ISSN 1335-8715

03-04-2010   Roman Jančiga   Ideológia   verzia pre tlač

Ahistorizmus, anti-empirizmus a uskutočniteľnosť anarchokapitalizmu

Ako si položiť otázku o tom, čo neexistuje a čo historicky ani nikdy neexistovalo? Myslieť utópiu a myslieť ju tak, aby bola imunizovaná voči ontologickej neuskutočniteľnosti, no zároveň s tým aby bola v súlade s prísnym racionalizmom a deduktívno-logickými pravidlami. Myslieť nemožné, no predsa logicky odôvodnené - to je, zdá sa, ekonomický aprirozmus. Aký je cieľ tohto smeru?

Reakcia na príspevok

RE: vyborný článok Roman
autor: jj
pridané: 04-04-2010 20:17


No...ale tu fikciu riesis aj v pripade predaja nie? Teda riesis v zmysle, ze poukazujes na to, ze by slo o porusenie principov anarchokapitalistov. Len mne to pride, ze odpredaj je nerealny, lebo sami anarchokapitalisti by to nenavrhli...lebo kto predava, kto ziskava peniaze, ked stat zanika? A na to, aby sme vedeli, ze ide o fikciu, upozornujeme aj riesenim tychto praktickych problemov...de facto by tam boli rovnake problemy, lebo obe by boli vzhladom na neprehladny a nesledovatelny historicky vyvoj nelegitimne v duchu anarchokapitalizmu.

Jo jo, len ze mne pride nasilie zaujimavejsie v tom zmysle, ze na nasilie su anarchokapitalisti zvlast citlivi. Lenze ako vieme co je nasilie, ked este nebolo vlastnictvo?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group