ISSN 1335-8715

05-08-2003   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Syndróm Kasandry

V gréckej mytológii zohrala Kasandra mimoriadne tragickú úlohu. Bohovia dali tejto dcére kráľa Priama schopnosť vidieť do budúcnosti, no zároveň to zariadili tak, aby jej predpovediam nikto neveril. Pozíciu Kasandry v slovenskej politike zohráva od svojho vzniku v roku 1990 Kresťanskodemokratické hnutie.

Pridať nový príspevok

Preboha...
autor: Dewey
pridané: 05-08-2003 11:05


Pri vsetkej ucte, tolko klapkoidneho idealizovania som uz davno nevidiel...

zacnime z inej strany...spasitelia z KDH verzus korupcia...dobre nechajme to tak...podme k clanku

"V tom istom čase KDH tvrdilo, že Slovensku hrozí demografická kríza a treba s tým niečo spraviť."
Uz mi je to jasne, o ziadnu ochranu zivota nejde? Ide o zvratenie demografickej krivky?
Socialne inzinierstvo ako vysite, este treba predpisat legislativne minimalny pocet deti, ktore zena za zivot musi porodit, to bude ono! Cinsky komunisti by zasli nad tolkou odvahou.

"Jasnozrivosť konzervatívcov nie je len slovenské špecifikum. atd."
Preboha, mafianske praktiky vsade vo svete preferovali najma americky konzervativci s dosledkom pre take ludske utrpenie ake nema obdoby. Ekologia, kto a preco sa stavia proti globalnym dohodam a lokalnej legislative? Odzbrojenie, kto a preco hlada dovody pre vacsie a nakladnejsie zbrojenie? Medzinarodny poriadok, ktoze ho to neustale podkopava?

"Triezvi konzervatívci a naivná väčšina"
Samozrejme stari pani z KDH ta spasa pre Slovensko...len Ti hlupi obcania nechapu aky skvely aka su spasa...skusme este nejaku rozpravku!

"Prečo sú konzervatívci so svojimi hodnoteniami väčšinou úspešnejší, než ich ľavicovo-liberálni konkurenti?"

Lebo ich nemaju zaujem konfrontovat s realitov.

"Konzervatívci o človeku nemajú ilúzie."

To si len myslia, a risuju svet podla dogmatickej predstavy sveta.

"No ľavicoví liberáli pravdu nehľadajú, oni ju sami fabrikujú."
Najprv utok na (spiatocnickych) liberalov, teraz odvolavka dokonca na lavicovych liberalov...

Ja som lavicovy liberal a prosim, povedzte mi v com som taky spiatocnicky voci KDH, velke slova bez obsahu, o nicom inom tento clanok nieje, dajte im prosim obsah, potom sa bude moct dat diskutovat.

RE: Preboha...
autor: Alyssa
pridané: 20-08-2003 14:28


Može mi niekto vysvetlit, ake miesto v (politickom) živote má ľavicový liberál???
RE: Preboha...
autor: andrew
e-mail: mahhafey@yahoo.com
pridané: 22-09-2003 16:01


toľko hrúbok som v jednom texte už dlho nevidel. Neviem, čo sa Ti na tomto príspevku nepáči, ale ľavicoví liberáli sú asi to najhoršie, čo môže byť. Oni by najradšej rozdeľovali to, čo niekto iný vytvoril a nahonobil. Chcel by som vidieť, aký by si bol ľavicový liberál, keby si mal zdediť napr. Slovnaft. Ale títo všeliakí ľavičiari schovávajú svoju neschopnosť niečo vytvoriť a sami sa o seba postarať za pozlátko fráz triednej rovnosti a podobné blbosti.
RE: Preboha...
autor: Dewey
pridané: 23-09-2003 9:36


Celkom som sa pobavil na tej reakcii. Za chyby sa samozrejme ospravedlnujem a priznavam, ze nie som schopny tvorit gramaticky ciste texty.
Inak, ak mas pocit, ze tvoris nejake hodnoty, ktore sa obycajny lavicovy liberal nie resp. nieje schopny, nech sa paci, kludne sa pochval...

velke slova bez obsahu
autor: SiDi
pridané: 05-08-2003 14:51


Predosly prispevok super vystihol tento clanok:
"velke slova bez obsahu, o nicom inom tento clanok nieje"

bieda KDH
autor: Jozef
pridané: 06-08-2003 12:46


Bieda KDH sa skrýva v samotných slovách autora. Tvrdí, že konzervatívci (ja si myslím že KDH) vidia človeka hriešneho a nedokonalého. Podľa toho KDH s človekom aj zaobchádza ako s tvorom nesvojprávnym, ktorému treba ukázať cestu k blahu a keď neposlúcha, tak ho k nemu treba dokopať. Nuž akože inak to možno nazvať, ak nie stredovekým tmárstvom, či čiernym morom.
Deweymu
autor: Zelda
e-mail: z@z.sk
pridané: 06-08-2003 16:45


Jedinou chybou tohto článku je, že je napísaný s vyložene konzervatívnych pozícii, pre podobne zmýšlajúceho čitateľa. Ľavičiarov teda riadne naštve. Ja síce dávam prednosť OKS pred KDH, ale článok mi hovorí priamo z duše.
Milý Dewey! Niet divu, že Ťa nenadchol, keď sa sám za ľavicového liberála hlásiš a tu máš KONKRÉTNE PRÍKLADY toho, ako sa Vy ľavičiari mýlite vo svojom pohľade na svet. Ja si myslím, že nasledovať by mohol článok "Mylné proroctvá ľavicového liberála" a bolo by to o ich najvyššom šéfovi, Ficovi. Ten o. i. bohurovne tvrdil: "SDKÚ bude rada ak sa vo voľbách dostane vôbec do parlamentu", a videli sme aký bol sklamaný, keď mu to nevyšlo a nestal sa premiérom. A ten jeho farmársky zákon. Predkladal ho s takou pompou a slávou, a teraz sa odborníci zhodnú, že ten zákon je v praxi bezzubí. Stavím sa, že zákon o preukazovaní pôvodu majetku bude obdobný "PODFU(c)K". Alebo vo Ficovom prípade skôr "podfik"...

RE: Deweymu
autor: Dewey
pridané: 06-08-2003 18:09


"Jedinou chybou tohto článku je.."
ze mu chyba obsah, je to prazdny chvalospev, chvalospev bez pripustenia moznosti omylnosti...

"Ľavičiarov teda riadne naštve. Ja síce dávam prednosť OKS pred KDH, ale článok mi hovorí priamo z duše."

Ja sa nehnevam a ani nemam preco, ide len o nazor na ktory ma kazdy pravo. Ja som ho tiez vyuzil a napisal svoj nazor.

