ISSN 1335-8715

20-10-2005   David Ravic   Slobodný trh   verzia pre tlač

Jak demontovat sociální stát?

Najradikálnejší libertariáni často označujú konzervatívcov za takmer dvojičky socialistov. Avšak David Ravic vo svojom provokujúcom texte ukazuje, prečo je sociálny štát logickým dôsledkom liberalizmu. Jeho záver je neúprosný: sociálny štát sa dá demontovať len s konzervatívcami. Nikdy nie s liberálmi.

Reakcia na príspevok

výborný článok ???
autor: libertarian
pridané: 21-10-2005 9:01


Lukas Krivosik :
Hanak kritizuje SOCIALNY STAT , vini z neho liberalov (evidentne nechape rozdiel medzi liberalmi a dnesnymi socialistami, ktori si prisvojili tento nazov) , riesenie vidi v KONZERVATIVCOCH ( evidentne nevidi, ze konzervativci su silnymi zastancami etatizmu aj soc.prerozdelovania).
Ty si uz viackrat pripustil moje jednotlive vyhrady , ale v globalnom posudeni nechces akceptovat, ze podstata tychto vyhrad vlastne vyvracia opravnenost tvojej podpore konzervativizmu (realnemu) . Nemam chut a cas opakovat moje castokrat pisane argumenty, iba ta na ne upozornujem.
Casokrat uvazujem, PRECO NECHCU vidiet konzervativci , ze LIBERALIZMUS je nieco ine ako dnesny lib.socializmus. Stale mi to vychadza takto >
Konzervativci viac neznasaju liberalne SLOBODY ako socializmus. Zhrnutim SLOBODY a socializmu si takto zabalia svojich nepriatelov do jedneho balicka – a lahsie sa im do neho triafa.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group