ISSN 1335-8715

29-09-2005   redakcia   Akcie   verzia pre tlač

Reakcia na príspevok

RE: Uvod do diskusie
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 30-09-2005 2:16


Ked hovorim "blby", nemyslim tym ludi, ktorych priroda neobdarila vysokou inteligenciou. Myslim tym ludi, ktori dobrovolne odmietaju rozmyslat, zastavaju naraz protichodne nazory ci nekriticky vnimaju cast sveta (napr. svojho vodcu). Obavam sa, ze takychto je omnoho viacej ako prirodzene neinteligentnych ludi.

A kym byt radsej? Najradsej by som samozrejme bol sam sebou :-). Ked niekoho obdivujem, neznamena to nevyhnutne, ze suhlasim so vsetkymi jeho postojmi. Vlastne ked tak nad tym rozmyslam, tak clovek, s ktorym by som vo vsetkom na 100% suhlasil, neexistuje, ani medzi mojimi oblubenymi libertarianskymi autormi (Ayn Rand, Eric Raymond, ..). A prave tento kriticky pristup povazujem za klucovy. Okrem toho, aka je najlepsia obrana proti vychytralcom? Ochrani poctivost pred oklamanim snad viac?

Aby som nedoslo k nedorozumeniu: samozrejme ze povazujem poctivost za dolezitu, len chcem poukazat, ze medzi mudrostou a poctivostou existuje isty (aj ked pochopitelne nie 1 k 1) vztah, a v niektorych situaciach je mudrost relevantnejsim kriteriom ako poctivost (komu by si dal vyriesit hlavolam, Gumpovi alebo Moriartymu?).

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group