"Vy ľavičiari mýlite vo svojom pohľade na svet."

Nuz, kludne si necham vysvetlit v com sa mylim pri tom pojlad. Aj autora o to prosim.
Ale napokon, mylit sa je ludske a ja mozne zlyhanie pripustam, preto sa mozem len tesit, ak niekto bude plytvat svojou energiou a inteligenciu a upozorni ma na ne.

""Mylné proroctvá ľavicového liberála" a bolo by to o ich najvyššom šéfovi, Ficovi."

Spajat Fica s liberalizmom...Nuz potom sa nehlasim ani k liberalizmu a ani k lavici.

"SDKÚ bude rada ak sa vo voľbách dostane vôbec do parlamentu"

Nuz ako prognostik sa Fico velmi nevyznamenal. Vestenie z kavy nepatri k mojim konickom a sudnemu cloveku muselo byt jasne, ze su to prazdne slova odtrhute od reality uz v tedy. Nemusel byt ani vyvoleny z KDH.

"a videli sme aký bol sklamaný, keď mu to nevyšlo a nestal sa premiérom."

nuz sklamanie z nenaplnenych ludskych ambicii ak sa neopieraju o najhlbsiu ludsku uprimnost dokazu boliet. Ale to nieje zdaleka len jeho pripad, hoci u neho sa prejavuje opakovane. Ale uznajte, vsetci sme nejaky...a snad si nemyslite, ze podobnych starych jesitov v KDH nenajdete...

"A ten jeho farmársky zákon. Predkladal ho s takou pompou a slávou, a teraz sa odborníci zhodnú, že ten zákon je v praxi bezzubí."

Ved sa len pozrite na rezort skolstva a chromeho Fronza. Ten clovek za minule obdobie nic rozumne nevypustil z ust. Jedine co ho zaujimalo a o com vedel rozpravat boli nejake poplatky a katolicky skolstvo. Ostatne za neho tahali uradnici.

"Stavím sa, že zákon o preukazovaní pôvodu majetku bude obdobný "PODFU(c)K"."

Tak hlboko do smeru zase nevidim, aj to je moznost...

do diskusie
autor: Komár
e-mail: k@post.sk
pridané: 06-08-2003 20:12


Ja som si najmä všimol, že ako jediný z tejto úbohej koalície predpovedali americké fiasko v Iraku.
Reakcia autora
autor: Lukáš Krivošík
e-mail: amilakvari@hotmail.com
pridané: 07-08-2003 18:25


Keď som písal tento príspevok, čakal som všeličo, ale naozaj som nečakal, že niekto povie, že je bez obsahu alebo, že sú to prázdne slová. Možno má ale pravdu Zelda a ten článok je naozaj len pre presvedčených a ľavičiarov naštve.
V každom prípade, Dewey, popieraš, že KDH malo také stanoviská o akých píšem a že reakcie na ne boli vždy výsmech a útoky??? Myslím, že som bol veľmi konkrétny pri mojom exkurze do histórie. Tá prvá časť, to sú proste fakty, tak ako sa udiali. Len moj záver o príčinách tohto stavu je subjektívny. Ale beriem si z toho poučenie a nabudúce sa budem musieť snažiť byť asertívnejší...
Pokial ide o ten Irak, sám som na rozdiel od vačšiny KDH bol za vojnu a myslím, že je skoro robiť závery, ako to tam dopadne, v tejto veci ale dúfam, že pravdu budú mať pravdu americkí konzervatívci a nie tí slovenskí. Generálne si ale myslím, že ktorákoľvek demokracia má kedykoľvek morálne právo zhodiť diktátorský režim...
Konkrétne teraz k Deweymu:
-KDH a korupcia- aj keď KDH je v nemilosti vacsiny médií, o nejakých podozreniach z korupcie som nepočul, odkedy ich opustili Kresánek, Dzurinda a Palacka. Myslím, že dnes sú kresťanskí demokrati na slovenské pomery veľmi transparentnou stranou.
-demografická kríza- nepočul som, žeby KDH chcelo zákonom alebo inak stanoviť minimálny počet detí, ktoré musí žena porodiť. To si si vymyslel, Dewey. Je to Tvoj výplod, ale na žiadnom fakte sa nezakladá. Demografická kríza je ale neodškriepitelný fakt nielen u nás ale v celej Európe. A za to, že dnes máme na Slovensku problém s deťmi celkom iste moze aj najliberálnejší interrupčný zákon v Európe.
-mafiánske praktiky US konzervatívcov- naštuduj si ako sa demokrat J.F. Kennedy stal prezidentom USA. Na Slovensku je mafia a staré eštébácko-komunistické štruktúry prakticky jedno a to isté. Veľmi dobrým príkladom je aj mesto Mersailles. Dlhé roky bolo ovládané mafiou, lebo tá mala konexie na najvyššie miesta medzi socialistickými špičkami mestského magistrátu. Ľavicoví liberáli sú jednoducho bandou klamárov a pokrytcov. Čerstvým príkladom je spor medzi poslancom EP za nemeckú SPD Schulzom a talianskym premiérom. Silvio Berlusconi je celkom iste skorumpovaný politik. Ale, keby ho nebolo, Taliansko by úplne ovládli komunisti. Navyše byť skorumpovaným politikom v krajine, kde politická korupcia kvitne ešte od čias rímskej ríše nie je až také hrozné. Hrozné naopak je pokrytectvo Berlusconiho západoeurópskych odporcov. Schulz vidí usmievavého Silvia, ale nevidí Joschku Fischera, ktorý brutálne a takmer k smrti zmlátil policajta. Poslanec Schulz nevidí J. Chiraca, ktorý by sedel v base, keby nemal prezidentskú imunitu. Nevidí Giscarda Desteigna, ktorý okrem toho že má mimoriadne otáznu finančnú minulosť, podvádzal manželku s herčkou Silviou Kristel. Nevidí ani Romana Prodiho, ktorého komisia má neustále problémi s korupciou a klientelizmom, atď.
-ľudské utrpenie, aké nemá vo svete obdoby- prosím Ťa, špecifikuj!!!
-ekológia, odzbrojenie, medzinárodný poriadok- toto sú veci, o ktorých sa dá diskutovať. Myslím, že ekologická psychóza je dobrým príkladom ambivalentného vzťahu ľavicových liberálov k pravde. O tom sa ale dajú písať celé knižky. Tak je to aj so zbrojením a s medzinárodným poriadkom.
-triezvy konzervatívci a naivná vačšina- Inak, za tento nadpis som aj ja trochu naštvaný. Na podnadpisy moj príspevok totiž rozčlenil Martin Hanus.
Ľudia u nás nie sú hlúpy, ale keď je niekomu od detstva masírovaný mozog sposobom, že "za 20 rokov tu máme dobu ľadovú", potom sa tomu netreba čudovať, že mnoho ľudí si naozaj myslí, že Ruskov spor s Palkom je o občianskom charaktere štátu. S ľuďmi treba hovoriť a možno Ťa to prekvapí, ale aj ja som ešte pred pár rokmi mal veľmi podobné názory, ako máš Ty, Dewey. Ono to ale je v ochote vypočuť si aj argumenty trebárs takého KDH a neobviňovať ich hneď so snáh upaľovať bosorky. Inkvizičné praktiky sú nielen špecifikom katolíckej cirkvi. Mimoriadne netolerantná vie byť trebárs aj veda, ale i liberáli. Nehnevaj sa ale tí dnešní v mnohom stratili so svojho klasického kréda.

