Pravé Spektrum - politicko-spoločenský e-zin www.Prave-Spektrum.sk

Znepokojenie obštrukčným správaním ministra Kukana
03-02-2006 / Branislav Jáger / Kultúrna vojna

Občianske združenie Don Quichotte je znepokojené obštrukčným správaním ministra zahraničných vecí SR Eduarda Kukana, ktorý odmieta predložiť návrh Zmluvy o výhrade vo svedomí na rokovanie vlády SR s odôvodnením, že na MZV „s tým majú problémy“.

Zodpovednosť za výkon rozhodnutí nesú v parlamentnej demokracii politici, ktorí získali mandát vo voľbách. Za činnosť ministerstva zodpovedá príslušný minister a za pôsobenie ministra vo vláde politická strana, ktorá ho nominovala. Vyhováranie sa na štátnych úradníkov bez politickej zodpovednosti preto považujeme za alibistické, nedemokratické a navyše nedôstojné.

Sloboda svedomia, ktorú táto zmluva garantuje všetkým veriacim občanom Slovenskej republiky, je významným prínosom k posilneniu slobody a tolerancie na Slovensku.

Vyzývame preto kompetentné orgány SDKÚ, aby splnili verejný prísľub, ktorý dali občanom v programovom vyhlásení vlády SR, alebo uviedli vecné dôvody, ktoré ich viedli k zmene postoja.

Zároveň vyzývame predsedu vlády Mikuláša Dzurindu, aby nástojil na splnení všetkých cieľov, ktoré si vytýčila súčasná vláda, nielen tých, ktoré vyhovujú jemu a jeho strane.

V Trnave, 1. februára 2006

Mgr. Branislav Jáger
Predseda OZ Don Quichotte

Pravé Spektrum - politicko-spoločenský e-zin www.Prave-Spektrum.sk