ISSN 1335-8715

25-04-2011   Pavel Šamalík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Inflácia meny a jej nástrahy

V blízkej budúcnosti predstavuje najväčšie nebezpečenstvo pre naše financie (úspory a mzdy) inflácia. Média prezentujú infláciu ako stúpanie cien, čo je značne zavádzajúce, pretože stúpanie cien nie je priamo inflácia, ale je len sprievodným javom a dôsledkom inflácie.

Reakcia na príspevok

kovy
autor: tralos
pridané: 29-04-2011 8:46


Len jedna poznamka, kto neveri papierovej mene, ma dnes mnozstvo moznosti premienat hotovost na zlato ci striebro t.j. euro je plne zamenitelne za zlato ci striebro.

Alebo inak: ak krytie znamena, ze za peniaze v pripade potreby ci chcenia dostanem drahy kov, potom aj dnesok je dobou krytia penazi kovmi. Len cena kovov je trhova, t.j. podla dopytu a ponuky.

Kto chce pevne stanovovat cenu kovu, t.j. kto chce urcit staly a nemenny pomer dvoch tovarov, a zaroven s tym sa s hrdostou bije do prs aky je velky liberal ci praviciar, ten pravdepobodne nerozumie alebo vyznamu co je slobodny trh alebo vyznamu statom pevne stanovenej ceny isteho tovaru.

p.s. ak niekto chce naozaj kupit zlato ci striebro, rad mu s tym pomozem, myslim to vazne ;)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group