ISSN 1335-8715

05-04-2001   Vladimír Dolinay   Rôzne   verzia pre tlač

Prezentácia ODM-BA, a jej jednotlivých sekcií:
1. sekcia kultúry

Občiansko-demokratická mládež Bratislava sústreďuje množstvo aktívnych, ambicióznych a iniciatívnych mladých ľudí s rôznymi zameraniami a záujmami. Aby sme uspokojili čo najviac ľudí s rôznymi záujmami, všetci naši členovia môžu pôsobiť v nejakej sekcii, ktorú si sami vyberú a ktorá združuje mladých ľudí s podobnými názormi. Vsetky tieto sekcie sa môžu vyjadrovať k aktuálnym spoločenským problémom, navrhovať riešenia, iniciovať kampane a projekty.

Sekcia kultúry je jednou z viacerých sekcií Občiansko - demokratickej mládeže Bratislava. Jej predsedom som ja, 19 ročný Vlado Dolinay. Našou úlohou je organizovanie kultúrnych prezentácií, analyzovanie stavu kultúry na Slovensku a tiež prispievanie do časopisu, ktorý máte práve pred sebou. Takisto naša sekcia, podobne ako viacero sekcií v bratislavskej ODM má nedostatok svojich členov. Vzhľadom na krátkosť existencie našej sekcie sa zatiaľ nemôžeme prezentovať nejakými konkrétnymi výsledkami, alebo nejakou aktívnou činnosťou v mene ODM v oblasti kultúry. Aktívne však spolupracujeme s časopisom Pravé spektrum, nadviazali sme sľubné kontakty aj s inými periodikami. Samozrejme v našich dlhodobejších plánoch máme pripravené i konkrétne projekty. Spomeniem aspoň jeden a tým by mal (v tomto prípade skôr mala) byť multimediálna prezentácia net-artu. Čo je to vlastne net-art? Net-art je v skratke akési internetové umenie, nie však umenie na internete, je to niečo, čo vytvorí internet a na vás by to malo nejako zapôsobiť, niečo by vám to malo povedať. Zatiaľ nikto s niečím podobným neprišiel, samozrejme, že net-art sám sa prezentuje na nete, ale na verejnosti ho zatiaľ, aspoň na Slovensku nikto neprezentoval. Takýto projekt si vyžiada nielen veľa financií, času, ale i trpezlivosti. Je to naozaj, ako som už spomínal, trochu dlhodobejší cieľ. Získali sme tiež podporu u ľudí zaujímajúcich sa o túto oblasť. Na záver by som sa rád poďakoval všetkým za podporu pri príprave projektov. Z pripravovaných projektov by to bolo nateraz všetko, taktiež za celú sekciu kultúry, vítané sú však akékoľvek nápady a tiež noví členovia.

Vlado Dolinay predseda sekcie pre kultúru

Diskusia k článku Prezentácia ODM-BA, a jej jednotlivých sekcií:
1. sekcia kultúry
zatiaľ neobsahuje žiadne príspevky.

 

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group