ISSN 1335-8715

20-10-2005   David Ravic   Slobodný trh   verzia pre tlač

Jak demontovat sociální stát?

Najradikálnejší libertariáni často označujú konzervatívcov za takmer dvojičky socialistov. Avšak David Ravic vo svojom provokujúcom texte ukazuje, prečo je sociálny štát logickým dôsledkom liberalizmu. Jeho záver je neúprosný: sociálny štát sa dá demontovať len s konzervatívcami. Nikdy nie s liberálmi.

Reakcia na príspevok

RE: L.Krivosik :
autor: Lukas Krivosik
pridané: 21-10-2005 13:09


"Friso je typicky slovensky konzervativec. Nahlas hovori to, co si KDH-aci myslia a co aj robia. Ak budes viac akceptovat realitu,, nebudes sa CUDOVAT Frisovym nazorom, nebudes odkopavat moju kritiku KDH-akov, prestanes nenavidiet skutocnych liberalov."

Libertarian, si na velkom omyle. Peter Friso to ma lepsie premyslene, nez vacsina kadehakov a Hanakov text je klucom aj k lepsiemu pochopeniu nazorov Petra Frisa. On je jednoducho predabsolutisticky konzervativec. On nie je ziadny socialista, ani etatista, okrem ineho je za odstatnenie skolstva.

V mnohom s nim nesuhlasim, ale hovori dolezite a podnetne veci a ma ich intelektualne nalezite podkute. Snaz sa lepsie pochopit, co hovori Hanak a Friso a vela noveho sa dozvies.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group