ISSN 1335-8715

09-09-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Bol Bismarck konzervatívcom?

Bol Otto von Bismarck konzervatívcom? Zaujímavá otázka vzhľadom k tomu, že tu často kritizujeme tzv. „sociálnych“ alebo „ľavicových liberálov“. Existuje aj niečo ako „ľavicoví konzervatívci“? Aký je vzťah konzervatívcov k štátu? Je pravda, že mnohé z postojov najmä západoeurópskych „konzervatívcov“ sa za legitímne konzervatívne považovať nedajú. A nie je to len o ekonomike.

Reakcia na príspevok

RE: Len z bezneho precitania
autor: Miso
pridané: 12-09-2005 22:17


"ano, ale mozno prave jednoduchost(bez negativneho nadychu) ich udrziava vo viere, ze nepouzivanie antikoncepcie je to prave orechove, mozno keby zacali rozmyslat v rodine - planujeme - nikdy by sa k takemu poctu deti nedopracovali."

Nerozumiem tej jednoduchosti - ak to ma teda byt bez negativneho nadychu. Podla mna je ta "nadproporcia" u krestansky zalozenych rodicov naozaj o inom vztahu k zmyslu zivota.
Povodne som si myslel to co Ty (ak si myslim spravne, co si myslis ;-)), ale nazor som si poupravil po tom, co som spoznal blizsie rodinu jednej kamaratky s 5 surodencami - jej rodicia velmi dobre vedeli co robia - urcite si boli vedomi alternativ, a vedeli si spocitat, o co "prichadzaju". U nich to naozaj bolo v tom, ze dieta na jednej miske vahy je viac ako dovolenka na druhej. A v tom dome su naozaj stastni - vidiet to zdaleka... (pokial Ti ide o "rozvoj" deti - snad Ta uspokoji, ze prakticky vsetkych 6 bolo/je cistymi jednotkarmi v tom nasom SuperSkolstve - o zdravom dusevnom rozvoji ani nemusim pisat)

"Za hranicami....ale ved to uz pozname...jednoducho to nepovazujem za problem"

Co pozname za hranicami? Miliony ludi oslavujucich liberalnu demokraciu tuziacich po prilezitosti v IT? Alebo casto ludia, ktori neovladaju jazyk svojej novej domoviny, po case plni frustracii z nizkych soc. davok?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group