ISSN 1335-8715

31-03-2010   Richard Epstein   Slobodný trh   verzia pre tlač

Ekonomické a právne základy slobodnej spoločnosti

Akákoľvek snaha o vytvorenie slobodnej spoločnosti vyžaduje vzájomné pôsobenie dvoch dominantných princípov klasického liberálneho myslenia: vládu zákona (rule of law) a inštitúciu súkromného vlastníctva, ktoré nachádza oporu v inštitúciách ľudskej spoločnosti. Ako tieto princípy spolu súvisia?

Reakcia na príspevok

RE: Smrť kapitalizmu
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 06-04-2010 0:15


Vsak necitaj ak ta nebavia, velacteny Maros s kamennou tvarou. Laviciari si z vasej strany za posledne roky uzili utahovaciek dost a dost. Tu aj vsade inde a daleko nevyberavejsich ako su tie moje. Tak preco by nemohli konecne splacat pravicove pozicky aj s urokmi? V tomto svete predsa nikto nikomu nic len tak zadarmo nedaruje, tomu hadam rozumies. A preco nie pod prepisom prednasky profika za horizontom inspirativnosti, ktoru este aj vlastne rady oznacuju za zaujimavu asi ako pomyselna hviezdoslavovska uschnuta haluz? Este ma tu s placikom obvin za to, ze konzervativna 'inteligencia' ma vsade vo svete kysly vyraz ako ten typek, ktoreho PS drzi pod hlavickou styri mesiace a budes uz uplne dokonaly zhrdeny pravicovy myslitelko.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group