ISSN 1335-8715

09-09-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Bol Bismarck konzervatívcom?

Bol Otto von Bismarck konzervatívcom? Zaujímavá otázka vzhľadom k tomu, že tu často kritizujeme tzv. „sociálnych“ alebo „ľavicových liberálov“. Existuje aj niečo ako „ľavicoví konzervatívci“? Aký je vzťah konzervatívcov k štátu? Je pravda, že mnohé z postojov najmä západoeurópskych „konzervatívcov“ sa za legitímne konzervatívne považovať nedajú. A nie je to len o ekonomike.

Reakcia na príspevok

RE: Len z bezneho precitania
autor: Dewey
pridané: 13-09-2005 18:02


"To je predsa ich vec, ze si narobia kopec deti, o ktore sa potom nevedia starat. Som raz upratovacka, a manzela mam montera, tak predsa nechcem 6 deti."

Ale tu si uz aplikoval planovanie. Tvoj pohlad je ale kratkozraky, nie je to problem montera a upratovacky, ale aj problem dalsich 6tich, ekonomicky/existencne zavislych deti.
Neviem kolko stoji kniznica, ale predpokladam, ze ekvivalent univerzitnej kniznice nie je v kazdej, dedine, ale ked zapojis fantaziu, predstavis si siroke spektrum zaujmov, ktore casto v rannom veku dieta strieda, nie je to zanedbatelna resp. neobmedzujuca polozke, hlavne, ked rodina nema poriadne na existencne vydavky. Nove pastelky budu asi az za bochnikom chleba, novymi topankami...ostatne, syty hladnemu asi lahko neuveri...
(samozrejme, ze nepochybujem, ze napriek biede, mozno aj sklucujucej, dokaze byt rodina stastna a tesit sa "z malickosti")


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group