ISSN 1335-8715

25-07-2002   Martin Hanus   EUtópia   verzia pre tlač

Pod rúškom integrácie

Autori sa svojim článkom (D.Forgács, P. Novotný, Hrubá čiara pred budúcnosťou, SME 18.7.2002) úspešne zaradili do šíku treťosektorových nadháňačov volebných hlasov.

Pridať nový príspevok

nepolitická politika
autor: Jozef
e-mail: prosnan@trend.sk
pridané: 02-08-2002 11:04


Tretí sektor sa pokúša robiť to, čo Klaus nazýva pojmom "nepolitická politika". Je to snaha solventných domácich a zahraničných záujmvých skupín ovplyvňovať politické dianie v krajine iným spôsobom ako prostredníctvom vo voľbách slobodne zvolených reprezentantov občanov. Akýkoľvek nátlak na občna ale relativizuje jeho slobodnú vôľu pri rozhodovaní, koho bude voliť a či vôbec pôjde voliť. Takto sa parlamentná demokracia okliešťuje, čo môže perspektívne znamenať aj začiatok jej demontáže.
Tak predsa? Sklamanie?
autor: Rado
pridané: 23-09-2002 8:48


Ano, je legitimne burcovat volicov a osobne mam lepsi pocit z ucasti 85% nez 70, 60 ci inych odrobiniek a asi aj preto som sklamany s najnizsej volebnej ucasti v dejinach noveho Slovenska, ano tej mizernej, z ktorej su volici cely bez seba.Takze aka efektivna bola snaha MVO? Alebo aka by bola ucast bez kampane MVO? Na celych tychto volbach a predvolebnom sachu je pozoruhodny politicko-strategicky analfabetizmus Dzurindu a vladnych stran. Keby boli uzakonili moznost hlasovania v zahranici (ano, dobre rano zijeme v globalnom svete) tak by to pridalo nejeke tie percenta skor vladnym stranam nez HZDS. Ale mozno to bola len triaska strachu zo SMER, ktora znehybnila zakonotvrone koncatiny.
Pekny povolebny den.

RE: Tak predsa? Sklamanie?
autor: Jozef
pridané: 04-10-2002 12:19


Ak sa ma menit volebny zakon len preto, aby tym ziskala niektora strana, potom si dovolim nesuhlasit.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group