ISSN 1335-8715

26-03-2010   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Majú kauzy zmysel?

Pred nejakým časom sa slovenská občianska pravica otriasla v základoch. Škandál stál hlavu jej lídra a dvojnásobného premiéra v jednej osobe a je dosť možné, že ďaľšiou konzekvenciou bude strata vedúceho postavenia medzi opozičnými stranami. Vrátil by som sa ešte raz k tejto udalosti, lebo podľa mňa celkom jasne identifikuje akým nesprávnym smerom sa uberá diskusia na Slovensku (a nielen na Slovensku).

Reakcia na príspevok

Odpoveď na otázku
autor: Alfonz
pridané: 30-03-2010 10:51


"Važení přátelé, položme se na otázku ..." - takto zvykol niekedy uvadzat svoju odpoved Ludek Sobota. Chcel by som sa venovat odpovedi na otazku "Majú kauzy zmysel ?" ktorú použil autor v nadpise jeho úvahy. Jednoznačnú odpoveď na ňu v článku neposkytol. Skúsim ju zodpovedať v podmienkach dnešnej politickej situácii Slovenska.
Z pohľadu opozície opozičné kauzy zmysel nemajú. Ficovým preferenciam očividne neškodí bohapusté rozkrádanie krajiny. Slotovým preferenciám dokonca jeho hulvátske správamniepomáha - po jeho incidente s policajtkou v garáži SNS stúpli preferencie.
Z pohľadu opozície - ale aj koalície - majú kauzy význam pokiaľ sa týkajú odhalenia špinavých praktík opozície - viď prípad knokautovania Dzurindu za vec, ktorá, ak by sa prihodila koaličnej strane by možno ani nestála z jej strany za komentovanie.
Takže môj záver - klasické rozmazávanie koaličných káuz a ich pozadia neprináša pre opozíciu želaný úspech. Ale na druhej strane práve odhaľovanie kaúz ukazujeť pravú tvár tohto koaličnéhpoo rozkrádacieho trojspolku. Takže chce to inováciu - nájsť nový spôsob čo a akým spôsobom v prípade koaličných káuz tlmočiť (koaličným) voličom. Predpokladám, že strany si platia a využívajú služby politológov, psychológov a reklamných think-tankov. Nie je najvyšší čas poveriť ich urýchleným hľadaním nových stratégií a taktík ako sprostredkovať do vedomia voličov, že nemravné správanie koaličných strán poškodzuje aj ich záujmy a ničí vyhliadky aj ich detí do budúcnosti ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group