ISSN 1335-8715

25-04-2011   Pavel Šamalík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Inflácia meny a jej nástrahy

V blízkej budúcnosti predstavuje najväčšie nebezpečenstvo pre naše financie (úspory a mzdy) inflácia. Média prezentujú infláciu ako stúpanie cien, čo je značne zavádzajúce, pretože stúpanie cien nie je priamo inflácia, ale je len sprievodným javom a dôsledkom inflácie.

Reakcia na príspevok

Zlodejský kapitalizmus
autor: MuadDib
pridané: 02-07-2011 15:00


Presne ako hovoríš, súdruh D!

Máš úplnú pravdu, že kým bude vláda chrániť súkromný majetok - čo je to najohavnejšie zasahovanie do súkromnej sféry - tak tu bude zúriť zlodejský, ba až lúpežnícky kapitalizmus.

Pôvodnému článku chýba zase hlavne to, že vo vládnom schodku nájde iba časť tých €, zvyšok by našiel v súkromných dlhoch - tak ale funguje kapitalizmus.

Pravicoví dementi obhajujúci Au štandard si neuvedomujú, že by to bol ekonomický nezmysel - prečo by všetko malo byť naviazané na zlato, keď zlato je tiež len obyčajnou komoditou?

Kedysi boli peniaze kryté Au, teraz sú však peniaze kryté tovarom a službami. Na hocijakom základnom seminári z bankovníctva by sa to dozvedeli na 1. prednáške.

Problémom je síce frakčné bankovníctvo, ale veď to je to, čo poháňa celú „ekonomiku“ k stále vyšším a vyšším a vyšším... rastom!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group