ISSN 1335-8715

25-04-2011   Pavel Šamalík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Inflácia meny a jej nástrahy

V blízkej budúcnosti predstavuje najväčšie nebezpečenstvo pre naše financie (úspory a mzdy) inflácia. Média prezentujú infláciu ako stúpanie cien, čo je značne zavádzajúce, pretože stúpanie cien nie je priamo inflácia, ale je len sprievodným javom a dôsledkom inflácie.

Reakcia na príspevok

RE: kovy
autor: preco
pridané: 03-05-2011 12:06


Preco zla interpretcia?

Dnes su dolare ci eura a ine svetove meny ziadane t.j. vzacne tak, ako zlato. Jednoducho, peniaze chce kazdy, podobne ako chce kazdy zlato... peniaze a zlato su dnes dva tovary, pricom ich pomer urcuje trh... napriklad ako teraz, ked zomrel Ladin, klesla cena striebra vyjadrena v USD ci EUR... co je okrem dokazu, ze ceny kovov su dnes vystavene roznym spekulativnym nakupom a predajom aj argumentom v prospech toho, ze cena kovu vyjadrena peniazmi je velmi kolisava t.j. premenliva, kolisava a NIE STANOVENA... vyvija sa podla aktualneho sentimentu na trhu.

Ak ma v dnesnej situacii niekto ambiciu pevne stanovit kurz ci pomer penazi ku zlatu ci striebru, zasahuje do trhu, pretoze dnes je cena tychto kovov urcena vyhradne trhom t.j. dopytom a ponukou a nie nejakou vyhlaskou, ktorej obsahom bude: "za gram zlata vam dam 20 eur, ani o euro viac ci menej"

Roman


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group