ISSN 1335-8715

14-12-2002   Martin Pener   Komentáre   verzia pre tlač

Otázka spoločnej česko-slovenskej ochrany vzdušného priestoru

Nedávny summit NATO priniesol (akoby mimo plánu) zaujímavý nápad – spoločnú ochranu českého a slovenského vzdušného priestoru systémom striedania sa leteckých síl oboch krajín. Jedným z argumentom je osvedčené fungovanie obdobného systému v Belgicku a Holandsku.

Pridať nový príspevok

Kocúrkovo
autor: Jozef
pridané: 19-12-2002 15:07


Má to síce logiku, ale s Maďarskom sa nevieme dohodnúť o Gavčíkove, ani o krajanskom zákone, neviem, ako by sme sa s tamojšiu administratívu mohli zhodnúť v takých komplikovaných záležitostiach, ako napríklad spoločná obrana vzdušného priestoru. Ich myslenie má ešte stále uhorské parametre. Tí by ešte tak "ochránili" (lepšie povedané anektovali)juh Slovenska. Na druhej strane Česko -- člen NATO, potrebuje, aby úbohé Slovensko pomáhalo chrániť jeho vzdušný priestor. To sú tie (Havlove?)paradoxy. Začínam chápať, prečo SR, napriek jeho všetkým "deficitom", ponúkli členstvo v NATO. Prepáčte, ale to je Kocúrkovo, živná pôda pre mozgy zelené. O tom sa ani nedá vážne písať.
airborne
autor: o'fear
e-mail: fear@mail.muni.cz
pridané: 19-12-2002 15:11


zaujimava by mohla byt aj spolupraca s Polskom... alebo geograficky CZ, SR, H a Rakusko - pokial by Rakusaci o to stali.

Zakladna US Airforce je zaujimava myslienka, ktora by si samozrejme zasluzila podrobnejsiu analyzu - vidim to vsak trochu negativne, nakolko je Slovensko mala krajina a islo by zrejme o komplex podstatne vaecsi ako Kuchyna (alebo Sliac). Takisto dolezite je ak ekologicke hladisko, neviem ako by dopadla nasa uz aj tak velmi tazko skusana priroda (a uz ma nebavi to pisat tak koncim).
m

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group