ISSN 1335-8715

25-04-2011   Pavel Šamalík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Inflácia meny a jej nástrahy

V blízkej budúcnosti predstavuje najväčšie nebezpečenstvo pre naše financie (úspory a mzdy) inflácia. Média prezentujú infláciu ako stúpanie cien, čo je značne zavádzajúce, pretože stúpanie cien nie je priamo inflácia, ale je len sprievodným javom a dôsledkom inflácie.

Reakcia na príspevok

keynes a jeho obrovska chyba
autor: clivia
pridané: 01-07-2011 8:10


Vsetky problemy dnesneho hospodarstva sa odvijaju od tvrdenia pana Keynesa ze investicie sa rovnaju usporam. Cisto matematicky je to ale oxymoron pretoze toto tvrdenie plati len v absolutnej hodnote, dalej uspory mozu byt vacsie ako investicie ale nemozno tvrdit, ze investicie mozu byt vacsie ako uspory, co sa vlastne s fractional banking bezne deje. Investovat mozeme len existujuce peniaze, t.z. ze investicie nikdy nemozu presiahnut uspory. Ak sa tak stane vplyvom rozhodnutia politikov a vlady zacina sa roztacat koleso inflacie a pohybu smerom spat, rast ekonomiky sa pomaly ale isto brzdi, zacina stupat nezamestnanost a neefektivnost. Spekulacia s peniazmi na seba neda dlho cakat.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group