ISSN 1335-8715

01-02-2009   Michal Drotován   Ideológia   verzia pre tlač

Komunistická utópia – peklo na zemi

Mao Ce-tung a Pol Pot. Dvaja komunistickí vodcovia, ktorí konkretizáciu svojej utópie doviedli do úplnej absurdnosti. Pri excesoch komunistov v Číne a Kambodži ako ich opisuje v predloženom článku Michal Drotován, blednú aj naše skúsenosti s predchádzajúcim režimom.

Reakcia na príspevok

RE: Objektivita?
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 06-02-2009 9:32


a) Ak uvazujem o komunizme tak vacsinou vo filozoficko-futuristicko-spekulativnej rovine. Nie som presvedceny komunista ak pod komunizmom myslite marxizmus-leninizmus.

b) Kolektivna inteligencia je velmi efektivna pri vysporaduvani sa s prezitim druhu a jeho expanziou, pri alokacii zdrojov a dosahovani cielov spolocenstva o ktorych moze individuu bez moznosti sirsej timovej spoluprace iba snivat. Ako priklad z prirody si mozeme zobrat mravce, vcely ale aj ine hmyzie spolocenstva. Tieto druhy tu boli davno pred tym nez si Homo Sapiens zacal vyraznejsie uvedomovat svoje JA a je dost pravdepodobne ze nas aj preziju. Ja sa pytam, preco sa niektori ludia boja straty svojho prtaveho ega? Co je take strasne na tom ked su uvedomujete potreby jedinca na opacnej strane sveta a on si uvedomuje vase a tym koordinujete svoje konanie aby ste si neublizili? Co je take strasne na masovej spolupraci za ucelom prezitia druhu a jeho expanzie?
Clovek uz nejaky ten piatok sniva o expanzii do dalekeho vesmiru a stale sa mu to akosi nedari. Mrha cennymi zdrojmi ktore dostal na tejto planete k dispozicii na somarinky ako plazmove televizory ci igelitove sacky namiesto toho aby staval masivne kozmicke lode na exodus a vysielanie skautskych kolonii k inym hviezdnym systemom. A pretoze sme tvory s iracionalnymi individualnymi rozmarmi, vacsinu zdrojov potrebnych na expanziu si asi premrhame na blbinky. Ale mozno je nam sudene tu zaniknut.

"Hviezdy nie su pre cloveka."
(Arthur C. Clarke, 'Koniec detstva')


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2020 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group