ISSN 1335-8715

29-09-2005   redakcia   Akcie   verzia pre tlač

Reakcia na príspevok

Maly zamysel
autor: Abendland
pridané: 30-09-2005 15:22


Hoppeho clanok povazujem za extremny. Nevedel som najst vhodne slova, ktore by popisovali to, co citim. Urobil to za mna Peter Friso. Podpisujem sa pod jeho slova, to, co citi on, citim aj ja.
U nas doma (hovorim za tri generacie dozadu, lebo to mam "hundertpro" zmapovane) nerozhodovali ekonomicke ukazovatele, ale Viera v Boha, Krestanstvo. Nechcem a nemozem nas vykreslovat ako „ziarive priklady Svätosti“, ale poviem len malu poznamku: Moji rodicia a tri tety (z maminej) a dve tety (z otcovej) strany prežili cely zivot v bolsevikovi (komunistickom rezime). Cez to vsetko by nikoho z nas nenapadlo, napr. odlozit stareho rodica do starobinca. Ako rodina nas nezaujima, co sa deje vonku, v systeme okolo nas, ale to, co nosime v srdci.

Useky : „byť chorým nie je úplne nezávislé od vedomej vôle.... Výkon človeka nie je len výsledkom jeho fyzického stavu, do veľkej miery závisí na jeho rozume a vôli.... Deštruktivistické hľadisko ....“ mi pripominaju brozuru New Age.

Skaza kultury, mravnosti, cnosti ide ruka v ruke so zkazou nabozenskeho zivota, praktizovania Viery, ci krizou narodneho povedomia. Ta kriza narodneho povedomia tu sice nedorazila, ale VyVoleni a programy tejto „urovne“ sa posnazia. O dvadsat rokov budu Slovaci tiez taki „vymleti“, ako Nemci.

Ale predsa: P. Surdu uz nebudem volat "sudruhom".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group