ISSN 1335-8715

14-08-2002   Roman Hegedüs   Analýzy predvolebných programov 2002   verzia pre tlač

Analýza volebného programu Strany maďarskej koalície z roku 1998

Pridať nový príspevok

nestandardna SMK
autor: Jozef
pridané: 10-09-2002 12:43


Nemam dost vnutornej sily precitat celu analyzu volebneho programu SMK, za co sa ospravedlnujem. Dovolim si vsak polemizovat s poslednym odstavcom.
Vazeny pan Hegedus, SMK potrebuju:
1. politici co ju vytvorili, aby svoje mocenske zaujmy postavili na fobii znacnej casti madarskych spoluobcanov z obkolesenia slovanskou (v pripade Slovenska slovenskou)vacsinou. Netreba vari pripominat, ze objektivne im ziadne nebezpecie (vratane nebezpecia asimilacie)nehrozi.
2. Politici niektorych stran sucasnej vladnej koalicie (zrejme aj buducej), ktori nedokazu inym sposobom ziskat parlamentnu vacsinu. Na oplatku su zo strany SMK neustale vydierani, aj tak im to zrejme stoji zato.
3. Madarski politici, zdruzeni vacsinou okolo byvaleho premiera Orbana,umelo ziviaci v narode sen o velkom Madarsku (Uhorsku).
4. Silne promadarske zaujmove skupiny rovnakeho razenia, zijuce mimo hranic Madarska, schopne vo vztahu voci strednej Europe ovplyvnovat politiku EU aj USA.
V tychto styroch bodoch sa kryva podstata zmyslu existencie SMK a su to zaroven dovody, preco je vnimana ako strana nestandardna. Slovenska politicka scena je tiez nestandardna a to aj preto, ze sa dostala do situacie, ze "musi" akceptovat stranu, ktora vo vnutri krajiny aj na medzinarodmom poli kona v rozpore so zivotnymi zaujmami SR.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group