ISSN 1335-8715

06-05-2010   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

CEQLS: Charles Murray: Kolaps sociálneho štátu

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika vás pozýva na prednášku v rámci cyklu Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/. Tento krát bude na tému "Kolaps sociálneho štátu a európskeho sociálneho modelu" prednášať Charles Murray z American Enterprise Institute.

Reakcia na príspevok

liberalizmus
autor: Tralos
pridané: 19-05-2010 14:59


http://financie.etrend.sk/firmy-a-trhy-burzy-a-trhy/nemecko-zakazalo-burzove-spekulacie.htm... -

vid posledny osdsek

Chcelo by to prepojenie filozofickej reflexie a ekonomickej analyzy, aby sa vysvetlilo, ako sa liberalizmus, ktory vnimal sukromne vlastnictvo za najzdravsi a najlepsi sposob riadenia, zmenil na system, v ktorom je vlastnictvo vnimane ako prostriedok spekulacie.

Vnimat akcie firmy, a teda firmu samotnu, spolu s jej zavazkami voci inym firmam, svojim zamestnancom a statu ako nastroj spekulacie t.j. vnimat vlastnictvo firmy nie ako to, co vlastnika motivuje k zveladeniu tohto vlastnictva, ale ako nastroj financnej spekulacie- to nemozno nazvat inak ako prerod idey vo svoj opak.

Docasne vlastnit tak, aby som spekulaciou znehodnotil toto vlastnictvo a nasledne znehodnotene vlastnictvo kupil a vratil zapoziciavatelovi a pritom nebrat ohlad na to, co tieto fluktuacie mozu znamenat pre firmu, pre jej zamestnancov a pre jej postavenie na trhu je hazard, je popretim obhajoby sukromneho vlastnictva. To stavia na presvedceni, ze vlastnikovi ide vzdy o dobro firmy, o jej rozvoj a o jej silu.

Ak vsak moze vlastnik zarobit aj na poklese ceny firmy, na spekulaciach, ktore mozu firmu polozit na kolena, na com zalozit obhajobu sukromneho vlastnictva?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group