RE: Reakcia autora
autor: Dewey
pridané: 08-08-2003 10:02


strucne...

“Možno má ale pravdu Zelda a ten článok je naozaj len pre presvedčených a ľavičiarov naštve.”
Opakujem, ja som zostal po precitani uplne v pohode a o “nastvani” nemoze byt ani rec.

“V tom istom čase KDH tvrdilo, že Slovensku hrozí demografická kríza”
Demograficka kriza nehrozi ziadnej zapadnej krajine, za hranicami caka dost pracechtivych mladych ludi z rozvojovych krajin. Co sa tyka negativneho vyvoja demografickej krivky, tazko hovorit o nejakej krize. Myslim, ze je to vseobecne znamy fatk a ucite som sa s prognozami prvykrat nestretol u KDH a dokonca som nezachytil ani vysmech.

“KDH tiež ako prvé pomenovalo hrozbu menom Mečiar.”
A z meciarom ruka v ruke pomahali stiepit ceskoslovensko bez akehokolvek zohladnenia nazoru ovladanych. Ale niet sa comu cudovat, ich postoje voci “Slovenskemu statu” su jasne, ale akosi nemaju odvahu v dnesnej dobe s nimi ist na povrch…

“Tesne pred voľbami 2002 hovorili kresťanskí demokrati o potrebe čisto pravicovej vlády. Vladimíra Palka za tento koncept väčšina intelektuálov tentoraz „len“ vysmiala.”

Akych intelektualov? Slovensko potrebuje skor slusnu vladu a az potom pravicovu alebo lavicovu. To by som pana Palka, byvaleho dobreho vysokoskolskeho pedagoga veselo vysmial aj ja.

“Pravica má však dnes väčšinu len preto, že kresťanskí demokrati prezieravo takúto predvolebnú koalíciu odmietli.”

Z coho vychadzas pri tomto tvrdeni. Ja sa tiez DOMNIEVAM, ze to bolo dobre strategicke stanovisko, ale vysledok uhralo najma SDKU/DS, kde synergeticky efekt asi naozaj priniesol velmi prekvapivy volelebny vysledok.

“Myslím, že som bol veľmi konkrétny pri mojom exkurze do histórie. Tá prvá časť, to sú proste fakty, tak ako sa udiali. Len moj záver o príčinách tohto stavu je subjektívny.”

Fakty nemaju napisany vyznam na cele. Fakty aby mali vyznam musis najprv usporiadat do doktriny a v tomto momente vzdy stracaju na objektivite. Pri inteleginetnom a nezaujatom skumani a usporiadavani sa da dosiahnut aj znacne eliminovanie subjektivnych vplyvov, ale to sa Tebe zial ani omylom nepodarilo.

“Pokial ide o ten Irak, sám som na rozdiel od vačšiny KDH bol za vojnu a myslím, že je skoro robiť závery, ako to tam dopadne, v tejto veci ale dúfam, že pravdu budú mať pravdu americkí konzervatívci a nie tí slovenskí.”

Neviem sice o akej pravde konkretne sa bavime[vies to zaspecifikovat?], ale postoj KDH som povazoval za spravny. Co sa tyka americkych konzervativcov a britskych labristov, jednoducho pravdu nemali. Boli to nafuknute lzi. A ani situacia v Iraku nieje ani zdaleka taka aku malovali. Dnes sa americania trasu a ziadaju medzinarodne spolocenstvo o pomoc, lebo im je jasne ze to nezvladaju a ze moze dojst k podobnej situacii ako v Somlasku.[vychodiska su velmi podobne]

“Generálne si ale myslím, že ktorákoľvek demokracia má kedykoľvek morálne právo zhodiť diktátorský režim...”

Len kde s tum zacat vzacat? Je demokracia demokraciou ak poruseje elementarne zasady “nadnarodnej” demokracie, stavia sa proti demokratickemu usporiadaniu vztahov na tejto urovni? Ma v demokratickej krajine democrat “pravo” zabit nedemokrata? Su americky a slovensky konzervativci skutocnymi demokratmi? Poznaju cely obsah tohoto slovka?

”-KDH a korupcia- aj keď KDH je v nemilosti vacsiny médií, o nejakých podozreniach z korupcie som nepočul, odkedy ich opustili Kresánek, Dzurinda a Palacka. Myslím, že dnes sú kresťanskí demokrati na slovenské pomery veľmi transparentnou stranou.”

To ze sa nic neobjavuje v mediach neznamena, ze sa nic nedeje.[aj ked jeden mudry clovek v trochu inej suvislosti tvrdil opak a mal pravdu]. Mas pocit, ze za posledne obdobie priniesli media vobec nejaku spravu o skorumpovanosti panov z vladnej koalicie? Ja veru nie.
Jednoducho mna nepresvedcis, pretoze mam informacie od ludi priamo zainteresovanych v rezorte, ktory ma pod palcom KDH a kde boli dosadeni vyssi uradnici spriazneni s KDH.

”-demografická kríza- nepočul som, žeby KDH chcelo zákonom alebo inak stanoviť minimálny počet detí, ktoré musí žena porodiť.”

To si nepovedal, to som ad absurdum povedal ja. Je to ekvivalent snahy o zlepsenie demokratickej krivky zakazom potratov.

“Demografická kríza je ale neodškriepitelný fakt nielen u nás ale v celej Európe.”

Zase nemas pravdu, ak aj zabudnem na to, kto caka za hranicami, minimalne Svedi svojou aktivnou socialnou politikou prelomili tento problem.

“naštuduj si ako sa demokrat J.F. Kennedy stal prezidentom USA. Na Slovensku je mafia a staré eštébácko-komunistické štruktúry prakticky jedno a to isté.”

