ISSN 1335-8715

09-12-2002   Martin Hanus   Komentáre   verzia pre tlač

Spravodlivosť bez ombudsmana

Minulý týždeň sa v Trenčíne stretli po prvý krát pracovníci kancelárie ombudsmana s občanmi. Toho ombudsmana, ktorého parlament zvolil pred celými deviatimi mesiacmi. A presne toho ombudsmana, ktorého zriadenie považovali občianski aktivisti za najväčší úspech v oblasti ľudských práv po nežnej revolúcii.

Pridať nový príspevok

trafika
autor: Jozef
pridané: 11-12-2002 16:04


Ten, kto pozná cudzie reči vie, že ombudsman v preklade znamená "trafika". A politici, ktorí si na ňu robili zálusk, ale aj spriaznené strany a doproprajné médiá sa predháňali v komplimentoch na vznešenosť jej poslania. To akože toho ombudsmana. Už aj pospolitý ľud dozrel na samotné dno svojho sedliackeho rozumu a uveril. Ak nebude ombudsman, nebudú investície, koruna prevalí dno, aj NATO čert vezme, a EÚ aj s EURAMI nedajbože ufrngnú ako vrabec z hrsti. Trafiku však dostal, koťuha akási, bývalý komunista a "házedesák", ako ste, prosím pekne, správne napísali. Takého ombudsmana veru Slovensko nepotrebuje a ušetrí groše aj na jeho trafikantskú agendu. Poučenie? Netreba upadať na duchu, ale stavať...nové trafiky, aj keby na diaľnice nebolo. Ale, bohuprisahám, onakvejšie si ich strážme.
RE: trafika
autor: Ondrej Jombik
e-mail: nepto@hot.ee
webstránka: http://nepto.sk/
pridané: 11-12-2002 19:16


Keby pan bývalý komunista a "házedesák" vedel, ze mu hovorite ombudsman, strasne by sa na Vas nahneval...
Ano...
autor: Mišo K. (Herr Heinrichsen)
pridané: 12-12-2002 18:15


Ano, je pravda, že za celé 9-mesačné pôsobenie pána Kandráča vo funkccií som sa ešte nedopočul o jedinom prípade čí spore, ktorý pomohol tento úrad vyriešiť a zároveň si myslím, že 50 miliónov, ktoré sa použili na zriadenie tejto kancelárie vyšli úplne nazmar a mohli sa využiť omnoho efettívnejšie. Ale toto asi nie je jediný prípad, kedy sa peniaze daňových poplatníkov utrácajú na prospech jednotlivca či malej skupiny ľudí.
Genau!
autor: "Malicky" Oktavan
pridané: 30-12-2002 22:21


No, musim povedat, ze sa s tvojim nazorom opat v maximalnej miere stotoznujem! Osobne som toho nazoru, ze post ombudsmana je v momentalnej faze, v akej sa nachadzame, uplne zbytocny! Vsetko stoji danovych poplatnikov nesmierne peniaze, a mam pocit, ze by sa mali vyuzit plnohodnotnejsie, ako vymyslat taketo nove posty! Ved co urobil pan Kandrac za svoje posobenie v prospech obcanov? Samozrejme, uz len fakt, z akej strany pochadza nam dopredu vravi, ze urcite sa nic nezmeni k lepsiemu, ak,tak iba prenho,ale na druhej strane zastavam nazor,aj keby tam mal zohrievat stolicku ktokolvek,je to totalne uberflussig!!! Tak teda viel Gluck v novom roku, Pan novinar!
Oktavan
autor: XY
pridané: 31-01-2003 22:56


To s akej strany pochadza pan Kandrac by urcite nemalo byt jednym z kriterii preco ho odsudzujete. Suhlasim s Mišom K.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group