ISSN 1335-8715

31-03-2010   Richard Epstein   Slobodný trh   verzia pre tlač

Ekonomické a právne základy slobodnej spoločnosti

Akákoľvek snaha o vytvorenie slobodnej spoločnosti vyžaduje vzájomné pôsobenie dvoch dominantných princípov klasického liberálneho myslenia: vládu zákona (rule of law) a inštitúciu súkromného vlastníctva, ktoré nachádza oporu v inštitúciách ľudskej spoločnosti. Ako tieto princípy spolu súvisia?

Reakcia na príspevok

Paliho Kapurkova
autor: Czechtek
pridané: 01-04-2010 8:17


Do volieb pojde aj Paliho Kapurková, veselá politická strana.

Na prvy pohlad sa mi to zdalo ako celkom dobry vtip na ozivenie tohoto Cirkusu co tu vidime v podani Jurena v mastali a ozraty Slota na kazdom rohu plus pan doktor fico ktory uz zabudol diskutovat a snazi sa viest monolog aj v sukromej televizii z ozajstnym moderatorom a oponentom.

Potom vsak predstavili svoj program ktory tusim pozostava len z dvoch bodov.
Bol vsak velmi vystizny a trefny.

1. Pomenovat veci pravimy slovami a namiesto slova Vlada pouzvat slovo Sluzobnictvo, pretoze vlada tu nie je na to aby nam vladla a nieco prikazovala ale na to aby nam sluzila. Namiesto slova minister zaviest slovo sluzobnik. Teda ak mam dobre informacie tak slovo minister pochadza z latinciny a ma v podstate presne taky isty vyznam, ale ked uz mame ten jazykovy zakon tak by sa to malo pekne prelozit do slovenciny aby tomu rozumeli aj ludia stvrtej cenovej, cize sluzobnik.

2. bod je este dolezitejsi a tu sa vlastne doszvedame ze Janiho Vesela Strana je v podstate anarchisticka (v tom pravom slova zmysle) cize skor anarchokapitalisticka alebo Libertarianaska.

Snazi sa totiz o to aby sa vo volbach mohli volit nie len politicke strany ale aby existovala aj moznost VOLIT PROTI VSETKYM POLITICKYM STRANAM. Ak dobre citam medzi riadkami, tak to vlastne znamena ze volim proti tomu aby mi vladla akakolvek strana a vsetko sa automaticky prirodzene dostava do ruk slobodneho trhu.

Musim povedat ze tato strana ma dost zaujala. Aj svojim jednoduchym a vystiznym programom, aj tym ze namiesto "hadania" s politickymi oponentami a vymyslani zlozitych napadov si jednoducho z celeho tohto establishmentu robi srandu, zosmiesnuje ho nepusta sa z ozranom slotom do diskusii o tom ze akoto ze madari prekrocili dunaj a stale su v madarsku a ze svedske stihacky Grippen nepotrebuju komnarnansky most aby sa dostali na slovensko. Alebo o tom ze cela madarska armada sa zmesti do jedneho nafukovacieho clna (ako to povedal jeden madarsky humorista ked zosmiesnoval vlastnu armadu). A podbne...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group