ISSN 1335-8715

29-09-2005   redakcia   Akcie   verzia pre tlač

Reakcia na príspevok

libertarianizmus = heréza ?
autor: Raze
e-mail: maroskom@centrum.sk
pridané: 01-10-2005 23:26


1. Peter, súhlasím s Tebou, že libertarianizmus je utopistický. Prečo si však myslíš, že je "jednou z odnoží politickej gnózy"? Ako sa rozchádza s pravdou a realitou a prečo dáva nepekný obraz človeka? V čom?
2. Myslím, že libertarianizmus vadí viac inštitucionálnej Cirkvi ako konzervatívcom :) Možno aj preto, že Cirkev je "stará" (snahy omladiť ju sú úspešné iba čiastočne) a "chráni" večné pravdy.
3. Tento bod by stál za širšiu diskusiu, lebo nie je pravdou, že by žiadna súkromná nemocnica nezabezpečila bezplatné ošetrenie pacienta (viď niektoré cirkevné nemocnice :) a nemyslím si, že iba tie) a na druhej strane bezplatná štátna starostlivosť o zdravie nemusí neohroziť život (viď prípad smrti pri operácii slepého čreva). Je jasné, že nie je možné posudzovať celý systém a všetky nemocnice podľa niekoľkých prípadov. Je však potrebné vziať do úvahy aj tieto.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group