ISSN 1335-8715

22-07-2002   Martin Hanus   Komentáre   verzia pre tlač

Tretia cesta do pekla

„Novodobá“ tretia cesta 90-tych rokov, oprášená po zrútení komunistických systémov, sa od tých minulých v jednom nelíši. Nie je žiadnym objavným receptom, ale len šikovnou ilúziou, ktorú si navliekli socialisti, aby zo seba zmyli staré hriechy.

Pridať nový príspevok

podmienečný súhlas
autor: Jozef
e-mail: prosnan@trend.sk
pridané: 06-08-2002 16:13


S kritikou tretej cesty vo filozoficko-politickom ponímaní Giddensa súhlasím. No tretiu cestu ako výzvu na neustále hľadanie zmysluplnej alternatívy, ba nebojím sa povedať ideálneho systému fungovania spoločnosti by mal asi každý slobodne uvažujúci človek akceptovať a možno aj podporovať. Podporovať aj napriek tomu, že ideálny systém fungovania spoločnosti určite neexistuje. No často pertraktovaná téza, že zatiaľ nikto nič lepšie nevymyslel, by ,mala byť skôr impulzom k hľadaniu ako dôvodom rezignácie.
RE: podmienečný súhlas
autor: Tomas Dewey
pridané: 12-08-2002 18:08


Pekne ste vystihli podstatu "nedeformovaneho" liberalizmu...
RE: podmienečný súhlas
autor: Jozef
pridané: 15-08-2002 15:51


Liberalizmu nevyčítam slobodu myslenia, ale fakt, že mu chýba hlbšie zakotvenie. Aj Zemou môžem pohnúť len vtedy, keď nájdem pevný bod.
RE: podmienečný súhlas
autor: Tomas Dewey
pridané: 16-08-2002 16:53


Pozyvam Vas do mojej sukromnej kniznice :o)
RE: podmienečný súhlas
autor: Jozef
pridané: 19-08-2002 15:25


Ďakujem za pozvanie, aké sa neodmieta. Žiaľ, momentálne som natoľko zaneprázdnený, že zanedbávam aj tú vlastnú. Iste vám neunikla moja neúmyselná nahrávka na smeč. Dúfam, že ju nevyužijete.
Jasné, súhlasme všetci s týmito obmedzenými názormi
autor: Marek D.
pridané: 29-11-2002 12:43


Vážený ... Hanus, rozhodol som sa konečne zareagovať na Vaše jednostranne zamerané články, ktoré je možné nájsť buď na tomto serveri, alebo v nemenovanom periodiku. Váš pohľad na dianie okolo nás i vo svete, ma každým dňom viac a viac znechucuje. Z riadkov, ktorých dokážete na každú tému vyplodiť konštantne požehnane, čiší vaša obmedzenosť a zámer poukázať na všetko \\\\"zlé\\\\" súvisiace s ..., alebo s .... Nie je nutné napísať s čím, veď Vy už viete.
Áno, každý má právo na svoj názor, no je takmer neuveriteľné, aký ste permanentne a jednostranne nezdravo plný žlči a nenávisti. Musíte si však uvedomiť, že už nie sme v časoch Francúzska a jej veľkoklepej revolúcie. V tom čase sa jakobíni, ľudia podobní Vám, tešili nesmiernej polularite a mohli sa s každým, kto mal čo i len o trochu iný názor ako oni, ľahko vyrovnať. Zotli mu hlavu a bolo po probléme. Z vašich bludov (ináč sa totiž vaše články ani nedajú nazvať) sa mi naozaj zdvíha žalúdok a mám pocit, že keby ste mohli byť v týchto dňoch na mieste hlavnej postavy toho obdobia Robespierra, určite by ste bez mihnutia oka poslali pod gilotínu bohaté spektrum niektorých našich politikov. Opäť nemusím menovať.
Jasné, s Vami a Vašou múdrosťou a inteligenciou by sme ako národ určite dokráčali v Európe ďalej, ako v súčasnosti sme. Máte pocit, že všetko ovládate a máte na každý problém len tú správnu odpoveď, no veľmi sa mýlite...
Pre mňa ste len konzervatívny jakobín, ktorý sa postojom hodí k takým odpadlíkom, ako napríklad váš zamestnávateľ pán Hríb a iní. Nemám už síl, na margo Vašich článkov a úvah sa dá povedať a napísať toľko, no Vy mi nestojíte ani za týchto pár riadkov. Naozaj, trochu pokory a skromnosti by Vám veru nezaškodilo...
Záverom si želám, aby vysoké školy vychovávali a vzdelávali v budúcnosti čo najmenej takých obmedzencov a škodcov našej žurnalistiky, ako ste Vy.....

PS: Rád sa pokochám Vašim ďalším skvostom, už sa naň veľmi teším...

Za názory sa nehanbí publicista Marek D. z Bratislavy

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group