ISSN 1335-8715

01-02-2009   Michal Drotován   Ideológia   verzia pre tlač

Komunistická utópia – peklo na zemi

Mao Ce-tung a Pol Pot. Dvaja komunistickí vodcovia, ktorí konkretizáciu svojej utópie doviedli do úplnej absurdnosti. Pri excesoch komunistov v Číne a Kambodži ako ich opisuje v predloženom článku Michal Drotován, blednú aj naše skúsenosti s predchádzajúcim režimom.

Reakcia na príspevok

RE: Tak nejako som to myslel
autor: biker
webstránka: http://vanovcan.blog.sme.sk
pridané: 04-02-2009 17:52


- Otazka je: musi byt komunisticky (v zmysle Marxovej definicie) stat totalitny?

- Musi, lebo na zostatnenie sukromneho majetku vlada v realnej spolocnosti nedostane nikdy 100% mandat. A prave zostatnenie "sukromnych vyrobnych prostriedkov" je zakladom marxizmu ci komunizmu. Teda je nutne vlastnikov nasilim obrat o polia, farmy, fabriky a firmy a vsetkych trochu bohatsich o sukromny majetok (vid menova reforma). Samozrejme sa to ludom nepaci; vtedy nastupi teror a vzpierajucich sa treba pozatvarat. Kedze pozatvaranych je coskoro viac nez kapacita vaznic z carskych/kapitalistickych dob, treba zalozit koncentracne tabory. A aby sa revolucne smerovanie nedalo zvratit, nemozu existovat slobodne vlby a jedinym riesenim je diktatura proletariatu, cize jednej strany. Aby cenny ludsky potencial neutekal za hranice, krajinu treba obohnat ostnantym drotom. A kedze paranoja novych vladcov nema hranic, zacne slepy masovy teror proti obyvatelstvu (nehovorte ze vo vasom okrese nemate zaskodnikov!) a vnutrostranicke boje, kedy sa revolucionari nevyhnutne zacnu vesat medzi sebu, kym neprevazi ten najbezohladnejsi.
Je taky vtip: Sudruh profesor, da sa komunizmus vybudovat u nas v Armensku? Samozrejme, ale preco to neskusit najprv vedla v Azerbajdzane? Dufam, ze kreatury co si myslia ze by to vedeli inak a lepsie, odpalia svoje chutky realizovat niekde hodne daleko.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2020 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group