ISSN 1335-8715

31-03-2010   Richard Epstein   Slobodný trh   verzia pre tlač

Ekonomické a právne základy slobodnej spoločnosti

Akákoľvek snaha o vytvorenie slobodnej spoločnosti vyžaduje vzájomné pôsobenie dvoch dominantných princípov klasického liberálneho myslenia: vládu zákona (rule of law) a inštitúciu súkromného vlastníctva, ktoré nachádza oporu v inštitúciách ľudskej spoločnosti. Ako tieto princípy spolu súvisia?

Reakcia na príspevok

Prednaska
autor: jj
pridané: 04-04-2010 23:34


Ta prednaska bola najslabsie co som za DLHU dobu videl. Na to sa nechytali ani Nobelisti na jednej nemenovanej univerzite. Pokojne mohol predcitat z NOSky pre 4 rocnik strednych skol. Som tam bol s kamaratkou, ktora studuje zurnalistiku...ta sa asi po troch minutach zacala na mna usmievat, ze co za ehm "vseobecne" veci to ten clovek hovori. Vyborna bola odvolavka na Fullera..."bol nejaky Fuller...principy...si precitajte".

Nuda nuda šeď šeď. A to pritom vobec nepochybujem, ze by bol schopny hovorit aj k veci a narocnejsie a premyslenejsie...len ja mam taky pocit, ze jak sem dojde american, vzdy citi potrebu vysvetlit, co je to trhove hospodarstvo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group