ISSN 1335-8715

20-04-2010   Emil Petřík   Komentáre   verzia pre tlač

Kandidátka KDH – evolúcia dinosaurov pokračuje

KDH má reálnu šancu na približne dvadsiatku poslancov v parlamente. Predstavme si, že voliči nevyužijú preferenčné hlasy a pozrime sa, kto všetko by v budúcom parlamente tvoril túto dvadsiatku.

Reakcia na príspevok

kandidátka môže byť aj lepšia
autor: Juraj - pravičiar
pridané: 20-04-2010 17:58


len pár poznámok - druhé miesto Hrušovského vnímam tak, že KDH vníma aj láskavú tvár konzervativizmu, ktorá hovorí to, že zmena musí rešpektovať aj to dobré, čo minulosť priniesla.

Hrušovský nepochybne dokázal KDH dať dokopy v roku 2001-2002 keď reálne hrozilo, že prepadne vo voľbách a SDKÚ (vtedy na vrchole síl a moci) ho prevalcuje a pohltí.

Aj keby neurobil nič iné, za toto si zaslúži rešpekt a Figeľ mu ho týmto miestom na kandidátke vracia.

Osobne mám tiež problém s tým, že niektorí poslanci KDH tam budú tretí či štvrtí raz a pritom o nich verejnosť takmer nevie - ale asi v žiadnej strane nedokážeš mať 20 osobností, ktoré strhnú masy a aspoň raz týždenne tak mediálne znosia koalíciu pod zem, že si ich všetci zapamätajú. Proste aj v parlamente potrebuješ lídrov (Figeľ, Lipšic) a potom nosičov vody.

Možno ešte pár slov k Froncovi - pretože pracujem v školstve a trochu mu rozumiem. Bol to vynikajúci minister, ktorý sa snažil dať reforme kvalitu - akurát to nedokázal možno dobre odkomunikovať. Jeho know-how je výborné a patril k tým, ktorí sa svojmu rezortu poctivo a kvalitne venovali aj z opozičnej lavice. Ako akademik je cenný a som rád, že tam bude opätovne.

To, že v prvej dvadsiatke je objektívne 5 úplne nových potenciálnych poslancov je podľa mňa vynikajúci výkon - zvlášť na konzervatívnu stranu. Veď si to porovnaj napríklad s SDKÚ - tam okrem Jurzycu a Dubovcovej nikoho nového nenájdeš.

Čiže chápem kritiku a niektoré veci by som hneď podpísal - napríklad Muránsky alebo Ďurkovský tam nemajú čo hľadať. Ale politika je vždy umením možného - aj vnútri v strane. Avšak na situáciu po odchode Palkovcov je to dobrý výsledok. Lepší, ako sa dalo pred rokom očakávať - nemyslíš?

A propos, kto iný by tam mal byť, ak nie tí, ktorých kritizuješ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group