Mam tri rozne zivotopisy Kennedyho v kniznici, tak prosim specifikuj, nech viem na co presne narazas.

“Veľmi dobrým príkladom je aj mesto Mersailles. Dlhé roky bolo ovládané mafiou, lebo tá mala konexie na najvyššie miesta medzi socialistickými špičkami mestského magistrátu.”

Nic mi to nehovori, kde sa o tom mozem docitat, len nepovedz ze v Paulovi Johnsonovi..

“Ľavicoví liberáli sú jednoducho bandou klamárov a pokrytcov. Čerstvým príkladom je spor medzi poslancom EP za nemeckú SPD Schulzom a talianskym premiérom. Silvio Berlusconi je celkom iste skorumpovaný politik. Ale, keby ho nebolo, Taliansko by úplne ovládli komunisti.”

Jasne, tolerujme korupciu, aby sa nahodou taliansky komunisti nedostali k moci.[to je velmi obludena fraza, ktorou sa legitimizoval terror za pomoci USA napr. v Chile a Indonezii …(atd.)]. Mam velmi silny pocit, ze taliansky komunisti nemaju vobec ziadny problem s demokraciou.

“Navyše byť skorumpovaným politikom v krajine, kde politická korupcia kvitne ešte od čias rímskej ríše nie je až také hrozné. Hrozné naopak je pokrytectvo Berlusconiho”

Ty si pokrytec, prepac, snazis sa legitimizovat korupciu a stavias to do polohy nejakeho prirodzena.

“Schulz vidí usmievavého Silvia, ale nevidí Joschku Fischera, ktorý brutálne a takmer k smrti zmlátil policajta. Poslanec Schulz nevidí J. Chiraca, ktorý by sedel v base, keby nemal prezidentskú imunitu. Nevidí Giscarda Desteigna, ktorý okrem toho že má mimoriadne otáznu finančnú minulosť, podvádzal manželku s herčkou Silviou Kristel.”

Clovece, porovnavat korupciu predsedu vlady s podvadzanim manzelky, to chce silny zaludok. Ale o co Ti vlastne ide? To ze niekoho kritizujem nemusi znamenat ze musim kritizovat vsetkych na svete, ktory konaju nemoralne? preboha…

Uz ma to nebavi, snazis sa nasilu vnutit predsatvu ze laviciari z definicie skorupmovani klamari. To nema spolocne nic ani s lavicovostou ani s pravicovostou. Podstatne je iba moralne jadro cloveka.

”-ľudské utrpenie, aké nemá vo svete obdoby- prosím Ťa, špecifikuj!!!”

Kludne…somalsko, indonezia…

”Myslím, že ekologická psychóza je dobrým príkladom ambivalentného vzťahu ľavicových liberálov k pravde. O tom sa ale dajú písať celé knižky. Tak je to aj so zbrojením a s medzinárodným poriadkom.”

Zase prazdne slova.

“Ľudia u nás nie sú hlúpy, ale keď je niekomu od detstva masírovaný mozog sposobom, že "za 20 rokov tu máme dobu ľadovú", potom sa tomu netreba čudovať, že mnoho ľudí si naozaj myslí, že Ruskov spor s Palkom je o občianskom charaktere štátu.”

Ano ja osobne tiez verim ludom. Co sa tyka sporu Palka a Ruska, tiez sa k tomu nebudem vyjadrovat. Je to podarena karikatura kvality slovenskej politckej sceny. Ja osobne nedokazem ani jedneho z nich pocuvat dlsie ako 5 minut.[a nema to nic spolocne s lavicovostou/pravicovostou] Je vsak pravdou ze KDH sa snazi silou mocou katolizovat stat a prepajat ho katolickou cirkvou. [staci ist rezort po rezorte]

“S ľuďmi treba hovoriť a možno Ťa to prekvapí, ale aj ja som ešte pred pár rokmi mal veľmi podobné názory, ako máš Ty, Dewey.”

Suhlasim s ludmi treba hovorit a treba ich ale aj pocuvat a to zjavne KDH nerobi. Podobne nazory pred par rokmi ako ja? To ma naozaj prekvapuje, aka tazka zivotna skusenost Ta prinutila ich zmenit?

“Ono to ale je v ochote vypočuť si aj argumenty trebárs takého KDH a neobviňovať ich hneď so snáh upaľovať bosorky.”

Iste, ale musi existovat ochota a snaha o inteligentnu diskusiu aj zo strany KDH a nie stale konat mimo dohladu verejnosti a potom z nicoho nic postavit ludi pred hotovou vec.

“Inkvizičné praktiky sú nielen špecifikom katolíckej cirkvi. Mimoriadne netolerantná vie byť trebárs aj veda, ale i liberáli. Nehnevaj sa ale tí dnešní v mnohom stratili so svojho klasického kréda.”
Nieje liberal ako liberal. Co mas konkretne na mysli? “Veda”, by nemobola vedou ak by tolerovala davno vyvratene a neobhajitelne doktriny. V tom by veda mala byt nekompromisna. [narozdiel od opacneho pristupu istej cirkvy]

RE: Reakcia autora
autor: Peter Botev
pridané: 08-08-2003 13:52


Zdravim,

-demograficka kriza-
Absolutne nemozem suhlasit s tvrdenim,ze by zakaz interupcii vyriesil demograficku krizu.Momentalne je najmensi pocet potratov od roku 1960,takze ak hovorite o demografickej krize v suvislosti s potratmi najprv si prestudujte fakty. Hlavnym dovodom vzniku demografickej krizy je pokles porodnosti,ktora bola v roku 1960 takmer dvojnasobna a v roku 1978 takmer 2.5 nasobne vacsia ako je v sucasnosti. Takze je nutne riesit narast porodnosti a nie ako tvrdi KDH zakazat interupcie(takze asi nemaju pravdu).Chcel by som vediet,co by KDH navrhlo ak by boli interupcie zakazane a vyvoj porodnosti by sa nezmenil(o to verte,ci neverte nezmenil by sa). Zakaz antikoncepcie?

-Irak-
Ja osobne som bol za vojnu v Iraku,kedze existovala hrozba vyroby a pouzitia jadrovych zbrani,ktoru deklarovalo USA a Velka Britania odvolavajuce sa na svoje spravodajske sluzby. Lenze USA urobili obrovsky preslap,ked sa zistilo, ze Irak ziadne zbrane hromadneho nicenia nema a ani nevyraba. Pokial ide o diktatorsky rezim, nemyslim si,ze existuje akekolvek moralne(alebo ine) pravo zasahovat do veci ineho statu,bez podpory medzinarodneho spolocenstva a domaceho obyvatelstva ako to bolo v pripade Iraku.Toto nieje demokracia,ale jednoznacne akt agresie,kde silna velmoc ukaze ostatnemu svetu aky ste slaby.

