ISSN 1335-8715

09-09-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Bol Bismarck konzervatívcom?

Bol Otto von Bismarck konzervatívcom? Zaujímavá otázka vzhľadom k tomu, že tu často kritizujeme tzv. „sociálnych“ alebo „ľavicových liberálov“. Existuje aj niečo ako „ľavicoví konzervatívci“? Aký je vzťah konzervatívcov k štátu? Je pravda, že mnohé z postojov najmä západoeurópskych „konzervatívcov“ sa za legitímne konzervatívne považovať nedajú. A nie je to len o ekonomike.

Reakcia na príspevok

RE: Len z bezneho precitania
autor: Martin Hanus
pridané: 12-09-2005 11:18


Zvratena vypocitavost? Nie je zvratenou vypocitavostou aj statnym dochodkovym systemom inspirovane rozhodnutie nemat deti?

K tym dochodkom: existuju empiricke studie, ktore skumali vztah medzi dochodkovym systemom a poctom deti a jasne dokazuju pokles poctu deti v nadvaznosti na zavedenie statneho dochodkoveho prerozdelovacieho systemu (asi tak s odstupom 20 rokov). Ten system teda zmenil reprodukcne spravanie ludi: ak teda tvrdis, ze v takom pripade iba odbural zvratenu vypocitavost, tak rovnako sa da tvrdit, dal vzniknut inej (podla mna ovela viac egoistickej) vypocitavosti.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group