ISSN 1335-8715

09-09-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Bol Bismarck konzervatívcom?

Bol Otto von Bismarck konzervatívcom? Zaujímavá otázka vzhľadom k tomu, že tu často kritizujeme tzv. „sociálnych“ alebo „ľavicových liberálov“. Existuje aj niečo ako „ľavicoví konzervatívci“? Aký je vzťah konzervatívcov k štátu? Je pravda, že mnohé z postojov najmä západoeurópskych „konzervatívcov“ sa za legitímne konzervatívne považovať nedajú. A nie je to len o ekonomike.

Reakcia na príspevok

Martinovi - kariera
autor: Dewey
pridané: 13-09-2005 15:03


Inak kariera Martin...urcita miera sebarealizacie, ktoru zahrna aj tento pojem nie je vobec nic odsudeniahodne, naopak, ak sa clovek nemoze sebarealizovat, nerozvija sam seba, moze dospiet k frustrovacii alebo k tomu, ze nebude mat co dat , okrem jedla, prania a cvakania ovladacom od TV svojim detom, potrebuje to asi kazdy.
Smutne je ked sa obe formy sebarealizacie, v rodine a sirsie(vratane ekonomickej aktivity), ci uz z objektivnych alebo subjektivnych dovodov vzajomne vylucuju.
objektivny dovod - chlapik musi makat 7x12h lebo by neuzivil rodinu a nema na vyber, alebo chlapik maka 7x12 hodin v nadeji ze si vdaka tomu raz bude moct spokojne rozsirit rodinku o potomkov a venovat im 7x12h

subjektivny dovod - chlapik chce okrem dietata aj tu dovolenku a medak za par milionov a ma moznost volby.
Chlapik je workoholik a nieco ako rodinu ma naozaj na haku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group