-Meciar a KDH-
Nie je to tak davno,ked byvaly predseda KDH Carnogursky(ako minister spravodlivosti),rozpraval o udeleni milosti pre Meciara aj v pripade, ze by mu bola dokazana vina,pretoze je zakladatelom statu.Takze KDH tuto "hrozbu" nielenze akceptovalo,ale aj podporovalo.

-Korupcia a KDH-
Kauzy ako Devin banka-deblokacie(spravna-nespravna kopa uhlia),spojenectvo s Migasom s cielom destabilizovat vladnu koaliciu ci kauza financovania KDH cez Gaburovu spolocnost TV Com, na tieto veci ste uz zabudli?

Hlavnym problemom KDH je,ze samych seba povazuju za tych "spravnych" nato aby urcovali ako ma vyzerat zivot ludi,dokonca su ochotny akceptovat taketo riesenia aj za nesuhlasu vacsiny obyvatelov(s ich preferenciami to nieje velmi demokraticke). Krestanska strana ako KDH by mala napatie v spolocnosti zmiernovat a nie eskalovat ako to KDH bezne robi.

Ale co ma maximalne zaraza je Vas postoj ku korupcii. To,ze je Berlusconi skorumpovany Vam nevadi,ale ze Romano Prodi ma v komisii korupciu to Vam vadi. Takze budeme korupciu u niektorych ludi akceptovat,lebo to urobili v zaujme statu(podla Vas) ako Berlusconi,ked nepustil komunistov k moci? Alebo budeme akceptovat korupciu podla politickej prislusnosti?

reakcia
autor: Lukáš Krivošík
e-mail: a@h.com
pridané: 08-08-2003 17:16


Zdravím!

-demograf. kríza a prácechtiví ľudia, ktorí sa k nám chcú prisťahovať-

Demografická kríza tu je, lebo sa rodí stále menej detí a mnohé európske národy, napr. Maďari, už reálne vymierajú. Nehovorím, že interrupcie sú jediným a hlavným dôvodom tohto vývoja. Nedávno uverejnilo Domino Fórum zaujímavý
článok, v ktorom dokazovali, že za prepad pôrodnosti môže zavedenie dôchodkových systémov...
Každopádne 1200 000 "slobodných rozhodnutí ženy" má na tom iste tiež svoju zásluhu. Kompenzáciu prisťahovalcami z Afriky, či z Ázie nevidím ako riešenie ale ako prehlbovanie populačných problémov. Títo prisťahovalci, najmä z moslimských krajín chcú síce zdielať náš blahobyt, už sa ale menej chcú prispôsobiť našim pravidlám a zákonom. Príkladom je rozhodovanie nemeckých súdov o práve niektorých moslimských rodičov, najmä z Afriky, obrezávať pohlavné orgány svojich dcér.

-KDH a Mečiar štiepili ČSFR-

No to je teda riadna chujovina! Naštuduj si dejiny. Československo rozdelovalo HZDS, SNS a SDĽ. KDH hlasovali proti zákonu o zvrchovanosti, rovnako aj proti Ústave. A voliči HZDS dodnes kvôli tomu obviňujú KDH a vyčítajú im to. KDH síce boli za samostatný štát, no keby k tomu došlo podľa ich scenára, Slovensku by boli ušetrené mnohé problémy.
A pokiaľ ide o vzťah KDH k vojnovému slovenskému štátu, vieš o tom, že ich čestný predseda Dr. Anton Neuwirth, otec Anny Záborskej je židovského pôvodu. To je inak druhý najčastejši dôvod obviňovania KDH. Prečítak si niekedy výroky čitateľov na stránkach SME. Polovica ľudí ich obviňuje z klérofašistických postojov, druhá polovica, najmä fani SNS a HZDS zase tvrdia, že KDH je plné Židov. Podľa mňa je to dôkaz toho, že KDH je po tejto linke úplne v poriadku.

-(Ne)oprávnenosť amerického útoku na Irak-

Dajme tomu čas. Omnia cum tempore!

-korupcia a médiá-

Prečo taký týždenník ako je Plus 7 dní, ktorý na predných stranách odhaľuje každý týždeň, kde si aký politik akú vilu postavil a v slove šéfredaktora rovnako často kritizuje KDH za zavádzanie náboženského štátu ešte na nič neprišiel v súvislosti s korupciou KDH??????? Markíza to isté.
Spomeňte si, pred dvomi rokmi, keď Dzurinda zakladal SDKÚ a chcel zlikvidovať KDH. Vtedy jeho poskok Pittner poslal na KDH finančnú políciu. Napriek úpornej snahe a záujmu ľudí z SDKÚ vyšetrovačka nič nenašla. Naopak, práve KDH výrazne prispelo k odchodu G. Palacku z verejných funkcii (hoci teraz ho SDKU opäť vyťahuje).

-JFK-

Narážal som na tie tisícky neexistujúcich volebných hlasov, ktoré pre Kennedyho získal šéf Chicagskej mafie Giancana. Kennedy zmanipuloval voľby a po celý čas vo funkcii mal tuhé kontakty s mafiou.

-Mersailles-

To nenapísal Paul Johnson. Inak, zaujímalo by ma, čo proti nemu máš??? To sa dočítaš v hociktorej lepšej knihe, ktorá mapuje históriu mafie.

-moje údajné pokrytectvo vo vzťahu k Berlusconimu-

Ja som nepovedal, že schvaľujem Berlusconiho korupciu. Ja som sa len pozastavil nad tým, že poslancovi Schulzovi vadí Berlusconiho nedodržiavanie zákonov, ale už im nevadí, že Chirac a spol sú často ďaleko horší. Každá korupcia je zlá, ale sú výnimočné situácie, kedy si aj napriek úmornej snahe môžeme zvoliť len medzi menším a väčším zlom. O tom bol ak ten Pinochet, hoci viem, že my dvaja sa v tejto otázke nikdy nezhodneme. Pinochet bol v správnom čase na správnom mieste. Predstav si, že v januári 1948 by u nás nejaký pravicový generál uskutočnil vojenský prevrat. Následne by z futbalového štadiónu urobil koncentrák, kam by napchal Gottwalda, Širokého a celú tu chamraď. Za desať rokov by sa tento diktátor vzdal moci, krajinu by ochránil pred komunistami a opäť by sme mali demokraciu. Zhruba o tom bol Pinochet. Navyše Pinochet za sebou nezanechal zdevastovanú ekonomiku ako Husák.

