ISSN 1335-8715

06-05-2010   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

CEQLS: Charles Murray: Kolaps sociálneho štátu

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika vás pozýva na prednášku v rámci cyklu Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/. Tento krát bude na tému "Kolaps sociálneho štátu a európskeho sociálneho modelu" prednášať Charles Murray z American Enterprise Institute.

Reakcia na príspevok

RE: Volby 2010
autor: Tralos
pridané: 15-06-2010 9:33


Myslim, ze sa mylite. Socialny konflikt nepride, stane sa skor to, co opisuju neomarxisti ako Marcuse t.j. etablovanie sa pracujucich do kapitalisitckeho systemu, kde cielom pracujucich nebude beztriedna spolocnost ci spravodlivejsia delba materialnych hodnot, ale konzum, masova kultura a plytvanie.

Ak totiz pracujuci vo VW v Nemecku zarobi mesacne niekolko tisic eur a jeho cielom je velky dom, dve auta a to, aby jeho dieta studovalo na prestiznej univerzite, t.j. aby bolo uspesne v ramci kapitalisitckej spolocnosti, potom cela koncepcia bojujucich tried je viac menej minulostou.

To je dovod, preco sa nova lavica orientuje na ine, nove temy ako zivotne prostredie, mensiny a ich prava, problematika tretieho sveta, kritika masovej konzumnej kultury a podobne.

Takze myslim, ze socialny konflikt sa odklada na neurcito.

A ohladne hore-prispievajuceho volica OKS, v tom sa asi zhodneme, skutocne je to cudne:) To je osud ludi, ktori maju pocit, ze ich existencia je extremne dolezita a ich aktivity maju zasadny vyznam pre chod veci celkovo.

Roman

p.s. najvacsim prinosom rodiacej sa koalicie by nemuseli byt veci ako odvodovy bonus a pod. ale reforma sudnictva, zavadzanie vlady zakona a skolstvo. Akokolvek je ekonomika dolezita, v tomto smere podla mna SR uz nema kam prilis ist t.j. hlavne problemy Slovenska su dnes pravdepodobne niekde inde.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group