ISSN 1335-8715

03-04-2010   Roman Jančiga   Ideológia   verzia pre tlač

Ahistorizmus, anti-empirizmus a uskutočniteľnosť anarchokapitalizmu

Ako si položiť otázku o tom, čo neexistuje a čo historicky ani nikdy neexistovalo? Myslieť utópiu a myslieť ju tak, aby bola imunizovaná voči ontologickej neuskutočniteľnosti, no zároveň s tým aby bola v súlade s prísnym racionalizmom a deduktívno-logickými pravidlami. Myslieť nemožné, no predsa logicky odôvodnené - to je, zdá sa, ekonomický aprirozmus. Aký je cieľ tohto smeru?

Reakcia na príspevok

RE: niekoľko poznámok
autor: Marian Janos (Maros)
pridané: 05-04-2010 20:38


Mnohe postrehy su velmi dobre, ale "tvrdenie o raji sa zaklada na historickej knihe"? Si robis srandu? Ved ani samotni krestania vo vacsine pripadov to vnimaju len ako symboliku a nie skutocne historicke udalosti. Co sa tyka zrovnavania s Hitlerom, Ceasarom, alebo Alexandrom, tak keby bol jedinym potvrdenim ich existencie nabozensky traktat, tiez by sa dalo uvazovat o ich vierohodnosti. Lenze tu su aj tony inych zdrojov - artefakty, zaznamy nepriatelov, znicene mesta, atd.. Takze tu to bolo pekne ustrelene.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group