-moje prázdne slová o ekopsychóze-

Niekde tu, na Pravom Spektre je článok Martina Hanusa, ktorý sa zaoberá práve touto témou.

-KDH chce zakázať interrupcie-

Pravda je taká, že KDH túto otázku ani nechcelo otvárať. Otvoril to P. Rusko.

-KDH chce nastoliť katolícky štát-

Mohli by ste mi povedať ako??? Ja som luterán a volič KDH, preto by ma veľmi zaujímalo aké nadpráva tu dostnú katolíci, aké moja cirkev nedostane. Tiež by ma zaujímalo, kde na svete máme katolícke štáty, na aké myslíte??? Môžem Vám zaručiť, že cieľom KDH nie je aby cirkev ovládla verejný život. Ostatne to ani nie je cieľom samotnej katolíckej cirkvi. Ich cieľom je aby cirkev mala pokoj od štátu a zákonmi garantované svoje doterajšie postavenie. V tejto súvislosti sa ani tak nebojím klerikalizácie štátu. Skôr sa bojím etatizácie cirkví.
Pokial ide o veci ako pastoračná služba v polícii a armáde, to existuje aj v takom Nemecku a tieto trendy osobne podporujem. Aj z hladiska psychologickéh je lepšie, keď napr. správu o úmrtí pri autonehode podá rodine policajný kňaz a nie len suchým úradným štýlom policajt. Inak, takéto veci by si na Západe nedovolila spochybniť ani ľavica.

-Čarnogurský a Mečiar-

Ján Čarnogurský je politická mŕtvola. Jeho verejné vyhlásenia sa neustále dostávajú do konfliktu s názormi oficiálnych činiteľov hnutia. Na jeho osobu mám svoj názor, to by ale aso bolo na dlhšie.

RE: reakcia
autor: Peter Botev
pridané: 09-08-2003 3:16


-demograficka kriza a pristahovalci-
Nemozete argumentovat cislom 1 200 000 interupcii,pretoze aj keby bola existovala opacna legislativa t.j. zakaz interupcii,nemusi to automaticky znamenat,ze by sa tie deti narodili. Tie cisla v predchadzajucich rokoch(t.j. za komunistov), boli vo vyraznej miere ovplyvnene nedostatkom antikoncepcie a osvety obyvatelstva.Vase slova o pristahovalcoch mi silne pripomenuli film Kult hakoveho kriza(odporucam pozriet),kde mlady american hlasiaci sa k hnutiu skinheads hecoval svojich "spolubojovnikov". Odzneli tam presne vety takehoto razu,ze pritahovalci,len vyuzivaju stat a zneuzivaju a dokonca ignoruju zakony.Uz ste tam len zabudli dodat,ze pristahovalci nam kradnu pracu.

-Irak-
Cas uz ukazal,ze nebol dovod zautocit na Irak. Urcite nie ten,ktorym masirovali verejnu mienku.

-Plus 7 dni-
Ja si zase nespominam,ze by uz v suvislosti s clankami v Plus 7 dni niekoho odsudili alebo obvinili.Takze rozlisujte clanky v casopise a skutocne fakty.Nemyslim si,ze Plus 7 dni je organ urceny na vysetrovanie zlocinov.To je vec policie a sudov, nemyslite si?

-pokrytectvo-
Vojensky prevrat? Takze ak by sa tu uskutocnil puc a zomrelo by pritom xy ludi to by Vam neprekazalo,lebo je to "za dobru vec"? Dobru pre koho? Uz to vidim ako sa ZSSR dobrovolne vzda vplyvu v Ceskoslovensku.
A "dobrodinec" general zostane nepotrestany,lebo radsej nech je 10 000 mrtvych ako vlada komunistov. Skutocne brilantne a nepokrytecke to musim uznat.

-KDH chce zakázať interrupcie-
Pravdou je,ze uz v roku 1992 ked bolo KDH vo vlade navrhovalo mimochodom velmi tvrdy protiinterupcny zakon.Otravuju s tym stale.Podanie na Ustavny sud ohladne vyhlasky o interupciach,nie je otvaranie temy interupcii? Tak ja uz skutocne neviem.

