendi it was so sexy and nice, take a look how I've kill this little bitch d82944d01e00aa002302cdc1d538a2ee
Demokracia
autor: PeterS
pridané: 07-11-2004 4:07


v starovekom Grecku predpokladala napr. uzku skupinu dobre a podobne informovanych obcanov...

Možná to bude znít absurdně, ale drtivá většina Američanů se dovídá to, co ví o světě, nikoliv ze zpravodajství amerických televizních stanic - všechny tři celostátní americké televize je vysílají v 18.30 (v Británii donedávna platil zákon, že televizní stanice nesmějí vysílat televizní zpravodajství proti sobě, protože v demokracii musí mít občan možnost si ze zpravodajství pluralitně vybírat, stále se tam nevysílá televizní zpravodajství na terestrických stanicích proti sobě, pozn. red.): NBC Nightly News s Tomem Brokawem , ABC World News Tonight s Peterem Jenningsem a CBS News s Danem Ratherem. Televize Fox ani celostátní zpravodajský bulletin nemá, protože nepřináší významnější sledovanost. Podle Nielsenovy analýzy se většina Američanů dovídá o tom, co se děje ve světě a v jejich zemi, z úvodních vtípků v pořadu Tonight Show s moderátorem Jay Lenem (každý všední den ve 23.35 na NBC) a z Late Show s Davidem Lettermanem (vysílá se v tentýž čas na CBS). ABC, s minimální sledovaností, hrdinsky v tutéž dobu vysíla zpravodajsko-analytický pořad Nightline s Tedem Koppelem.

Průměrný věk diváků tří celostátních televizních zpravodajských bulletinů je 62 let, což vysvětluje, že všechny tyto tři pořady sponzorují výrobci léků.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group