ISSN 1335-8715

20-04-2010   Emil Petřík   Komentáre   verzia pre tlač

Kandidátka KDH – evolúcia dinosaurov pokračuje

KDH má reálnu šancu na približne dvadsiatku poslancov v parlamente. Predstavme si, že voliči nevyužijú preferenčné hlasy a pozrime sa, kto všetko by v budúcom parlamente tvoril túto dvadsiatku.

Reakcia na príspevok

RE: Minimálna mzda
autor: perohryz
pridané: 04-05-2010 10:15


Nuž, máš pravdu, je to nepochybne veľmi hlúpe. Osobne sa mi smerovanie SDKÚ s Radičovou vôbec ale vôbec nepáči, stáva sa z nej vykastrovaná strana, pre ktorú je podstatnejšia rodová rovnosť ako to, či štát zbankrotuje. Preto kopec voličov SDKÚ inklinuje k SaS a preto je reálne, že KDH a SDKÚ budú rovnako silné.

Minimálna mzda je hlúpa a nemorálna, pretože zakazuje pracovať práve málo produktívnym, nekvalifikovaným, a tým pádom aj najzraniteňejším pracovníkom. Mzdy určuje produktivita pracovníka, a nie štátom stanovená mzda. Ak by to tak bolo, tak som prvý, čo by stanovil minimálnu mzdu na 1000eur mesačne - problém je, že väčšina populácie by tak prišla o prácu. Našťastie u nás nie je taká vysoká, aby mala také badateľné výsledky, faktom ale je, že niektoré málo platené profesie úplne vymazala z trhu práce: Baby, ktoré na pumpách zvykli umývať okná, stále menej telefonistov nahradzovaných blbými odkazovačmi a tak pod.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group