-katolicky stat-
Ide o to,ze cirkev si sama urcuje pravidla a pritom je financovana zo statneho rozpoctu. A to nehovorim o tom,ze ich prijmy su nezdanovane.Stat dokonca ani nevie aky majetok vlastne cirkev vlastni(aj ked ju dotuje),cirkev odmieta audit svojho majetku(co je cirkev extra a zakony pre nu neplatia?). Ak bude cirkev financne sebestacna nech si vytvara podmienky sama a nik sa nebude starat.Nech zaklada cirkevne skoly,nech plati svojich zamestnancov fararov zo svojho a potom sa mozeme bavit o transparentnej cirkvy.Ak je naozaj taka podpora katolickej cirkvy ako to deklaruju jej predstavitelia,preco sa boja odlucenia od statu? Nech sa neodvadzaju peniaze na cirkev automaticky z nasich dani,ale nech ma kazdy moznost rozhodnut sa v akej miere prispeje na svoju cirkev. Mohlo by sa to diat napr. takou formou akou sa teraz odvadza 1% priamej dane na neziskove organizacie. To by bolo absolutne transparentne. Neveriaci by mohli odvadzat priamu dan do roznych socialnych fondov,alebo na charitu.Ano, mas pravdu, cirkev by mala najradsej od statu pokoj,ale v tom zmysle,aby sa spravala ako sa jej zachce a stat jej dal pritom pokoj.Je tu paralela s tvojimi slovami o pristahovalcoch,ale preniesol by som to na cirkev. Uziva si blahobyt,ktory jej stat poskytuje, ale nerespektuje pravidla a zakony nasho statu.Cirkev sa stavia do polohy ala Meciar, t.j. co je koho do toho,aky mam majetok.Naozaj Slovensko nema ine problemy len zmluvu s Vatikanom.Ako je mozne,ze v tato zmluva zakorenuje pravo na vyucovanie nabozenstva na vsetkych typoch skol v SR? Ako je mozne,ze podla tejto zmluvy by SR mala zladit svoje pravo s kanonickym pravom? To si nedovolila ani rakusko-uhorska monarchia a to bol silne katolicky stat. Dalej nas tato zmluva zavazuje,ze SR uznava pravo kazdeho uplatnit si vyhrady vo svedomi podla katolickej viery. V praxi to moze znamenat napr. ze ucitel sexualnej vychovy,ak bude katolik moze si uplatnit vyhradu svedomia a rozpravat o skodlivosti a nemoralnosti antikoncepcie.Dalsi priklad: zena musi ist zo zdravotnych dovodov na interupciu a lekar si uplatni vyhradu svedomia. Zena bude musiet hladat lekara,ktory taketo vyhrady nema.Tato zmluva zavazuje SR financovat niektore cirkevne aktivity,ale kontrolne paky chybaju. Ak chce cirkev statne dotacie,preco odmieta verejnu kontrolu? Ked chce prava, ma mat aj povinnosti,nie?Cirkev sa uz davno nesprava podla Jezisovho ucenia,ze knazi by nemali vlastnit majetok a zit striedmo. A tie najvacsie perlicky nastastie zo zmluvy vypadli napr. pravo rozlucit katolicke manzelstvo mal mat len cirkevny sud a civilny sud mal pockat na vyjadrenie cirkevneho. Super, vratme sa do 18. storocia.
Ak toto nieje snaha o katolicky stat,tak ja neviem. Najviac ma prekvapuje snaha niektorych "tiezslovakov" povysit zaujmy cirkvy(resp. Vatikanu) nad zaujmy SR,takouto jednostranne nevyhodnou zmluvou. Najvacsim nedostatkom tejto zmluvy je odkazovanie na dalsie este neexistujuce zakony,ktore budeme musiet prijat.To obcanov SR dostava do ulohy babiek na nitkach,ktore su ovladane v tomto pripade zahranicnymi rukami.A cele sa to deje v trapnom divadielku parodie na demokraciu.Za najlepsi napad povazujem keby zakon ustanovil povinnu cirkevnu dan len pre deklarovanych veriacich - a nijaku pre ostatnych! Potom ti, ktori vyhlasuju cely nas narod za oddane krestansky, by zrejme uzasli, ako by odrazu preriedli rady veriacich, z ktorých nejedneho by zlakala vyhoda byt danove nezatazenym ateistom! Bola by to jedinecná moralna ocista cirkvi od takych, pre ktorych sa viera v Boha zacina aj konci na kostolnom prahu a mimo Bozieho chramu je ich Desatorom adoracia zlateho telata bohatstva a pozitkov nie v raji, ale uz tu na zemi.Tym by sa vyriesila aj otazka,za koho to vlastne nasa cirkev hovori. Z prieskumu SAV,ktory som cital vyplyva: k niektoremu nabozenstvu sa hlasi 80 % respondentov, pricom 51 % sa povazuje za jednoznacne veriacich (16 % verí bez pochybovania, 19 % s istými výhradami a 16 % liberalov si vieru vyklada pomerne volne), ďalších 29 % sa deklaruje ako nabozensky uplne lahostajny typ a zvysujucich 19 % su ateisti. Ti spolu s nabozensky pasivnymi tvoria statisticky vyznamnu skupinu 48 % respondentov - teda vyse dvojmilionovu "mensinu"! - pre ktoru je filozofia pripravovanej zmluvy prinajmenej celkom cudzia, alebo zasadne neprijatelna. Ak by sme brali do uvahy len niektore najnizsie udaje o zastupeni neveriacich (okolo 8 až 10 %), este stale by to bolo najmenej pol miliona ludi, ktorych ustavou zarucene pravo na nevierovyznanie by bolo diskriminacne potlacene.


Uff... to som sa rozpisal. Good night.

RE: reakcia
autor: Dewey
pridané: 11-08-2003 12:10


“Demografická kríza tu je, lebo sa rodí stále menej detí a mnohé európske národy, napr. Maďari, už reálne vymierajú. Nehovorím, že interrupcie sú jediným a hlavným dôvodom tohto vývoja.”
Zalezi z akeho pohladu sa to nazyva demograficka kriza, z pohladu nejakych nacionalistickych postojov urcite o krizu ide, z pohladu zdraveho rozumu nie…

“Nedávno uverejnilo Domino Fórum zaujímavý
článok, v ktorom dokazovali, že za prepad pôrodnosti môže zavedenie dôchodkových systémov...”
Akych dochodkovych systemov?

“Každopádne 1200 000 "slobodných rozhodnutí ženy" má na tom iste tiež svoju zásluhu.”
Suhlasim s argumentum, ktory vyslovil Peter

“Kompenzáciu prisťahovalcami z Afriky, či z Ázie nevidím ako riešenie ale ako prehlbovanie populačných problémov. Títo prisťahovalci, najmä z moslimských krajín chcú síce zdielať náš blahobyt, už sa ale menej chcú prispôsobiť našim pravidlám a zákonom. Príkladom je rozhodovanie nemeckých súdov o práve niektorých moslimských rodičov, najmä z Afriky, obrezávať pohlavné orgány svojich dcér.”

Tu sa sklbilo niekolko veci dohromady. Preco by mi malo vadit, ze niekto stavia na inych kulturnych tradiciach? Vadit by mi mohlo, keby niekto nerespektoval demokraticke usporiadanie vztazhov v spolocnosti a to sa vobec neviaze nijakym absoultnym sposobom na moslimsku vieru. Zidia davaju robit detom obriezku, ak sa nemylim. Suhlasim, niekde hranice pre rodicovsky fundanemntalizmus nad individualitou dietata, to nechcu respektovat ani sami KDHcackystari pani, tak co im vycitat?

”No to je teda riadna chujovina! Naštuduj si dejiny. Československo rozdelovalo HZDS”

Ano, bol to omyl a ospravedlnujem sa. Studovat nemusis, staci trochu potrapit pamat. Bolo to skutocne SDL a KDH pozadovalo referendum. Otazka je ci sa toho meciara nebali viac z pozicie straty tepluckych miest alebo im skutocne islo o obcana. To uz nikto nevyriesi. Dvojtvarost KDH je jasna. Na mieciarovi kritizovali bezprecedentne zakladanie regionalnych skol a bum, ked sa dostali k moci, hned sa o jednu zalozili, ideologicky zatazenu lastvociku v Ruzomberku.

“Podľa mňa je to dôkaz toho, že KDH je po tejto linke úplne v poriadku.”

To ani nahodou. To ze je niekto zidovskeho povodu, neznamena ze zidov musi milovat, da sa uviest zopar prikladov, vsakze. Nechajme tento jeden konkretny priklad tak. Jednoducho, KDH nikdy jasne a dorazne neodsudilo klerofasisticky rezim[asi aj preto, ze existovali personalne spojitosti medzi rezimom a KDH, to sa mi nechce rozoberat] o to viac a vulgarmenjsie, nedostojne sa obuva do komunistov. Nehovoriac o dehonestujucich postojoch voci demokracii[detinske gesta Hrusovskeho]

”Dajme tomu čas. Omnia cum tempore!”
Ziaden cas…treba zacat poctivo hodnotit…porovnavat…

-korupcia a médiá-

”Prečo taký týždenník ako je Plus 7 dní, ktorý na predných stranách odhaľuje každý týždeň, kde si aký politik akú vilu postavil a v slove šéfredaktora rovnako často kritizuje KDH za zavádzanie náboženského štátu ešte na nič neprišiel v súvislosti s korupciou KDH??????? Markíza to isté.”

