ISSN 1335-8715

14-12-2009   Mária Leitnerová   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Je Boh v mozgu alebo mozog v Bohu?

Výsledky súčasných výskumov dokazujú, že náboženstvo má svoj základ v mozgu. Neurovedci dokážu presne popísať priebeh mystického zážitku, molekulárni biológovia objavujú gény, ktoré podmieňujú spiritualitu a užívatelia halucinogénnych drog skúšajú chemickú stimuláciu náboženských systémov na vlastnej koži.

Reakcia na príspevok

RE: posledna veta
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 15-12-2009 12:46


Mimochodom to ze ludia s Parkinsonom maju nizsi zaujem o spiritualitu, nie je vobec prekavpive. Akosi maju nizsi zaujem o vsetko. Ale z akych vyskumov vyplyva ze je medzi nimi viac ateistov? Ateizmus je filozoficka pozicia. Dementa, ktory uspokojuje iba zakladne potreby a nema teda logicky zaujem o spiritualitu nemozno nazvat ateistom. Cize pokial to malo byt zalozene na McNamurovi - chybna interpretacia.
-
Spravne chapem ze sa opieras o toto?
-
http://www.scribd.com/doc/21289246/Religiosity-in-Patients-With-Parkinson-s-Disease-McNamara-Et-Al-2006-DOPAMINERGIA-Pre-Frontal-RELIGIOSIDA...
-
A nevadi ti ze vyskum bol robeny na 42! ludoch. Mimochodom v skupine s Parkinsonovou chorobou bolo signifikantne viac katolikov ako v kontrolnej skupine :)). Nechcem vediet ake zavery by bolo mozne z toho urobit pri pouziti tvojej logiky :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group