Nechaj to tak. Nosis prilis silne klapky. Pockaj si par rokov, mozno sa ti este stihne(po takychto clankoch) ujst teple miestecko v statnej sprave a potom spomen si na moje slova.

Spomeňte si, pred dvomi rokmi, keď Dzurinda zakladal SDKÚ a chcel zlikvidovať KDH. Vtedy jeho poskok Pittner poslal na KDH finančnú políciu. Napriek úpornej snahe a záujmu ľudí z SDKÚ vyšetrovačka nič nenašla. Naopak, práve KDH výrazne prispelo k odchodu G. Palacku z verejných funkcii (hoci teraz ho SDKU opäť vyťahuje).

-JFK-

”Narážal som na tie tisícky neexistujúcich volebných hlasov, ktoré pre Kennedyho získal šéf Chicagskej mafie Giancana. Kennedy zmanipuloval voľby a po celý čas vo funkcii mal tuhé kontakty s mafiou.”
OK. Uz zacinam tusit odkial vietor fuka. Ja som sa ale pytal aj na zdroj.

Dobre…zabudnime na demokratov, ja som ich ani nepotreboval idealizovat, ani vzydvihovat…pozrime sa na moralnu cistotu priamo tej navyssej instancie konzervativnej politiky…na rodinu Bushovcov…a mozeme ist personu po persone z terejsej administrativy…co to zaujimave sa o nich dozvieme…ak by Vam nestacil jeden priklad, mozeme pokracovat, pri tych mafianskych praktikach som mal vtedy skor na mysli posobenie v rozvojovych krajinach…ale aj touto druhou cestou sa da ist…

”To nenapísal Paul Johnson. Inak, zaujímalo by ma, čo proti nemu máš???”

Nie len ja, ale kazdy slusny historik.

”Ja som nepovedal, že schvaľujem Berlusconiho korupciu. Ja som sa len pozastavil nad tým, že poslancovi Schulzovi vadí Berlusconiho nedodržiavanie zákonov, ale už im nevadí, že Chirac a spol sú často ďaleko horší. Každá korupcia je zlá, ale sú výnimočné situácie, kedy si aj napriek úmornej snahe môžeme zvoliť len medzi menším a väčším zlom.“

Uz sa mi nechce na to reagovat. Zase mi nieje jasne o co Ti ide. Na jednej strane obhajujej B. ako nevyhnutne zlo na druhej strane argumentujes, ze si niekto niekoho nevsima.[ze by na neho malo byt nahliadane rovnako]. Protirecis si!

“O tom bol ak ten Pinochet, hoci viem, že my dvaja sa v tejto otázke nikdy nezhodneme. Pinochet bol v správnom čase na správnom mieste.”

Neimprovizuj. Pinochet je neohajitelne zlo.

“Predstav si, že v januári 1948 by u nás nejaký pravicový generál uskutočnil vojenský prevrat. Následne by z futbalového štadiónu urobil koncentrák, kam by napchal Gottwalda, Širokého a celú tu chamraď. Za desať rokov by sa tento diktátor vzdal moci, krajinu by ochránil pred komunistami a opäť by sme mali demokraciu. Zhruba o tom bol Pinochet. Navyše Pinochet za sebou nezanechal zdevastovanú ekonomiku ako Husák. “

1. aky komunisti?
2. aka ekonomika?
3. aka chamrat?

“Niekde tu, na Pravom Spektre je článok Martina Hanusa, ktorý sa zaoberá práve touto témou.”
K Hanusovym clanok pri vsetkej uscte je skoda sa vracat.


”Pravda je taká, že KDH túto otázku ani nechcelo otvárať. Otvoril to P. Rusko.”

PROSIM???? To podanie na ustavny sud dal RUSKO? Zarty bokom!

”Mohli by ste mi povedať ako???”
1. ovladnutie ideologicky neutralneho skolstva
2. ziskavanie dalsich penazi od statu (700 milionov, papez, KU Ruzomberok, katolicke skolstvo..atd.)
3. vpasovavanie doktrin a cirkevnej “moralky” do legistativy, presadzovanie kanonickeho prava

“Môžem Vám zaručiť, že cieľom KDH nie je aby cirkev ovládla verejný život.”

Cielom nie, ale dosledkom urcite.

“Ostatne to ani nie je cieľom samotnej katolíckej cirkvi. Ich cieľom je aby cirkev mala pokoj od štátu a zákonmi garantované svoje doterajšie postavenie.”

To je vystizne, boja sa, ze ich mlade ovecky prejdu na ateisticky front, preto potrebuju indoktrinovat vyraznejsie zakladne skolstvo. Komunisti mozu ticho spominat a zavidiet.

“Pokial ide o veci ako pastoračná služba v polícii a armáde, to existuje aj v takom Nemecku a tieto trendy osobne podporujem.”

To nema co vo verejnej sluzbe robit. Komunista moze chodit na prednasky o komunizme, ktore bude platit stat resp. vsetci danovy obcania?

“Aj z hladiska psychologickéh je lepšie, keď napr. správu o úmrtí pri autonehode podá rodine policajný kňaz a nie len suchým úradným štýlom policajt. Inak, takéto veci by si na Západe nedovolila spochybniť ani ľavica.”

Ja si dovolim. Je mi jedno ci mi to poda “sucho” policajt alebo “vlhko” knaz. Bude to pre mna rana. Ale nie som ochotny financovat aj takymto sposobom prebujneny cirkevny aparat. Moslimovi bude oznamovat moslim, pravoslavnemu pravoslavny, komunistovi ateista?

”Ján Čarnogurský je politická mŕtvola. Jeho verejné vyhlásenia sa neustále dostávajú do konfliktu s názormi oficiálnych činiteľov hnutia. Na jeho osobu mám svoj názor, to by ale aso bolo na dlhšie.”
Mne sa zase nechce bavit o osobe Hrusovskeho.

Iny rozmer
autor: emmacore
e-mail: emmacore@gmail.com
pridané: 03-06-2006 16:30


S odstupom casu par rokov ma tento clanok trochu iny zmysel. Myslim, ze autor mal pravdu.
RE: Iny rozmer
autor: Ondrej
webstránka: http://nepto.sk
pridané: 23-09-2006 12:14


To je fajn, ze niekto cita nase clanky aj s odstupom casu :-)

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group